10/10
maszliga 2012 febr. 09. - 17:33:26 10/10
(862/2362)
Igen nem tett semmi rosszat de milyen stílusban állított haza...mondjuk én be sem engedtem volna nekem az nem ember aki a helyett h.megbeszélné a nyomorát inkább vedel?!Az a bajom vele h.õ mindig elvárja h.igaza legyen és elhiggyék minden szavát de õ közben meg egyáltalán nem bízik Lamiában...Kezd nagyon kiakasztani a viselkedése!!!Amúgy a kultúra nagyon bejön nekem is:)Még a klónt a zone romanticán imádtam nagyon a régebbit giovanna antonellivel az arabokról többek közt szólt!
Istanbul 2012 febr. 09. - 17:12:57
(861/2362)
válasz a 863-ra:
Belõlem is ezt a hatást váltja ki a film. A törökök családszeretete általánosan jellemzõ a muszlim kulturára. Ott mindig, minden körülmények között segítenek egymásnak a rokonok. Sajnos Nyugaton szinte semmit nem tudnak az emberek róla, csak rengeteg valótlan állítást szajkóznak. Törökország azért is csodálatos, mert modern, "világi" országgá vált az elmúlt ötven évben, de közben a muszlim kultúra értékes elemeit megtartották. Kemal Ataturk, a nagy államférfi, akinek mindenhol ott van a fényképe Törökországban, szisztematikusan tette "világi" országgá a muszlim Törökországot az 1930-as években.
Istanbul 2012 febr. 09. - 17:11:52
(860/2362)
Kenan amikor aznap haza ment leült Lamiával és megmagyarázta neki, hogy mi történt a hotelban, csak ebbõl annyit mutatott a film, hogy leülnek otthon megbeszélni és elkezdi mondani Kenan. Kenan nem tett akkor semmi rosszat.
10/10
maszliga 2012 febr. 09. - 16:57:22 10/10
(859/2362)
És igen Cemil érdemli meg Lamiát..és hogy Kenán nem tett rosszat?????Meg hogy Lamia oktalanul féltékenykedik???hát nem tudom ki volt az akit a tvsek ku***záson kaptak (persze kreált sztori) és ennek ellenére meg sem magyarázta és bunkó tahó módjára lekezelõen beszélt az állítólagos szeretett nõvel ja és aki annak hisz akivel épp van és még véletlenül sem soha annak akit szeret ez a nagy pasi...szánalom..
Istanbul 2012 febr. 09. - 16:53:56
(858/2362)
Egyetértek veled. A novellát az 1920-as években írták, tehát eredetileg a 20-as vagy még korábbi évek társadalmi környezetében játszódik. Ez a film viszont napjainkban játszódik, tehát napjaink társadalmi környezetéhez kellett igazítaniuk.
10/10
maszliga 2012 febr. 09. - 16:40:45 10/10
(857/2362)
igen az alapjául szolgáló regény a mai napjainkba ágyazva tehát a jelenben!Ha a 20as években lennének az nem így nézne ki!!
10/10
maszliga 2012 febr. 09. - 16:34:54 10/10
(856/2362)
Nem felejtettem el de Nimet is volt akkora szemét az elején mint Cemil!A Makbule meg sose vette a lapot bár ez nem mentség...azon lovagolsz h.mi a jó tulajdonsága miért Kenánnak van?????????????mert szerintem egy sincs!!!Cemil õszintén szeret,akit szeret azért bármikor kiáll és megvédi minden áron,hûséges a SZERELMÉHEZ!Az meg hogy csinált egy szendvicset a filmbeli karakterétõl igen az már valami!!!De ez csak film elõre megvan írva!És nekem így tetszik az elejétõl fogva és ha láttad volna a jóval elöbbi részeket akkor tudnád h.Cemil miért lett ilyen egy sebzett férfi!
Istanbul 2012 febr. 09. - 16:14:02
(855/2362)
válasz a 852-re
Az jó, hogy Lamia filmszerepet vállal és ezáltal bizonyíthatja, hogy õ is tehetséges valamint, nem lesz anyagilag ráutalva egy férfira sem. Az nem jó, ahogy mindezt intézi. Mielõtt aláírta a szerzõdést fel kellett volna hívnia Kenant és elmondania neki, hogy aláírja. Ez így helyes házastársak között, de Lamia mindent dacból csinál.
Kenan csak azért fétékenykedett Lamia sikereire, mert õ most sokáig nem volt népszerû és bizonyítani szeretné, hogy õ egyedül is el tudja tartani a családját. Õ a "férfi" és ráadásul "török", tehát a családfentartásra való képesség bizonyítása nagyon erõs benne! De õszintén örûl Lamia sikereinek, a parfümös reklám partijára is haza jött, BÜSZKE VOLT Lamiára.
Kenant Cavidan befolyásolta, amikor a börtönben tudatlan nõnek nevezte Lamiát. Azóta már bebizonyította, hogy mennyire szereti Lamiát. Összeköltözött vele, mindent meg tesz, hogy eltartsa Lamiát és a gyermeküket. Törökországban összeköltözni egy még férjes asszonnyal és felvállalni azt, nem akármi! Még hotelben is hajlandó volt zenélni, amíg nem volt más munka.
Kenan soha nem nézte le Lamiát és soha nem adott okot a féltékenységre. Ezek a negatív dolgok mind Lamia agyrémei! Lamia mindent dacból csinál, nem tudja jól kezelni a büszke, hirtelenharagú és érzékeny Kenant. Kenan viselkedése OKOZAT, ezt hozza ki belõle Lamia.
Zita0976 2012 febr. 09. - 15:56:26
(854/2362)
malczikaantaika@gmail.com
Te elejétõl fogva utálod Cemilt, illetve a karakterét,pedig nincsen csak jó és csak rossz ember , mindenkibe van valami jó,és valami rossz is.
Cemilbe a pozitívum egyre jobban kijön. Az szerinted miért nem pozitívum az , hogyha valakinek a lelki-ismerete egy rossz húzás után megszólal?
Az emberbe a megbánás pont így kezdõdik. A soroztat folyamán senki sem hibázott..?
Istanbulnak teljes mértékben igaza van, én is elejétõl nézem a filmet,próbálom mindenkibe meglátni a jót, és ha tapasztalom akkor az én mérlegemen jobbra billen.
10/10
antsa10 2012 febr. 09. - 15:48:05 10/10
(853/2362)
Hát igen L és K között teljes a bizalomhiány!
Enise csak kárörvendeni és kíváncsiskodni ment. Ha ilyen barátnõm lenne, felkötném megam!
Istanbul 2012 febr. 09. - 15:48:05
(852/2362)
válasz a 869-re
Te úgy minõsítesz embereket, hogy a tényeket nem vagy hajlandó figyelembe venni!
Azt írod, hogy október közepe óta nézed a filmet és azóta Cemil semmi jót nem tett. Ez nem igaz.
Itt már többen sokszor felsoroltuk neked, hogy milyen jó dolgokat tett Cemil és mindezt október közepe után tette:
- amikor Lamia a tengerparton dolgozott a panzióban, Cemil majdnem belepusztult a fájdalomba, annyira hiányzott neki Lamia, pedig akkor nem kellett attól tartania, hogy Kenan majd elhappolja elõle, mivel Kenan jól elvolt Cavidannal
- Cemil minden nap írt Lamiának a börtönben, majd õ védte meg Lamiát attól, hogy a gyermekét elvegyék tõle !!!!!
mi lett volna Lamiával, ha Cemil nem áll mellette amikor kijöttek a börtönbõl??
- Cemil gyönyörû otthont és minden jót biztosított Lamiának és a gyereknek, mellette lett nagyasszony Lamia
- folyamatosan azt írod, hogy Cemil nem engedte el Lamiát, holott ELENGEDTE
- azt pedig tudod, hogy az elején Cemil megmentette Lamiát attól, hogy Raszid megerõszakolja
10/10
antsa10 2012 febr. 09. - 15:44:47 10/10
(851/2362)
Cemil azért volt normális, mert bocsánatot kért és mert ott maradt.
Kenan meg mit tehetett volna? Mondta volna, hogy takarodj Ipek? Ennyire azért õ sem szokott bunkó lenni!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 febr. 09. - 15:27:15 10/10
(850/2362)
Nem!!! De Melek tényleg tündéri kis csajszika!!!
kiskukac63 2012 febr. 09. - 15:18:03
(849/2362)
Csak nem a tündérke Melekre gondolsz?!
Zita0976 2012 febr. 09. - 15:16:42
(848/2362)
Kenan megint hülye szituba került a hegedûs liba miatt,mi tudjuk hogy nem történt semmi ,de fordított helyzetbe Kenan mit gondolt volna ha a telefon másik végén egy pasi szólal meg Lamia mellett egy hotelszobába .
Nimetet nagyon sajnáltam ,valahol Cemil lelkiismerete is ott volt ,mivel nem hagyta magára (nem a szendvics készítésre gondolok).
Mikor Lejláról beszélt az õszinte volt,Cemil valóban szeretne gyereket ami szerelembõl születik.
Mikor Cemilt körbevették a motorosok azért nem hajtott át rajtuk mert nem akart embert ölni .
Enise nem aggódott Nimetért ,csak meg akart bizonyosodni az igazáról.
Nagyon szép barátnõ !!!!
kiskukac63 2012 febr. 09. - 15:13:45 Előzmény maszliga
(847/2362)
A film alapjául szolgáló regény az 1920-1930-s években játszódik! Ha Neked ez a jelen?!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 febr. 09. - 15:05:27 10/10
(846/2362)
Elárulom, hogy Lamiát csak egyetlen ember érdemli meg, de ezt majd csak a végén fogom megmondani, hogy ki az!!!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 febr. 09. - 15:02:28 10/10
(845/2362)
Köszönöm a válaszodat, sajnos ez elejét nem láttam a sorozatnak, de amióta látom, az óta Cemil negatív figura, egy pojáca, egy sima képû, egy apuci elkényeztetett kisfia, egy alattomos, settenkedõ , rosszindulatú és sorolhatnám a negatív dolgokat róla!!! Jót még nem tett az óta, hogy látom a filmet, csak árt mindenkinek!!!
10/10
annak 2012 febr. 09. - 14:32:22 10/10
(844/2362)
Azt ne felejtsd el, hogy kit védett Cemil, amikor ölt!
Egyébként szórakoztató a heves utálatod Cemillel szemben és elgondolkodtató. Nem szeretnék ilyen szemellenzõsen látni senkit, ahogyan te õt. Nem bántani akarlak, õszintén! Sokat tanulok a hozzászólásaidból!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 febr. 09. - 14:20:04 10/10
(843/2362)
A Cemil ezek szerint- azaz szerinted - megérdemli???