Téma: A tét

Qksika 2012 szept. 06. - 08:37:49 Előzmény drProktor
(233/273)
Adás elõtt, amikor még csak a beharangozót hallottam, rád gondoltam és arra, hogy valószínûleg nem tudtál igazán figyelni a névsorra. Abban biztos voltam, hogy ha meghallod a nevét, Kiszellytõl nem vársz semmi újat. A kis bociszemû minden alkalommal Mráz méltó cserepartnere a vendégkörben, csak Õ az apró, õszinte, rajongó, csodálkozóan tágranyílt szemeivel inkább butácska és nevetséges, míg Mráz számomra dühítõ.
Kornélia is a szokásos formáját hozta, néha odaáll valami mellé, mert akkor azt hiszi, hogy objektív.
drProktor 2012 szept. 05. - 22:45:10
(232/273)
Na, lement a mûsor.
Pont az jött be, amit vártam:
Kiszely nagyot bohóckodott.

Még Kornélia is hozta a szokásos formáját, vicces,
hogy éppenõ emelt szót, ha jól értettem,
a morális szempontok érvényesítéséért,
pont õ, aki akkora megértéssel viseltetik az "Alaptörvény"
érettségizõk közti osztogatásával
(pedig a moralitás, esetleg értékelvûség éppenséggel Kerényi
tatával szemben is étvényesíthetõ lenne).
drProktor 2012 szept. 05. - 20:40:18
(231/273)
Tévedtem, a mûsor-elõzetesét nem figyeltem alaposan.
Hát Kiszely pajtás lesz az aktuális szerecsebnmmosdató vastagbõrû.
Kiváncsi vagyok mit lesz képes nyalni!
drProktor 2012 szept. 05. - 17:24:57
(230/273)
Ez a mai mûsor érdekes lesz.
A baltás gyilkos átadása kapcsán egetlen kormánypárti,
FizeSS mellett serénykedõ kannibál sem vállalta a föllépést!
Kíváncsi vagyok!

A baltásgyilkos átadásának 3 féle oka lehet:
1.immoralitás(azaz a tetessel azonos lelkiség);
2. Ostobaság;
3. Pénzért bármikor bárkinek bármit,
ami persze ismét egy fajta immoralitás, csak esetleg más fajta.
Qksika 2012 jún. 27. - 21:42:15
(229/273)
Én arra lennék kíváncsi, hogy a Nézõpont Intézet Mráz Ágoston Sámuelt miért engedi szabadon garázdálkodni a véleményével a médiában és miért hagyják, hogy a fafejûségével, a feltétlen hûségével, a hihetetlen és görcsös megfelelni akarásával, a megmagyarázhatatlan dolgok magyarázásával, a menthetetlen kormányzati hibák, vétkek és bakik mentegetésével nevetségessé tegye az Intézetüket.Egy vicc ez a szerencsétlen, már mérgelõdni sem lehet Õt hallgatva, annyira komikus az erõlködése. Szegénységi bizonyítvány az Intézetnek.
10/10
danton-b 2012 jún. 21. - 12:32:51 10/10
(228/273)
Ez a szokásos komcsizásos pszichiátriai jelenség tapintható megnyilvánulása volt,és a baloldal általános deffenzív beállítódásának is szép példája.
drProktor 2012 jún. 21. - 11:41:24
(227/273)
Itt ez a szerencsétlen, FizeSS-szócsõ meztelen csiga, Lánczy Tamás(?)
Tudatlan fölhergeltségét mutatja egy szimptomatikus eset:
GerõA a magyar poltika azon vonaláról beszél, hogy a magyarok a szellemi,
kulturális teljesítményükkel kerülhetnek a kiválóak közé.
Emleget neveket, Eötvöstõl Klebelsbergig,
s lénygében elismeréssel ideveszi Révayt és nyilván, AczélGyörgyöt

CsigaTomi hápogva tiltakozik, rég nem hallotta pozitív értelemben említeni Aczélt.
Láthatólag Révay meg se kottyant neki, egyáltalán tudja, ki az?
Aztán persze Gerõ is megszeppen a saját merészségétõl
(még elterjedne róla, hogy Révay-Acél fan!), és bólogat arra a marhaságra,
hogy Aczél a legnagyobb magyar alkotókkal szemben. . . , ami egy orbitális baromság:
elõször Gerõ rákérdez(kire gondolsz?), aztán csigánk Márait említi, mire Gerõ bólint.
Pedig Márai teljesen rossz példa, fogadalma okán semmi esetre sem akart közösködni
a „létezõ szocializmussal”, teljesen függetlenül attól,
hogy ki a fõ kultúrideológus és annak mûködésétõl is.
Márai ügyében tehát Aczél is, de Révay is vétlen.
Aczél akár meg is feszülhtett volna, akkor is hiába.
drProktor 2012 jún. 20. - 22:09:45
(226/273)
De régen nem írt ide senki.
Vagy netán minden ki lett takarítva?
Na, mondok egy ssutkát:

A Svéd Királyi Akadémia döntése szerint az idei fizikai
Nobel-díjat nem Stephen Hawking kapja a kvantumállapot
energiafluktuációja címû kutatásáért. A díjat
megosztva Orbán Viktor és Matolcsy György kapja, akik
megdöntötték Einstein relativitás-elméletet. A
gyakorlatban bebizonyították, hogy a sötétség gyorsabban
terjed, mint a fény...!
drProktor 2012 ápr. 26. - 10:44:24
(225/273)
Meghallgattam még egyszer a tegnapi mûsort, s MrázSámuel produkcióját,
így másodszor figyelve, már nem az aljas hülyeség fölötti fölháborodás dominál,
kicsit tudtam figyelni a részletekre: 1. ez a mocsok azt képzeli, hogy õ szellemes
és/vagy laza. . . A bõrünkre!; 2. a fideszes ízléstelen és kultúrálatlan tempó
állatorvosi lova ez a szerencsétlen: pl. azt mondja Lengyel Lászlónak(!),
hogy „LengyelLászló úgy gondolja, hogy gyarmat vagyunk?” – az ugyanis
kifogásolta az OV&bandája által sugallt baromságot.
Visszamaradott hülyegyerek létükre nem veszik észre,
hogy ilyen taplóságokkal hitelüket vesztik és
akkor sem lehet majd már rájuk adni,
ha esetleg majd neadjisten igazuk lehetne!
drProktor 2012 ápr. 25. - 23:36:40
(224/273)
Ez a Mráz ez világrekord!

Képes azzal zárni, hogy a "tisztelet kultúrája"!
És ezt pont akkor, amikor Kövér idegl. közt. elnök éppen
kiengedett mocskos száján egy áporodott,
bûzhödt f*ng szerû inszinuációt, egy hatalmasat,
az ellenzékrõl, meg a sajtó munkatársairól!
A legaktuálisann idõpont Mráznak erre a süket dumára.

Ember ez?
Mit remélhet ezért kapni?
Tényleg mindenre akad jelentkezõ emberszabású?
Persze, hiába tudom nagyon jól, hogy naná, hogy mindenre,
egy kicsit azért mindig mglepõdök.
olahmiki1959 2012 ápr. 06. - 14:40:37
(223/273)
Ebben nagyon igazad van. Még a családdal is szoktunk beszélgetni errõl, és nem nagyon tudunk olyan embert, aki ismert is, mondjuk az ország elõtt, ugyanakkor nincs elkötelezve valamelyik oldal felé. Én most nem is a régi pártra gondolok, mert idõsebb ember nagy valószínûséggel szinte mindenki belépett anno, de a mostaniak közül sincs szinte senki, akit kapásból meg lehetne említeni.
Jankovics Marcell? Jó megjelenésû, rendkívül népszerû, intelligens ember, de a Fidesszel szimpatizál.
Szabó István? Abszolút européer, kulturált, világhírû rendezõ, ugyanakkor a fiatalkori botlását - beszervezés - nem tudnák kimagyarázni.
Czeizel Endre orvos? Lehetne róla szó, csak nem tudom, õ elvállalná-e?
Jókai Anna írónõ? Egyértelmûen jobboldali, és már túl idõs egy ilyen posztra.
A Nobel-díjas Kertész Imre is szóba jött annak idején, de õ most már gyakorlatilag Németországban él, és legyünk õszinték, egy zsidó származású közt.elnököt a magyar társadalom ma még nem fogadna el.
És így tovább, írók, rendezõk, képzõmûvészek, akadémikusok, lehet folytatni a sort, és nem jutsz eredményre. Ott tartunk, hogy ebben a kis országban gyakorlatilag nagyítóval kell keresni egy olyan embert, aki minden szempontból megfelelne a közt.elnöki posztra.
Éppen ezért várja mindenki lélegzetvisszafojtva, hogy vajon ki lesz az a jelölt, akit végül meg fognak nevezni.
Az igazi vita szerintem akkor fog elkezdõdni.
2/10
pneklara 2012 ápr. 06. - 13:24:19 2/10
(222/273)
Egyet értek veled, de 60 éven felüli így szóba sem jöhet, mert aki valamire vitte 60 éves korára, az kénytelen volt belépni a pártba fiatalon, így kapott hátszelet. Lehet, hogy a rendszerváltásnál hamut szórt a fejére, felülvizsgálta önmagát - de én az ilyen emberben nem bízom.Persze nem én választok elnököt.
35 év körüli, nyelveket beszélõ, igaz emberségérõl ismert - legyen mûvész, tudós, politikus-, akit minden párt elfogad és nagyra tart,s nem mellesleg, azért van benne nemzete iránti elkötelezettség is. Ilyen ember kellene - de ez még nem született meg:((Azért nem furcsa, hogy nem jut kapásból eszünkbe senki?
olahmiki1959 2012 ápr. 06. - 10:45:58
(221/273)
Másik fórumon már írtam errõl, ahhoz, hogy a következõ közt.elnököt mindenki elfogadja, egy politikán kívüli embert kell választani, mert különben - ahogy írod, - a szakadék csak mélyülni fog. Sem Kövér, sem Áder, sem Botka nem alkalmas ilyen szempontból a jelöltségre, mert mindegyik kötõdik valahová, mégpedig erõsen.
Talán a kultúra területérõl jöhetne valaki, vagy ha ilyen nincs, akkor egy tudós, akadémikus, esetleg alkotmányjogász, de csak olyan, aki nem kötõdik egyik oldalhoz sem.
A feladat nem könnyû.
2/10
pneklara 2012 ápr. 06. - 08:47:11 2/10 Előzmény olahmiki1959
(220/273)
Pedig olahmiki, a Fidesznek engednie kellene és gesztust gyakorolni a mostani erõsebb jogán. Az õ általuk felvetõdõ jelöltek nem nyerik el az ellenzék szimpátiáját, tehát a szakadék mélyül, ha nyíltan fidesz-katona lenne az államelnök. Okos vezetõ valóban fékeket is épít be, buta vezetõ csak bólogatókkal veszi körbe magát. Bele is bukik rendre, mert elveszíti az önkontrollt.
Az egész MszP-bõl egyedül Botka Lászlót látom higgadt, megfontolt valakinek, akinek a szeme elõtt nem vörös köd úszik, hanem képes tárgyilagosságra. Nem csípõbõl köpköd, még mielõtt a másik befejezné a mondatot. Végre megtörténne, hogy a vezetõ gárda nem ijed meg a 2/3 birtokában e g y e t l e n ellenzéki politikustól. Persze lehet, hogy elõállna az engedd be az egyik lábam...történet.De hogy nem találnak egy független, nagy tekintélyû valakit, akit mindenki elfogad - az biztos. Ezt a katartikus eseményt lehetne megragadni a közeledésre a két tábor között. De egész jól fizet ez a harc egyeseknek. A nép meg viselje el.
olahmiki1959 2012 ápr. 05. - 21:03:49
(219/273)
Egészen az utolsó néhány mondatodig nagyjából egyetértettem veled, de Botka László nevére felszisszentem. Nem az õ személyi kvalitásait illetõen, de elképzelhetetlennek tartom, hogy a jobboldal elfogadja bármilyen szempontból. Õ az MSZP egyik emblematikus figurája, tehát kizárt, hogy szóba jöhetne mint köztársasági elnök.
2/10
pneklara 2012 ápr. 05. - 12:08:23 2/10 Előzmény port_man
(218/273)
Ezt én sem értem, hogy nem fogja fel egy értelmes felnõtt ember, aki anno elvégezte a Marx Károly Közgazd. egyetemet is, számtalan zárthelyit írt, szemináriumi dolgozatot beadott, ott is írt szakdolgozatot,és nem érti, hogy nem az a baj, hogy nem tette idézõjelbe más szellemi értékét, hanem a saját nevével felcímkézve adta be azt, amiért más dolgozott meg.Ráadásul doktori dolgozatot, ami ugye különleges odafigyelést, kutatást igényel. És ráadásul azokat teszi felelõssé, akik elfogadták anno, s nem figyelmeztették, hogy ezt nem illik.
Ha Smitt Petra a 3. osztályban kapott egy fogalmazási feladatot, hogy írja le a nyári élményeit, apuka megírja helyette,a kislány beadja, mint saját munkát, az igazgató, vagy szakfelügyelõ észreveszi a csalást, akkor a tanítónéni a hibás, mert nem figyelmeztette Petrát, hogy azért ez csalás?Persze, hibás a tanítónéni, mert gyáva volt,korrupt, nem állt a szakma csúcsán, figyelmetlen, nemtörõdöm volt, de azért Petra akkor is csalt, hazudott, lopott. S ezt õ is tudta 9 évesen is.
Bár nem szeretem Gerõ történészt, de most jól összefoglalta a helyzetet. Azt is, hogy nehéz lesz egy minden szempontból alkalmas, mindenkinek megfelelõ embert találni S.P. helyére, azt is, hogy nem egyedül S.P. sáros, ami a tiszta kezet illeti, jellemzõ közéletünkre a mismásolás. És ez az eset lehetett volna a jövõben a katarzist követõ megtisztulás, jóra törekvés eredõje. De 3 nap után ez is lecseng, és járjuk a megszokott utat.
Felmerülnek itt nevek a lehetséges utódot illetõen. Én is bedobok egyet: Botka László, Szeged polgármestere.
Nem ismerem közelebbrõl, nem vagyok MSzP szimpatizáns, de én ezt a férfit józan gondolkodású, higgadt, értelmes, nem mellékesen jóvágású, harmonikus embernek látom. Talán õ lehetne emberi és szakmai tekintélyénél fogva, aki hidat ver a két szekértábor között.
port_man 2012 ápr. 04. - 21:19:08
(217/273)
Lemondott, de nem ismerte el a felelõsségét, a hibáját, a mai napig sem. A lemondó beszédében is hazudott, hogy téves információk alapján félrevezették a közvéleményt. Ami megint egy hazugsága. Vagy ennyire értetlen, az is lehet. Egyik nagyobb baki, mint a másik.
port_man 2012 ápr. 04. - 21:12:00
(216/273)
Miért kell folyton másokat emlegetnie Kuminnak?
10/10
Kowaxos 2012 ápr. 04. - 20:55:14 10/10
(215/273)
Gyõztes csata után már nem kellene ennyit elmélkedni.
10/10
Kowaxos 2012 ápr. 04. - 20:54:17 10/10
(214/273)
Lehet, hogy furcsa amit mondok, de én már kicsit unom ezt a Schmitt-ügyet. Ok, hogy megbeszélik, de hogy minden nap minden nap erre megy el a teljes mûsoridõ...