kisbalaton 2017 szept. 05. - 07:56:03
(1914/2154)
Bocs,hogy közbe szólok,de Narin 18 éve engem nagyon zavar.Mert igaz ugyan,hogy szerepe szerint 18 éves,de a Narint alakító szinésznõ sokkal több.És ez -sajnos-látszik is.Aztán késõbb,amikor már nem ilyen elesett,szóval a nagy öntudatra ébredt Narin nekem kimondottan ellenszenves .Persze,lehet,hogy azért,mert annyira rá vagyok "kattanva" Enginre (ami ennyi idõsen nagyonis nevetséges),hogy akármit tesz is,mint Musztafa,állandóan mentségeket keresek neki.Találtam is egy pozitívumot,mégpedig azt,hogy jószívû!
Amikor leveszi az autóról a babákat,és odaadja a gyerekeknek,-vagy focizik a gyerekekkel,-azt bizonyítja,hogy igazán szereti a gyerekeket.Vagy,ahogyan (nem szól ,de)elítéli az apja piszkos üzleti ügyeit.A másik fórumon már megírtam,de nem tudom elégszer elmondani,hogy szerintem Engin alakítása Oscar díjat érdemelne a Bir Bulut-ban.Csak nézi az ember,és annyira a hatása alá kerül,hogy megszûnik a világ.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 05. - 00:08:03 10/10
(1913/2154)
Abban egyetértünk, hogy ez a sorozat nyugodtan viselhetné a Musztafa Bulut címet is. Enginünk viszi az egész sorozatot. Én úgy vagyok vele - ne rójatok meg érte - hogy még azokban a jelenetekben és történésekben, ahol nincs jelen, nekem mégis ott van. Az jár az eszemben, hogy mi lesz Musztafa reakciója.
Narin (Melisa Sözen) pedig néha olyan a saját jeleneteiben, mintha ott sem lenne. ( Bir bulut olsam = Én egy felhõ vagyok; szó szerinti fordítás).Bár ezt nem rossz értelemben mondom. Az, akit ennyit bántalmaztak, próbál mindenki elõtt észrevétlen maradni. Ezt viszont jól adja vissza.
Nekem a dokiról is vannak kérdõjelek a fejemben. Értem én, hogy a világlátott lelke, nagyon nehezen viseli Narin sorsát, és segíteni akar. De pont õ mondta a barátnõjének, hogy ezek az emberek máshogy élnek, más az értékrendjük, mások a szokásaik. És értem, hogy segíteni akar a lánynak, de néha túl erõszakosan avatkozik bele. Nekem néha úgy tûnik, mintha direkt keresné a konfliktust Musztafával, annak ellenére, hogy már tudja, mit vált ki belõle, ha ingerlik. És a laptopra feltett képek Narinról. Vonzódik hozzá? Akkor mi van a barátnõjével? Nem teremtett tiszta helyzetet, Narinnal sem érezteti, hogy többet gondol kettejükrõl mint az orvos - beteg kapcsolat. Arról nem beszélve, hogy a lány még csak 18 éves, de érzelmileg még korábbi szinten megrekedt kislány, aki rajongva néz a megmentõjére. ( A doki legalább 30 körül kell legyen, hiszen képzett sebész, és már évek óta foglalkozik aknamentesítéssel. Márpedig az medikusként nem megy.)
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 04. - 23:08:26 10/10
(1912/2154)
Na jó, ebben igazad van de akkor meg rózsaszínködös vagy szenvedõs sorozatok legyenek, hanem egy kicsit olyan elemezgethetõs lélektani (mint a Fatmagül) :D

Hát, a 7. rész végén haragudtam egy csöppet a Dokira :)
Bírtam Aslan Bey arcát a vacsoránál, mikor megjelent Bahar :) Meg hát férfi uralom ide, férfiuralom oda, ha Düriye asszony úgy kívánja, akkor a férjnek otthon kell pihenni, nincs látogatás a hotelba :D Egyébként is olyan vén kujon feje van az õt játszó színésznek.

Musztafával kapcsolatban elég tág határok között mozognak az érzéseim, és azt hiszem ez a sorozat végéig így marad.

Amikor belekezdtem a sorozatba, úgy gondoltam, hogy a fõ vonal az Narin szenvedése és szerelme Serdar dokival lesz. Ehhez képest valahogy nekem mégis inkább Musztafáról szól a sorozat, lehet azért mert Engin a zseniális alakításával elviszi a show-t. Nem tudom akkor is így érezném-e, ha fordítva lenne a szereposztás, és Engin lett volna Serdar Doki.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 04. - 21:09:07 10/10
(1911/2154)
Ne is törõdj vele, pihenj! Majd behozod.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 04. - 21:05:55 10/10
(1910/2154)
Én azt szeretném, ha most még szerelmes férfit játszana pár évig, mert nagyon jön a következõ korosztály. Fõgonoszt még ráér játszani pár év múlva is.
10/10
lizbell 2017 szept. 04. - 20:51:11 10/10
(1909/2154)
Sajnos most értem haza reggel óta, és olyan fáradt vagyok, hogy biztos nem tudom a 6. részt megnézni!
Zsuzsák, nagyon el fogtok hagyni! De talán hétvégén behozom.
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 04. - 18:48:29 10/10
(1908/2154)
Lassan csak kiderül milyen sorozatban fog játszani, igen nagy a titkolózás. Én bírnám, ha egyszer újra egy hasonló öntörvényû, negatív karaktert játszana, kÍváncsi lennék hogy így majd 10 évvel idõsebben tudná-e a játékát fokozni :)
10/10
bezsuzska 2017 szept. 04. - 15:47:43 10/10
(1907/2154)
Most olvastam THHFC-n, hogy a Siyah Beyaz Ask (Fekete fehér szerelem ) két fõszereplõje Ibrahim Celikkol és Birce Akalay lesznek. Erre a szerepre vártuk Enginünket nem? Vajon mit találtak ki neki?
khajni87 2017 szept. 04. - 14:00:40
(1906/2154)
Igen, apukának ez a ki ha én nem stílus, anyukának ez a jaj oroszlánom, bárányom...... Meg a börtönös jeleneten kívül nem teszik láthatóvá szed-e rá gyógyszert vagy sem.....:(
malvinkicska 2017 szept. 04. - 13:12:29
(1905/2154)
Valóban Mustafa sokszor kezelhetetlen viselkedését a környezete is alakítja, mivel a kedves szülõk nem tudják kezelni , úgy beszélnek vele olyanokat engednek meg amit nem kellene. az ilyen emberekhez türelem és megértés kell és rengeteg önzetlen szeretet.
khajni87 2017 szept. 04. - 12:49:09
(1904/2154)
Ennyire azért nem mentem bele mert itt nálunk nagyon ritka a kezeletlen beteg és azért azt valljuk be Mustafa dolgai nemcsak a betegsége vagy annak következményei miatt vannak......a narcisztikus apa mellett felnõni is rátett erre a nekem bármit lehet dologra........mint tudjuk a látott példa és a rengeteg pénz sokat ront a helyzeten és bár tud kedves is lenni és a betegsége miatt is lehetnek torzulásai de azért nem mondanám hogy minden csak emiatt történik......ebben része van a narcisztikus hajlamának, beteges féltékenységnek és azt apjától látott / eltanult uralkodásvágynak is a viselkedéséhez........
10/10
anci60dor 2017 szept. 04. - 09:20:31 10/10
(1903/2154)
Üdvözlet Mindenkinek!
Én most kezdtem nézni a BBO-t, de már eljutottam az 5. részig . Hát Na. Nem is tudom mit mondjak. Még gyûlnek bennem a gondolatok , de annyi biztos, hogy amit ez a 28 éves fiatalember alakít, az valami csoda .Epilepsziás rohammal már sajnos találkoztam egyik tanítványomnál és bizony iszonyú volt, pedig nem is volt ennyire súlyos. Musztafát azért valahol sajnálom, hiszen van egy kemény, harcias, hatalmát kimutató apja, aki maximálisan tud mindenki felett uralkodni. de még várok a véleményem kialakításával.
malvinkicska 2017 szept. 04. - 07:55:36
(1902/2154)
Kedves fórumozók engedjetek meg pár mondatot, hogy írjak Mustafával kapcsolatban, a betegségét ami illeti õ egy súlyos epilepsziás beteg, ami az agy elektromos kisülése. Olyan természetes a rohamai, nagyon hiteles, mert mikor láttam megijedtem csak ez a színész nem beteg.
A betegség a kezelt is jellem változással jár, tehát õ nem úgy ítél meg dolgokat, aztán a hirtelensége lobbanékony, akit szeret azt nagyon akit utál képes megölni is, itt a doktor neki a cél, mert azt tartja az õ boldogsága gátlójának.
Az biztos végig néztem a sorozatot nagyon sok valós dolgot találtam benne ami a színészek részérõl nagy felkészülést igényelt, Engin itt akkorát alakít, utánozhatatlan.
azt még leírom az életben is van olyan epis beteg a ki így viselkedik, de legtöbb intézetben van, és ezért nem feltûnõ, de M a minden napjait éli.
A tudomány mai állása szerint már lehet mûteni is, az ilyen embereket, meg nagyon jó gyógyszer alakok vannak amik szinte tünetmentesé teszik a beteget.
Azt hiszem ezzel senkit nem bántottam csak megosztottam a gondolataim, de ha baj nyugodtan reagáljatok.
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 04. - 01:51:46 10/10
(1901/2154)
Én is megnéztem a 6. részt :) Ebben és az 5.-ben is volt olyan rész ami felkavart, majd holnapra összeszedem a gondolataimat és leírom. :)
10/10
bezsuzska 2017 szept. 04. - 00:06:54 10/10
(1900/2154)
A Fatmagülre azért kérdeztem rá, mert nem voltam benne biztos, hogy erre gondolsz.
Musztafáról ( BBO), meg tényleg érdekel, mik a meglátásaid eü-s szemmel. Hátha segít megérteni, és jól értelmezni a tetteit. ( Ma már voltak helyzetek, amikor sajnáltam. Ki is borultam miatta, mert tudom, hogy nem ez lenne a normális reakció. )
khajni87 2017 szept. 03. - 23:52:13
(1899/2154)
arra gondoltam Fatmagülnél hogy amikor már a parton voltak , hogy mind a négyen homályosan láttak ( magyarra forditva vízióik voltak ) Kerim pedig aki elsõ alkalommal vett be drogot, ráadásul 2 különfélét és keverte alkohollal szóval nála meg is van a megfejtés ( nem mentegetem természetesen a hülyeséget ) a többiek és eltorzulva látták a dolgokat ami mellékhatása a drogoknak , alkohollal keverni meg végképp rossz ötlet.......

BBO......a viselkedése ténleg az elmebetegség határát súrolja.......kezeletlen epilepsziással még nem találkoztam erre megvannak a megfelelõ szerek, hogy Musztafa szed-e rá valamit azt egyedül a börtönjelenetnél láttam, szednie kellene, rengeteg szer van erre ami kordában tartja a betegségét.......Narin megkötözése, uralása, lelövése nem gondolom hogy köthetõ az epilepsziához vagy akár a következményeihez......Ez inkább azt gondolom hogy túl sokat engednek neki, túl sokat néznek el, amiket Mustafa megtesz azok inkább egy önzõ , elkényeztetett kis uralkodásmániás személyre utalnak mintsem betegségre.......bár az is hogy ilyen lett betegség......Ami tökéletesen kitûnik az intenzív osztályos jeleneteknél.........Többet most nem tudok , még csak a 4.rész 10.percig jutottam, holnap folytatom, de még biztos alakul a nézõpont róla mindannyiunkban
10/10
bezsuzska 2017 szept. 03. - 23:49:04 10/10
(1898/2154)
6. bölüm pipa. Még belekezdek a 7-be.
Ennyire nincs véleményetek, vagy meg sem tudtok szólalni? Musztafát most gyûlöljük, sajnáljuk, szeretjük? Narin mit érez Musztafával kapcsolatban? Szerelmet nem, azt tudjuk, de szereti, gyûlöli, sajnálja? Asiye a kígyó, vajon meddig megy el? A doktor most még tényleg csak segíteni akar? Mi van a baráznõjével? Yasar a kisebbik, vajon hogy éli meg, hogy õ választhat élettársat, a bátyja pedig nem? És még sorolhatnám.
Aztán nézzük Engint. Néha beleborzongok a játékába. Kapunk jó sok közeli felvételt õrülettel a szemében, a flegma stílusát, esetenként a nagyképûségét és sok-sok arroganciát. A 3.-on már túl vagyunk mindannyian, úgyhogy addig szerintem beszélhetünk róla.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 03. - 23:33:20 10/10
(1897/2154)
Mire gondolsz az F 80-nál?
Igazából az érdekelt volna, hogy szerinted tényleg elmebeteg-e Musztafa, vagy egy epilepsziás, akit nem kezeltek. A betegségébõl adódóan viszont mindent elnéztek neki, és az apja olyannak akarta nevelni, mint saját maga. Persze nyilván a viselkedésében benne vannak az ottani szokások. Az apa a mindenható, önálló döntés vagy vélemény nincs, gyakorlatilag a saját családját is elnyomás alatt tartja. És Musztafa azért kapott meg mindent amit akart (Narint is ), hogy ne lázadjon, ne dühöngjön és ezzel csökkentsék a rohamai számát. Mert úgy tûnik, hogy mindig valami trauma a kiváltó ok a rohamainál.
khajni87 2017 szept. 03. - 23:01:53
(1896/2154)
3 rész pipa, Mustafa elmebeteg az egy dolog, az apja elvetemült na de Asiye............hát nem gyenge a csaj.....párnával fojtogatni.....ez ténleg nagyon utálhatja szegény Narint.....:(
khajni87 2017 szept. 03. - 23:00:30
(1895/2154)
Kedves vagy, köszönöm :) Ha van valami konkrét kérdés akármikor írd le és remélem tudni is fogok írni :)

Amúgy a Fatmagül 80-hoz visszatérve azért az a tengerparti rész a drogozás után sok mindenre választ ad.....