8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 19. - 18:35:34 8/10 Előzmény Illiona
(222465/239045)
Ez inkább jóféle bornak tûnik.... Hm, biztosan élvezik a másik társaságát, hiszen középiskola óta barátok. De vhol sajnálom, hogy facéran maradnak. Az Elvált igazán összejöhetett volna az Erõszakos Nõvel, hiszen az csak látszólag volt erõszakos, a lelke mélyén csak gyengédségre, megbecsülésre vágyott, azt inkább megkaphatta volna tõle, mint az italról leszokó egykori barátjától. Valahogy nem igazán hiszek a megtért alkoholistákban, bár nem láttam a filmet végig, de azt sem értettem, miért lett alkoholista, így megtérésében sem igazán hiszek.....
A másik barát igazi magányos farkas típus, de egy érett nõ mellett el tudtam volna képzelni, aki minden téren egyenrangú vele, de lehet, hogy õ nem vágyott volna ilyenre, hiszen a Szerkesztõlány épp nem ebbe a típusba tartozott....

Az ülõke tetszett, az telitalálat!:)))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 19. - 18:06:53 8/10
(222464/239045)
Hmm, érdekes, ahogy azt ünneplik, hogy Kína engedte cenzúrázatlanul a filmet:
http://www.filmtekercs.hu/hirek/cenzura-nelkul-mehet-kinaban-a-kulturalis-forradalomrol-szolo-farkastotem-cimu-film

Hát nem csodálom, hogy engedték, bezzeg ha a telepesek és a katonák pusztítását is bemutatta volna a Hattyúk tavánál azzal a fejbekólintós módon, ahogy a könyv, akkor már kevésbé ünnepelték volna... nem beszélne Csen Csen eszmefuttatását a nomád mongol és a földmûves kínai lelkületének összevetésével....
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 19. - 17:51:20 8/10
(222463/239045)
Épp ezt hiányoltam a filmbõl, hogy a farkasfalka csodálatos közösségét bemutassa, ebben a könyv verhetetlen, ahogy összetartásukat, egységüket több oldalról bemutatja. Tudom, hogy közel 700 oldalt nem lehet belezsúfolni egy kb. 2 órás filmbe, de igenis a rendezõ választása és felelõssége, hogy mit és hogyan emel ki és mutat be a könyvbõl. Itt pedig voltak nagy mellényúlások, a nem létezõ szerelmi szál, Csen Csen és Kisfarkas kapcsolatának idealizálása

SPOILER
A film Csen Csen és Kisfarkas kapcsolatát úgy mutatja be, mintha a fiú megmentené Kisfarkas életét, hogy aztán felnevelve esélyt kap a farkas a szabad életre. Holott a könyv épp ellenkezõleg, rámutat a kapcsolat lehetetlenségére, amivel a totemállat megcsúfolása történik. Csen Csen elragadtatott kíváncsiságtól hajtva dönt úgy, hogy kifoszt egy farkasalmot, hogy felnevelhessen egy kölyköt. Önzésének következtében a feltehetõen kiváló vérvonalú kölyök rövid élete csupa megpróbáltatás. Hiába Csen Csen gondoskodása, a farkas nem kutya, így aztán póznához erõsített láncon tengeti életét a kis farkas, mint vmi rab. Épp létének legfontosabb elemétõl, a szabadságtól és büszkeségtõl megfosztva. Csen Csennek még az a vigasz sem jut, hogy a legjobb falatokkal kényeztetett kis farkas kortársainál jobban fejlõdne, hiszem megtapasztalja, hogy igenis a szabadon felnövõ farkasok a megpróbáltatások ellenére is nagyobbra nõnek kis farkasnál. Amikor pedig négy szemfogát visszacsípi a fogóval, hogy harapása ne legyen életveszélyes, ott elvágja annak lehetõségét, hogy majdan szabadon engedje. Csen Csen akaratlanul is energiavámpírrá válik, Kisfarkas életöröme, energiája õt is felvillanyozza, átformálja, de ezért Kisfarkas szabadsága, késõbb élete az ár. Csen Csen bármennyire is szereti nevelt farkasát, mégis a legnagyobbat véti ellene, amit csak lehet, nem véletlen, hogy 30 év múlva a pusztára visszatérve épp Kisfarkas szülõhelyét jelentõ odúnál mutat be áldozatot Csen Csen megbánással a szívében.

SPOILER VÉGE
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 19. - 17:15:03 8/10
(222462/239045)
Hmm, senkit nem akarok befolyásolni, sem megbántani, de nem a legjobban sikerült könyvadaptáció. Bocs, nem tudom másként mondani, de egyszerûen kiherélték a könyvet. Csen Csen és Kisfarkas kapcsolata, a beleerõltetett szerelmi szál, a "Gyüttmentek" pusztításának épp csak jelzés szintjén való megmutatása az igazi rombolásuk érzékeltetése helyett hamis képet ad a könyv valódi mondanivalójával kapcsolatban. Bár vannak benne nagyszerû képi megoldások, de az író leírásai ezeket kenterbe verik, aki elõbb a könyvet olvassa, annak a gazellák v. a katonalovak ménesének becserkészése és vadászata a farkasfalka által az megérti, mire is gondolok. Te emlegettél "holivudi" befejezést a Rágógumi kapcsán, hát erre a filmre ez nagyon igaz lett sajnos. A farkasfelhõcske az égen egyáltalán nem adja vissza a Farkastotem lényegét, csak egy banális képi megoldás, olcsó és szenzációhajhász, méltatlan a könyvhöz.
Illiona 2015 dec. 19. - 16:03:32 Előzmény edimir
(222461/239045)
Gratulálok! 670 oldalt ilyen rövid idõ alatt elolvasni "farkasétvágy"ra vall!!!

ime egy kérdés a netrõl, ma találtam:

"Kommentár nélkül, csak gondolkozz el rajta.
“Az elsõ három a leggyengébb és a legbetegebb farkas. Õk adják a falka ritmusát. Ha fordítva lenne, õk elvesznének egy esetleges támadás esetén. Õk elõl mennek,létrehozzák az ösvényt, így a hátsók energiát spórolnak. Õket követi 5 erõs farkas, õk az élcsapat, középen a falka vagyona, 11 nõstény, aztán még 5 farkas, a végén.
Az utolsó, szinte elszigetelve a falka vezér, aki az egész falkát láthatja, hogy vezesse, szervezze azt és a szükséges parancsokat kiadja.”
(kép: BBC Frozen planet/magyarázat: Parcu Natural )"

az oldal, ahonnan származik:
http://www.pikanteri.hu/2015/12/19/ulj-le-es-gondolkozz-el-ezen-a-kepen/
A feladatot és a választ is idetettem. Kiváncsi vagyok a kérdésedre milyen megfejtéseket hoznak.
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 19. - 14:12:09 8/10
(222460/239045)
Mondjuk ez a karácsonyi nagybevásárlások és bosszankodások idején talán nem is rossz a végiggondolásra, hogy az ember egy másik nézõpontból mindent kicsit átértékeljen!:))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 19. - 14:09:30 8/10
(222459/239045)
Mielõtt megnézném a filmet, itt hagyok egy kérdést, lehet rajta törpölni, kíváncsi vagyok, hogy ki hányat talál el a HÉT-bõl!:))))))

Mi az a hét tárgyi dolog, amire a pusztai embernek szüksége van?
8/10
offtopic
edimir 2015 dec. 19. - 14:01:18 8/10
(222458/239045)
Bevégeztem a regényt. Nagyon kerek, nagyon egész, és sajnos nagyon igaz. Érzõdik minden során a világ felé nyitott és kíváncsi Csen Csen felfedezni és megérteni való vágya, az õ felismerései és az öreg mongol bölcsességei együtt nyitják rá a szemünk a "nagy élet" a puszta sebezhetõ ökológiai egyensúlyára és benne a "kis élet"-ek szerepére. Bizony az ember is csak "kis élet", bár minden közül a legkártékonyabb, ha csak a mohóság vezeti. Fogalmam sincs, hogy lehet ezt a felkavaró és megrázó könyvet megfilmesíteni, iszonyú nehéz lehetett jól megcsinálni, rosszul pedig bûn. Most megnézem, bár kicsit félek tõle, túl friss még a könyv hatása.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 dec. 19. - 11:30:38 10/10
(222457/239045)
Kedvcsináló SJS kedvelõknek.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 dec. 19. - 11:29:45 10/10
(222456/239045)
Az Oh My Venus-ról.

Fülszöveg:Im Young-Ho (So Ji-Sub) a hollywoodi sztárokat edzõ személyi tréner. Vagyonos családból származik, de gyermekkorában súlyos sérülést szenvedett. Most türelemmel és kitartással jut túl problémáin.
Kang Joo-Eun (Shin Min-A) 33 éves ügyvéd. Sokat küzd, hogy támogassa családját. 15 évvel ezelõtt õ volt az iskola Királynõje, (Degu Vénusza) mostanra azonban, mivel a sok munka miatt nem volt ideje kondíciójára ügyelni, túlsúlyossá vált.

http://asianwiki.com/Oh_My_Venus

A sminkesek kitettek magukért, igaz horribilis összegbe került az írás szerint.

http://www.soompi.com/2015/12/05/oh-my-venus-makeup-team-dishes-on-the-sheer-time-required-to-transform-shin-min-ah/

Ismerjük milyen a koreai romantikus vígjáték, a harsogó nevetés mellett könnyes, szomorú részek is akadnak.
Igaz, hogy még csak a 8. részt láttam, de majd folytatom magyarul is, addig angol.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 dec. 19. - 10:48:49 10/10
(222455/239045)
Hopp, a kép elmaradt.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 dec. 19. - 10:48:17 10/10
(222454/239045)
Sziasztok!

Végre szusszanhatok, nem sok dolgom van már, csak az ünnepi fõzés.
Remélem mindenki jól van, filmeztek ezerrel. Az Oh my Venust nézem, tökéletesen elég a heti 2 rész,
többre nem is volt idõm.Nagyon tetszik, csak ajánlani tudom a téma miatt is.
Illiona 2015 dec. 19. - 00:23:13
(222453/239045)
Late Autumn

Hyun Bin.....
Illiona 2015 dec. 19. - 00:22:22
(222452/239045)
Late Autumn

kakaskodók
Illiona 2015 dec. 19. - 00:21:12
(222451/239045)
Late Autumn

az ismertetõ:
http://asianwiki.com/Late_Autumn_%282010-South_Korea%29

maga az egész film színtelen, komor képpel jeleníti meg a reménytelenséget
Illiona 2015 dec. 19. - 00:18:46
(222450/239045)
Late Autumn

1 részes film 2010-bõl
A fõszereplõ az általan nagyon kedvelt Hyun Bin.
Maga a történet az USÁban játszódik, egy ott élõ kinai nõ, és egy menekülõ koreai férfi ismeretsége.
Nem könnyû film, két reménytelen sors, kilátástalan élethelyzet.
Amikor az ember élete csak vegetálás, nincs jelen és jövõ sem.
Az egyetlen kiutat talán a szerelem jelenthetné a két ember számára.
De van-e abból a mélységbõl visszaút egy normális, értékes életért.
Illiona 2015 dec. 19. - 00:10:54
(222449/239045)
Bubblegum

A szinész Lee Dong Wook nagyon jó volt, bár a többi szereplõ is, nem rajtuk múlt a forgatókönyviró ötlettelensége

Kép: a boldog férfi, aki végül megszerezte élete szerelmét!( jobbról)

a férfi és barátja arca azt az elégedettséget tükrözi, amikor szerelme által reggelit meg kellene enni...
:))))
Illiona 2015 dec. 19. - 00:06:44
(222448/239045)
megvannak...
Illiona 2015 dec. 19. - 00:05:59
(222447/239045)
Bubblegum

véget ért, és a végére meg is értettem, miért ez a cím!
Elkezdõdött egy jó sztorival, jó karakterekkel, némi konfliktussal, ahogy minden valamirevaló sorozat szokott.
Azután még az 1-7 részek valahogy, és attól kezdve szinte semmi nem történt, persze azért végignéztem, mert el sem akartam hinni, hogy tényleg ezt teszik! de megtették!
Ugyanazokat a szituációkat járták folyton körbe...
A vége azért egészen holivúdi magasságokba is emelkedett.
Mindenki megkapta a jogos párját, akinek nem jutott, az meg vessen magára (2-vel több volt a szabad férfi, mint a szabad nõ)
A 44 éves nõ is megkapta a maga 24 !!! éves fiúkáját, ez egy valamirevaló sorozatban szinte kötelezõ.

A képen a két facérnak maradt férfi.
Sajnáltam nagyon szerencsétleneket, mert ettõl kezdve egész életükben sört ittak, , hagymás ételt ettek, bulizni jártak a haverokkal, meccset néztek a tvben. Ja, és felhajtva hagyhatták a wc deszkát...

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Illiona 2015 dec. 16. - 22:29:00
(222446/239045)
She is 200 Years Old

5 rövid rész, olyan mint egy hideg limonádé egy kánikulai napon!
az 5. képen egy jótanács, de nem is, inkább egy parancs:

"Legyetek Boldogok"

és ezt nekünk nézõknek mondják, egyenesen bele a szemünkbe!

Tessék megfogadni!