10/10
Milibindi 2013 febr. 07. - 19:02:03 10/10
(244/1024)
Egyetértek az elõttem szólóval, köszönjük az eddigieket és semmi probléma:)
sorozatkedvelõ 2013 febr. 07. - 04:54:12
(243/1024)
Semmi baj,majd írsz,ha ráérsz! Az eddigieket is nagyon köszönjük!
8/10
suxel 2013 febr. 06. - 22:56:00 8/10
(242/1024)
Megígértem, de sajnos nem tudok több összefoglalót írni a hétrõl, azt hittem több idõm lesz rá, de nem. Jelenleg ez most nekem sok lenne, too much, I'm so busy. :S :S Pedig nagyon szívesen megírtam volna, szeretek velük pepecselni.

Tyûha, tyûha.... most még heti elõzetes sem lesz, ha jobban belegondolok, egyáltalán nem biztos, na majd ezen még megpróbálok alakítani azért, hogy legyen valami. :S :S Kicsit elszámoltam magam, amúgy meg, amit tudok vázolni a jövõ hétre: extra adag sírás Elisától, több mint eddig is bármikor. :S :S Túl sok elõrehaladás vagy nem lesz, vagy én nem vagyok képben most, majd inkább utána a 93. résztõl. :)
malvinkicska 2013 febr. 06. - 21:07:35
(241/1024)
A 84-ik résszel sem voltam elragadtatva elnézést ahasolitásért, amost sugárzott telenovellák közül ez ami egyáltalán, nem tetszik.ASzalamandra az igen ott aföszereplõk között, meg van az a bizonyos, kémia JEncarlos, ésCArmen Villalobos , alakitanak, magukat adják, harcolnak egymásért,nem sirnak temperamentumosak, atörténet is jó alig várom , hogy sugarozzák akövetkezö részt .Egy szóvalélvezet öket nézni.A Csók és csata,TÖBB minttestör is másabb történeteket dolgoz fel aszinészek is jól játszanak.Elnézést ezt le kellett irnom mivel nagy telenovella rajongó vagyok.
iriszke1 2013 febr. 05. - 23:23:28
(240/1024)
Sziasztok! Ehhez nincs mit hozzátenni, fantasztikusan tudsz részletezni, köszi mindent. Nagyon jó volt a mai rész is, de most sajnos nem tudok többet írni. Üdv
8/10
suxel 2013 febr. 05. - 20:23:32 8/10
(239/1024)
Aki látta és még esetleg ezt is elolvasta, és hibát vett észre benne, hogy valamit rosszul értettem (elõfordulhat természetesen, mert csak annyi tudásom van, amennyi rámragadt), javítsa ki nyugodtan hozzászólásban. :)
8/10
suxel 2013 febr. 05. - 20:20:52 8/10
(238/1024)
Hétfõ:

Akkor még azért nem másoltam be, mert még vasárnap éjjel íródott meg, miután megnéztem a spanyol nyelvû részt, úgyhogy lehetnek benne kisebb elcsúszások.

Visszaolvasva, van ahol kicsit zavarosabb, mit is írtam egy-két helyen, mert elfelejtettem hivatkozni a nevekre, de szerintem még így is kivehetõ. :P :)

-Damian kóvályog a sötétben, Alfi leskelõdik a távolból, Flor pedig már a szobájában várja. Nagyon aggódott érte, csókolgatja, s elindulnak az ágy felé.
-Este van. Ramona mindenhol Palomát keresi, de a lány nem jön elõ.
-Damian és Flor az ágyban. Flor ígéri, hogy minden rosszat elfeledtet vele, hagyja, hogy szeresse. Szexelnek egy jót. Tehát Damian nem annyira részeg, hogy ne legyen képes rá.
-Ramona megjelenik a paplakban, Gael nyit ajtót. Palomát keresi, de Gael mondja, hogy nincs nála. Tudni akarja mi történt köztük, mert már napközben is nagyon szomorú volt az unokája. Elmondja, hogy szakított vele. Ramona a fejéhez kap. Gael segítene megkeresni, de Ramona azt mondja, ez már csak az õ dolga. Visszafordulva közli Gaellel, hogy nem mehet az unokája közelébe.
-Reggel van. Gael elmegy Ramonahoz, hogy megvan-e Paloma. Közli nincsen, aztán nagy óbégatás! Ramona meglát egy holttestet a vízben. Gael ugrik érte. Ramona csak óbégat, hogy Paloma az. Gael kijön, Ramona elkapja a fiút, hogy õ volt a hibás, amiért meghalt az unokája, s ad egy pofont a fiúnak. Ekkor mondja Gael, hogy a test nem a Palomáé. Ramona nem érti, Gael közli, hogy ez a holttest már jó ideje itt lehet. El van torzulva, majd a hatóságok azonosítják. Ramona tovább aggódik, hol lehet az unokája.
-Paloma közben don Lucionál ébred. Megköszöni Lucionak, hogy ott aludhatott, de nem érti Elisa hogyan költözhetett haza. Lucio szerint, ha beszél vele elmondja. Annyit mondhat, hogy megoldódott a problémája az apjával. Beszélgetnek még jó sokáig, majd elmegy dolgozni a lány.
-Elisa berobog az atyához. Elisa nagyon boldog, Damiant keresi. A pap közli, hogy már hazaköltözött. Megkérdi, Damian tudja-e már az igazat. A pap mondja, hogy meghagyta Elisanak, hogy tisztázzon mindent a fiúval. Aztán Estefaniara terelõdik a szó. az atya tudja, hogy milyen jó nõ volt. Javasolja, hogy keresse meg Damiant, de nem akar Elisa odamenni. Viszont a pap rábeszéli.
-Damianéknál is reggel van. Tona kérdezi a reggeli végett hol vannak, mondja még alszanak. Tona rákérdez együtt. Alfi: mintha az olyan nagy bûn lenne? Amúgy meg nem sokára úgyis összeházasodnak. Tona nem érti a dolgot. Tonita mondja, hogy majd diszkréten kezeli a dolgot. Alfi elkezdi: ellenkezõleg, az lesz a legjobb, ha híre járja az egész faluban, hogy együtt vannak ismét, és elégedetten kortyolja a kávéját.
-Horacio mos a hentesboltban felfelé, erre Carmina kirántja az eszközt a kezébõl. És egy nagy pofont lekever Horacionak. Egy idióta, semmit sem képes megcsinálni. Közli, hogy nem sok kell, hogy Dolores megtudja, ki is õ valójában. Horacio megragadja a karját Carminanak és visszafenyeget a repülõjegyekkel, hogy õ is tud Carmina múltjáról, jobb lesz ha békén hagyja.
-Paloma csak nem dolgozni ment, sírva kószál egy földút mentén. Enrique meglátja, s kiszáll a kocsiból. Paloma azt mondja semmi baj sincsen. Enrique tudja, hogy veszekedett Gaellel, de Paloma mondja, már nem a barátja. Elisanak a megszállottja a fiú. Nem tudott bemenni dolgozni, annyira rosszul érzi magát. Enrique nagyon kedves vele, és nem hagyja magára. Elviszi kocsival.
-Alfi reggelizik. Csengetnek. Elisa az, és bemegy, Tona fél beengedni. Rábeszéli, hogy majd átadja a fiúnak az üzenetet, de menjen el Alfi meglátja, és kérdõre vonja, hogy mit keres itt. Elisa mondja, hogy Damianhoz jött. Nem mondja meg, mit akar neki mondani. Tona mondja Elisanak menjen el, de nem..mondja Alfi, beszéljen csak a fiával. Útba is igazítja. Elisa nem érti mi ez a változás, vissza is fordul. Alfi megkérdi, hogy mégsem ennyire sietõs? Tona csak a fejét rázza, hogy milyen gonosz Alfi. Elisa kopogtat, Flor meghallja, s meg jobban átöleli Damiant. Elisa benyit és elsápad.
-Tona is meredten néz, és kérdi Alfi mi történt. Tona nem helyesli, amit tett. Alfi szerint ezzel véget érnek a problémái. Jön Elisa, sírással küszködve: na láttad, a fiamat? Igen. Beszéltél vele? Nem. Csak azt ne mondd, hogy még aludt! Megyek felkeltem. Nem kell asszonyom, hagyja csak, azt sem kell megtudnia, hogy itt jártam. Miért nem? De én azt akarom, hogy beszéljétek meg a dolgaitokat! Ne aggódjon, én már nem fogok visszatérni.
Tona tudja, hogy együtt látta Florral Damiant. Tona kikapja az utasítást. Dam nem tudhatja meg, hogy Elisa itt járt. Alfi utazik Meridaba.
Elisa kisétál. Gabino meglátja. Beszél neki arról, hogy megveszi az apja földjeit. Elisa nem tudja, hogy mirõl van szõ Elisa szerint ez egy hazugság. Gabino szerint nem az, õ csak segíteni akar neki a tartozásai végett.
-Damian felkel. Flor megköszöni neki az éjjelt. Damian szerint hiba volt. Nem fog mégegyszer megtörténni. Flornak semmit sem kell megbocsátani, hogy ezt tette vele, már régen várt erre, hálás neki. De emlékszik a történtekre. Dam mondja, hogy igen, emlékszik. Damian mondja, hogy Elisa a számára már örökké elérhetetlen. Flor elmegy felöltözni, nem akarja, hogy Alfi így meglássa. Damian csak Elisara gondol, keresi az amulettet talán? (azt tudom, hogy letette a fiókra, de onnan hova lett? Na ez volt az, amit nem tudtam követni, hová lett az amulett a történet folyamán állandóan :D :D)
-Elisa sétál a faluban. Gael jön lovon, kérdi hogy látta-e Palomát? Paloma eltûnt, nem ment be dolgozni se. Gael elmondja talál egy nõi holttestet. Elisa elmegy Gaellel Palomát keresni.
-Dam megy Alfihoz. Keresi az amulettet, ami eltûnt. Alfi kérdezi, hogy ennyire fontos volt? Damian mond valamit rá. Alfi örül, hogy ismét összejött Florral, szerinte ezt már oda kellene neki adnia, s átnyújt egy kis piros dobozt. Jah megvan Alfinál van az amulett. Ránéz és visszazárja a fiókba. Mérges.
-Gabino megjelenik a konyhában Chenténél. Beszélgetnek. Mi van a csajjal, aki érdekli? Sabrina érdekli a kiskölyköt.Visszakérdez Chente, hogy mi van Gabino barátnõivel, voltak-e, majd rátér Tonara, hogy tetszik-e neki. Gabino nem érti miért kérdi. Mindketten sokat régóta itt dolgoznak, akár barátok is lehettek. Braulio az ajtóban hallgatózik, Gabino látja. Chente tovább folytatja, hogy de Gabinonak rengeteg nõje volt a faluban, csak az anyja lenne kivétel? Na jó, csókocskák voltak, direkt mondja a k*csög. Barulio besétál. Megkérdezi, hogy ezt még egyszer elmeri-e mondani az õ szemébe is?
-Flor reggelizik a medence szélénél. Dam megy oda. Damian adni akar neki valamit. Az eljegyzéi gyÛrû, ami még az Alfié volt. A lehetõ leghamarabb el akarja venni feleségül a lányt. Ez a döntése végleges, mert az élete gyökeres fordulatot vett. Bízzon meg benne, most tényleg elveszi. Flor nem bírná ki még egyszer a felültetést, de mondja el mi történt Elisaval. Damian elmondja, hogy féltestvérek egy kis kérlelés után. Elmondja neki, hogy megnyugodjon teljes mértékben. Flor megdöbben és elégedett.
-Braulio elkapja Gabino ingét a nyakánál. Chente felugrik, hogy engedje el. Gabino kitör, de Braulio megint elkapja. Nem engedi, hogy így beszéljenek a feleségérõl. Gabino és Chente is mondja Braulionak, hogy engedje el. Chente bevágja, úgyis Gabino nyerne. Gabino mondja, hogy hallgasson a fiára, igaza van. Braulio elengedi. Majdnem verekednek, de Tona berohan. Kizavarja Gabinot. Várja az úrnõ is. Megkérdi mi volt a probléma. Chente azt mondja az apja erõszakos. Braulio megkérdi Tonat, volt-e valamikor valami közte és Gabino között.
-A holttestet elszállítják. Ramona érdeklõdik mióta lehetett a vízben. Ramona aggódik továbbra is, de mondja a helyszínelõ, hogy már régóta a vízben van a holttest. Paloma érkezik, s elkezdi, hogy minek ez a nagy felhajtás, hogy egy éjjel nem aludt otthon. Hívni kellett ezért a rendõrséget? És a mentõ mit keres ott? Ramona boldog, hogy jól van. Nagyon aggódott érte. Ramona azt hiszi Enriquevel volt ez idáig, de mondja Enrique, hogy nem így volt. Az úton lelt rá, Paloma meg elmondja Lucionál aludt. Azért aggódott, mert leltek egy nõi holtteste, és elõször Palomának gondolta.
-Ingrid Marunál érdeklõdi Gabino iránt. Gabino jelenleg Alfinál van, Ingrid megvárja. Maru érdeklõdik Kenia felõl. Már egy hete elment a faluból.
-Braulio tudni akarja, Chente minek kérdezett ilyesmiket Gabinótól az anyját illetõen. Braulionak elege van, a fia nem fecseghet mindent össze-vissza következmények nélkül. Vicente megint neveletlen. Az anyja egy olyan embert érdemelne, mint Gabinot, nem egy olyan senkit, mint Braulio. Egy olyan apa kellene neki, mint Gabino. Braulio kiüti Chentet, a fiú felnyalja a földet. Talán még a szája is kicsattant, vér nem látszi de zsebkendõvel fogdossa magának. Braulio reméli, hogy megtanulta, hogy a fia ne beszéljen hülyeségeket legközelebb. Vicente fullra meg van sértõdve, majdnem sír. Úgy megérdemelte, amúgy! :D:D
-Elisa és Gael Palománál. Hol volt? Nagyon aggódtak miatta. Csak annyit mond, hogy jól van, már nincs baj. Sajnálgatják a halottat. Elisa beszélni akar Palomával, de õ nem. Gael el akarja kísérni dolgozni, õ sem kell most neki. Ramona figyelmezteti még egyszer Gaelt, ne közelítsen az unokájához, menjen el és soha többet ne jöjjön vissza. Elisa is menni akar, de Ramonanak beszélnivalója van vele. Elisa nem érti minek beszélt ilyen csúnyán Gaellel. Elisa most tudja meg, hogy szakítottak, mert Gael Elisat szereti, és nem Palomát. Gael is szenved, mert neki meg Elisa nem viszonozza az érzéseit mondja Ramona. Elisanak helyre kell állítani a barátságát Palomával (szerintem ezt mondja)
Alfi ad egy csekket Gabinonak, hogy azzal fizesse ki Augustonak a földjeit. Közli, hogy Damian visszatért. Gabino el van ragadtatva. :D :D
Flor lecsap Alfira, mikor megy a kocsijához fele. Megmutatja a gyûrût. Alfi nem gondolta volna, hogy ilyen hamar megkapja, Flor szerint sürgõsen össze kell házasodniuk. Alfi miért nem mondta el neki, hogy Elisa Dam testvére? Ez már korábban is elválaszthatta volna õket. Alfit is kellemetlen meglepetésként érte, de ne akarjon sokat tudni. Alfi megint kihangsúlyozza, hogy egy unokát akar és gyorsan. De még alig telt el egy kis idõ Flor szerint. Ne siessen annyira. De Alfi nem bízik benne, egy gyerekkel végleg megkaparinthatná a fiát. És ekkor Flor felhozza, hogy ez nem biztos, mert Rosendo gyerekestõl akarta magára hagyni. Alfi emeli a kezét, de visszahúzza, nem üti meg a lányt. Beszól neki, hogy milyen tiszteletlen kiscsaj. Damian sokkal másabb, mint Rosendo volt. Alfi menne, de Flor elébe vág, hogy pénz kell, hogy segítsen az apján. Állítson ki neki egy csekket, majd meghálálja. Bocsásson meg neki, de az apja kirabolta, nehéz helyzetben a feldolgozó, mégis mit vár el. De Flornak kellene, és sok kellene. Alfi elõbb a feldolgozót szeretné kihúzni a bajból, az a fontosabb neki. Ha kiszeretné hozni az apját a börtönbõl, akkor csipkedje magát, és meglegyinti Flor hasát, megvolt az esélye tegnap este, hogy teherbe essen. És itt a vége a hétfõi résznek.
v_zsuzsi 2013 febr. 05. - 20:17:13 Előzmény suxel
(237/1024)
Szerintem nyugodtan másold be ide a hétfõi tartalmat, engem is érdekelne, mert nem láttam. Spoiler felirattal nem hiszem, hogy bárkit is zavarna. :)
iriszke1 2013 febr. 05. - 19:02:47 Előzmény suxel
(236/1024)
Sziasztok! Szívesen, ami jár - az jár." SPOILER " Na ez nem semmi ilyen durva lesz ebben is pont? De hogyan lehet ezt beállítani öngyilkosságként. Na hagyjuk. Nem hihetõ de mindegy. " SPOILER " VÉGE
Nagyon várom a ma estét. Már nem is tudom mikor volt ilyen, hogy ennyire várjam az estét, amikor jön a következõ rész.
8/10
suxel 2013 febr. 05. - 00:06:48 8/10
(235/1024)
Oh, köszi! Mégcsak a hétfõit küldtem el neki, a többi még várat magára, amikor kicsit több idõm lesz, hosszasan írni, sajnos ha jó rész van, nem tudok röviden fogalmazni. :)
85-ösön pont most futottam át, elég jó az is, ahogy a héten mindegyik rész, de a nagyon durva a pénteki lesz.

Aki nem bír magával: :D :D
Itt lehet rá hangolódni az elõd sorozatból már rögtön az elején. Attól függetlenül, hogy nem ismeritek a szereplõket, rögtön rá fogtok ismerni a két itteni/ottani karakterre: és jöhet a megdöbbenés: 18 éven aluliaknak annyira nem ajánlott, csúnya jelenet: http://www.youtube.com/watch?v=IUIMv-qA5v4

Chente az a maflást nagyon megérdemelte Brauliotól, gonosz az a fiú, mint Gabino. De egyszer mindenki megkapja azt, ami jár neki, az már más kérdés, hogy tanul-e belõle. :)
iriszke1 2013 febr. 04. - 23:28:26 Előzmény sorozatkedvelõ
(234/1024)
Szia! Légyszíves küldd el nekem is amit suxel küldött elõzetest. Köszönöm szépen.
Nagyon nagyot tévedtem, még csak le sem kellett vetkõztetni Damiant, vetkõzött õ magától, ilyen hamar felejtenek ezek a pasik. Pláne, hogy fel is lett hatalmazva. Ma végre nem kellett Carmina képét nézni. Alfi hozta a formáját.
Kár hogy nem tudod nézni, de suxelnek köszönhetõen részletesen megkapod az ismertetõt.Köszi suxel, jó hogy vagy.
sorozatkedvelõ 2013 febr. 04. - 22:47:33 Előzmény suxel
(233/1024)
Igen,köszönöm!
malvinkicska 2013 febr. 04. - 21:25:57
(232/1024)
A sorozat semmit nem javul ennyi képtelenséget hogyan lehetett filmre vinni meddig akarják még azt a gonosz nö személyeket és azt az órültElisa apját Olyan képtelenségek történek hogy nemtalálok megfelelö kifejezést nem szeretnék vulgáris lenni,Zapedától szinte az összes sorozatát láttam most ha nem ö lenneMegfontolandó legközelebb szórakotató sorozatokért fizesenek,Elisa sirt annyit ki apad aszemeAlteir JArabó amugy sem a kedvecem a Szerelem nevében is ezt csinálta






















p


E
8/10
suxel 2013 febr. 04. - 09:09:16 8/10
(231/1024)
Apránként majd írom a folytatást, gondolom rájöttél, hogy az a hétfõi rész akart lenni. :)
sorozatkedvelõ 2013 febr. 04. - 07:38:12
(230/1024)
Köszönöm a privát üzenetet!
sorozatkedvelõ 2013 febr. 03. - 17:39:44
(229/1024)
Köszi!Ha megírod privibe az nagyon jó lesz. Jöhet elõre is,mert nem tudom megnézni.
10/10
Milibindi 2013 febr. 03. - 17:31:13 10/10
(228/1024)
Szívesen :)
Off
Az infók egy része a könyv hátulján volt A Jókai hasonlat pl. Maga a regény 1876-ban íródott , még javában voltak rabszolgák akkoriban , tisztában volt vele, hogy mik voltak a körülmények. Egyik sorozatban sem volt ilyen, de nem csak Isaura volt fehér bõrû, hanem nagyon sokan! Ott helyesen az anyuka mulatt volt ( kizárt , hogy egy "tiszta" néger asszonynak hófehér gyereke szülessen), az újban Rosa félvér ,nem fehér bõrû, de világosabb Malvina féltestvére ,( a regényben természetesen nem testvérek) .Rengeteg dolgot nagyon nagyon megváltoztattak pl Malvina a regényben kõgonosz,m,int a férje a 76-osban "kisangyal", újban meg olyan félgonosz. Ami furcs mint kettõben André jól,elkû rabszolga fiúként jelenik meg,míg a könyvben Leonció egyik pribékje,
A többi infóm az õsrégi Romanticás honlapról való , lehetett olvasni a sorozatról érdekességeket,egyéb infókat is mint pl. a krinolinról, hogy anno ezeknek az abroncsa állati csontokból készül ezért 10 kg :O volt, a sorozatban használtak "csak" 4 kg. 1 m szélesek voltak szenvedtek vele a színésznõk rendesen , egyik jelenetet át is kellett írni, mert Malvinát alakító színésznõnek nem sikerült sehogy sem leülnie a konyhában a székre. Azt is írták érdekességeknél, hogy a 76-nál azért írtak bele egy elsõ szerelmet , mert Alvaronak csak kb a történet 3/4 énél kell megjelennie, ne maradjon a szenvedõ hõsnõ addig sem szerelem nélkül. Az újnél meg úgy oldották meg , hogy jóval elõbb bukkant fel Alvaro. A Leonciot alakító színész megnyerte a legjobb fõhõsnek járó díjat, tényleg nagyon jól játszott. Még egy infóra emlékszem ez nem túl vidám , a rabszolgák átlag életkora 7 év volt az ültetvényeken sajnos nem bírták tovább. Itt írták, hogy az új változatot ötvözték egy Helena címû regénnyel (az író nevét elfelejtettem).
Érdekességnek még annyi, hogy van egy folytatás is, de az marhára nem passzol az eredetihez , Isaurának és Leoncionak volt egy elsõ szerelem meg feleség (itt volt a tûzeset,mint a 76-osban), holott az eredetiben egyértelmûen benne van, hogy a lánynak Alvaro az elsõ szerelme a férfinek meg Malvina az egyetlen felesége! Isaura beleszeret még Alvaro életében egy másik férfibe, ez tök nem passzol a jelleméhez, a végének se füle se farka megmenti ez a kék szemû amerikai, dehogy hogy hogy találta meg a fiát pl, azt sem tudta meg, hogy meghalt a férje
Off vége
Már megint nagyon offoltam remnélem a többieket nem zavartam vele
10/10
Milibindi 2013 febr. 03. - 16:37:58 10/10
(227/1024)
Engem érdekel :)
8/10
suxel 2013 febr. 03. - 13:20:46 8/10
(226/1024)
OK! Azok tényleg tõmondatok lesznek, de ha igényled, akkor elõre elküldhetem majd a szerda-csütörtök-péntek részeket is elõre, ha zavarna itt majd valakit, akkor az jelezze, mert azt akkor csak privátban teszem meg!

OFF! SPOILER SPOILER

Ivana: felakasztja magát a pajtában

SPOILER VÉGE, SPOILER VÉGE
sorozatkedvelõ 2013 febr. 03. - 12:29:07
(225/1024)
Nekem tõmondatokban is jó a részek ismertetése a hétfõi,keddi is elég.Elõre is köszönöm,hogy szakítasz rá idõt.
Lenne egy OFF. kérdésem,láttam a Csábítás földjén-t,de már nem emlékszem mi lett Ivanaval,de most türelmem sincs megnézni online,ha egy mondatban leírnád,megköszönném OFF.