andrealovasz 2017 ápr. 12. - 15:13:30
(394/2154)
Nekem is hasonló érzésem volt, nem szívesen néztem a tárgyalást de mivel kíváncsi volta rá végignéztem. Azt olvastam én is a Telenovella Magazinban hogy 7-szer vették fel az erõszakot, több fajta verziót készítettek mert a forgatókönyv író maga se tudta melyik verzióval merjen a közönség elé állni, hiszen kényes témáról van szó. De azt nem tudtam hogy utána nem tudott a kollégáira nézni, megdöbbentõ, gondolom olyasmi érzése lehetett mintha tényleg megerõszakolták volna, nagyon megviselhette és azért szerintem az erõszakolókat játszó színészeknek se lehetett könnyû hitelesen eljátszani. Azt is olvastam hogy az erõszak jelenet felvétele elõtt felkészültek pszihológusokkal , részt vettek egy tréningen és utána Beren azt nyilatkozta hogy a tréning nélkül nem tudta volna végig csinálni, így is lelkileg megterhelõ volt neki.
malvinkicska 2017 ápr. 12. - 15:06:34
(393/2154)
Ez az elsõ évadzáró elég kemény volt én is legalább 3-szor kezdtem nézni, sok minden történt de a tárgyalás valóban nagyon élethûen volt megrendezve.
Kerimet letartóztatták, azt hiszi Mustafa szabad az út de téved, mert Fatmagül neki már többet nem bocsát meg amiért ezt tette vele. azt is lehetett olvasni Berent pszichológus készítette fel a különbözõ jelenetekre.
10/10
bezsuzska 2017 ápr. 12. - 14:16:47 10/10
(392/2154)
Bár végig láttam törökül,de szerintem is az egyik legkeményebb rész volt. Engem a tárgyalás szabályosan megviselt. A jelenet közben kétszer meg kellett állnom, mert szabályosan fájt. Le a kalappal a rendezõ, a forgatókönyvíró, no meg a színészek elõtt.
Amúgy Beren Saat egyik régebbi interjújában (bocsi, nem írtam fel, hogy hol), azt nyilatkozta, hogy az erõszakolós jelenetet hétszer vették fel, és ez annyira megviselte, hogy utána órákig nem tudott a kollégáira nézni.
10/10
lizbell 2017 ápr. 12. - 06:51:47 10/10
(391/2154)
persze értelek, keserves volt... de közben ahogy felcsillantak apróságok, amik elõre viszik mégis a dolgokat, szívszaggató volt! a csók, igaz csak arcra, az összeborulás hogy nem szabad feladni, a végén ahogy Fatmagül "ellökte" Mustafát.....
andrealovasz 2017 ápr. 12. - 00:05:27
(390/2154)
Hát igen a tárgyalás kemény rész volt, Kerimet meg letartóztatták, izgalmasan ért véget az elsõ évad. Most jönnek majd az újabb izgalmak.
kisbalaton 2017 ápr. 11. - 23:02:57
(389/2154)
Én meg pont ezt a részt utáltam,amikor törökül végignéztem !Ahogy Kerimet letartóztatják gyilkosságért,és az autó után futó Fatmagült felsegíti a földrebukás után Musztafa:"..itt vagyok drágám"! A bírósági jeleneteket is kellemetlen volt végignézni,ahogy hazudtak valamennyien,és az a dög Münir,ahogyan gátlástalanul keveri a kártyákat.Na és ott van még Mukaddes késése.Szóval ez a rész tele volt számomra kellemetlen,balul végzõdõ dolgokkal.(És a fõszereplõk számára is)
khajni87 2017 ápr. 11. - 22:03:40
(388/2154)
Jaaaj köszi köszi hogy megírtátok :) Már akkor volt értelme holnapra elõre dolgozni :) Megvan az este 11 óra utáni jutalmam is magamnak :) Ha elalszik a férjem fejhallgató felcsap és nézem az ágyban........Akkor ma nem is írom le a 38.ast amit gondolok hanem majd holnap együtt :)
10/10
lizbell 2017 ápr. 11. - 19:30:38 10/10
(387/2154)
De vártam már ezt a részt! Pedig törökül már vagy háromszor is végig néztem! :)
Szegény Vural... neki már így jobb!
Mustafa meg szentül hiszi, hogy még van esélye visszanyerni Fatmagül szívét!
malvinkicska 2017 ápr. 11. - 18:09:02
(386/2154)
Igen ez az elsõ évad záró bölüm, húsvét után folytatják azt írták a DB-on.
10/10
lizbell 2017 ápr. 11. - 17:32:23 10/10
(385/2154)
Meglepi!!!!! Fenn van a 39. bölüm :)
10/10
lizbell 2017 ápr. 11. - 07:21:19 10/10 Előzmény kisbalaton
(384/2154)
én sok mindent megértek :) Mustafa nagyon sármos, titokzatos és magabiztos Meltem szemével nézve, aki azért nem buta liba szerintem, de vonzza ez a "rossz fiú" és hát független nõ, mért ne kalandozhatna kicsit!
kisbalaton 2017 ápr. 10. - 19:51:19
(383/2154)
Mukaddesnek adtam most egy jó pontot,mert amikor elment ehhez a széltoló pacákhoz,azt gondoltam,hogy na,milyen könnyen otthagyta a kisfiát,szép egy anya! De most látszott,hogy mennyire szereti !
Azt viszont nem értem,hogy Musztafa mi a nyavalyát akart azzal a szülinapi tüzijátékkal?!Azt nem gondolhatja komolyan,hogy ha Kerim és Fatmagül között viszályt szít,-akkor Fatmagül majd visszamegy hozzá.Aztán itt van ez a Meltem leány. Egy egyéjszakás kalandja volt Musztafával? Ez meg mire volt jó?Ti értitek?
malvinkicska 2017 ápr. 10. - 12:31:58
(382/2154)
Nagyon érdekes volt ez a rész sok szép jelenet is volt benne egy kis boldogság.
Kerim mennyire szenved már ha szépen néz rá fatma akkor is milyen boldog, és olyan hiteles ahogy játszik Engin.
A születésnap is gyönyörû volt csak Mustafa belerondított kár volt érte. Mukkades hallotta a telefon beszélgetést, és rájött átvágta a pacák, de õ nagyon önzõ valaki megérdemli, csak az a baj, így árthat vele Fatmának, mivel õ volt a nagy tusoló az egész ügyben.
Az a jó most már a tárgyalásnál tartanak, biztos nem lesz egyszerû amilyen szemetek a Yasaranok Münirrel együtt.
andrealovasz 2017 ápr. 10. - 11:43:08
(381/2154)
Na végre a 38-ik rész végén elkezdõdött a tárgyalás. Kemény menet lesz, sajnos gyomorforgatóan összehazudnak majd mindent a következõ részben... :( De örülök hogy már itt tartunk, végre megértem majd mi zajlik a tárgyaláson.

Az elején a menyasszonyi ruhás rész megható és szép volt, errõl itt már beszéltünk is. Kerim lelkesen készült Fatmagül születésnapjára, csak kár hogy Mustafa belerondított. Szép volt a tánc jelenet, azok a pillantások jaj Istenem! :) Kerim szerette volna megcsókolni Fatmagült, de õ hátra lépett, még korai neki biztos. Amugy milyen nyugodtak hogy nincs ott Mukkades, nem csinálja a feszültséget, csak a tárgyalás miatt feszélyezettek. Jó volt végre egy kis örömöt, jó kedvet látni abban a házban.

Ha jól értettem Mukkades abortuszra akart menni azzal az emberrel aki az elõzõ terhességénél is az abortuszt szorgalmazta??? El akarta vetetni a babát? Itt kicsit tekergettem nem néztem végig mindent, majd este nyugalomban ha lefeküdtek a gyerekek :)
Na de aztán Mukkadesnek leesett a tantusz, mikor meghallotta Salih telefonbeszélgetését, egybõl összerakta a képet. Akkor azért sajnáltam, de õ maga is elismerte hogy az õ hibája a semmiért otthagyta a családját ráadásul a tárgyalás is ott van már a nyakukban. Salihban becsülendõ hogy bátorította Mukkadest menjen a tárgyalásra, tanuskodjon hogy a bûnhödjenek a nyomorultak, megveszi a repjegyet, pénzt is ad és menjen. Hát azok után amit tett Mukadesszel és Mukkades ellen hogy ne tudjon tanuskodni úgy gondolom ez a minimum amit tehetett.
andrealovasz 2017 ápr. 09. - 20:56:11
(380/2154)
Igen Rahmi nekem is kérdéses, hogy mirõl tud. Szerintem Mukkades nem avatta bele mindenbe. És mondja is vmelyik részben hogy a szerencsétlen feje miatt nem tudta megvédeni Fatmagült, és hát végülis igaz, nincs senki a családjában aki tényleg kiállt volna Fatmagülért, Mukkades el akarta gyorsan rendezni az ügyet, Rahmi meg megy utána mint a kiskutya....
kaboca12 2017 ápr. 09. - 18:19:23
(379/2154)
Összevonom a választ. Ezen èn is agyaltam az elejèn. De ahogy írtad is, Fatmagül családja ki is merül Mukaddesben, Rahmiban, Muratban. Mukaddes termèszetes, hogy elfogadta Kerimet sõt, szinte ö kènyszerítette ki a házasságot. Murat gyerekfejjel petsze, hogy elfogadta, hisz õ nem tudja, hogy mi is a hirtelen változás oka Musztafától Kerimig, de mivel Kerim vele tök normális, így milyen a gyerek? Azt adja amit kap. Ès hát ugye Rahmi
Nem vagyok benne biztos, hogy õ tisztában van-e a valósàggal? Vajon tisztàban van-e azzal, hogy azt kiabálta, hogy meggyalàzták Fatmagült, minket is meggyaláztak. Nèha úgy èreztem, hogy csak Mukaddest ismètelgeti, mint a visszhang. Ès innentõl ki másnak kellett volna felkapni a fejèt? Mukaddes azèrt soha nem felejtette el emlèkeztetni a kötelessègère.
Nine mama nèlkül Kerim szerintem elutazott volna akkor este.
andrealovasz 2017 ápr. 09. - 12:26:37
(378/2154)
A másik téma amin gondolkodtam, hogy milyen jó hogy Nine Mama ott van velük. Mert pl mi lett volna ha Kerim és Fatmagül csak ketten élnének, szerintem már megölték volna egymást vagy ki tudja. De így hogy ott a család kicsit tudnak köztük "villám hárítót" játszani. Az elsõ pár részben pl. Kerim nem nagyon foglalkozott Fatmagül érzéseivel, õ mit gondolhat,õ mit élhet át. Csak magával volt elfoglalva, hogy neki milyen rossz, Fatmagül milyen vad (vajon mitõl....) el akar menni külföldre, minnél messzebbre innen, ettõl a "problémától". És bizony akkor Nine mama igencsak oda mondogott Kerimnek, (ami nekem nagyon tetszett, ez kellett neki, pár anyai szigorú szó) amikre felkapta a fejét és a lelkére beszélt, míg õ is elkezdte látni hogy igen bizony bünõs és Fatmagül szenved a legtöbbet mert õ az áldozat. Pláne aztán mikor megtudta hogy õ nem tett semmit kezdett az ugymond önsajnálatból észhez térni (hogy neki milyen rossz mert belekényszerítették a "barátai" ebbe a helyzetbe míg õk vígan élnek tovább) és próbálta bebizonyítani Fatmagülnek hogy õ nem tett semmit.
Szóval vissza térve az elejére Nine mama kellett Kerimnek hogy észhez térjen, észrevegye Fatmagül problémájat is ne csak a sajátját. Elgondolkodtam mi lett volna ha akkor Nine mama nem mond neki olyanokat, vajon akkor is itt tartana a történet? Mindenesetre jó hogy ott van Nine mama, jó tanácsokkal látja el a fiatalokat, segít vagy csak hallgat és nem avatkozik bele a dolgokba, ami nagy erény!
andrealovasz 2017 ápr. 09. - 12:06:54
(377/2154)
Kicsit elgondolkodtam fõzés közben a sorozatról és az jutott eszembe hogy tulajdonképpen Fatmagül családja milyen hamar elfogadja Kerimet, megkedvelik. Egy percig se tekintenek rá ellenségként, bûnösként mint Fatmagül. Mukkadeszt még megértem, õ nyakig benne van a dolgokban, még piszkálja is Fatmagült folyton Kerimmel hogy történt ami történt, õ most már a férjed, joga van az ágyadba feküdnie és hasonlókkal. Olyan mintha Mukkadesz gondolatai mindig a szex körül forognának. Mikor Fatmagül elkezd járni terápiára és elmennek Kerim munkahelyére vacsorázni akkor is azt mondta hogy majd biztos beköltözik Fatmagül Kerim viskójába, hiszen a férje és még vissza is kérdez mikor Nine Mama ledorgálja, hogy hát nem ezért jár terápiára? Hogy közeledhessen Kerimhez? Még azt is kinézem belõle hogy örült volna ha Kerim egy erõszakos durva ember lenne aki kegyetlenül bánna Fatmagüllel, ha erõszakoskodna vele, verné stb még mondaná is neki tûrjed õ most már a férjed.... Pont ezért lesz késõbb féltékeny Mukkadesz Fatmagülre mikor látja hogy Kerim mennyire szereti és mindent megtesz érte, bezzeg neki csak Rahmi jutott....

Rahmi mint Fatmagül bátyja és a család egyetlen férfi tagja normál esetben ott náluk a török kultúra szerint gondolom megölte volna az erõszakolót. Legalábbis itt ezt látjuk, vkinek belegázolnak a becsületébe már kiabálja is hogy meg foglak ölni és hát azért egy nemi erõszak igencsak olyan indok ami ilyen tettre sarkall vagy az igazság szolgáltatás követelése. De mint láthattuk Rahmi "zavaros" fejével szinte még követni se tudta az eseményeket, nem hogy bosszút állni. Mukkadesz meg gyorsan elintézett mindent. Rahmi meg beletörödött.

Belegondoltam mi lenne ha pl velünk történne ez, a mi családunkban vkivel, bármelyik fórum tag családjában. Vajon mi hogy fogadnánk az új "családtagot" az elõzmények után. Nem hiszem hogy normál körülmények között úgy ahogy a sorozatban Fatmagül családja. Mindenki hamar elfogadta még a kis Murat is sógornak hívja, ami nem is tetszett Fatmagülnek. Ezt egy kicsit árulásnak érzem a részükrõl, hiszen én se örülnék neki ha megerõszakolnának még a tetejébe hozzá is kényszerítenek a támadóhoz aztán a bátyám meg barátkozik beszélget vele, élünk mint egy család mintha mi se történt volna. Jó nyilván egy idõ után megismerik látják hogy nem olyan rossz ember õ, de az a tény hogy miért is kötettett az a házasság mégiscsak ott lóg a levegõben. Szóval nem tudom de nagyon érdekes a téma szerintem.
andrealovasz 2017 ápr. 08. - 18:50:43
(376/2154)
Igen igen mind szép :)
10/10
lizbell 2017 ápr. 08. - 17:38:23 10/10
(375/2154)
nekem is :) meg sorban mind, ahogy megy a lejátszási lista :)))