1/10
HekliI máj. 21. 17:17:28 1/10 Előzmény itsme1
(9/9)
Én is.
4/10
itsme1 máj. 06. 07:41:00 4/10
(8/9)
Hál'istennek nem vagyok ökoszorongó, sem kölcsönkéregető, így a téma nem fogott meg igazán. Hogy vígjáték lenne? Nem tudom... Én egyszer sem mosolyodtam el, inkább kínlódtam a film alatt.
9/10
trev ápr. 08. 12:30:48 9/10
(7/9)
Nem vagyok biztos benne, hogy értem ezt a filmet. Üres lakásokban tengődő emberek próbálnak értelmet találni üres életüknek, olyan felszínes ábrándokat dédelgetve, amik ahhoz jók, hogy a satnya és önző érzelmi életük magas ingerküszöbe közelébe kerüljenek (például klímaaktivista csomagoláson keresztül), de ahhoz nem, hogy a realitásnak is helye legyen benne (a klímaaktivista csomagolás azért mégsem legitim, mert sok értelme nincsen az irracionális vágyakozáson túl). A stáblistás képsorok felteszik a pontot az i-re, mesébe illően megmutatva, milyen lenne, ha mindenki megkapná, amire vágyik. Se nem vígjáték, se nem romantikus, csak szomorúan és kilátástalanul magányos.
2/10
pihes ápr. 03. 14:39:48 2/10
(6/9)
Ebbe a témába nem találtam örömöt, ráadásul ilyen gyengén összeállítani valamit, gyalázat KETTŐ/TÍZ
8/10
Ahoj poplacsek ápr. 01. 00:48:12 8/10
(5/9)
Szerintem klassz film volt, vígjátéki környezetbe ágyazva megfeszegetett 1-2 értékrendi témát. A vége kicsit jobban a levegőben maradt a kelleténél talán.
10/10
Danaaia jan. 03. 21:08:12 10/10
(4/9)
Szerintem nem is annyira vígjáték. A tehetetlenségünkről, a satnya motivációinkról szól. Arról hogy a háttérben sok olyan mozgatórugó van az ember életében, amit inkább elrejt. Magasztos szlogenek mögé, valami hatalmas cél mögé. Valójában pusztán a kényszerhelyzetek, piti vágyak mozgatnak bennünket. Mit kezdjünk hàt a klímavédelememmel? Vagy az is csak azért van hogy elterelje a figyelmet?
2/10
hofical jan. 03. 08:24:59 2/10
(3/9)
Teljesen semmitmondó, bántóan felületes humorú film, light szexista elemekkel.
A fő ellentmondás a filmben szerintem az, hogy a történet egyébként releváns problémákat vet fel - klímaaktivizmus, szerencsejátékfüggőség, adósságcsapda, fogyasztói társadalom, öngyilkosság - de ezekről végül nem alkot semmilyen véleményt, vagyis jobban mondva bárcsak ne alkotna!
A szereplők egydimenziósak és hiteltelenek, a történet teljesen összecsapott. Bennem főleg a vége felé elég konstans szekunder szégyen volt, nem egészen világos, hogy miért jutott eszébe valakinek ezt a filmet leforgatni. Komolytalannak túl komoly, komolynak pedig bőven túl komolytalan lett, mindenesetre egy biztos; a film címe elég találó, ennél biztosan csak jobb jöhet.
5/10
Sugar7 2023 dec. 31. - 00:40:49 5/10
(2/9)
Kicsit túl hosszúra sikerült film. Bizonyára vannak benne elgondolkodtató részek, de nekem nem jött be. Egyszer épp megnézhető. Talán.
zimzum1111 2023 dec. 14. - 09:16:47
(1/9)
Szeretem az olyan filmeket, amelyek nem akarnak többek lenni mint, ami.
Ez egy kedves és szórakoztató film. Kikapcsolja az embert és habkönnyűvé teszi, még a nehéz kérdéseket is.
A klímaaktivisták kicsit bolondos - ám annál fontosabb - világát is bemutatja. Van benne szerelem, két franciás balfácán, katarzis, és jóra fordul minden.

Tipikus Randimozi! :)

(FONTOS! A klímavédelmet nem bagetlizálja el, és nem relativizálja. Sőt! Kicsit az az érzésem, hogy olyan mintha a film valahogy azért ebbe a storyba ágyaz, mert ez volt a cél, hogy felhívja a klímaválságra IS a figyelmet. Végülis könnyed formában! )