10/10
bezsuzska 2017 szept. 17. - 18:59:48 10/10
(1954/2154)
Az új helyszín.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 17. - 18:46:48 10/10
(1953/2154)
Amikor tudok, benézek, de most indítottam újra a gépem, és már azt írja ki, hogy nincs internet kapcsolatom. Ha ezt el tudom küldeni, és nem fagy le megint a gép, akkor mégis van. A srác aki megnézi, állítólag holnap jön, remélem meg tudja gyógyítani.
Ma láttam egy fotót, még délelõtt, ahol újra szakállal lehet látni Engint, és ha jól értettem a fordítást, akkor az lesz a filmbeli kinézete.
A sztoriról annyit hámoztam ki, hogy Engin egy kiegyensúlyozott házasságban élõ építészt/belsõépítészt alakít, aki egy autóbaleset (okozta/elszenvedte, nem tudtam kihámozni) utáni traumát akar kiheverni, ezért érkezik ebbe az eldugott faluba. Itt további rejtélyek merülnek fel, ami miatt feszült hangulatú lesz a film. És sok gyerek is szerepel benne (az fekszik Enginnek,szereti a gyerekeket), hogy nekik mi a szerepük, arra még nem jöttem rá. Jelent meg kép a faluról is, amit a rendezõ tett fel.
A BBO-val én végeztem, azért nem írtam róla, mert nem tudom ki hol tart. Bevallom, most sem volt könnyebb, mint elõször. Engin viszont briliáns volt benne. Tegnap próbáltam úgy nézni a 3. bölümöt, hogy kerestem benne Kerimet, de még csak a szikráját sem láttam benne. Sem a beszédben, sem a kézmozdulatokban, de még a szemében sem.
Ez a szereplõgárda, de Engin nem így néz majd ki.
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 17. - 18:21:10 10/10
(1952/2154)
Na úgy néz ki Elcin Sangu sem lesz Engin partnere a soriban :) Legalábbis a mai hírek szerint Elcin Bugra Gülsoy-jal fog játszani a Gülizar címû sorozatban :)

Mai hír az is, hogy Tuba Büyüküstün-nek is lesz egy új sorozata, majd januárban. Még a végén kiderül, hogy újra Enginnel fognak együtt játszani :D Na jó, ennek igen kicsi az esélye, nem igazán szoktak párosokat újra összerakni, bár valahol olvastanóm hogy Tuba és Engin szívesen játszana újra együtt, és felmérések szerint ennek a közönség is örülne :D
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 17. - 14:00:06 10/10
(1951/2154)
Hiányoznak a hozzászólásaid, remélem hamarosan meggyógyul a géped :D
BBO-val most egy kicsit lassabban haladtam (12.ig részig jutottam), másfél hete a férjem volt itthon egy pár napot, utána meg a kicsi betegedett le. Na meg a krónikus alváshiányomra is kellene valami gyógyír :) Most úgy döntöttem nem onnan folytatom, ahol elakadtam, hanem újra elkezdem elölrõl. Ha újra leszel, majd írok a benyomásaimról.
Jó lenne ha

Engin új filmjérõl egyre több az információ, egy lelki válságban lévõ, önmagával küzdõ karakter épp nekem való. Valószínû a törökrõl angolra való téves fordításoknak köszönhetõen azért vannak félreértések pl azzal a bizonyos bajusszal kapcsolatban. Olvastam olyan cikket amiben azt írják, hogy a bajuszos kinézet a sorozatban lesz, ebben a filmben máshogy fog kinézni, de olvastam pont a fordítottját is. Hamarosan kiderül :)
A sorozatról viszont még mindig milyen csönd van. De ahogy olvasom nemcsak neki nincs (vagy még nem publikus) a partnernõje, Kenannak sincs, vagy legalábbis a hírej szerint Cansu Derének nem tetszett a Fatih forgatókönyve.

Most szeptemberben elég sok sori feliratozásának láttak neki, a FI-t is feliratozzák. Remélem annyira fog tetszeni, amennyire vártam :) Kettõbe néztem bele, a Dolunay (Telihold) kis limonádé, agypihentetõ sori (és a fõszereplõ fiúka is elég jól néz ki,de azért nem olyan jó színész szerintem mint Engin :D) A Másik a Fazilet asszony lányai - na hát az dráma lesz a javából, Fazilet asszonyt már most ellenszenves, és gyanítom ez még csak a kezdet, lesz még rosszabb is.
khajni87 2017 szept. 14. - 21:46:54
(1950/2154)
igen, az elsõ rész elsõ 40x percénél megakadt nekem a dolog, nem tudtam túlmenni rajta meg akkor azért 5 féle sorozatot néztem egyszerre és azért ez meg a 2 éves gyerek meg a háztartás kicsit elakasztott.......

Még mindig kétes nekem Mustafa meg a dolgai az elsõ 2-3 részben meg a 13.-ban nagyon kiakadtam a viselkedésére.........Az elmegyógyintézetes részekben kicsit sajnáltam.......Azt viszont észrevettem hogy mintha kezdene " épelméjûbb " lenni és most ha lelõnek se tudom megmondani de talán a 20. vagy 21.részben már Asiyeval is kedves volt egy pár percig.......azt hittem rosszul látok.........

Nálam még meglátjuk kategória a sorozat, majd ha végignéztem talán összeáll a dolog.......Tegnap nem néztem mert a gyerekkel együtt kollektív egyetértésben cefet szarul voltunk :( Meglátjuk ma fogok-e nézni mert még kicsit kivagyunk......de majd most a 22.rész jön.......
10/10
bezsuzska 2017 szept. 14. - 10:21:58 10/10
(1949/2154)
Sziasztok! El vagyok tûnve, mert a gépem nem úgy mûködik, ahogy kellene, nem mindig tudok belépni. A BBO végére értem, de biztos nézni fogom még, mert nagyon vegyes érzéseim vannak. Ahogy már korábban írtam, nekem ez a sorozat inkább szól Musztafáról, mint Narinról. Biztos vagyok benne, hogy ez elsõsorban Engin alakításának köszönhetõ. Ahogy néztem a sorozatot, olyan vegyes érzéseket keltett bennem, hogy igazából teljesen össze vagyok zavarodva. A szívem megszakad ezért az emberért, akit a viselkedése és a tettei alapján utálni kellene. Anélkül, hogy spoilereznék, néhány gondolat. Ez az arrogáns, ki ha nem én ember, aki nem tûri az ellentmondást, sajnálatot ébreszt bennem. A 21. bölüm végén, és a 22. bölüm elején kap egy " védõbeszédet", ahol próbálják magyarázni a tetteit. Ez a férfi a saját családja, és a társadalmi környezet "áldozata", aki nem érti , hogy amit tett vagy tesz, az nem helyes. Szerintem az elmeállapotával semmi baj nincs, az epilepszia miatt könyvelik el szerintem elmebetegnek. Sokat gondolkodtam azon, hogy ezt az eszelõs szerelmet, hogyan lehetett volna megakadályozni. Biztos vagyok benne, hogy ennek voltak elõjelei, nem csak úgy gondolt egyet, hogy õ most feleségnek akarja Narint. Az, hogy ezt a szülei nem vették észre, vagy nem vették komolyan, sõt partnerek voltak a lány tönkretételében, sokat elmond az ottani társadalmi helyzetrõl.
Khajni. Örülök, hogy belelendültél, tudom, hogy te is, akárcsak lizbell, nagyon nehezen álltál neki. Most, hogy végeztem a sorozattal, újra olvastam a BBO oldalon írt hozzászólásokat, köztük a sajátomat, és a tiedet is. Az én véleményem, érzéseim nem sokat változtak ahhoz képest, amit akkor éreztem. Tudom, hogy júniusban már te is nekiálltál, csak nem haladtál vele, de úgy tûnik, most elkapott a gépszíj. Továbbra is érdekel, hogy mit gondolsz a történetrõl, Musztafáról, és a többi szereplõröl. Bár megbeszélhetjük akkor is, ha mindenki a végére ért.
HZsuzsanna. Ahogy írtad, te is haladsz vele, kíváncsi vagyok, hogy mik a benyomásaid.
lizbell. Hajrá! Nagyon nehezen álltál neki, de remélem neked is tetszeni fog a történet. Vígasztalásként, a 2. évad már nem annyira lélekölõ (szerintem), mint az elsõ. Persze ott is vannak pillanatok, jelenetek, de nekem már könnyebb volt haladnom.
A végkövetkeztetésem az, hogy hiba lett volna kihagyni ezt a sorozatot. Engin itt, 28 évesen megmutatta, hogy mekkora színész. Nézem a játékát, a gesztusait, az arcjátékát, a szemeit, és minden mozdulatát, gondolatát elhiszem. Hatalmasat alakít ebben a sorozatban. Valahol olvastam, hogy van aki szívesen látná "rosszfiú" szerepben, annak ajánlom nézze meg a BBO-t. Mert Engin tud rossz lenni, még a maga szerethetõ módján is. És nem tudom, hogy Musztafának Musztafa miatt, vagy Engin miatt bocsátottam meg a végére.
Ja! Tegnap Enginnek biztos szép estéje volt! A BESIKTAS (Engin kedvenc csapata) legyõzte a Portot (BL. csoportmeccsen ) Portugáliában 3:1-re!
10/10
lizbell 2017 szept. 14. - 07:31:43 10/10
(1948/2154)
gyorsan benéztem :) este 8 után jövök sajnos, de nem indulok el, hogy be ne kukkantsak.
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 14. - 01:27:10 10/10
(1946/2154)
Még egy kis !!!KPA SPOILER!!! :D :D

Igen, elõször akkor hozza fel Elif ezt a témát, amikor Ömer kijön a kórházból és másnap menne Metint kihallgatni. Ömer akkor azt válaszolja amikor Elif választás elé állítja, hogy többé ne szorítsa korlátok közé és ne fenyegesse a szerelmével, és ha majd Tayyar rácsok mögött lesz akkor újra megbeszélik, hogy merre tartson a közös életük. Utána a kórházban is azt kéri Ömer, hogy szeressék egymást anélkül, hogy megváltoztatnák a másikat, és õ amir megismerkedtek akkor is Ömer Demir nyomozó volt. Elif akkor is azt válaszolta, hogy nem akarja megváltoztatni, csak azt akarja, hogy éljen. Ehhez képest a megbeszélés elmaradt, mert Elif elment. És igen, Elif tényleg szinte elvárta hogy Ömer menjen utána hátrahagyva mindent. De ami nekem még furcsább volt Elif viselkedésében, hogy amikor megtudta Egétõl, hogy Ömer kereste õt Aslinál, akkor sem várná meg, hogy beszéljék meg a dolgot, hanem hagyta magát rábeszélni hogy tovább menjen Rómába.
Értem én, hogy a végére kellett még egy kis feszültség, féltékenység, (Ömer ex-fõnyomozónk megint elõbb cselekedett, aztán gondolkozott :D )meg persze a nagy kibékülés, de ha már ilyen jó kis forgatókönyvet írtak, akkor ezt valahogy jobban kidolgozhatták volna. Ja, és most amikor nekiment Egének legalább õ volt a magasabb, nem mint Leventnél :) Elif pedig ugyan morgott egy kicsit, de azért hagyta hogy Ömer megint elvonszolja magával :D

Az jutott még eszembe, hogy Elif a második római út elõtt még feláldozta volna a szerelmüket Ömer szakmai karrierje és elõrejutása érdekében. :(

Nemrég olvastam valahol, hogy Tuba és Engin is szeretnének újra együtt játszani, meg a közönség is szeretné újra együtt látni õket, és hogy nincs annyira elvarrva ennek a sorozatnak a vége hogy ne lehessen folytatni. De én nem vagyok benne biztos, hogy jó lenne ha ezt folytatnák.

Ja.és te is észrevetted, hogy Engin jobb karján a könyöke fölött van egy nagy csomó? Nekem az utolsó két részben tûnt fel, de egy kicsit visszanéztem, és már a régebbi részekben is ott volt. Viszont se a BBO-ban, se a Fatmagülben nem láttam :)

És még valami :) Ma Twitteren belefutottam egy szavazásba, ahol arra lehetett voksolni, kinek az új sorozatát várják a legjobban :) jelenleg Elcin Sangu vezet 30 %-kal, Engin a második 27,5 %-kal, Baris Arduc a harmadik 20,7 %-kal és Kenan Imirzalioglu a negyedik 9 %-kal. :D
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 13. - 16:37:25 10/10
(1945/2154)
Akkor én közted és Lizbell között állok, mind a kettõvel nagyon gyorsan haladtam, illetve haladok, :D Bár a BBO-val nem gondoltam volna hogy így elkap a sodrás, nagyon nehezen beszéltem rá magam hogy belekezdjek :D
khajni87 2017 szept. 13. - 13:24:34
(1944/2154)
Nekem meg a KPA nem akar menni.........A BBO pedig zabáltatja.....22-rész jön ma este..........
10/10
lizbell 2017 szept. 13. - 11:26:03 10/10
(1943/2154)
egy kis összeállítás a 4 utolsó sorozatkarakterrõl :)


https://www.instagram.com/p/BY9WW2Olyym/?hl=hu&tagged=enginaky%C3%BCrek
10/10
lizbell 2017 szept. 13. - 10:56:05 10/10
(1942/2154)
az bizony, nagyon jó! :)))
10/10
lizbell 2017 szept. 13. - 10:26:22 10/10
(1941/2154)
Belassultunk, kevesebbet is írunk, de nem baj, majd újratöltõdünk.
nálam mostanra csendesedett egy kicsit a KPA és F. láz, a múlt héten még minden nap úgy ébredtem, hogy ma jön az új rész, aztán eszembe jutott, hogy nem :(
a BBO meg nem eteti magát úgy mint a KPA, amit az elején képes voltam hajnali 3-ig nézni, erre külön rá kell hangolódnom sajnos, de a 8. rész következik.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 13. - 10:15:06 10/10
(1940/2154)
Végeztem a BBO-val. Nem nagyon tudok jönni, mert folyamatosan lefagy a gépem, de ha be tudok lépni, figyelek hol tartotok.
10/10
lizbell 2017 szept. 13. - 07:25:10 10/10
(1939/2154)
!!!KPA SPOILER!!!
Nem rossz, nem rossz :)) Már majdnem el is fogadnám, ha Elif nem forszírozta volna hetekig a dolgot, hanem csak simán azt mondja, hogy õ nem tud így élni, hogy belehal az aggodalomba....blabla....és azt is bevallotta, hogy várta egy darabig Ömert, vagyis elvárta, hogy mégis úgy dönt, feladja érte a hivatását.
mindegy, a végkifejlet szempontjából mondhatnánk hogy nem számít, de nekem a forgatókönyv ezen része igenis elcsúszott és az addig jól mûködõ következetes szálat elrondította :(
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 12. - 23:22:32 10/10
(1938/2154)
Bezsuzska vigyázz, !!!KPA SPOILER!!! :D

Amikor elõször megnéztem az utolsó két részt, ugyanígy gondoltam min te, aztán tegnap egy kis finom Sangria mellett filozofálgattunk a lányommal, és most már egy kicsit árnyaltabb lett Elifnek ez a húzása.
A lányom szerint Elif is feltétel nélküli szerelemmel szereti Ömert, mert miután látja, hogy Ömer nem képes a hivatását feladni, nem kényszeríti rá, hanem inkább elmegy. Ami szerinte hülyeség, mert így van két külön élõ szerelmes, ahelyett hogy megbeszélnék a dolgot, kompromisszumot kötnének és boldogan élnének egymás mellett míg meg nem halnak.Még Rómában a film kapcsán beszélgettek arról, hogy a hercegnõ és az újságíró szerelme nem ért véget azzal, hogy el kellett válniuk egymástól, és kapcsolatban lenni valakivel vagy szeretni valakit, az nem ugyanaz. Olyan, mintha magukról beszéltek volna akkor.
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 12. - 01:26:31 10/10
(1937/2154)
Ma végül csak elmaradt a BBO, helyette megnéztük a nagylányommal a THHFC-n nemrég ajánlott Romantik Komedi címû film elsõ részét (Engin Altan Düzyatan is szerepel benne). Nem mondom, hogy maradandó nyomokat hagyott volna bennem, de azért a nézhetõ kategória.

BBO:
Nagyon kíváncsi lennék, mi nem tetszik és milyen forgatókönyvi hiányosságokra gondolsz :)
10/10
lizbell 2017 szept. 11. - 20:49:00 10/10
(1936/2154)
igen, kicsit felment a vérnyomásom :)))
10/10
lizbell 2017 szept. 11. - 19:53:32 10/10
(1935/2154)
na igen.... és mi van a feltétel nélküli szerelemmel?? :)))