10/10
bezsuzska 2017 szept. 18. - 22:04:09 10/10
(1974/2154)
Tényleg jól haladsz! Azt ugye tudod, hogy nem kezdem el a KPA-t amíg nem végzel a BBO-val?

Isztambuli lakáshoz nekem is lottónyeremény kéne, de ahhoz ugye lottózni is kellene. De olyan jó néha ábrándozni. Képzeld, akár felváltva lakhatnánk kint, megtalálnánk az Artistambul székhelyét, és a többi, és a többi...
Engin minden évben ott tartja a szülinapját meghívott rajongókkal. (Gondolm olyanokat hív meg, akik adományoznak az alapítványnak.) Az épületet megtaláltam, ahogy a 34. szülinapján készült 102 db képet is. A 35.-et is ott tartotta (195 fotó), igaz az átcsúszott idén februárra, a jótékonysági akció miatt. Na és ez az ügynökség épülete.

Új infókhoz, új dizájnhoz mit szólsz?
10/10
bezsuzska 2017 szept. 18. - 21:52:43 10/10
(1973/2154)
Jobbulást nektek! Mit szólsz az új infókhoz?
10/10
lizbell 2017 szept. 18. - 21:45:52 10/10
(1972/2154)
halihó lányok, elõkeveredtem :)
hétvégén nem voltam itthon, de tegnap este végeztem a 8. résszel, még szerencse hogy nem 80. bölüm, egyszer csak a végére érek én is!
Lakásvásárlásban benne vagyok, ha nyerek a lottón valóban elsõ dolgom lesz :))
khajni87 2017 szept. 18. - 21:43:11
(1971/2154)
igen, bár BBO-val haladok 27.részt fejezem be ma, lehet lesz az 28-is, most az Áradattal maradtam el, már 5 rész elmaradás van.......

Családilag betegek lettünk, elkezdte a gyerek a bölcsis látogatás után egy kis fini megfázással, én folyvást gyomorgörcsökkel, csütörtökön már az orvosnál majdnem sírtam olyan rosszul voltam( csütörtök hajnalban 2.napos fejfájás , gyomorgörcs, gyengeség és szédülés nagyon jó volt és a gyerek is mindössze 5 órát aludt azon az éjjelen), és hab a tortán szombatra mire mi csajok javultunk volna estére még rosszabbul lettünk és még a férjem is beszállt torokgyulladással és náthával......szép az élet ha megy a családi senyvedés.........de még mind élünk , csak kell pár nap amíg kipihenjük.........nem sokat vagyok gép elõtt, meleg takaró alatt lazulok ( már amennyire egy 2 éves mellett lehet ) és eszem a fini nyamvadt kaját amit kibír a hibbant gyomrom......:(
10/10
bezsuzska 2017 szept. 18. - 21:16:28 10/10
(1970/2154)
Az jutott eszembe, hogy az ingatlanos csajt kéne megtalálni. A képek alapján õ biztosan tudja hol lakott, hol lakik, és hol fog lakni Engin! Nem veszünk egy lakást Isztambulban?

Azért a bajsza megmaradt! Csak növesztett hozzá egy kis borostát. Vagy ez már szakáll?

Fatmagülre visszatérve. Az alap probléma, hogy ezzel a semmilyen szinkronnal, tönkreteszik a jeleneteket, a karaktereket, és sajnos még magát a történetet is.

Nem értem, milyen kavarás van a KanalD-nél. Baris Arducról azt olvastam, hogy felkérték a Kaszino fõszerepére Beren Saat mellé. Most meg fotózkodik Elcinnel a közös filmjük után, és valami olyat is olvastam, hogy valahogy még Bugra is képbe került a "Gülvalami" sorozat kapcsán. De nem az lett volna Engin sorozatszerepe?
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 18. - 19:09:58 10/10
(1969/2154)
Ez az utolsó kép Twitteren jött velem szembe. egyszer jöhetne az élõváltozat is szembe velem de hát ami késik nem múlik, a remény hal meg utoljára :)

Én is láttam a mai szinkronosból egy kicsit. Nem csak a szöveggel van a baj, amit Kerim szájába adnak, hanem sokszor a hangsúllyal is, és így sokszor arrogánsnak, követelõzõnek tûnik, mintha teljesen más ember lenne, mint amit eredeti nyelven megismertünk.
A másik az igeidõ. Kerim a szinkronosban ma jelen idõben beszélt a levelekrõl, mintha Fatmagül még most is õrizgetné. Serdar meg azt mondja a telefonba, hogy Musztaát a szüleihez temetik, mert nem volt a szülei sírja mellett hely. Pedig ugye nem oda temetik, hanem egy kicsit távolabb, és ez a képen is látszott. Na jó, ez az utolsó eltérés nem olyan, ami sokat jelentene a történet alakulásában, de akkor is tele van ilyen hibával, és ezért valaki mégiscsak pénzt vett fel. Mennyivel pontosabb sokszor a feliratos változat, amit a mi szórakozásunkra, ingyen csinálnak. Krisztina0531-nek itt is köszönöm a KPA fordítását.


Néha belenézek a KPA szinkronos változatába, ott egy fokkal jobb a szinkron, ott is Horváth Illés a magyar hangja, de Ömerhez valahogy jobban passzol. Bár a hangosabb beszédet, kiabálást, sírást ott sem tudja normálisan szinkronizálni, tisztára erõltetett az egész. (Kb olyan, mint amikor Fahriye barbie sírt az Ölene Kadar-ban :D )
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 18. - 18:33:49 10/10
(1968/2154)
Szerencsés hölgy :)
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 18. - 18:31:43 10/10
(1967/2154)
Szerencsés hölgy :)
10/10
bezsuzska 2017 szept. 18. - 18:17:51 10/10
(1966/2154)
És még nem jó a gépem, bár ma nem rosszalkodott annyit. Pedig nem ért ma ide a srác. Majd talán szerdán. Addigra magától meggyógyul a gép.
Khajni, lizbell, el vagytok tûnve!
10/10
bezsuzska 2017 szept. 18. - 18:14:38 10/10
(1965/2154)
Ma megnéztem a szinkronos Fatmagült. Ott vágták el, ahol a levelekrõl kezdenek beszélgetni. És az a második éjszakás beszélgetés... Csupa közhely. Semmi abból, amivel Kerim nyugtatja Fatmagült. Na jó, azt elmondta, hogy nem fog követelõzni. És azt is egyértelmûvé tették, hogy volt elsõ éjszaka, amit mi itt találgattunk. Még mindig élvezhetetlen a szinkronos változat.
Megint nekikezdtem a BBO-nak, igyekszem Enginre figyelni.
Az jutott eszembe, hogy a két sorozatban ( BBO, Fatmagül) a Musztafák ugyanazt a karaktert kapták. Képtelenek elengedni a "szeretett" nõt.
Ja, és már a Fatmagül alatt eszembe jutott, de nem említettem, elmaradt. Észrevettétek, hogy a törökök fordítva hordják a jegygyûrût mint mi? Nálunk jegyesség alatt hordjuk a bal kézen, esküvõ után a jobbon, náluk meg pont fordítva, esküvõ után viselik a bal kezükön. Próbáltam utánanézni, de nem találtam róla infót, hogy náluk mi ennek az oka. Tudja esetleg valaki?
10/10
bezsuzska 2017 szept. 18. - 17:58:01 10/10
(1964/2154)
De lennék a helyében!
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 18. - 17:44:25 10/10
(1963/2154)
Ez egy tavaszi kép, akkor azt írták hogy a hölgy ingatlanügynök.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 18. - 16:39:02 10/10
(1962/2154)
Egy másik oldalon láttam, de ott le volt róla vágva a leányzó. Tanulja a filmjéhez a szakmát? Építész /belsõépítész lesz, ugye?
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 18. - 15:40:32 10/10 Előzmény bezsuzska
(1961/2154)
Á kép aláírása szerint új kép :)
10/10
anci60dor 2017 szept. 18. - 11:55:35 10/10
(1960/2154)
Üdv Mindenkinek.
Most tudtam én is a gépközelbe kerülni, a nagy tanévkezdés után. Többszöri nekifutással kezdtem a BBo-t nézni.Számomra is kissé furcsa, talán idegen ez a világ, ahol a sorozat játszódik. Nehéz megérteni és elfogadni az emberek felfogását. Na de ez az Aslan bay egy tenyérbemászó. vigyorgó \" fújj, de haragszom rád \" ember. Ahogy a családot kordában tartja, rajta kívül senkinek nincs szava . A két nagyfiú között akkora különbséget tesz , hogy az már szörnyû. Nekem még az is fura, hogy Musztafa soha nem mond ellent az apjának. Pedig már nem gyerek. Nem lehet egy szabad gondolata, mert azonnal lehurrogja a \"kedves\" papa.
Pedig ,ha már a kezdetekben elbeszélgettek volna vele õszintén ,talán nem fajultak volna ennyire el a dolgok. És itt a sok ha-----Ha Narin is õszintén beszél Mustoval , ha Narin apja jobban, határozottabban lép fel a családja mellett, és ha és ha és ha.......
Ugyanis a végén milyen szépen megtudta beszélni Narin és Musztafa a dolgokat. Milyen szépen kérte a lányt, hogy segítsen neki meggyógyulni. Narin is elfogadta, hogy a kisfiúnak apa kell stb.
Persze így ,hogy nem élünk ott, talán nehezebb mindent megérteni, de megismertünk egy nagyon különös világot.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 17. - 21:41:30 10/10
(1959/2154)
Említetted, hogy nem érted, miért akarta Musztafa Narin halálát. Igazából maga Musztafa adja meg rá a választ. Az aknamezõre azért küldi, mert Narin nem alszik vele.(Ezt Narin mondja a 2. vagy 3. bölüm elején az ismertetõben). A gyilkossági kísérletet, hogy rálõtt Narinra, a 4. bölümben magyarázza Musztafa, miután Asiyét (Narin fojtogatása után) kiküldte a szobából. Ott mondja Narinnak, hogy õ is meg akart halni Narinnal együtt. Emlékszel, hogy a 2. bölümben az orvosi rendelõben a fejéhez tartotta a pisztolyt? És bizony meghúzta a ravaszt, még ha már nem is volt golyó a fegyverben. És akkor is meg akart halni, mikor azzal a szerencsétlen lóval kiment az aknamezõre. Tényleg nem akar Narin nélkül élni, bármilyen beteges is ez a szerelem. Ami persze csak nekünk furcsa, hogy rokonok között ilyen van, majd késõbb kap Musztafa egy "védõbeszédet", ahol kiderül, hogy azon a környéken a rokonházasság nem megy ritkaságszámba. ( Ahogy pár évtizeddel ezelõttig, még nálunk is elfogadott volt faluhelyen. Föld a földdel házasodott.)
Ami nekem inkább furcsa, hogy bár a szülõk tudtak Musztafa epilepsziájáról, nem kezeltették azt, (gyógyszert csak a fogdában adtak neki, nekem nem úgy tûnt, mintha máskor is szedte volna), inkább elfogadták, hogy elmebetegként nézzenek rá. Bár nem tudom, hogy a viselkedésére a betegsége lehetett-e bármilyen hatással.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 17. - 21:15:46 10/10
(1958/2154)
Az a világ, egy másik világ. Számunkra, európai szemmel felfoghatatlan. Talán ezért nem is értjük igazán, mi miért történik. De még az Isztambulból érkezettek sem értik az ottani emberek életét. Azt már én is megemlítettem, hogy a szülõknek észre kellett volna korábban venni, azt a vonzalmat, amit Musztafa érzett Narin iránt. És biztos észre is vették, csak nem foglalkoztak vele. Narin szülei pedig tehetetlenek voltak Aslan bey-jel szemben. ( Azt a jelenetet többször megnéztem, ahol Narin anyja legurul a lépcsõn, és én úgy láttam, hogy nem Musztafa lökte le (persze védem, mi?), hanem a tehetetlenségi erõ miatt zuhant le, amikor Aslan kitépte Narin kezét a kezébõl). Nézd meg, Musztafa végül úgy köt házasságot Asiye-vel, hogy az apja mondja ki helyette az igent! Tehát nem hogy Narinnak, de még a saját fiának sincs beleszólása Aslan bey döntéseibe. Amit az öreg mond, az úgy van. Én Musztafa anyját sem értem. Simán elnézi, hogy a fia pusztán "szerelembõl" kínozza Narint, és eszébe sem jut a fia lelkére beszélni. Azt gondolja, hogy megoldja a helyzetet azzal, ha új feleséget hoz? Ráadásul olyat, akit csak a vagyon, érdekel? Jó, tetszik neki Musztafa, mert jóképû legény, de igazából nem is ismeri. Narinról, és Musztafa hozzá fûzõdõ kapcsolatáról, meg biztos tud, mint ahogy mindenki a környéken. És ahogy elkezd dirigálni Seheréknek, egyszerûen visszataszító. Õ maga mondja késõbb, hogy õ vissza nem megy a vályogházba, ahonnét jött.
Yasaron gondolkodtam még sokat. Elméletileg õ a jófiú a családban. De az ki is derült, hogy õt igazából Narin anyja nevelte. Valószínûleg õ, mint másodszülött, nem kapott akkora figyelmet az apjától, mint Musztafa. Mégsem érti Musztafát. Õ is csak azt látja, amit Narinnal mûvel, de meg sem próbálja neki elmagyarázni, miért rossz amit tesz, miért nem várhat Narintól viszonzást. Míg Musztafa kényszerházasságban él, Yasar szerelembõl házasodhat, és az ugye mégse ugyanaz.
Szóval van itt jópár olyan dolog, ami a mi számunkra érthetetlen, de abban biztos vagyok, hogy ott a keleti részen ilyen dolgok bizony elõfordulnak. Mert azért, ha jól belegondolunk, hasonló helyzetek, ha nem is ilyen durvák, még a mi "felvilágosult" Európánkban is elõfordulnak.
10/10
HZsuzsanna70 2017 szept. 17. - 20:08:22 10/10
(1957/2154)
Múlt héten önkínzó módba kapcsoltam magam, és belenéztem Fatmagül szinkronos változatába, pont a nászéjszakás jelenetbe. Ráadásul még a kommenteket is elolvastam, igazán mazochista voltam :D Hát, volt egy pár igen érdekes hozzászólás megint :)

BBO-t ma újrakezdem, van egy pár kérdésem, amire talán kapok választ.
Például, hogy a szülõk (Narin és Musztafa szülei egyaránt) miért hagyták hogy idáig fajuljanak a dolgok? Biztos voltak már Narin 16 éves kora elõtt jelei annak, hogy Musztafa milyen õrült módon szereti õt. Miért nem léptek már azelõtt, hogy Musztafa elvette feleségül?
A másik kicsit logikátlan dolog, hogy Aslan bey miért hagyja, hogy a gyerekek az aknamezõn keresztül menjenek iskolába? Neki mint polgármesternek csak baja származhat abból, ha valamelyik gyerekkel történik valami. Ugyanúgy Musztafa is miért kívánná Narin halálát? Ez olyasvalami nekem, amivel mintha Musztafa gonoszságát szeretnék kihangsúlyozni.
Ugyanakkor az aknakeresõk is látják, hogy a gyerekek nap mint nap azon az úton mennek iskolába. Miért hagyják? Miért nem jelölnek ki nekik egy biztonságos sávot?

Narin viselkedése se egyértelmû nekem, bár az lehet azért, mert nehéz átkapcsolnom az agyamat arra, hogy milyen lehet azon a vidéken a nõk élete. Én például biztos nem néztem volna végig Musztafa esküvõjét az ablakból (hozzáteszem hogy ezzel egy kicsit - ha nem is tudatosan - de szinte provokálta Musztafát.) Amikor elõször ment a kezelésre Isztambulba akkor sem mentem volna vissza Musztafával, inkább próbáltam volna valamilyen megoldást találni arra, hogy anyámat is utánam hozzák. Én nem vagyok hívõ, úgyhogy nehéz elfogadnom ezt az "Istentõl (Allahtól) várom a segítséget, de magam nem csinálok semmit" hozzáállást.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 17. - 19:58:23 10/10
(1956/2154)
Ez a fotó jelent meg a cikk fölött, amit küldtem. Remélem jót csatolt. ( Csak megjegyzem, hogy eddig tartott csatolni a képet, Kb. 20-szor fagyott le a gépem). Már a hajamat tépem, komolyan!
10/10
bezsuzska 2017 szept. 17. - 19:00:53 10/10
(1955/2154)
A film rendezõje.