Téma: Doktor House

10/10
gaben1986 2009 jan. 07. - 13:42:35 10/10
(2824/5524)
na most minden istenverte debil fogyatékosnak, aki nem érti mi van, látszik el kell magyarázni mindent, mert vagy nem tudnak olvasni, vagy tényleg értilmi nyomorékok...

1. Mivel Amerikában is most tart az 5.évad kb. a felénél, nyílván Magyarországon még nem forgalmazzák.

2. A tv2 december közepén fejezte be a 4. évadot (ami sajnos csak 16 rész volt, az amerikai forgatókönyvíró sztrájk miatt), az úgy végzõdött, h Amber, Wilson barátnõje meghalt

3. gondolom a tv2 nem akart nézettséget veszíteni szerda este, tudja, h a House mindeg eladhatóü, így nem tudott jobbat, mint ismételni a régi évadokat, így elkezdte a 2. évadot újra lenyomni

4. House magyar hangja az elején Szakácsi Sándor volt, de sajnos meghalt a 3. évad szinkronizálása közben, így helyét Kulka János vette át

5. tehát mivel most ismétlik a 2. évadot, így még Szakácsi hangján szól, és nem pedug valami 3. szinkronhang...

na érti???
10/10
gaben1986 2009 jan. 07. - 13:34:47 10/10
(2823/5524)
esküszöm mindjárt elpusztulok a sok hülyéjétõl, h fikázza Szakácsi hangját. Szánalmaskák, nézzetek végig egy eredeti House részt, és utána hallgassátok meg a két magyar hangot. Ja, hogy ugye...
9/10
mizuki 2009 jan. 06. - 14:18:40 9/10
(2822/5524)
yessss :D
tungsram666 2009 jan. 06. - 03:20:35
(2821/5524)
Bocsánat, akkor jól értem, hogy egy rakás ember itt tombolt, hogy mi ez a szörnyû szinkronhang, szegény Szakácsi forogna a sírjában, ha ezt hallaná, stb...közben meg kiderült, hogy az Szakácsi volt, csak a sok süket már el is felejtette milyen volt a Mester hangja? Jól értem, hogy ez volt a szituáció?
offtopic
MagicaDeSpell 2009 jan. 05. - 16:40:29
(2820/5524)
Nem tudja valaki véletlenül, hogy mi az a szám, ami a mostani elõzetes alatt megy? A UPC reklámban is ez van, mikor a két szerelõ pasi "mindent megtesz a szórakoztatásért".
köszi
true.believer 2009 jan. 04. - 12:01:31
(2819/5524)
de van egy másik idézet is ebbõl a részbõl (bár ezt már találtam vhol):

"Azt hiszi, hogy csak az az igazság számít, ami mérhetõ. A jó szándék nem számít. Ami a szívében van, az nem számít. A másokkal való törõdés nem számít. Maga szerint egy ember életét nem lehet lemérni azon, hogy hány könnyet ejtenek, amikor meghal. De azért mert nem tudja, vagy nem akarja mérni, nem jelenti azt, hogy mindez nem valóságos. ...és, ha tévedek is, attól még nyomorultul érzi magát. Tényleg azt hiszi, hogy fel kell áldoznia az életét cserébe a semmiért? Nem. Úgy gondolja, hogy semminek sincs értelme. Még azokat az életeket is megfosztotta minden jelentéstõl, amelyeket megmentett. ... Nyomorultul érzi magát a semmiért. Elképzelésem sincs, miért akarna élni."

"houseizmusok" pedig http://www.fox.com/house/features/quotes/season5.htm oldalon (ezek is nagyon jók) :)
true.believer 2009 jan. 03. - 17:13:57
(2818/5524)
igen. abban a részben hangzott el(no reason - ok nélkül). :) az idézetet nem találtam sehol, de annyira megfogott, ezért feljegyeztem magamnak. :)
alvering2 2009 jan. 03. - 13:05:49
(2817/5524)
SPOILER

Január 19. de messze vagy:) Már várom, hogy Hameron milyen fõnökként:) Kicsit vizes rész lesz...
true.believer 2009 jan. 02. - 14:36:35
(2816/5524)
"...lehet, hogy nem õ az okosabb hanem maga a butább. Játsza a rendszerellenest, a lázadozót. Úgy tesz, mintha utálná a szabályokat, de nem tesz mást, mint a sajátjaira cseréli a társadalomét. Azok pedig egyszerû szabályok. Mondjuk el a nyers, õszinte igazságot a legsötétebb, legcsipõsebb módon. Aztán lesz ami lesz... lesz aminek lennie kell, és mindenki más gyáva nyúl. De nagyot téved. Nem gyávaság, ha nem hülyéz le valakit. Az ember nem azért tapintatos, mert az olyan jó dolog, hanem egyszerûen azért, mert még van benne némi alázat. Mert jól tudják, hogy követnek el hibát és tudják, hogy a tetteiknek következménye van és azt is tudják, hogy a következmény az õ hibájuk. Miért irtózik attól, hogy ember maradjon?" (S02E24)

ennyi. se több, se kevesebb. :) ez volt az egyik kedvenc részem, de az egész sorozatot imádom!
szoszó_k 2009 jan. 02. - 00:24:34
(2815/5524)
Bár már elásta mindenki a csatabárdot, én se kiásni akarom, csak leírom a véleményemet. :) 20 éves vagyok és nagyjából mióta pár szót beszélek angolul azóta nézek Hugh Laurie filmeket eredeti nyelven és magyarul, többek közt House-t is elõbb kezdtem, minthogy megjelent volna nálunk, viszont magyarul is rendszeresen nézem és nekem megkönnyebbülés volt Kulka. Egyetértek azokkal, akik azt mondják, õ sokkal inkább House, mint Szakácsi, arról nem is beszélve, hogy magától Hugh Laurie-tól mennyire messze van (persze ez alapvetõen nem gond, mert Hugh nem House). Szakácsi kicsit túlzásba vitte ezt a zsémbes-rinyálós hangnemet és számomra így gyakran elvesztette a tekintélyét a karakter.

Mindkét Wilson hangot csípem, bár a másodikat eléggé szokni kellett, elõször mindig macsó Ross doktor ugrott be, de nagyon szép az a hang és ezért illik Wilson dokihoz. :) Ami nekem nagyon rossz volt az Amber szinkronja, végig bántotta a fülem és ugye már megszokni sem lesz alkalmam... :( Chase nagyon el van találva, de az aussie akcentust semmi sem helyettesítheti. :)

Ami engem halálra idegesít a szinkronban az a magázódás, nem tudom, hogy Wilson és Cuddy most magázódnak-e még, de mindkét férfi kapcsolata Cuddy-val már rég túlmutat egy egyszerû munkakapcsolaton és totál feleslegesnek érzem a magázódást, legalábbis négy-hatszemközt.

.
.
.

SPOILER

5x11-rõl nekem annyi a véleményem, hogy kicsit aggódva tekintek a jövõbe, mert House most nem csak elméletileg, hanem gyakorlatban is lekerült Cuddy fontossági listájának élérõl, de egyelõre mindenki azzal nyugtat, hogy nem fokozódik le a kapcsolatuk, csak megváltozik. Hm. Hát abban sem vagyok biztos, hogy ez jót jelent, mert nagyon szépen haladtunk már elõre ebben a félszerelmi szálban, de majd meglátjuk. Amúgy ez az egész gyerek ügy sosem villanyozott fel igazán... Viszont most még mindig elég élvezetet nyújt az újjászületett House/Wilson kapcsolat, mert elég nagy sokk volt ez a S4 finale, meg az elsõ pár S5 rész. :) Szerintem 13 és Foreman aranyosak. :) Mondjuk nem látok sok izgalmat a kapcsolatukban, de majd meglepnek az írók remélem!
mst84 2008 dec. 28. - 14:38:27
(2814/5524)
Mit is mondhatnék: hát szeretjük, ez van :)
Number23 2008 dec. 28. - 13:03:55
(2813/5524)
Itt az össze epizódban felcsendülõ összes zenét megtalálhatjátok: Elõadó, számcím, mikor hallható...
Nem kell többet találgatni!

http://www.have-dog.com/house/
Giada 2008 dec. 27. - 18:45:14 Előzmény Wowbagger
(2812/5524)
nekem buckley:) amúgy a szakácsis változatról nem tudok nyilatkozni..
Wowbagger 2008 dec. 27. - 14:58:57
(2811/5524)
Bizony, és a sorozatban is a Buckley-verzió volt (második évad, legelsõ rész), bár abszolúte magán jellegû véleményem szerint a Rufus Wainwright által énekelt, ismertebb verzió jogosan ismertebb...
No de mi is van azzal a Szakácsi-változattal...? Félreértettem volna valamit?
Giada 2008 dec. 27. - 11:13:25 Előzmény lali93227
(2810/5524)
a dal eredeti elõadója az Jeff Buckley..
9/10
mizuki 2008 dec. 26. - 22:40:08 9/10
(2809/5524)
Muszáj volt megnéznem az 5.11-et mert már sorozathiányom van :D

SPOILER

Tetszett a feszültség House és Cuddy között, kiváncsi vagyok mi lesz még velük :)
Azt ugyan nem nagyon értettem miért viseli Cuddy annyira a szívén a beteg sorsát ...
Jó volt most - ha viccbõl is de - Houset "kedvesnek " látni és egy pillanatra bedõltem a szûznemzésnek mert nemrég olvastam róla regényt :))
Viszont a kiscsajtól kiakadtam mert én is megküzdöttem ezzel a betegséggel és totál megrázott újra átélni :(
Foreman meg 13 nekem nem illett össze :o

Hát B.U.É.K!!
8/10
zee944 2008 dec. 26. - 13:22:17 8/10 Előzmény kymara
(2808/5524)
Igen, az a 4. évad utolsó része. Valószínûleg tavaszal, legkésõbb õsszel.
Wowbagger 2008 dec. 26. - 11:45:40 Előzmény lali93227
(2807/5524)
Szakácsi Sándor elõadta a Hallelujah-t? Én nem találtam YouTube-on, persze sosem volt erõsségem a dolgokra való hatékony rákeresés bármilyen keresési felületeten (a WikiPédiát talán leszámítva...). Tdnál adni egy linket? Mert eléggé felcsigázott a koncepció!

És mindenkinek kellemes ünnepeket!
kymara 2008 dec. 25. - 14:29:16
(2806/5524)
Mikor folytatja a tv2? Az utolsó rész Wilson csajának a haláláról szólt?
lali93227 2008 dec. 25. - 02:30:02
(2805/5524)
OWORION :A dal elõadója/címe:rufus wainwright - hallelujah de van egy olyan feldolgozása is amit Szakácsi Sándor énekel.Youtube on azt is megtalálhatod.