kaboca12 2017 márc. 29. - 22:55:11
(214/2154)
Várj, ezt most nem értettem. Azt megértem, hogy Kerim szégyelli magát, ez a nászéjszakás jelenetnél ki is ütközik, nem tudja megtenni amit meg kell. De azt nem értem, hogy miért mondod, hogy szégyenlik (vagy szégyellik?) magukat?
kaboca12 2017 márc. 29. - 22:51:38
(213/2154)
Én azt vallom, hogy inkább a válás, mint évtizedekig a családon belüli erõszak bármilyen formája. Az nem jó sem a gyerekeknek, sem a nõnek, férfinak. Sokaknál elnézem, hogy vajon mit lát, tanul, milyen útmutatást visz magával az életben egy ilyen "családban" felnõtt gyerek? Nem biztos, hogy belõle is rossz ember lesz, de valamilyen sérelme, ami valahogy, valamilyen formában kiütközik, biztos van. Maximum nem olyan súlyos, hogy a külvilág is észrevegye.
Másrészt vannak olyan emberek, akik nem tudnak egy erõsebb fél támasza nélkül élni. Akiknek kell, hogy mindig legyen valaki, aki elintéz helyettük dolgokat.
kisbalaton 2017 márc. 29. - 22:36:01
(212/2154)
Khajni,Drágám,ugye te még nagyon fiatal vagy? Azért írod,hogy nem hiszel a válásban.Hiszen az igaz,senki nem azért megy férjhez,hogy majd egyszer elválik,senki sem hisz a válásban addig.......23 éves voltam,és már két kislányom volt,-és vert a férjem.Amikor úgy belerúgott a gyerek fürdõkádba,hogy majdnem kiesett a kislányom,na akkor hagytam ott.Elváltam.
10/10
baba24 2017 márc. 29. - 22:31:32 10/10
(211/2154)
Igazából nem hiszem hogy ez ilyen kötelezettség tudat volt,mert hogy nem is a Fatmagül akadt ki inkább Kerim,õ sírt ott!És szerintem inkább ott a szégyen érzet miatt nem néztek egymásra,mert szerintem nagyon szégyellték!Én sokáig át tekertem azon a részen ami mikor már meg volt a szex és beszélgetnek utána az ágyban és csak pár napja láttam azt a kis vissza emlékezést,nekem ott is az jött le hogy nagyon szégyellik magukat!De viszont ez egy természetes reakció is,ez ilyen az életben is :)
kaboca12 2017 márc. 29. - 22:23:22
(210/2154)
Szerintem is. És mire Mukaddesben élni kezd a lelkifurdalás, már késõ lesz. Pont vége lesz a tárgyalásnak vagy legalább is semmi értelme nem lesz a vallomásnak, ha jól emlékszem.
kaboca12 2017 márc. 29. - 22:21:51
(209/2154)
Na azon kiakadtam! Úgy érzem, hogy ott még csak azért történt szex, mert úgymond muszáj volt vagy kötelesség vagy a jó Isten tudja. Másnap alig mertek egymásra nézni. Elõször betudtam a szégyenlõsségnek Fatma részérõl (én is az vagyok, a mai napig), de aztán rájöttem, hogy õ még nem állt készen rá. Legalább is a török nyelv szerint így éreztem.
kaboca12 2017 márc. 29. - 22:19:38
(208/2154)
Fene tudja. Mi sem voltunk összeházasodva, mikor születtek a gyerekeink. Pontosan (napra pontosan) 10 éve éltünk együtt, mikor végül összeházasodtunk, akkor már megvolt mindkét gyerek. Hogy teljesen õszinte legyek én nem akartam. De mivel a férjem igen, így azt gondoltam, hogy mivel a szerelmet/szeretetet a másik felé nem egy papír határoz meg, így belementem. Az én érzéseim nem változtak általa. Nem vagyok az a kimondottan nõies nõ. Engem hidegen hagy(ott) az esküvõ, a gyûrû, a szép ruha, az ékszerek (ma is), a divat, a mûkörmök meg az ehhez hasonló számomra baromság. Az életben próbálok más szép dolgokat felfedezni, átélni. Én nem vagyok ilyen szigorú felfogású e téren, de abban egyetértünk, hogy egy kapcsolatban nincs helye egy 3. félnek. Egy kapcsolatot egy másik lezárásával kell indítani és a bizalom sokkal fontosabb, mint a szerelem. Én -mondom ezt úgy, hogy még sosem voltam ilyen helyzetben- biztos, hogy bevallottam volna, hogy terhes vagyok. Ennek elhallgatásával a gyereket is becsapnám, a férfit is és magát a vele eltöltött éveket. A sorozatban pedig Rahmi akkor is elvette volna Mukaddest, ha tudja az igazat részben azért, mert örült, hogy valakinek kellett a fogyatékossága ellenére, másrészt be is bizonyította, hogy miután megtudta, úgy is elfogadta Mukaddest és fõleg Muratot. Sõt, továbbra is tûrte, hogy Mukaddes cselédként használja.
kisbalaton 2017 márc. 29. - 22:14:44
(207/2154)
Úgy emlékszem,hogy Sali elviszi Mukaddest nyaralni valahová,szóval Münir aki kevergeti az ügyeket eltávolíttatja a nõt.
khajni87 2017 márc. 29. - 22:10:10
(206/2154)
Nem meglepõ hogy szegény Rahmi már megint balhéba keveredik Mukaddes miatt......amúgy azt hogy akadályozzák meg hogy tanúskodjon????? Érdekes elképzelése van Münirnek is a dolgokról.......
kisbalaton 2017 márc. 29. - 22:08:16
(205/2154)
Alighanem Munir lefizeti Salit,hogy "foglalja le"Mukaddest,mert nem akarják,hogy Mukaddes tanuskodjon a bíróságon.
kisbalaton 2017 márc. 29. - 22:05:36
(204/2154)
A második gyerek tuti,hogy Rahmié.Mukaddes ebbõl is lefölözi a maga kis hasznát,nyafog,ugráltatja Rahmit stb. Még valami balhé is lesz Rahmi és Nine mama között ,amikor már az ügyvéd házában laknak.
khajni87 2017 márc. 29. - 22:04:22
(203/2154)
Szeretem egyébként Rahmi egyszerûségét, és azt hogy nem " romlott " szemmel utálattal néz a világra na de Mukaddest igazán elkaphatná mert az annyi szemétséget megtett vele is, meg mindenkivel.......na azt a nõt jól ki kéne osztani hátha attól kicsit lentebb adna egoszinten.......
10/10
baba24 2017 márc. 29. - 21:59:48 10/10
(202/2154)
Igen a ruhás résznél a párbeszéd engem is érdekel!De amire még én nagyon kíváncsi vagyok az a nászéjszaka utáni részben mikor az ágyban beszélgetnek vagy is a Kerim beszél ott mi hangzik el :) Mert ott tuti a nászéjszakáról van szó!Illetve az amikor a Mustafa levele után megtépi a Fatmagül a Mukadeszt az is nagyon érdekel!
khajni87 2017 márc. 29. - 21:53:30
(201/2154)
láttam a legutolsó feliratos részt ott Salih elkezdte megkörnyékezni Mukaddest újra most hogy kiderültek a szép kis dolgai....azt biztosra veszem hogy még ha az övé is esetleg akkor is Mukaddes nem fogja ezt bevallani........akkor aztán jó nagy botrány lenne........bár azt azért megmondom õszintén soha nem értettem nõ hogyan-miért képes ilyet megtenni.....nem vagyok erkölcscsõsz vagy ilyesmi de azért azt tartom korrektnek ah van egy férjem akkor azzal õszinte vagyok és a gyerek aki a házasságba születik közös, kettõnk biológiai gyermeke.......nem szeretem a háromfõs házasságokat és azt se ha 3 szülõje van 1 gyereknek......épp ezért nem hiszek a válásban sem......
kaboca12 2017 márc. 29. - 21:48:43
(200/2154)
És ezért érdekel engem annyira, hogy a második gyermek vajon kié? De van egy olyan érzésem, hogy az is Salihé. De lehet, hogy nagyon mellélõttem.
kaboca12 2017 márc. 29. - 21:46:55
(199/2154)
Tudjuk, hogy nem hiszi, mivel láttuk tovább a sorozatot. De aki tényleg még csak itt tart, az azt gondolhatja, hogy Meltem a családjával együtt ostoba. Ami eddig látva jogos feltevés is.
Kicsit végiggondolva az egész történetet nekem még az a rész is nagyon tetszett, amikor Kerim átadja a menyasszonyi ruhát Fatmagülnek. Nem a nyálas rész miatt, hanem a spontán jött ötlet miatt. Mert gondolom eredetileg nem úgy tervezte, hogy a kovácsmûhelyben, a legnagyobb kosz közepén kéri meg a kezét. És az utána történõ párbeszédre vagyok igazán kíváncsi. Én arra tippelek, hogy Fatmagül valami olyasmit fog mondani, hogy õ nem vehet fel tiszta (szûz) ruhát a vele történtek miatt. De ez csak tipp. Szóval erre igazán kíváncsi leszek.
khajni87 2017 márc. 29. - 21:46:18
(198/2154)
Nem kár csak közben fürdettem , etettem meg végre emberi idõben befejeztem a takarítást, így holnap " csak " fõznöm kell........ilyen normális napunk vagy 3 hónapja nem volt......Így már emlékszem a dolgokra hogy leírtátok.......Lesz még Mukaddes történet cifrább is ,ez a Salih akkora egy genya........De azért Mukaddes se semmi adja az erkölcsös nõt , közben meg csak azért ment Rahmihoz mert nem volt más választása.......Milyen már hogy sunnyogott terhesen és Murat " koraszülött " lett........ahhoz képest jól fejlett koraszülött........Innentõl lett nekem nagyon érdekes -fordulatos az egész........
10/10
baba24 2017 márc. 29. - 21:41:54 10/10
(197/2154)
Én itt vok csak lassú a reakcióm :)
10/10
baba24 2017 márc. 29. - 21:41:16 10/10
(196/2154)
Nah igen de ha Turanert nézzük és az okosságát akkor nem ilyen vége lenne neki a sorozatban!Mondjuk Meltem most el gondolkodót,igaz így se esik le neki de talán õ mindig nem hiszi el 100% a történetet!Igen a gyûrûs magyarázat az jó,de ez már a végéig el kíséri õket :) Ahogy te is írtad még egyszer fogja le venni,amikor félre érti a történéseket!Ez a rész se volt annyira rossz,csak van amikor igazából semmi extra nem történt,de voltak értékelhetõ pillanatok ebben is!igen Vuaral nagyon jól néz ki :) Meg nekem a Kerim mosolya volt ma az a pillanat amiért megérte meg nézni :)
kaboca12 2017 márc. 29. - 21:35:27
(195/2154)
Úgy látom ma kár beszélgetést kezdeményezni. :/