9/10
suxel 2013 máj. 13. - 19:55:05 9/10
(169/1549)
Szerintem Alonso meg Ximena sem rosszak, de nagyon ott van a Cesar-Lety duó! :D
9/10
suxel 2013 máj. 13. - 19:54:15 9/10
(168/1549)
Na ezzel én is így vagyok! Bele lehet jönni idõvel! :)
Neli 2013 máj. 13. - 19:52:49 Előzmény v_zsuzsi
(167/1549)
Dionisio a legjobb, én végig imádtam :D :P ma is amit elõadott Agustinának :D :P haláli a fickó :D :P Isadorával nagyon jó páros :P
Neli 2013 máj. 13. - 19:51:11 Előzmény cinemaxeva
(166/1549)
hallás után elég jól megértem, eredetiben már elég sok sorozatot néztem... beszélni még nem tudok annyira, de dalokat és szövegeket elég jól megértek, olvasni is tudok
Neli 2013 máj. 13. - 19:49:33 Előzmény sorozatkedvelõ
(165/1549)
kiegészítés:
akinek volt Romanticája, a Sonar no cuesta nada (Hazugságok hálójában) c. soriban is szerepelt ott mint fsz., és a Célkeresztben c. amcsi cuccban is (szintén sorozat, a fsz. rendõrnõ szerelmét játszotta) + Stallonéval a Felpörgetve c. autóversenyes filmben is volt :P
9/10
napraforgó 2013 máj. 13. - 15:09:13 9/10 Előzmény suxel
(164/1549)
Nekem nem szimpatikus az Alonsot játszó színész. Lehet, hogy ebben a szerepe is közrejátszik. Lehet, ha egy vicces figuraként látnám egy sorozatban, tetszene. De itt egy alacsony, vékony, mitugrász kis figurát látok, a zöldessárga arcával, aki állandóan hepciáskodik és Camilát egzecíroztatja.
9/10
offtopic
napraforgó 2013 máj. 13. - 15:04:42 9/10 Előzmény suxel
(163/1549)
Off
Ez itt Pumukli:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Pumukli
Tényleg nem ismerheted, 1979-1988 között adták a részeit.
sorozatkedvelõ 2013 máj. 13. - 08:13:30
(162/1549)
Elõbb ódzkodtam tõle,hogy kosztümös darab,de a végén megszerettem,nem volt annyira "kosztümös",jó volt a szereplõgárda,annak ellenére ,hogy E.Yanezt nem szeretem.
9/10
suxel 2013 máj. 13. - 07:50:20 9/10
(161/1549)
Mivel nem rajongok a kosztümös darabokért, így nem esett nehezemre kihagyni a sorozatot. :)
sorozatkedvelõ 2013 máj. 13. - 07:36:06
(160/1549)
A Corason Salvaje-t /Vad szív/ Nem láttad? Abban szerepelt de la Fuente.,meg néhány helyszínelõk részben.
9/10
napraforgó 2013 máj. 13. - 07:32:17 9/10
(159/1549)
Köszönöm az ismertetést. (Mivel én délelõtt nézem, és közben fõzök, vagy mosok, stb. lehet, hogy itt-ott kimarad néhány perc)
9/10
suxel 2013 máj. 13. - 04:54:13 9/10
(158/1549)
Ez nagyon így van! Nagyon jó a meglátásod. Nem akarom letagadni, egy fél évig tanultam spanyolul heti egy órában, gondolhatod édeskevés, de ennyi plusszal indítottam. Minimális alap..viszont rám szinte minden a telenovellákból ragadt, hogy kinti vetítéssel párhuzamosan kezdtem el egyet-kettõt nézni. Nem nehéz a nyelvezetük, a lényeg nagyon könnyen átjön, s mára ott járok, ha elsütnek egy poént, már hajlamos vagyok megérteni, de azt tegyük hozzá, hogy a nyelvtan az meg kb egy nagy 0. Felismerem az igeidõket, meg tudom hova kell rakni a melléknevet, határozószavakat, de többet vastagon nem tudok. A szókincs az viszont rendesen gyarapodott, sokszor elõfordul ránézek egy mondatra és már nem kell google fordítóba beraknom, mert ismerem a szavakat és össze tudom rakni, s hallás után is egyre jobban megy, igaz elfér a segítség, de haladok.
Mellettük azonban sokat is járok spanyol nyelvû újságok háza táján, s szívesen nézelõdöm, olvasgatom azokat is, amik megint csak hozzátesznek a fejlõdéshez.

Alonso egy jó karakter és talán még jobb színész is, mint a figurája. Rendesen beleélte magát a hapsi. Mikor megláttam elõször a sorozatban, mondom nem sok ilyen bolondos alak jött még velem szembe. Nagy meglepetés volt a számomra gumiarcával, az eszelõsségével, amit átadott. Nem semmi, megérdemelte teljes joggal áprilisban a legjobb férfi mellékkarakternek járó díjat. Néha nekem olyan volt, min Mr. Bean. És egyre inkább meg vagyok gyõzõdve arról is, hogy nem volt nagy mellélövés Pusztaszeri Kornél hangja, hanem inkább telitalálat. Hogy miért? Vagyok olyan fiatal (23), hogy én nem ismertem Pumuklit, tegnap szembesítettek vele ki is õ. És Alonsoban is felfedezek ilyen gonosz kis koboldtulajdonságokat. Oké, Pumukli nem volt gonosz, ha jól vettem ki, csak iszonyat huncut, és csintalan, de bocs ha rosszul jött le nekem. Alonso meg nem a fõgonosz, hanem kis rosszindulatú trollhoz, gonosz manóhoz tudnám hasonlítani.

Dionisio meg Isa között lesz egy elég nagy különbség tettekben annak ellenére, hogy mindketten fõgonoszok. Úgy mondanám a módszerekben, én már alig várom õket. Dionisiotól ezen kívül az ördögi nevetéseit várom, az az ember annyira élvezte ezt a szerepet.

A sorozat vége felé feltöltött a csapat a világhálóra egy videót, és annyira látszott mennyire jó hangulat uralkodott náluk. Nem sok ilyet látni azért, nagyon összeszoktak, jó banda volt, egytõl egyik szimpatikus arcokkal, s eddig még nem láttam Cristian de la Fuentét sehol sorozatban, sõt videókat sem róla, de jó arc, az tuti. :) :)
violet82 2013 máj. 13. - 00:27:28 Előzmény napraforgó
(157/1549)
A 6. részben Isadora összefutott az utcán Camila anyjával, aki mesélt neki a horkolásról, ezután kikérdezte Alonsót, aki kénytelen volt bevallani. Az anyja persze jól ráparancsolt, hogy oldja meg a gondját minél elõbb.
v_zsuzsi 2013 máj. 12. - 20:56:50
(156/1549)
Engem nem zavar, ha spanyol nyelvi kérdésekrõl is beszélgetünk egy kicsikét, mindig tanul valamit az ember. :)

Sok olyan fórumozóval beszélgettem már, akik a telenovellák hatására kezdtek el nyelvet tanulgatni, akár egyedül, akár segítséggel. Ha a nyelvtant nem is lehet megtanulni egy sorozatból, de egy jó kis szókincset elvileg fel lehet építeni belõle, pláne ahol felirattal adják õket (horvátok, románok stb). Ez lehet egy jó kis hobbi is akár, fõleg ha van egy kedvenc színészünk is esetleg.

Nekem úgy tûnik, hogy elég gyorsan pörögnek az események ebben a sorozatban, talán sokan nem is tudták még követni annyira, hogy hozzá tudjanak szólni, szerencsére szombaton ismétlik az 5 részt.

Van egy olyan érzésem Alonsóval kapcsolatban, hogy jobb, ha nem ítéljük meg elsõre, biztos lesz valami csavar. Érdekesnek találom a karakterét már így 10 rész alapján is. Nekem az anyja elég furcsa egy nõ, talán nem is szereti annyira a fiát, csak kihasználja, aki van olyan bolond és részt vesz a törvénytelenségekben, gyilkosságot viszont nem akar elkövetni. Dionisio jól le is nyámnyilázta. :D

Daniel vele ellentétben egy tipikus, izmos szépfiú, rá is kiváncsi leszek, hogy mit fog most alkotni a nagy börtönszökése után. A feleségét sajnáltam, nagyon szimpi kis nõ volt.
A színész egyébként szimpatikusabb, mint pl. a Levy vagy a Soto a másik sorozatból.
10/10
cinemaxeva 2013 máj. 12. - 19:34:44 10/10
(155/1549)
Neli lenne egy kérdésem..
tudsz spanyolul ????
Neli 2013 máj. 12. - 19:07:25
(154/1549)
elnézést, hogy zavarnak a hibák, fõleg ha túl sokszor hallok vmit rosszul... máshol is volt ilyen, azért egy idõ után csak zavaró... a történeten túl ilyet is észrevesz néha az ember, ha kicsit jobban foglalkozik vele.
bocsánat, hogy nemcsak az alapsztorit figyelem, ilyen is van...
10/10
cinemaxeva 2013 máj. 12. - 09:17:44 10/10
(153/1549)
ebben egyetértek veled napraforó...
én igazábó a történet véleményekre lennék kiváncsi.. én nem foglalkozom a nevekkel kit hogy becéznek
10 rész na aztért Cammila rendesen begurult. Alonzóra..
az anyuka na én még olyat nem láttam milyen najiv.. nem hiába nem mond neki semmit Cammila...
a hely az pedig káprázatos ahol forgatnak.. gyönyörü...
9/10
napraforgó 2013 máj. 12. - 07:26:51 9/10
(152/1549)
Már elnézést, de engem kicsit sem érdekel, hogy egy nevet, vagy a becézését zm-mel, vagy cs-vel ejtik-e. Ezt leginkább azok tudnák, akik ott élnek. Én nem ott élek és nekem nagyon mindegy, hogy Luzma, vagy Lucsa. Ezeknek a történet szempontjából az égvilágon semmi jelentõsége nincs!!! Aki nyelvet akar tanulni, nyilván nem egy telenovellából fog. Mi lenne, ha történettel foglalkoznánk????
violet82 2013 máj. 12. - 00:06:44 Előzmény Neli
(151/1549)
Én egy helyen hallottam cs-t az eredetiben, ez a szó pedig a "chula"...Camila szokta így becézni a lányt, magyarul kicsikémnek lett fordítva azt hiszem. :)
Pesti Zsuzsanna 2013 máj. 11. - 19:48:59
(150/1549)
Elnézést kérek! Elgépeltem: HOZZÁSZÓLÓK. :)