Téma: Dragon Ball Z

agarik 2012 szept. 25. - 18:45:57
(500/960)
Jah, és az egyik részben Jyai-t a magyarok is Yajirobej-nek nevezik-
agarik 2012 szept. 25. - 18:10:17
(499/960)
Nah, mégiscsak be volt ez tiltva:

"Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) egy szakértõi véleményre támaszkodva 1998 júliusában megállapította, hogy a Dragon Ball Z káros a gyermekek személyiségfejlõdésére, és kötelezte az RTL Klubot, hogy levegye a mûsoráról. Az RTL Klub ennek ellenére 1999-ben megkezdte a Dragon Ball Z sugárzását. Az ORTT álláspontja szerint a cselekmény lényege a „folyamatos öldöklés”. A felügyelõ szerv 8 000 030 forint büntetés megfizetésére kötelezte a televíziótársaságot, és elrendelte a sorozat beszüntetését. "
Ezek után lett még folytatása a pernek, amikor az ítéletet bannolás helyett 18+ korosztálybesorolásra változtatták.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 25. - 14:33:13
(498/960)
Persze hogy nem ! Egy ugyanolyan mint amikor lézerkardal vágják le a. az energia is gondolom sûrítve forró .
Egybõl be is hegesztette a sebet. Bár Gokunak , és Raditcz nak azért vérzett a sebe.
agarik 2012 szept. 25. - 09:12:13
(497/960)
Chichi meg hogy kiakadt SongoHanon emiatt :)

Oh a kis Han. Õ lett elõször Szuper SS (= SSS = SS2).
offtopic
robicsek2 2012 szept. 25. - 09:09:25
(496/960)
Goten és a (gyerek) Trunks, már kiskorukban is a rabjává vált ennek a divat hóbortnak :)
Meg a fuzionálásnak :) Fu tényleg mi lett volna ha egy férfi és egy nõi tag fuzionál ? (Szex? az is egy fajta egyesülés :))
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 20:45:08
(495/960)
Szerintem a Z ben az elsõ nagy ütés az volt mikor kiderült, Goku-rol hogy ALIEN :) Sátánról már lehetett sejteni :)
Utána pedig mikor Goku hirtelen melíroztatta a haját :) STB STB
agarik 2012 szept. 24. - 20:39:57
(494/960)
És a DBZ 8-as filmben Zseniális Teknõs részegségét is durván félrefordítva próbálták cenzúrázni.

A magyar fordítóbrigád viszont egyszer megengedett magának egy nagy bolondozást. Herkules épp azt magyarázza miként nemis sokszorozódott Cell, és arra tesz célzást biztos rossz a szemük:
"Azt hiszem öregszem,
kéne egy üvegszem."


Amúgy a sorozat igazán nagy pillanatai (legalábbis a fightok terén) szerintem amikor két speciális technikát sikerül kombinálva elsütni. De nem akarok poénokat leütni.
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 20:30:17
(493/960)
Vér helyett, sneci folyik az ereiben :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 19:56:29
(492/960)
Még mindig jobb hogy a Franciáktól vettük meg (gondolom akkor még nem is volt másik)és nem az Amcsik verzióját, a 4Kids-es verziót, Mer úgy tudom ott még bele is rajzoltak !, Goku pöcsét eltakarták egy boxerral vagy valamilyen tárgyal.

De még mindig jobb mint ahogy az One Piece-el elbántak. Konkrétan a pisztolyok helyére ilyen csúzli pisztolyokat, a nyilak fejét kicserélték tapadó korongokra, a cigit, nyalókára, STB. A Legdurvább mégis az volt amikor Luffy-t eltalálják több nyílvesszõvel, és még úgy is megy tovább. Ezzel jelezték a kitartását, elszántságát, na most menyit ront az összképen ha csak ilyen tapadókorongok találják el ? Könyörgöm azt az animét nem kiskorúaknak találták ki ,és csak azért hogy adhassák lebutítják.
agarik 2012 szept. 24. - 19:15:02
(491/960)
Igen, az volt, és a francia verzióból kivágták. Kivágtak egy rakás olyat is hogy földön fekvõ ellenfelet rugdos; tehetetlen ellenfelet ezerszer öklöz az meg csak köpi a vért... Egyszóval semmi olyat amit egyébként ne láthatnánk a sorozat meghagyott része folyamán.
Ja, meg néhány olyan másodpercet is hajlamosak voltak kivágni a franciák, ahol ZST meresztgeti a szemét (eleje-vége bent van, csak rövidebb a snitt). Elég értelmetlen kivágás.

De mint mondtam igazán a 32. rész lesz szétbarmolva, meg a 79 (de addig vajon eljutunk-e a V6-al?).

A késõbbi részeknél van olyan ahol csak a francia változat található meg, az eredeti japánra ráhúzva a magyar szinkron nem, így csak a hosszukból tudok találgatni, de a úgy tûnik ki lett/lesz vágva a 149-bõl 3 perc, a 152-bõl 1 perc, a 160-ból 1 perc, a 164-bõl 1 perc.
Én meg most vagyok a 177-nél. Azokat meg ahol fellelhetõek a kivágott pillanatok, itt nem listázom (pl. mikor Ördögi Herkules aszondja "Cell nyald ki a seggem" a 175. részben).
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 19:05:20
(490/960)
Ja, ez itt a kérdés :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 19:04:45
(489/960)
Azt biztosan tudom hogy a Dermesztõ elleni harcok alatt volt amit kivágtak, valami olyasmire emlékszem, hogy Dermesztõ felszúrta aszem Krilint a szarvára, rázta, és fröcsögött a vér szanaszét ! (De nem biztos)
agarik 2012 szept. 24. - 18:24:09
(488/960)
Hanyadszor? :D
KurtWagner 2012 szept. 24. - 18:16:28
(487/960)
A 28. részben. De itt megnézhetted, hogy melyikben:

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Dragon_Ball_Z_epiz%C3%B3djainak_list%C3%A1ja
kopasz94 2012 szept. 24. - 18:09:47
(486/960)
Mivel jobban jártassak vagytok az epizódok tartalmai között ezért valaki segítsen hányadik az a rész amikor Goku barátunk visszatér a földre és segít Sátánéknak?
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 16:59:31
(485/960)
Az egy Fan fordítás, vagy úgy hallottam hogy nem is a Japán szöveg fordítását énekli, hanem egy saját kreálmányt.

AM visszatérve a 23 részhez :) Krilin eléggé melléfog a végén , A képen látni hogy a feje épp a saját barátai felé néz és azt mondja idegesen, Készüljetek fel a harcra, most megfizetek :) Most vagy ennyire bandzsa, vagy félre fordítás, esetre rossz helyre van rakva a duma :)
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 16:52:44
(484/960)
Am a 23. rész elején volt egy kis szinkronos hiba :) Mikor vége van a Op- nak , Lehet hallani az aktuális rész címénél elhangzó kis szignált :) Most vagy a Francia Verzióban is volt ilyen csak mi kivágtuk, vagy pedig a Szinkron stúdióban a Japán Hangsávokra rakták rá a Magyar hangot. és Azt rakták rá a Francia videóra ?
Azért jó érzés hogy még a nagyok is hibázhatnak :)
agarik 2012 szept. 24. - 16:33:41
(483/960)
Azért nekem hiányzik a Chala-dalból az a sor, hogy „Ha az olvadó sarki jég alatt – egy dinoszauruszt találnék, - vajon meg tudnám tanítani labdán egyensúlyozni?” :DDD
agarik 2012 szept. 24. - 16:28:42
(482/960)
A DBZ 172-173 részekben van néhány nagyon durva melléfordítás (pl. IS-tól nem a sokszorozódást kérdezi GoKu, hanem a felfalt személyeket, és nem szupernamekokat keresgél, hanem "jó namek"-okat vagy ilyesmi (sajna már egy ideje japánból feliratozott verziót nem tudok alánézni)).


A 8. film (az elsõ amiben megjelenik Broly) ugyan alapjában a Cell-saga egy verziója, de egyfelõl nagyonis tekinthetõ önálló történetnek, másfelõl bármiféle probléma nélkül beilleszthetõ a 174. rész utolsó másodpercei elé, és legalább kitölti azt a 3napos ûrt, amivel a sori egyébként adós lenne.
Ha más okuk nem volt rá, akkor azért is csinálhattak belõle inkább mozit, hogy ne legyen még egy nagyon durva ellenség közvetlen Cell környezetében.
Meg a mozikban amúgyis sokkal rövisebb csatákban gyõznek, szokatlan lenne a sorozatban.

De "Broly is such an ASS" :D
offtopic
robicsek2 2012 szept. 24. - 16:19:11
(481/960)
Ismerem! Arról beszéltem ! AZ a DBZ level . Arra mondtam hogy az eddigi legjobb videó. De sajnos félbe szakadt a kiadása,(ezért aki a szinkront rá rakta írta hogy nem foglakozik vele tovább. (A ének, pedig fan munka. a jutyubon megtalálható. Amennyiben mégis folytatják én viszem tovább. (Bár erre sajnos kicsi az esély) Arra hivatkoztak a kiadók hogy technikai okok miatt álltak le.