Téma: Babylon

10/10
Ahoj poplacsek 2023 jan. 21. - 23:44:55 10/10
(7/67)
Volt aki azt írta, hogy zagyvalék meg káosz, hát valójában eléggé követhetőek voltak a szálak és a szereplők élettörténete. Gyanús, hogy le fog esni pár Oscar, meglehetősen odatette magát a csapat. Brad Pittnek már nem nagyon hiszem el azt a szárnyra kapott állítólagos kijelentését, hogy visszavonul a színészkedéstől, de ha mégis, akkor ez egy remek kilépő.
10/10
JAE17 2023 jan. 21. - 21:16:19 10/10 Előzmény Eperszem
(6/67)
Neked nem tetszett, mert nem neked való. Ennek a filmnek nem kellet rendes "story", mert nem egy átlagos film, több ember életét, karakterfejlődését mutatja be, emberek felemelkedését és bukását. Olyan szempontok alapján ítéled el a filmet amiben nem kellet jónak lennie, mintha egy temetésre azt mondanád hogy szar, mert nem volt elég vicces.
10/10
JAE17 2023 jan. 21. - 21:08:03 10/10 Előzmény Vovesztosz
(5/67)
Az esetleg nem merült fel hogy ez a film nem neked való, vagy hogy nem értetted meg az érdemi mondanivalóját? Ha kizárólag szórakozni jársz a moziba akkor ez a film nem neked való.
1/10
Vovesztosz 2023 jan. 21. - 10:12:56 1/10
(4/67)
Ilyen rossz filmet már rég láttam, az egész egy nagy káosz. Sehová nem vezető jelentek és párbeszédek.
Hosszúra elnyújtott orgiák értelmetlenül.
A színészi alakítások jók, de ez kevés egy ilyen rossz mozihoz.
3 óra tömény kín szenvedés, alig vártuk hogy vége legyen.
1/10
Ledina 2023 jan. 21. - 00:12:27 1/10
(3/67)
Förtelmes ocsmányság, nézhetetlen pocsék film!
1/10
Eperszem 2023 jan. 20. - 19:24:11 1/10
(2/67)
Ekkora zagyvalékot még nem láttam. Ennek a filmnek nincs storyja, rendes csekekménye. Az első 45 perc unalmas, közönséges. A végére pedig ugrál a stílusok között. Margott Robbie szörnyű ebben a filmben szerintem, láttam már tőle sokkal jobb alakításokat. Itt csak kócosan vonaglik. Nem tudom eldönteni, hogy a forgatókönyv lett nagyon elrontva vagy a rendező rontotta el nagyon, esetleg mindkettő...
6/10
TheOldMan 2023 jan. 20. - 13:13:58 6/10
(1/67)
Azért az imdb ( 7,5 ) most is ( mint mindig ) mérvadóbb, mint a port ( 9,5 ) . Rendben, el tudom fogadni, hogy sokaknak tetszik, amikor a művész csak feldobálja a színeket egy festményre, azért én jobban szeretem, ha látok is valamit a képen.
Igen értem : a filmkészítés, a film, maga a művészet mindenkinél nagyobb. Rendezők, színészek, producerek...stb. egyéni sorsok nem emelkedhetnek egy művészeti ág teljes léte fölé, mellé, csak epizódszereplők lehetnek. Az én véleményem szerint azonban a néző, a vásárló igen fontos tényező, nélkülünk nem működne, hiszen a kokainit is csak meg kell venni. Rendben van a film, nem bánom, hogy láttam, 6/10, de az már lehet, hogy az én bajom, hogy egy ilyen skiccet nem tudok egy egyenes cselekményű film fölé helyezni. Nekem a film a történet mesélésről szól. Néha a párbeszédekről, néha a zseniális rendezőkről vagy zseniális színészekről, ritkán a hangulatról, szép képekről, de valamiért soha nem szerettem az ilyen töredezett, metaforás, gondold túl filmeket. Ez lehet az én bajom. Szóval senkit sem beszélek le róla, sőt, ajánlom megnézésre. Egyszer láttam , érdemes volt, de nem lesz ott a kedvenceim között.