Knédliman 2022 okt. 21. - 13:56:38
(5/65)
Östlund kíméletlenül megy bele a magasságokba, mélységekbe, és valóban groteszk módon ötvözi, keveri, cseréli és tépi szét a kiosztott lapokat. A szatíra, amely átszövi a filmet, tartalmaz diszkomfort textúrát is. Erre készüljön fel az, aki annak ellenére is beül a moziba, hogy a filmvégi stáblista háttérképe nem tartalmaz naplementét.
7/10
Ildikó Nóra 2022 okt. 17. - 18:09:15 7/10
(4/65)
A filmet egyszer érdemes megnézni, szerintem megosztó (lesz), az első és a második rész tetszett, lehetett nevetni, ismerős lehet sok embernek több jelenet, párbeszéd, igazi társadalomkritika, elgondolkodtató. A harmadik rész (sziget) néha már unalmas volt és a vége valahogy nem tetszett, hirtelen lett lezárva, más befejezésre számítottam. A szereposztás, színészi alakítások, helyszínek, filmzene, operatőri munka tetszett. Kár, hogy Charlbi Dean színésznőt már nem láthatjuk új filmekben.
1/10
Rákász Béla 2022 okt. 16. - 23:51:46 1/10
(3/65)
Csak hatalom mániásoknak ajánlom. Borzalmas volt. Egyszer sem tudtam felnevetni közben. Mert még a poénok is arról szóltak, hogy pénzért mindent... és akiknek hatalom van a kezében, az szarrá szívathatja a neki kiszolgáltatottakat.😐
1/10-es.
10/10
Efggyhi 2022 okt. 15. - 14:58:17 10/10
(2/65)
Azt gondolom, hogy aki látta az A Négyzetet Ruben Östlundtól (és tetszett), annak ez a film is nagyon fog tetszeni. Kíméletlenül őszinte társadalomkritika.
eliksz 2022 okt. 09. - 18:52:31
(1/65)
Szeretem a filmdrámát, szeretem a groteszket - amit nem szeretek, az az, ha a a bemutató a legeslegesleges-legviccesebb vígjátéknak állít be egy kétórás filmet, amelyre ezért ritka közös program lehetőségeként elviszem a családot, és amelynek két órájában a bemutatóra összevágott két percnyin kívül semmi vicces nem fordul elő (bár közélet iránt érdeklődők találnak benne jó, de túl hosszan erőltetett csemegét).
Nem pontozom, mert fimldrámának nem rossz, csak vígjátéknak értékelhetetlen.