Téma: Doktor House

wrossi 2011 szept. 14. - 22:08:06
(4884/5524)
House a vicodinról átállt a viagrára.A mai részbõl erre következtetek.
10/10
greghouse 2011 szept. 14. - 16:35:04 10/10
(4883/5524)
Elfelejtettem hozzátenni, hogy 3. torzító tényezõ, hogy csak azok szavaznak, akiknek az adott mûsor NAGYON nem tetszik vagy NAGYON tetszik. A közömbösök (átlag körül szóródó) szavazata elveszik teljesen, mivel õk egyáltalán nem szavaznak. A szélsõértékek lefaragása azért is kellene, mert sokan "csípõbõl tüzelnek", mondjuk nem szeretnek egy színészt és látatlanban "egyesezik" a filmet mert szerepel benne. Nem kell mondanom, mennyire torz az átlag, amit a film mellett látsz. Semmit nem jelent, statek vizsgán simán megbukna az egyetemen aki ezt csinálta.
VAGY: venné a fáradtságot a Port és odaírná, hogy a pontértékek tájékoztató jellegûek, és néhány száz leadott szavazaton alapulnak. Vagy ilyesmi. (Attól még megbukna.)
10/10
greghouse 2011 szept. 14. - 16:21:21 10/10
(4882/5524)
Én is ezt kérdeztem pár éve, valaki megválaszolja, most én neked.
a csillagok azt jelzik, hogy az adott mûsort a fentebbi szavazón hányasra értékelted 1 és 10 közt.
Figyelmedbe ajánlom, hogy ezzel jónéhány probléma van.
1) nem tudom miért és hogyan, de késéssel jelennek meg a csillagok, nem azonnal.
2) STATISZTIKAI-szakmai dolog: a legtöbben arra használják a szavazást, hogy ha imádnak valamit azonnal 10-est adjanak, ha utálják 1-est. Nagyon szerényen megjegyzem, hogy az ilyen szubjektív "vélemény-kutatásnál" nem volna szabad figyelembe venni a szélsõségeket, és ezt NEM volna szabad tudniuk a szavazóknak. (Gyakorlatilag a 2 és 9 közöttiek számítanának ha jól csinálná a Port, de ezt nem volna szabad az orrunkra kötnie.) Jelen formájában erõsen torzít statisztikai szemmel nézve, ha odaírnák a szórásnégyzetet is, simán megbukna szakmailag.
10/10
niknikk 2011 szept. 14. - 00:15:40 10/10
(4881/5524)
Jut eszembe...
Mit jelölnek a név mellett található csillagocskák, tudja vki?
10/10
greghouse 2011 szept. 13. - 20:48:03 10/10
(4880/5524)
Más. Ágit gondolom sokan, és engem is kérdeztek, mi az a "vicodin" nevû gyógyszer (nem titok, sokszor elhangzik a név a tévében) amit szed House.
Utána lehet nézni. Valójában egy fájdalomcsillapító, aminek Magyarországon is vannak megfelelõi más néven.
Nem annyira veszélyes, mint a filmbõl hangzik, de vannak veszélyes kombinációi. Ezeket nyilván nem fogom most elmondani, aki annyira hülye, hogy szedje, az megtalálja a hülyék honlapon.
De sajnos nálunk is vannak szerek, amikrõl nem is gondolnád, mik a mellékhatásai.
Még csak célozni sem vagyok hajlandó semmire sem.
9/10
offtopic
agig112 2011 szept. 13. - 19:48:24 9/10
(4879/5524)
Laurie az 5. évadtól tölt be exec. produceri tisztséget (akkor újították meg a szerzõdését), tehát ott lehet a produceri megbeszéléseken, beleszólhat, meg persze pénzügyileg is beszáll a dologba. Elõször az 5x06-ban írták ki, hogy Executive producer: Hugh Laurie. Ez ugye attól függ, hogy az illetõ kéri, hogy írják ki a nevét vagy ne. Azóta szerintem nincs is kinn a neve az összes epizódban. Úgy tudom, azért, mert Laurie nem akarja mindenáron ott látni a nevét. Ja, egyébként itt beszél Shore arról, hogy mennyire van beleszólása Hugh-nak a dolgokba: http://www.doktorhouse.hu/ha-hugh-laurie-megjegyzest-akar-tenni/

Itt megnézheted a sorozat producereit: http://www.imdb.com/title/tt0412142/fullcredits#producers - ezek közül van, amelyik az "alapító csapatban" volt benne, azóta nyilván a pénz miatt maradtak, van amelyik rendezõ, és van, amelyik író (odaát ez utóbbiak automatikusan producerek lesznek, és a mozival ellentétben nem a rendezõ diktál, hanem az író) vagy konzulens. Azt csak feltételezem, hogy a producerséggel pénz betétel és kivétel is jár, és nem csak azt jelenti, hogy "te egy nagyon fontos és becsben tartott konzulens vagy".
10/10
greghouse 2011 szept. 13. - 16:25:04 10/10 Előzmény agig112
(4878/5524)
"nem volt producer..." írod. Légy szives nézd vissza (neked nyilván megvannak) az összes epizódjukat, és figyelj föl az "executive producer" kifejezésre. Producerbõl harminc féle van, exec. prod.-ból is vagy tíz. Egyik aki az ötleteket adja, másik aki a pénzt, stb. Ezt soha nem tudjuk meg, ki mit adott azért, hogy rajta legyen a listán.
Laurie ötlettel biztos, pénzzel minden valószínûség szerint, ezek után nyilván kikérte magának, hogy megmondhassa, kivel dolgozik, ha már az õ bõrén keresi a csatorna a pénzt.
Igaza van.
10/10
greghouse 2011 szept. 13. - 16:19:48 10/10 Előzmény agig112
(4877/5524)
Ági, az amit írsz, szerintem "megbízható forrás", mert nyilván ilyen irányú nyomozásaid fontosak. És ezt jó értelemben mondom (miért, van olyan egyetemi diák, aki Humphrey Bogart szerepeibõl doktorált, s ez nem baj.)
Hanem, továbbra is fenntartom, hogy talán nem tudunk mindent arról, hogy pénzügyileg mi megy a háttérben. Lévén részben közgazdász, részben tévé produceri tapasztalatokkal levõ ember, azért nincs minden a képernyõre írva. Õk (akik a screenre kerülnek) ezerszer meggondolják, és megmondják nekik, mit mondhatnak. Laurie szava ma már döntõ, akármi is a hivatalos címe. (Ahogy a "Lie to Me"-ben Tim Roth dönti el, kivel és mit forgat.)
Nincs ebben ellentétünk, ezek már apró részletnyi meggondolások, amik nem vonnak le semmit a sorozat értékébõl.
Kösz a hozzászólást és a javításokat.
gh.
9/10
agig112 2011 szept. 11. - 22:28:02 9/10 Előzmény greghouse
(4876/5524)
@greghouse: Nem kevered össze ezt a "kamerák elõtt folyt a casting" dolgot a 4. évad eleji Survivor-szállal? Amivel kapcsolatban mesélték a színészek is, hogy az tényleg túlélõshow volt számukra is, nem csak a karaktereik számára. Az meg, hogy arról ki döntött, hogy ott kik maradjanak benn... hát nyilván köze van hozzá Hugh-nak is, hiszen fontos, hogy milyen az on-screen chemistry. De akkor még nem volt producer. Attól még osztogathatott tanácsokat a producereknek, de mondom, nem hiszem, hogy castingba beleszólna. Azt Laurie többször is elmondta, hogy mindegy, mit írnak neki Shore-ék, azt õ megcsinálja, nem kérdõjelezi meg.

@Marcipáncica: Akkor szerintem nézd meg mégegyszer az epizódot. Amellett, hogy a készítõk szerettek volna némi rendhagyót belerakni a sorozatba, minden jelentbõl kiderült valami lényeges a karakterek érzéseirõl, illetve Cuddy álmaiban végig ott motoszkált a "cukorka", amit mindig is hallott Racheltõl, csak nem tudatosult benne, hogy azzal a gyógyszerre utalt - aminek (bár nem altatónak, hanem Vicodinnak) House a hatása alatt volt, mikor bement a végén Cuddy-hoz a kórházba.
Érdemes megnézni/hallgatni az epizódkommentárt, hátha akkor jobban megérted a mondanivalóját: http://www.doktorhouse.hu/7-evados-dvd-extrak/
balta zoltán 2011 szept. 08. - 16:24:59
(4875/5524)
valóban nem oly mélyenszántó és filmesztétikai szempontból kifogástalan elemzés volt mint az öné, viszont orvosi szempontból mindenképp korrekt és bizonyított tény, cica!
1/10
Ford Mustang 2011 szept. 08. - 15:31:53 1/10
(4874/5524)
Új rész igen, vagyis nem folytatás.
janetoth 2011 szept. 08. - 15:05:40 Előzmény dr.66
(4873/5524)
Ami most megy a tv2-n, az már új rész? Mármint a tavaszi folytatása?
(most nem láttam)
jane
10/10
greghouse 2011 szept. 08. - 10:29:47 10/10 Előzmény tom991
(4872/5524)
O.K., ezt csak olyan "All that jazz" fanatikusok ismerhetik, ott konkrétan a haldokló koreográfus (Roy Scheider), aki megdöbbentõen hasonlít (az idõközben elhunyt) igazi rendezõre, Bob Fosse-ra, megrendezi musicalként saját halálát (a halál angyalát mellesleg ott Jessica Lange játsza), és végig táncolják ... ezért szerintem nagyon hatásos betét volt ebben az epizódban, mert ha valaki látta az All that Jazzt (Mindhalálig zene, de ez a cím nem jó szerintem), akkor pontosan tudja, hogy a halállal játszik a rendezõ, és még a halál sem fontosabb, mint õ maga.
(Az már csak adalék, hogy a Bob Fosse/Roy Scheider féle rendezõ hasonlít is Hugh Lauriera picit...)
Szerintem nincs igaza annak aki azt írta, ez töltelék. Nagyon is jó, talán az egyik legjobb House rész volt.
tom991 2011 szept. 08. - 00:04:30
(4871/5524)
sejtettem, hogy van benne még utalás másra is, de mindent én sem tudhatok és az imdb sem írt mást. :)
10/10
greghouse 2011 szept. 07. - 23:02:25 10/10
(4870/5524)
...kihagytad az egyik legjobbat, az utolsót, mikor a "halálos táncot" járja House és nõvérek, orvosok, az Bob Fosse hatalmas filmjére, az "All that Jazz" - re utalás (magyar címe Mindhalálig Zene volt). Oscar Oscar hátán...
tom991 2011 szept. 07. - 22:36:11
(4869/5524)
filmes utalások az álmokban: Leave It to Beaver, Butch Cassidy és a Sundance kölyök, Két pasi - meg egy kicsi.
Marcipáncica_ 2011 szept. 07. - 22:14:19
(4868/5524)
Na nekem ez a filmrészlet-bevágós rettenet nem jön be. Biztos nagyon poén, de én inkább azt látom benne hogy nem tudtak értelmes cselekménnyel kitölteni egy ilyen elég fontos részt...
10/10
offtopic
duckshoot 2011 szept. 07. - 21:53:10 10/10
(4867/5524)
Háá, ezek nem normálisok :D Azta rohadt! :)))
1/10
Ford Mustang 2011 szept. 07. - 13:52:03 1/10
(4866/5524)
Nem. Ma a 147. részt adják (7. évad 15. rész).
10/10
greghouse 2011 szept. 07. - 13:03:33 10/10 Előzmény agig112
(4865/5524)
Igen, úgy van ahogy mondod. Valahol pont a ti honlapotokon bukkantam rá egy linkre, ahol beszélnek valami talk showban, aztán annak valami linkjében is mondják, hogy a "casting" tényleg a kamerák elõtt ment, és epizódok után döntöttek, ki marad. Hogy pont Amber Tamblyn... lehet, hogy Laurie javasolta, most pontosan nem emlékszem mindenkire, ki hogy került be. Biztos, hogy Shore dönt, de az is biztos, hogy elõtte meghallgatja Laurie véleményét, ez így is van jól.