malvinkicska 2013 szept. 06. - 11:26:56
(1009/1549)
A római katolikus tisztelendõ szent misét celebrál a görög katolikus szent liturgiát a kettõ között is van külömbség akik templomba járók vagyunk tudjuk nem akarok meg sérteni senkit de sajnos generációk nõttek fel úgy hogy nem tanultak sem az ó sem az új szövetségrõl sokan alapvetõ ki fejezésekkel nincsenek tisztába példa volt rá ano a Vágó mûsora miken buktak el emberek a hit nem csak lelki békét egy kis mûveltséget is ad.
10/10
cinemaxeva 2013 szept. 06. - 10:54:08 10/10
(1008/1549)
a tesék megszünt a vetités a story 4 - en

még jó hogy ismétlik a story 5... szombatonként....


http://youtu.be/KIjgopsJrfI
9/10
offtopic
napraforgó 2013 szept. 06. - 08:30:10 9/10 Előzmény Pesti Zsuzsanna
(1007/1549)
OFF
Igen, ez biztosan így van. Még itthon is a laikusok sokszor ügyvédnek nevezik a vállalati jogászokat is.
De a bírókat, ügyészeket egyik nyelvterületen sem titulálják ügyvédnek, még véletlenül sem!
Ebben a sorozatban is többször lehetett látni Becerra irodája ajtaján a "notario" megnevezést, ami ugye egyértelmûen a közjegyzõt jelzi.
Ezek engem nem is zavarnak nagyon, az ember tudomásul veszi és kész.

Ami sokkal zavaróbb, hogy nagyon sok filmben, különösen a kosztümösökben összekeverik a katolikus és protestáns vallásokhoz tartozó szakkifejezéseket. Pl. a tisztelendõ úr mindig katolikus pap. Egy református lelkész megszólítása tiszteletes úr, vagy méginkább nagytiszteletû úr. A plébánia a katolikus templomhoz tartozik, a parókia meg a református lelkész otthona. Misét a katolikus pap celebrál, a református lelkész istentiszteletet tart. A többi protestáns felekezet speciális megnevezéseit nem ismerem, de gondolom, hogy nem oly nagy kunszt kideríteni. Én már nagyon sok filmben hallottam össze-vissza keverni ezeket a kifejezéseket, és higgyje el, hogy hívõ embereknek ez nagyon zavaró lehet. Sohasem értettem, hogy miért nem próbálják a szinkronizálás során ezeket kideríteni?
És akkor még ott vannak a különbözõ foglalkozások szakkifejezései. Gondolom orvosok százai fogják a fejüket némely helytelenül használt orvosi szakkifejezésnél. De biztos sok más szakmánál is elõfordul ilyesmi. És még azt is megértem, hogy sokszor nincs idõ ezeket tisztázni, meg fõleg pénz, hogy megfizessenek egy a témában járatos szakértõt, de... De azért sok embernek vannak vallásos rokonai, ismerõsei, akik ingyen és bérmentve megmondják a megfelelõ megnevezéseket. Vagy orvos, mérnök, asztalos, stb., stb. ismerõsök, akiktõl meg lehet érdeklõdni ezt-azt. Egy sorozatnál pedig méginkább fontos lenne ez, hiszen a helytelenül használt dolgokat sokszor hallja a nézõ, így rögzül benne.
Mivel ilyenkor a szinkronizálás is szakaszosan készül, menet közben is lehet javítani!
Önnek mi errõl a véleménye?
Pesti Zsuzsanna 2013 szept. 05. - 20:35:23
(1006/1549)
Kesves Napraforgó!

Köszönöm kimerítõ magyarázatát. Sajnos a forgatókönyvírók nem gondolnak arra, hogy a sorozatuk esetenként szinkronizálásra kerül. Így nem kapok lábjegyzetet a szövegkönyvhöz. Abban pedig ABOGADO a titulus. Ez a spanyol nyelvben ügyvédet, és jogászt is jelent. Elképzelhetõ, hogy õk nem tesznek különbséget a két titulus között. Talán innen van az általánosítás más sorozatokban is. De természetesen nem tisztem a találgatás. Ha egyértelmû a dramaturg szándéka, a szinkront rendezõ munkája is könnyebb.
Tisztelettel:
Pesti Zsuzsanna
malvinkicska 2013 szept. 05. - 20:07:04
(1005/1549)
A kedd és szerdai részt most néztem meg teljesen az agyon sminkelt Isadóráról szólt hogy teszi tönkre a másik család életét is szerintem most at tért a sorozat semmit mondóba mert erre nem vagyok vevõ hogy Izanak minden sikerûl még meséhez sem hasonlítanám eddig volt mondanivalója de most mar ez semmi remélem jobbra fordul.
9/10
napraforgó 2013 szept. 05. - 06:21:18 9/10 Előzmény Pesti Zsuzsanna
(1004/1549)
Tisztelt Pesti Zsuzsanna!

Csak kiigazításnak szánom, nem kioktatásnak, hogy a különbözõ jogi területeken ügyködõ, jogi végzettséggel rendelkezõ személyeket összefoglaló néven jogászoknak nevezzük, nem ügyvédeknek. (ezt fogadja el, én is jogász vagyok, így nyilván jobban tudom)
Sajnos a különbözõ filmekben sokszor hallom, hogy az összes jogterületet összefoglaló néven ügyvédként titulálják, holott a latin Jurátus nem ügyvédet, hanem jogászt, jogvégzett személyt jelent.

A jogászok szakosodhatnak ügyészi, vagy bírói pályára, lehetnek ügyvédek, vagy közjegyzõk, és válaszhatják a céges jogtanácsosi pályát is. Elhelyezkedhetnek a közigazgatásban is, ahol zömmel hatósági munkát végeznek.

A különbözõ szakterületekre szakosodott jogászok másféle munkát végeznek és nincs automatikus átjárhatóság az egyes területek között.
Ügyészi, bírói, közjegyzõi pályán a jogász kinevezés alapján, általában meghatározott mûködési területen ügyködhet.
Az ügyvéd vagy ügyvédi munkaközösségben, társas tulajdonban lévõ ügyvédi irodában, vagy egyéni ügyvédként ügyködik, szakosodás szerint büntetõ, vagy polgári jogi ügyekben képviseli megbízója - magánszemélyek, polgári ügyekben akár cégek - érdekeit.
A céges jogtanácsos pedig alkalmazottként a cég érdekeit képviseli, zömmel a szerzõdéskötéseknél, illetve az ezekbõl eredõ jogvitáknál.
Ha automatikus átjárhatóság nincs is a szakterületek között, egy volt bíró könnyen átnyergelhet bármelyik másik jogi területre. Egy ügyészbõl is lehet ügyvéd, közjegyzõ, vagy vállalati jogtanácsos, vagy akár a közigazgatásban is elhelyezkedhet. Közjegyzõnek elmehet egy korábban a közigazgatásban dolgozó jogász is. De már egy vállalati jogászt biztos nem fognak kinevezni sem bírónak, sem ügyésznek, ahhoz az ott végzett szakmai gyakorlat nem elegendõ.

Szóval kérem, ne ügyvédezzék az összes jogászokat, mert nem azok.
Pesti Zsuzsanna 2013 szept. 04. - 23:05:44
(1003/1549)
Kedves Napraforgó!
Köszönöm az észrevételt. Igen, ügyvéd is és közjegyzõ is. Amandaval folytatott beszélgetése során kiderült, hogyha elhagyná a várost, a közjegyzõi hivatását nem tudná gyakorolni. Ügyvédként viszont minden városban tevékenykedhet. Ebbõl adódóan Chilében csak ügyvédként jelenhet meg, ezért használtam az ÜGYVÉD titulust.
Tisztelettel:
Pesti Zsuzsanna
9/10
napraforgó 2013 szept. 04. - 14:35:19 9/10
(1002/1549)
Ma tudtam megnézni a hétfõn leadott részt. Észrevettem, hogy Becerrát következetesen ügyvédnek titulálják, holott már kiderítettük, hogy közjegyzõ.
Pesti Zsuzsanna 2013 szept. 03. - 22:42:10 Előzmény Tilda36
(1001/1549)
Kedves Fórumozók!

Mivel érdemi választ nem kaptam a kérdésemre, miszerint marad-e a saorozatunk a Story 4 mûsorán, így én is csak a mûsorújságból értesültem a fejleményekrõl. Nagyon sajnálom, hogy csalódás érte Önöket. A magam, és az egész magyar stáb nevében hálásan köszönöm, ha továbbra is figyelemmel kísérik a sorozatot!
Tisztelettel:
Pesti Zsuzsanna
Tilda36 2013 szept. 03. - 22:10:00 Előzmény malvinkicska
(1000/1549)
Annyira hihetetlen, hogy végre találkozott anya-fia egymással még ki sem tudták beszélgetni egymással magukat, a birtok ügye sem rendezõdött, Isadora sem volt téma csak felületesen közöttük...miért volt ilyen sürgõs a Kálium beadása az anyának???

Tényleg most kezd laposodni a sorozat, lehet, hogy ezért pakolták át a Story5-re? :-D
9/10
suxel 2013 szept. 03. - 20:40:41 9/10
(999/1549)
Na valami hasonló miatt lett ez nálam -1 csillag a maxból. Mondjuk nálam az utolsó 3 rész elõtti két és fél hét untatott inkább, de a finálé kárpótolt ezekért, valamint mivel durván 160 rész, tudtam, hogy mit fognak kitalálni a végére bonyodalomként és bejött a megérzésem.
Ezenkívül most fog elõtérbe kerülni még inkább az Albarranoknak az élete.
violet82 2013 szept. 03. - 18:45:49
(998/1549)
Nekem kb. eddig volt igazán jó és ütõs ez a sorozat. Ezután is lesznek még izgalmas jelenetek, de már nem igazán ér fel a sorozat elejéhez. A másik birtok ügyei, az ottaniak magánélete annyira azért nem izgatott.
malvinkicska 2013 szept. 03. - 17:36:23
(997/1549)
A ma látott rész számomra nem olyan egyértelmû amit vallott Alonsó nem bevehetõnek számít az elõtt pedig azt mondták hogy agyilag ép egyszer nem akarja az igazi anyja meg ölni most meg már akarja szerintem evvel az epizódok száma nõ mert nagy értelme nincs az egésznek. A másik nagyon hihetetlen a nappali támadás az utcán mondva csinált üres járatok milyen ott a közbiztonság, kíváncsi leszek mi sül ki belõle.
9/10
suxel 2013 szept. 01. - 21:49:04 9/10
(996/1549)
ugy fest a helyzet, hogy a heten majd ket napra vissza kell ternem a civilizacioba, es majd akkor belinkelek valamit, meg hatha lelek meg valami bovebbet. Szerda-csutortok tajeka.

En is elitelem egyebkent ezt a dolgot veled egyutt.

Lassan talan nem is olyan soka, ha minden igaz en is visszarazodok a sorozat tenyleges nezesebe, s majd akkor viszonylag tobbet bekukkantok en is, ugyhogy ne tunjunk el csak azert, mert egy kisebb csatornara pakoltak egyik kedvenc sorozatunkat. :)
Tilda36 2013 szept. 01. - 21:41:12
(995/1549)
Biztos így van én benned nem kételkedem, de még mindig nagyon elítélem az erõszakból származó gyermekek mindenáron való megszületésének kérdését fõleg akkor, ha azt egy perverz rokon követte el!

Drága fórumtársaim! Maradjunk ezen az oldalon annak ellenére, hogy a sorozat hétfõtõl más csatornára kerül át. Az elõzeteseket továbbra is meg tudjuk nézni a holdpont.hu-n. Hát lesznek történések...

Jó éjt, szép hét kezdetet Mindenkinek!:-)
malvinkicska 2013 szept. 01. - 20:32:44
(994/1549)
Kedves fórum társak nekem nagyon jó a véleményem a Story ötön sugázott filmek hamar fel kerülnek általában egy nap egyszer volt , hogy egy hetit egyszerre raktak fel köszönet és hála aki vagy akik ezt meg teszik nagyon sok embernek szereznek örömöt vele én továbbra is bízom benne hogy továbbra is így lesz.
9/10
napraforgó 2013 szept. 01. - 19:48:22 9/10
(993/1549)
Írd be a google-ba a címet, egy csomó oldalt fog kidobni, ahol on-line nézhetõ. Valamelyik csak mûködik nálad is.
9/10
suxel 2013 szept. 01. - 19:39:17 9/10
(992/1549)
talan tavaly hoztam egy cikket, mely mexiko es az abortusz helyzeterol szol. Az ugy tagallamonkent mashogyan van szabalyozva, de a legrosszabb helyzet eszakon van, baja california, vagy sonora allamokban, ahol szinte egyenesen tilos az abortusz. Mexikoban ez a mai napig egy nagyon megoszto kerdes, hogy milyen szabalyozast alakitsanak ki ra.
lívia55 2013 szept. 01. - 19:19:57
(991/1549)
Valaki megtudná írni,hogy a neten hol tudnám megnézni ?
9/10
napraforgó 2013 szept. 01. - 19:17:05 9/10
(990/1549)
A fórumunk azért nem szûnik meg, mert a Story4 nem adja tovább a sorozatot. Az igaz, hogy a Story5 nem ad részletes TV mûsort, de a fórum elérhetõ anélkül is.
Nagyon bízom benne, hogy a Story5-rõl is gyorsan felkerül a netre és láthatjuk továbbra is. Elõre is köszönet azoknak, akik felteszik.