Redfield 2007 febr. 10. - 09:21:43
(33/253)
David Lynch-hez én is nagy reményeket fûzök, pontosabban nem fûzök reményeket, mert eddig a filmjei már teljesítettek, hogy garancinak vegyem a nevét. Tarantino-ról meg csak annyit, hogy a filmjei, amiket rendez, már inkább önmaguk szatírái, a baj csak az, hogy õ úgy néz ki: nagyon is komolyan gondolja.
Redfield 2007 febr. 10. - 00:50:16
(32/253)
és a tippjeidre kíváncsi vagyok.
Redfield 2007 febr. 10. - 00:48:29
(31/253)
Nézd... én elég borúsan látom az elkövetkezõ idõszakot a filmek szempontjából, de ez nem minden ok nélkül történik, és nem azt jelenti, hogy nem fogok kellemesen csalódni. Ugyanúgy lesznek király filmek, mint ahogy eddig is... mindössze számomra kezd teljesen eligénytelenedni a filmgyártás. Sajnos. De mindíg vannak jó darabok.
Redfield 2007 febr. 10. - 00:34:58
(30/253)
Nekem is úgy kb: 5 film tetszik igazán, + 1-2. Ennyit a 2006-os évrõl... az idei se lesz jobb...
Redfield 2007 febr. 10. - 00:20:18
(29/253)
Dehogy... NANÁ!!! :) Na persze az egyik, abból a pár jó filmbõl, ami tavaly készült összesen.
Redfield 2007 febr. 10. - 00:13:37
(28/253)
Emberek! Ezt a vitát nekem kell eldöntenem! :) Én mindkettõt láttam, és mindkettõ tetszik! :) whehehhehehehe
slacio 2007 febr. 09. - 23:15:21 Előzmény orbus
(27/253)
Nem sok filmet láthattál az utóbbi idõben... :)
A film elõtt volt szerencsém sokadjára megtekinteni a Harcosok klubbját. Az az érzésem, nem utóljára tettem, ezt viszont soha többé nem fogom megnézni. :)
orbus 2007 jan. 26. - 18:06:59
(26/253)
Az utóbbi idõk legjobb filmje, egyszerûen szenzációs. Csak épp nem az elbambulni vágyóknak készült, nem is lett belõle sláger. Viszont már most klasszikus. Akinek van valami fogalma a világról, biztos nem fogja úgy érezni, hogy "lyukak vannak a forgatókönyvben". Minden ott van a képekben. Kihagyhatatlan.
lepaca 2007 jan. 25. - 22:35:46 Előzmény sleepwalker77
(25/253)
Sz.fehérváron is volt...
sleepwalker77 2007 jan. 24. - 09:33:43
(24/253)
Arra kiváncsi lennék, hogy miért csak Pesten volt a mozikban.....
Pécsre legalábbis nem sikerült eljutnia.
PriemRyeest 2007 jan. 16. - 11:21:59 Előzmény hungarikum
(23/253)
Itthon még nem jelenet meg DVDn és egy darabig még nem is fog. Viszont külföldön ha jól tudom nemrég jelent meg. ;)
Redfield 2007 jan. 14. - 17:35:42 Előzmény hungarikum
(22/253)
Az internet hatalmas, és ha jól tudom: amerikában már kiadták dvd-n. Ebbõl következik, hogy valahonnan már le lehet tölteni. :) A film egyébként számomra 2006 legjobbja. Eredeti ötlet, sokkolóan "gyönyörû" képi megjelenítések, jó színészek igazán jó színészi játékkal... felejthetetlen film, ha csak egy kicsit is át tudjuk neki adni magunkat.
hungarikum 2007 jan. 12. - 15:59:47
(21/253)
Hello :-)
Nekem sajnos még nemvolt szerencsém látni a filmet,de nagyon megszeretném nézni :)
Esetleg nemtudja valaki hogy megjelent-e DvD-n vagyhogy mikor fog vagy esetleg le -e lehet tölteni valahonnan a filmet?
Nálunk már sajnos nem adják a mozikban :-(
PriemRyeest 2007 jan. 11. - 07:26:38
(20/253)
Ember Gyermeke - Children of Men

Kezdeném egy rövid ismertetõvel: 2027ben járunk Angliában. Az egész világon harcok dúlnak, totális káosz uralkodik mindenütt, kivéve a szigetországban, ahol a katonai rend tartja féken az embereket. A nõk meddõvé váltak és 18 éve nem született gyerek, ez az oka az egésznek. Senki nem tudja hogy történhetett. Ám új remény üti fel a fejét mikor egy lázadó csoport, a Halak, találnak egy terhes nõt, és megkezdõdnek a harcok, mert mindenki más célokra szeretné a gyereket felhasználni. Túlnépesedésrõl már jópár filmet láttunk, de ilyet, még nem igazán.
Mint a leírásból is érzékelhetõ, nem egy vidám filmrõl van szó. Egész végig komor és nyomasztó. Ezt a hangulatot nem gyõzik fokozni egész végig. A zene pedig teljesen passzol a filmhez. Szomorú, és valahogy mégis lelkesítõ, vagyis egyszerûen szép.
A jövõben járunk jópár évvel, és vannak erre utaló dolgok, ám mégis ha eltávolodunk a város azon részétõl ahol ezek megtalálhatók, mintha a 2. VH alatti utcákon járkálnánk. Persze azt nem kell külön mondanom, hogy ezeken az utcákon, bármi megtörténethet.
A film a bátorságról, szeretetrõl és önfeláldozásról szól. Talán egy csöppet vonatott lett a számomra, de ez semmi ahhoz képest, hogy mi mindent mutat meg a film.
Ezt mindenkinek meg kéne néznie.

7/10

priemryeest@freemail.hu
mandrake83 2006 dec. 21. - 20:59:06
(19/253)
Nekem nagyon nem tetszett a film...Vontatott és homályos volt a film. Ahogy az elõzõ hozzászóló írta nem volt letisztázva teljesen, ez a menekülttáboros történet. Ki, hogy, miért került oda és ha odakerült akkor miért voltak még ott is összecsapások..stb...
Egyetlenegy dolog tetszett a filmben: a háborús jelenetet nagyon jól megcsinálták tisztelet érte az operatõrnek! elõzõ hozzászóló kérdésére szerintem egyértelmû, hogy DIREKT maradtak vércseppek az objektíven, ezzel életszerûbbé tették a dolgokat, mintha csak élõ közvetítést látnánk. A végére meg legalább szánhattak volna még egy pár másodpercet, hogy felveszik õket a hajóra, mert így mindenki döntse el maga, hogy egyáltalán megtalálták-e õket a nagy ködben....
amatõõr 2006 nov. 30. - 20:50:21
(18/253)
Nekem tetszett, szerintem jó lett, érdemes megnézni. A történet nem olyan átlagon felüli, viszont az egyes jelenetek kidolgozottsága parádés, gondolok a háborús jelenetekre és a motorbuktatásra, szóval látványnak sem utsó.
Michael Caine-rõl meg most tudatosult, hogy mekkora szinész, parádés. És angolul beszélnek javarészt, nem amcsi parasztdialektusba, ami számomra plusz pont.
bambina 2006 nov. 29. - 22:20:57 Előzmény lepaca
(17/253)
Szerintem ez azt a célt szolgálta, hogy közelebbivé tegye. Nekem ezt el is érte, olyan lett sztem mint egy élõ tudósítás.
x-tro 2006 nov. 27. - 15:35:27
(16/253)
" Ebbõl nem lesz egy kalózmásolat se, annyira jó!!! "
E pillanatban az egyik torrenten éppen hatan seedelik, tehát hat darab legalább lesz..:P
mraxe 2006 nov. 27. - 07:48:22 Előzmény Redfield
(15/253)
Hát gyerekek, lehet, hogy nem egy filmet néztünk!!
Csak abban az esetben tudom ajánlani ( az ápolónak ), ha vkinek levágták mindkét lábát-kezét és az ápolója ki akar cseszni vele, és odatolja a vászon elé!!!!
Még egy ilyen nulla filmet!
Clive ok volt, de a rendezés, meg a történet....
Ahogy a haverom mondta: " Ebbõl nem lesz egy kalózmásolat se, annyira jó!!! "
Redfield 2006 nov. 23. - 11:31:05
(14/253)
Én elolvasnám, de ha jól tudom: nem adták ki magyarul, eredeti nyelven meg lusta vagyok megszerezni. Te elolvastad?