Istanbul 2012 febr. 18. - 16:30:21
(1322/2362)
Megérdemelte Burak. Szerintem nagyon jó színész. Hitelesen alakítja Kenant minden állapotában, amikor szerelmes, amikor dacos, amikor végtelenül szenved a szeretethiánytól.
Abban a jelenetben nagyon tetszett a játéka, amikor leültek a kandallóhoz megbeszélni a dolgokat és õ õszintén beszélt. Sajnos a másik fél akkorsem. Szerintem Yigit is nagyon hitelesen alakítja Cemilt, jó szinész.

Igen, nagyon szépek a helyszínek és a jelmezek. A mediterrán népekre jellemzõ a színek, a dekoratív formák használata. És itt ezt a törökök nagyon ízlésesen csinálják. És ott a muzulmán kultúra lenyomata sokmindenben, pl. a nõk nem férfiasak, fõleg szoknyában vannak, még a személyzeten is szép ruha van a tiszteletteljes megjelenés miatt stb. Kenan pedig öltönyben halálosan jól néz ki : )
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 febr. 18. - 16:15:26 10/10
(1321/2362)
Majdnem 100 %-ig egyetértek Veled, de Cemil miért érdemel gyõzelmet? (most félretéve a színészi szimpátiát!!) Lamia amiért felpofozta Kenant, azon Cemilnek röhögve mondja, hogy " nem szabadulsz tõlem!" Ennyi szemétkedés után, amit mostanában Cemil elkövet, egy magára igazán sokat adó és önérzetes nõ nem így reagálna, hanem minimum elküldené a 3,14-csába, de legalább is otthagyná! Mindenki és minden Kenan és Lamia ellen van, és ez nem túl reális, inkább tényleg, ahogy írod nemzetközi (szoc-lib.) elvárás!!!
Istanbul 2012 febr. 18. - 15:57:23
(1320/2362)
Igazad van, sok fatális "véletlen" van a filmben. Valószínûleg azért, mert egy ilyen hosszú sorozattal szemben az a jelenlegi nemzetközi elvárás, hogy fordulatokkal teli, izgalmas legyen. Mert sajnos manapság csak az ilyen izgalmas véletlenekkel teli sorozatfilmek kötik le a nézõk többségét. Ebben nagy szerepe van a médiának is, mert az szándékosan "butítja" a nézõket. Ezt a filmet sem fõmûsoridõben adják, mert akkor fontosabb nekik a népbutítás. Minél kevesebbet gondolkoznak az emberek és minél könnyebben elfogadják az életük részeként a fegyvereket, halált, kórházi létet, partnereik váltogatását, annál könnyebb nekik eladni egy csómó terméket.

Ha egy komoly filmet csináltak volna ilyen hosszúra, azt nehezen tudnák eladni külföldön.
De az, hogy Cemil gyõz, szerintem életszerû, mert ha egy nõ tele van kétségekkel a szerelme iránt, akkor átsodródhat egy olyan másik férfihoz, aki szintén meg tesz érte mindent.
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 febr. 18. - 15:34:20 10/10
(1319/2362)
egyetértek Veled, de ami mostanában van, az már dél-amerikai (mexikói) színvonal!!! Ezt a sok szenvedést, ezt a sok ármánykodást, szemétkedést, a mindig a rossz jön ki jól minden helyzetbõl stílust, ez már unalmas!! Nagyon ellaposodott ez a gyönyörû film, egy hete csak intrikálás, szemétkedés, hazugság, nyálaskodás, sírás-rívás és ilyen marhaságok történnek, ezeknek semmi köze az élethez!!! Mindig a gonoszok, a szemetek jönnek ki jól minden helyzetbõl, akit illet, az nem veszi fel a telefont, az a szomszéd nyit mindig ajtót, akinek nem kéne (Umut), ami szekrényt eddig kis újjal fel lehetett nyitni ( Cemil pisztolya), kost feszítéssel sem lehet kinyitni, aki egy mondatért - az örökségért - pofont kap, ugyanazért a másik nem, szóval túl sok fatális dolog történik, ami biztos, hogy az életben nem így van!!Kenan mindig, mindenrõl lemarad, nem veszik fel a telefonját, más telefonál a telefonjáról, mindig akkor hívja a szerelmét, amikor annak lemerül a telefonja, Suzann eddig mindig felvette a telefon, csak amikor Kenan hívta Lamiát, akkor nem, úgy megy el a taxi otthonról- ráadásul a fõszereplõ mellet - , hogy az semmit észre nem vesz, hogy a hercegnõ a legfontosabb üzleti tárgyalást csak úgy otthagyja, mert ehhez van kedve, hogy Nimet csak úgy beletörõdik a gyerek elvetélésébe, hogy a pasa mindig akkor jön ki a kórtermembõl, amikor Lamia éppen arra jár, hogy Nimet minden fontos dolgot a hülye gépkocsivezetõje elõtt beszél meg - aki mellesleg Lamia võlegénye volt, ás most gyûlöli Lamiát - szóval ezek mind dél-amerikai színvonalra süllyesztették ezt a csodálatos történetet!!! Borzasztó!!És a végén a gonosz, a gyilkos, a szemét, az aljas, az apuci elkényeztetett kisfia gyõz!!! Ez a legszörnyûbb!! És ez teljességgel élet ellenes, és hihetetlen!!!!Pedig eddig azért volt jó a film, mert hiteles volt - eddig!!!
10/10
antsa10 2012 febr. 18. - 14:54:48 10/10
(1318/2362)
Gratula neki! Hát senki nem tud úgy szenvedni a filmben mint õ! És ezt most tök pozitív értelemben mondom! :-)
10/10
antsa10 2012 febr. 18. - 14:52:38 10/10
(1317/2362)
Na a ruhákat én is imádom a filmben! Kenan farmerban sem rossz!!!!
Nimet lakásában az étkezõszékeket imádom. Elõször nem vágtam mit ábrázol, de aztán leesett, hogy magassarkú cipõk.
A banya új háza nagyon giccses, a régi jobban tetszett. Viszont attól kész vagyok, hogy a sorozat kezdete óta Cavidan legalább 5 különbözõ irodában dolgozott. Az még hagyján, hogy mindig máshogy néz ki az iroda, de olyan mintha más-más emeleten is lettek volna.
kiskukac63 2012 febr. 18. - 10:04:30 Előzmény Istanbul
(1316/2362)
Most olvastam a neten, hogy Burak Hakki a sorozat befejezésének évében megkapta hazájában a legjobb drámai színész díjat Kenan megformálásáért.
kiskukac63 2012 febr. 18. - 10:02:12
(1315/2362)
1341. második gondolatát picit folytatva: ilyenkor van óriási szerepe a segítõ környezetnek, a békés, boldog megértõ családi fészeknek, hiszen ha ez megvan, akkor könnyebb túlélni az ilyen alkotói válságokat.
1344-re: egyezik a véleményünk. És még nem is beszéltünk a helyszínekrõl és a jelmezekrõl, én ezek miatt IS szívesen nézem a filmet. Nagyon tetszenek Cavidan "kis szatén" ruhái, szinte minden szín jól áll neki, és mostanában Lamia is mindig nagyon csinos, nem beszélve az estélyi ruhákról, kabátokról, és ha Kenan felveszi a sötét öltönyeit, fekete vagy fehér ingeit... Ízléses a pasa és Cavidan háza(i), tetszik Nimet modernebb élettere, és még az irodák berendezése is.
Istanbul 2012 febr. 17. - 23:22:00
(1314/2362)
Ezt a filmet nemcsak akkor van értelme nézni, ha valaki Lamiát szereti.
Kenan és a többi szereplõ miatt is jó nézni. Én fõleg a török zene és kultúra miatt nézem. És azért, mert nagyon jó érzés, hogy nincs tele ripacskodással, fegyverekkel, halállal, kórházakban becsövezett emberekkel, nem arra neveli az embereket, hogy egy óra ismeretség után bujjanak ágyba, mint a borzalmas amerikai filmek, amik ömlenek a tv-bõl. Ez egy szép film.
PLM 2012 febr. 17. - 22:17:56
(1313/2362)
http://www.youtube.com/watch?v=JtDs7MM9CFU
Engem ez a zene annyira megérint, kb sírni tudok rajta.. :)
10/10
antsa10 2012 febr. 17. - 21:25:42 10/10
(1312/2362)
Én úgy emlékszem 20 volt a szigeten. Akkor mondta, amikor az idõs bácsinál ( Sami papa, vagy ki) üldögélt (az elsõ verziós)Nazimmal és Kenannal.
10/10
ciliegia 2012 febr. 17. - 21:21:56 10/10
(1311/2362)
A mai rész kapcsán olyan gondolatok jutottak eszembe, hogy az mindig szomorú, ha egy szerelem elmúlik...vagy kiderül, hogy két ember nem tud együtt élni.

Aztán gyakori, hogy egy mûvész a nagy siker után, amikor már leáldozóban van a csillaga, az alkoholhoz, drogokhoz nyúl...nem tudja feldolgozni, hogy már nem sikeres. Persze van akinek még sikerülhet a visszatérés.

Ma a tv-ben sikerült megnézni a filmet(eddig csak neten tudtam az idõpont miatt), döbbenet hogy milyen sok reklámmal adják le.

Ma tényleg lehetett volna Lamia õszintébb.
10/10
ciliegia 2012 febr. 17. - 21:15:33 10/10
(1310/2362)
Engem is teljesen megmozgat a sorozat, örülök, hogy írunk itt róla, de tényleg van aki annyira vehemensen, támadóan reagál, leáll kötözködni akár szavak miatt, ami lehet csak azért érthetõ félre, mert leírva nem láthatja senki, hogy hogyan is érti a másik...szóval szerintem ez nem kellene.
10/10
ciliegia 2012 febr. 17. - 21:13:14 10/10
(1309/2362)
A sorozat elején 18 éves volt egy alkalommal mondta...és kb 2-3 év telt el a történet szerint.:-) Szóval akár már 20 éves is van.
PLM 2012 febr. 17. - 21:05:25
(1308/2362)
Egyébként nem tudjátok, hogy Lamia a sorozatban hány éves? Mert az elején kb 14-nek nézett ki. De való életben 33.
kiskukac63 2012 febr. 17. - 20:55:49
(1307/2362)
Nekem úgy rémlik, hogy az elején Nimet, mint unatkozó ráérõs feleség, minden pasira nyomult. Cemillel nem sokkal Leila halála után kavartak és fõleg Nimet volt a kezdeményezõ, Cemil csak azután "állt le róla", miután Nimet férje az "inflagranti" után fõbe lõtte magát.
offtopic
ildimix 2012 febr. 17. - 20:41:05
(1306/2362)
Sziasztok!

Alig gyõztem elolvasni ezt a sok hozzászólást. Jókat mosolyogtam a vitákon. Ahogy írta valaki nem kell ezt olyan véresen komolyan venni. Március 8-án vége lesz a sorozatnak valaki kérdezte. Valaki azt is írta, hogy minden török sorozat vége szomorú ezt én cáfolom, mert a seherezádé jól végzõdött!

Az új török sorozatot én is várom, az nem lesz ennyire hosszú mint ez, ha az rtl nem vagdalja nagyon szét.

Cemilt sajnálom nem könnyû bénán feküdni. Remélem jövõhéten elkezdi a kezeléseket és rendbe fog jönni.

Sükrüéket viszont nem sajnálom a feleségét ki nem állom! Én õket utálom a legjobban a sorozatban. Mondjuk a férfi még rendes, de a felesége egyáltalán nem. Mindig Lamia ellen volt ugráltatta amikor a házukban volt úgy bánt vele, mint 1 cseléddel még jól meg is verte a végén. Úgyhogy engem nem hatottak meg a könnyei.

Cavidan megérdemelné, hogy a cége tönkremenyjen. Legalább megtudná milyen szegényen élni, bár Namik szerintem akkor sem hagyná el mindig mellette volna.

Holnapra mindenkinek kellemes napot! Várjuk a hétfõi folytatást!

Üdv: Ildimix
10/10
antsa10 2012 febr. 17. - 20:40:25 10/10
(1305/2362)
Én úgy emlékszem Nimettel azért kezdett ki Cemil anno, mert azt hitte Kenannak õ is megvolt!
Vagy én emlékszem rosszul?
PLM 2012 febr. 17. - 20:20:11
(1304/2362)
Tetszik, hogy úgy beszéltek a sorozatról, mintha valós személyekrõl szólna. Én is nagyon szeretem. De így írta meg a forgatókönyvíró sajnos, hogy Lamia személyisége ilyen Kenan ilyen stb... Egyébként szerintem tökéletes sorozat pont ez benne jó, és ezért nem unalmas és nem olyan mint a legtöbb sorozat...Egyébként meg Lamia a fõszereplõ szóval aki õt nem szereti akkor mi értelme nézni? :) Szerintem tök aranyos, és szerethetõ szereplõ. Vannak benne idegesítõ jelenetek mint pl.: ma nem mondta el Kenannak hogy miért hagyta el õt. De mégis csak egy sorozat...ilyen nem biztos h van a való életben. Nem kell ennyire véresen komolyan venni, és szidni itt a fõszereplõket. :)
kiskukac63 2012 febr. 17. - 19:05:39
(1303/2362)
Cemilkének nem kell Nimet, mert az nem illik bele a koncepciójába: "mindent feléget és tönkretesz, ami Kenannak fontos!" A többivel egyetértek!