Téma: Doktor House

10/10
zora 2011 jún. 05. - 07:39:04 10/10
(4744/5524)
Nekem azért tetszik House halála a 8. végén, mert hiszen HL az, aki nem akarja folytatni. Mármint ezt a karaktert. Akkor meg minek életben tartani? Egy spinoff-ban legfeljebb Foremann jöhetne szóba, mint fõszereplõ, bár õ is House nélkül túl gyenge ahhoz, hogy életben tartson egy sorozatot. Szóval, ha már vége, legyen végérvényesen vége! Remélem, a halála oka nem lupus lesz... :-)
10/10
niknikk 2011 jún. 05. - 00:25:34 10/10
(4743/5524)
Hát mindenki kiszáll? Cuddy, Wilson. 13-as (na, õt pont nem sajnálom).
A fene egye meg, a leglényegesebb és számomra legkedvesebb karakterek!
Mi marad így? Akkor már fejezték volna be most.
Más: mi a fenéért pocskondiázza itt mindenki Lisa Edelsteint? Egyáltalán, itt mindenki olyan baromira jól értesült, mintha maga is a csapat tagja lenne. Lefeküdt Hugh Laurie-val? Miatta romlott meg a házassága? A házasságát már az megviselte, hogy konkrétan külön kontinensen él a feleségétõl és a családjától már vagy 7 éve. Ja, és kinek mi köze a szexuális életükhöz???
1/10
Ford Mustang 2011 jún. 03. - 12:38:44 1/10 Előzmény greghouse
(4742/5524)
Wilson dokit még Szabó Sipos szinkronizálja?
10/10
greghouse 2011 jún. 02. - 12:06:01 10/10
(4741/5524)
Tévedés, nemcsak Lisa távozik, Wilson is (nem tudom melyik korábban). Lisa pénz miatt, Wilson meg "utál korán kelni", minden nap négykor. RSL (Wilson) ugyanis szinházi (Shakespeare elsõsorban) szinész (lásd Kenneth Branaghnál a Sok hûhó semmiértben), vagy drámai filmekben játszik (Holt költõk társasága). Vágyik vissza a szinpadra, bejelentése végleges. Lisaé is. (Szerintem Lisa szerepét egy tök ellentétes figura veszi át arra a maradék egy évre, amíg még House marad), mondjuk az a nagy darab kopasz néger aki cseszegette a kórházat mint az igazgatótanács elnöke annak idején. Wilson megy, Lisa megy, 13-as megy (mozifilmet fog forgatni, állítólag James Bond lány lesz), tehát nem hülyeség, hogy mindenki otthagyja, nincs kivel szórakoznia.
Azt nem hinném, hogy meghal, a túl népszerû figurákkal nem szabad ilyet tenni, meglincselik a csatornát, másrészt pénzügyileg is, lehet, hogy más sorozatban újra feltámad ha meggondolja magát (lásd Jóbarátok után Joey saját spin-off komédiájában, igaz, csak két évad lett). de volna ötletem.....
Az, hogy az a karakter keresztneve, mint a szinészé, nem ritka. Egyszerûbb a forgatás, a nézõk is szeretik. (Lásd Charlie, vagy Tim a Barkácsbörzében, stb.)
A casting már biztosan megvolt, az minimum fél év, mert a kiválasztottnak be kell fejeznie amit épp csinál és félévesek a szerzõdések legalább.
Egyébként Laurie-vel és másokkal készült riportok szerint azok az epizódok, mikor House a sok jelentkezõ közül végül négyet választ, IGAZI castingok voltak, éspedig HL ötlete volt, hogy "élõ" epizódban próbálják ki a jelölteket. Szerintem most is így lesz.
Uff
10/10
zora 2011 jún. 02. - 09:27:50 10/10
(4740/5524)
Ez tök jó! Küldd el az íróknak!
10/10
zora 2011 jún. 02. - 05:45:41 10/10
(4739/5524)
Jé, erre nem is gondoltam! De így már elfogadhatóbb számomra a dolog. Csak fura, annyira hozzánõtt Lisához Cuddy... Az talán véletlen, hogy a keresztnevük egyezik? Ezt ritkán szokták csinálni. Ha a karakter megmarad ugyanilyennek - vagy kicsit keményebbnek - akkor jók lesznek együtt!
Mondjuk a castingolást már kezdeniük kéne, nem? Vagy augusztusi forgatáshoz elég júliusban kezdeni?
wrossi 2011 jún. 01. - 22:25:45 Előzmény greghouse
(4738/5524)
Tényleg nem rossz a Hugh Laurie féle muzsika,de úgy néz ki a felvételen mint Lisztes Krisztián,tök kopasz a feje teteje.Csak nekem nem tünt fel eddig,vagy tényleg nagyon hirtelen volt kénytelen megválni a hajzatától.Azon a felvételen látszik igazán amelyiken õ zongorázik.
wrossi 2011 jún. 01. - 21:06:48 Előzmény greghouse
(4737/5524)
Nem lehet,hogy Cuddy karaktere marad csak L.E.száll ki a sorozatból.Tudnék mondani kapásból vagy öt szinésznõt aki beugorhatna a helyére és nem esne a szinvonal szemernyit se.Ha már úgyis meg vannak számlálva a napjai a sorozatnak akkor mit veszíthetnek a készítõk.Még jól is elsülhet.Én nagyon sajnálom,hogy Traylor Howard a Monk vége óta parlagon hever,rendkívüli humorú,korban is hasonló és nagyon csinos színésznõ.
Szerintem a Doktor House mindegy hányadik évad végén,de csak House halálával érhet véget.Egy ilyen ember,aki ennyiszer megkísértette a halált nem nyugszik amíg valami õrült nagy baromság végén fûbe nem harap.Persze szem nem maradna szárazon az utolsó rész végén.
10/10
greghouse 2011 jún. 01. - 13:27:58 10/10
(4736/5524)
Pénzügy.
Minden sorozat (a külföldiek és a magyarok is) szünetelnek nyáron, illetve ismétléseket adnak. Egy sorozatnak a reklámbevételbõl meg kell hoznia az árát és a profitot.
Namost nyáron az emberek nyaralnak, a nézettség harmadára csökken, következésképp a reklámdíjak is alacsonyabbak. Ezért nem adnak mást, csak ismétléseket. Az újakat a nagyobb reklámdíjú (ma, fõmûsoridõben, mondjuk egy BL döntõ akár a félpercenkénti kétmillió forint is lehet, de inkább több. Ugyanez nyáron kevesebb, kivéve az olimpiát, vagy a foci VBt.)

Ezért épeszû mûsorigazgató az új/jobb tehát profitabilisabb részeket õsztõl kezdi adni.
Ennyi.
10/10
zora 2011 jún. 01. - 13:17:33 10/10
(4735/5524)
Nekem hiába panaszkodsz! Én már egy éve be sem kapcsoltam a tévémet!
mcdougles 2011 jún. 01. - 12:12:19 Előzmény zora
(4734/5524)
Miért nem lehet egy évadot végigjátszani????? Miért kell félbeszakítani és ismételni????? Csodálkoznak, ha letöltöm és megnézem egyben!
,.I..
10/10
greghouse 2011 jún. 01. - 11:40:19 10/10 Előzmény zora
(4733/5524)
Bár picit nehezen követhetõ, de...
L.E. arra (is) hivatkozik, hogy egyenrangú partnere HLnek mióta szerelmi viszony van a karakterük közt (is). Valamint arra, hogy a Jóbarátok (Friends) mind a hat tagja végig hajszál pontosan ugyanannyi gázsit kapott (az utolsó években pontosan 1 milliót epizódonként), függetlenül, hány percet volt jelen. Csak azt felejti el, hogy egy Friends epizódban van egy fõszál (amirõl a címét kapja az ep.), de két másik is, és a három szál egyenként két karaktert foglal magába. Namost lehet, hogy néha pl. David Schwimmer kevesebbet játszott, de õ meg rendezte is az epizódok némelyikét. Másrészt a Friends hat tagjával eleve úgy kötötték meg a szerzõdést, hogy bármi lesz, mindig mindenki ugyanannyit kap.
Lisa tudtommal sem nem rendez, sem nem producer, sem nem exec. producer (ami ötletadó az eseteg többségében), amit viszont mindent csinált Laurie, plusz, ez mégis egy egyszemélyes show, ha HL elmegy, nem fogják helyettesíteni (lehet, hogy lesz egy spin-off, már fõszereplõvel, de más címmel is.)
Tehát Lisanak nincs igaza. Mehet Isten hírével (bár én személy szerint sajnálom).
10/10
zora 2011 máj. 31. - 20:47:55 10/10
(4732/5524)
Ha valóban úgy van, hogy most, hogy Charlie Sheen kiesik, HL lett a legjobban keresõ sorozatszínész, akkor többet keres 500ezer dollárnál - részenként -, mert ennyit Mark Harmon kap. Viszont H.L. a 42 percbõl kb 35-ben jelen is van. Szóval L.E. a maga kb 5-10 percéért, miért vár el 175E-nél többet? Nem egyenrangú fõszereplõ! És nem azért, mert nõ! A Bones-nál méltatlankodhatnék, ha esetleg ED kevesebbet kap, mint DB, mert Emily a fõszereplõ és címadó is. Szóval nem tudok azonosulni Lisával.
10/10
greghouse 2011 máj. 31. - 19:56:00 10/10 Előzmény zora
(4731/5524)
A világon semmi sem biztos, csak két dolog: 1: a halál, 2: hogy adót kelle fizetni.
Viccen kívül, már minden újság megírta, magyarok is.
Az ok, hogy több pénzt kért, nem tartotta fairnek hogy Laurie többszörösét keresi. (Azt nem firtatta, hogy Laurie producer is, és vissza is forgatja a pénze egy részét.)

De mindegy, egy évvel utána Laurie is kiszáll. Szerintem jókor, a csúcson, mint a Jóbarátok tették.
9/10
agig112 2011 máj. 31. - 13:33:16 9/10 Előzmény zora
(4730/5524)
A sorozat készítõje, David Shore egy interjúban (http://www.doktorhouse.hu/7x23-interju-david-shore-ral-2/) elmondta, hogy nincs arra esély, hogy Lisa Edelstein visszatérjen:

» Augusztusban folytatódnak a forgatások. Van rá esély, hogy ezt az egész szitut helyre lehet hozni és Lisa visszatér?
Nincs.

Úgy tudom, Wilson csak az elsõ pár részben nem lesz benne, mert a darab, amelyben játszik, max. õszig fog futni, és az évad forgatása augusztusban kezdõdik.

"Lehet, a 8. évad még 10 részt sem fog megélni?" - nem hiszem, hogy útközben állítanák le az egészet mondjuk 10 résznél. Õsszel kitalálják (a csatorna), hogy hány részes legyen az évad, és egy ilyen régóta futó sorozatnál szerintem nem fogják ezt évad közben lecsökkenteni. Persze lehet, hogy alapból 13 részt rendelnek be õsszel, de valamiért nem hiszem, hogy így lesz.
10/10
zora 2011 máj. 30. - 11:56:36 10/10
(4729/5524)
Az már ezer %, hogy Lisa nem lesz? Lehetséges, hogy meggondolja magát? Mert 22-ször 175ezer dollár azért nem olyan kevés pénz... Vagy csak nekem?
Wilson talán minden 2. részben fog szerepelni, mert a színész színházban játszik. Ha már Lisa sem lesz, ki ellen fog House lázadni? Szerintem nagyon fog hiányozni a karaktere. És így elhatárolódom attól, hogy Huddy-párti vagyok. Így már nem sok értelme lesz tényleg a sorinak. Lehet, a 8. évad még 10 részt sem fog megélni?
Mondjuk House büntetésbõl újra a klinikára kerül - egyéb munkája mellett -, mert azok is hiányoznak. Börtönbe úgysem megy, gondolom orvosként van annyija, hogy mindent ki tud fizetni.
El nem tudom képzelni, ki helyettesíthetné Lisa karakterét...
alvering2 2011 máj. 29. - 17:30:04 Előzmény greghouse
(4728/5524)
Ezt már kibeszéltük itt párszor. Amit írsz sztem baromság, csak a hype része.
Már régóta tudott volt, hogy hamarosan véget ér. Van aki elõbbre fogadott erre, s mégis lesz 8. szezon.
10/10
zora 2011 máj. 29. - 07:13:01 10/10
(4727/5524)
Igen, ez nem véletlen, hanem szándékos az írók részérõl. Wilson is Watson-ról kapta a nevét. Holmes kábítószerezett, House - mindkettõ H-val kezdõdik... -, Vicodint szed...
Clarice 2011 máj. 28. - 23:53:06
(4726/5524)
Ma néztem a 7x13. részt. Egy kis érdekességet vettem benne észre. SPOILER House megmutatja az igazgató nõnek a személyiét/jogosítványát, jól látható, hogy a Baker Street 221B-ben él. SPOILER Ezen a címen lakik Sir Arthur Conan Doyle jól ismert karaktere Sherlock Holmes is, csak Õ Angliában. :)
Csekély értelmû medvebocs 2011 máj. 26. - 15:45:13
(4725/5524)
Már nem kell,de kösz.