Téma: Az elítélt

10/10
Trevor-3 2008 szept. 26. - 16:49:22 10/10
(8/128)
Szeretnék Én is csatlakozni az elõttem szólókhoz!
Nagyon jó film, annak ellenére hogy nem került dollármilliókba a költségvetése.
Csak a többieket tudom ismételni akik hibátlanul megfogalmazták, tehát nem hatásvadász, mélyebb témájú film a ma megszokott felszínes vackoknál, és nagyon jól mutatja be az emberi sorsokat. Csak egy pillanat mûve hogy romba dõljön egy család élete.... : /
10/10
10/10
timar18 2008 szept. 25. - 23:55:17 10/10
(7/128)
Úgy ültem le, hogy egy jó kis börtön filmet fogok nézni az elkövetkezõ 1,5 órában. Most pár perce lett,vége, és azt kell mondanom, hogy nagyon rég láttam ilyen hatásos, kíváló színészi alakításokkal kísért filmet. Ez a film egyáltalán nem a börtönrõl szól, sokkal inkább a szeretetrõl, a családról, a barátságról és a változásról. Kár, hogy mostanában egyre több értelmetlen film készül, háttérbe szorítva azok olyan filmeket, melyeknek valóban van valamilyen mondanivalója. Nem lövöm le a poént, nem taglalok egyes részleteket belõle, nézzétek meg magatok, MINDENKINEK ajánlom. Jó szórakozást!
10/10
Balivet6 2008 szept. 25. - 05:09:11 10/10
(6/128)
ez egy nagyon jó film... mindenkinek ajánlom! :)
10/10
Ezredess 2008 szept. 19. - 10:45:24 10/10 Előzmény NovakX5
(5/128)
teljesen igazad van. Teljesen átjön a filmnek az érzelmi oldala és elszorul a torkod több jelenetnél. Hatásos volt úgy hogy nem voltak benne hatásvadász jelenetek. Színtisztán az emberi szeretetrõl szól a film. A börtön környezet majdhogynem indiferens. Mindenkinek ajánlom aki nem egy buta "börtön" filmre vágyik.
10/10
NovakX5 2008 szept. 09. - 19:32:28 10/10 Előzmény Redfield
(4/128)
Az ide év eddigi legjobb filmje nálam.
Én nem vagyok oda a börtönös filmekért, sem a verekedõs mozikért, de ez nem is errõl szól. Szerintem a film trailere nagyon el lett szúrva, egyáltalán nem arról szól, mint amit film mondani szeretne.
Iszonyatosan átérezhetõ a fõszereplõ helyzete. A film nézése során én teljesen beleéltem magam a helyzetébe. Annyira jó jelenetek vannak benne, melyek egy-két mondattal és ritkán látott kiváló színészi alakításokkal (gondolok itt pl a feleségére, aki látogatni jár hozzá) kivételesen jól mutatnak be helyzeteket. Nem egy jelenetnél összeszorult a torkom.
Kiváló alkotás, és (szerencsére) egyáltalán nem a trailerbõl kikövetkeztethetõ dolgokról szól, hanem annál sokkal mélyebb, komolyabb mondanivalója van a filmnek.
Nálam 10/10.
Redfield 2008 szept. 07. - 18:58:14 Előzmény ultio
(3/128)
Jó film, kicsit mélyebb, és jól bemutatja a dolgokat. Nekem tetszett.
9/10
10/10
ultio 2008 szept. 03. - 11:45:18 10/10
(2/128)
Nekem nagyon bejött. Mondjuk én szeretem a börtönös filmeket.
10 pont.
blackman 2008 szept. 03. - 11:06:20
(1/128)
Ebben a témában láthattunk már hasonló filmeket,vagyis ilyen börtönbe túlélõset.Remélem ez jó lesz!

"Wade Porter, a szeretõ családapa, aki elõtt fényes jövõ áll, hirtelen mindent elveszít, amikor véletlenül megöli a rablót, aki betör az otthonába. A gyilkosságért elítélt Wade-nek a következõ három évet egy szigorított fegyintézetben kell eltöltenie, ahol a társadalmi szabályok többé nem érvényesek. Amikor közös cellába kényszerítik a hírhedt tömeggyilkossal, valamint el kell szenvednie a szadista börtönõr által levezényelt kínzásokat, Wade rájön, hogy élet-halál harcot kell vívnia a "legkeményebb elítélt" címért - csak így élheti túl a börtönt."

http://www.youtube.com/watch?v=Sr0zDhqfOVo