offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 14. - 22:17:13
(222245/239045)
Szervusztok! Én megint csak késõ éjjel jutok ide. Néha bekukkantok, mostanásban csak olvasó módban. Most is éppen visszaolvastam. Nagyon örülök, hogy kicsit megpezsdült az élet.Többen az én gondolataimat mondták ki, május óta nem találkoztunk és ilyen hosszú idõt még sosem töltöttünk egymás nélkül. Remélem, hogy mindenki jól van.

A héten volt Zenepalota születésnapja, ezúton is gondolok Rá.
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 14. - 10:48:48 8/10
(222244/239045)
Te kis optimista!:)))))))))))) Ha tudná, hogy mennyien kedvelik itt Magyarországon, akkor talán még be is vállalná, de szerintem be kell vele érned a vásznon!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 14. - 10:46:07 8/10
(222243/239045)
Szóval kínai? Hajrá! Bár nem tudom, hova fér még az idõdbe. Igen, az alkalom összehoz egy kis csapatot, akik hasonlóan nyitottak és kíváncsiak egy másik kultúrára. Vajon honnan ismerõs ez nekem?:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 14. - 10:43:19 8/10
(222242/239045)
Kína a filmgyártás terén is igyekszik elõre törni, ilyen hétköznapokban játszódó történet még nem néztem tõlük, jobbára csak kosztümöset.
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 14. - 10:41:13 8/10
(222241/239045)
!:)))))))))) Ez a szaggató pont olyan, mint egy száj!:))))))))))))) Azért jobb, mintha fordítva lenne, étel esetében legalábbis, mert ez a jó szakácsot dicséri!:)))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 14. - 10:35:15 8/10
(222240/239045)
Mivel 2007-es kiadás, ezért könyvesbolt kirakatában nem, max. antikváriuméban. Küldök neked opciót e-mailben.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 14. - 08:03:56 10/10
(222239/239045)
Ma hajnalban kényszerítenem kellett magam, hogy nyugovóra térjek, és aludjak néhány órát, az este
belekezdtem a Yong Palba, és a mûtéti jeleneteket kivéve izgalommal néztem az újabb, és újabb részeket.
Határozottan a rosszullét kerülget az emberi testben való vájkálástól, régen se szerettem nézni, ma sem
Huszonéves koromban még le is ájultam a székrõl, apám kapott el, pedig csak fekete-fehérben néztük.
Hiába nem valóság, de ha az lenne, úgy nézne ki, és ettõl kerülget a frász. Minek nekem ez a túlzott
empátia??!!
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 14. - 07:57:47 10/10
(222238/239045)
Sziasztok!

Ne csábíts, ne csábíts, mert a végén elmegyek! Húgom is hívott a rajzfilmre, de neki is mondtam a problémámat.
Még a telefont se tudom a jobb fülemen hallgatni, mindig a balon szoktam.

Viszont "rettentõen" sajnálnám, ha nem lennék ott KNG szegedi megjelenésekor! :)))))))))
Illiona 2015 nov. 13. - 14:53:01
(222237/239045)
és egy utolsó bejegyzés (tényleg utolsó)

ha már pirates, akkor egy gyönyörû Kim Nam Gil ellensúlyozásképp a kalózmegjelenését:

Ugye szeretjük a Babát??? :))))
Illiona 2015 nov. 13. - 14:42:33
(222236/239045)
Ma viszont Szegeden a Belvárosi Moziban Pirates.

Sajnálom, választhattak volna valami jó filmet, ha már mozi, dehát ebbe nem szólhatunk bele.
Persze elmegyek, mihez is kezdenék magammal itthon?
A Kinai Filmhét megnyitóján kijött a színpadra a Szegedre ellátogató szinész, aki a Wolf Totem 2. fõszereplõje volt.
Lehet hogy a mai koreai megnyitón Kim Nam Gil sétál ki, hogy meséljen a forgatásról? :)))
Illiona 2015 nov. 13. - 14:33:35
(222235/239045)
na jó, ez volt a hét tréfája!
természetesen nem hazudok (soha!!!) és valóban felismertem sok sok szót, de ezek igaziból orosz szavak voltak, miután ez a kínai -orosz határon játszódott, voltak oroszul is beszélõ kínaiak + orosz _szovjet- kémek, igy bukkant fel egy csomó ismerõs kifejezés. Kínaiból még egyetlen egy szó sem ismerõs. Eddig.
Illiona 2015 nov. 13. - 14:02:01
(222234/239045)
Még egy kis személyes a Kinai Filmhéthez.

napról napra zömmel ugyanazok az emberek jelentek meg, és tegnap már a törzs - a B közép- köszöngettünk egymásnak, mint régi ismerõsök.
A végére olyan családias volt már a légkör.

az utolsó filmben már vagy 15-20 szót azonnal fel is iismertem, ami egy ilyen rossz nyelvérzékkel megáldott embertõl, mint én, nagyon kiváló ugye????

Barátnõmmel, aki ugyan filmrajongó, de nem Távol-Kelet rajongó, mint én, a Filmhét végére megállopodtunk, hogy spórolás veszi kezdetét, és egyszer elutazunk Kínába, és Mongóliába.
Valamint, keresünk tanárt, -de nálunk Szegeden a Konfuciusz Intézet segit mindenben- elkezdünk kínait tanulni...

meglátjuk.

Kép: a Wolf Totem fõszereplõje
Illiona 2015 nov. 13. - 13:53:21
(222233/239045)
mégis vissza kell térnem a Wolf Totemhez.

ma megjött a könyv, edimir linkjének hála, sikerült egyetlen példányt szereznem (kell majd még egy a barátnõmnek is karácsonyra!).

Most itt munkát imitálva bele-beleolvastam, és 686 !!! oldal, és képek, meg tartalomjegyzék sincs benne.
Van egy kis ismertetõ a hátulján, ahol azt irta a kiadó, hogy az irót nem ismerni, álnéven irta ezt a könyvet, és õ Csen Csen, a fõszereplõ, egyetemen tanit, és a saját sztyeppén szerzett élményeit dolgozta fel, vagy 20 évig irta ezt az egyetlen könyvét.

A képen is a Farkastotem c könyv magyaroszági kinézetele, ha valaki valamely kirakatban meglátná.
A vörös -fekete farkasfej jin-jang annyira különleges, hogy nem lehet elfelejteni.
Illiona 2015 nov. 13. - 13:43:43
(222232/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

tegnap este végetért a Szegeden a Konfuciusz Intézet szervezésében megrendezett Kinai Filmhét.
Igazi filmparádé volt, egy fergeteges megnyitóval, és 6 válogatott filmmel.

a Wolf Totem c filmrõl már nem irok többet, elég részletes ismertetést adtam, igy utólag méltán, hiszen a többi 5 film a nyomába sem érhetett.

2014-ben Kínában 618 játékfilm készült, a jegyeladásokból származó bevételrõl és a vetõtermek számáról is voltak számadatok, felfogni sem tudtam ezeket számokat, nemhogy megjegyezni.
A vasárnapi Sárkánykard c filmre nem tudtam bemenni, annyira beteg voltam, a hétfõire már szerettem volna, Nagyi ujra fiatal, címmel, de nem kaptunk jegyet.

A jegyeket ingyen adták, de ugyanúgy a pénztárnál kellett kérni.

Kedden volt egy kellemes vígjáték, elég komoly üzenettel, az Amerikai Álom Kínában, 3 fiatal nyelviskolát álmodik meg, valósit meg, megél belõle, majd országos sikert érnek el Kínában, és végül nagy nemzetközi elismerést - erkölcsileg, gazdaságilag is.

Szerdán volt a Csalogány c film, gyönyörû helyeken fényképezve. Egy nagyapa és elkényeztetett unokája utazása vidéken. Aranyos film, de minden üzenet és tanulság nélkül, sztori nulla, közepes szereplõk. Az elsõ 5 percben lehetett tudni az egész filmet, hogy mi lesz benne, és pont az is lett végül.
Nem volt éppen kár a jegyárért, de ennyi, nem több.

Tegnap, csütörtökön volt a Balett a háború lángjai között c film, kemény háborús történet egy családról a Szovjet hatánál egy kisvárosban, japán megszállók, szovjet kémek, kínai õslakosok, gyerekek, fiatalok, öregek.
Mûvészfilmnek szánták, és valami nagy formátumú filmeposznak, de nem sikerült, valahogy a koncepció nem volt jó.
Minden jelenet jó volt egyenként, de az egészbõl hiányzott,az összetartozás. Csak valami pici plusz hiányzott az egészbõl, meg sem tudom fogalmazni, hogy mi. Talán ha többen is megnézik ezeket a filmeket, akkor lesznek akik képesek ezt érzékletesebben megfogalmazni.

Összességében nagyon jó volt ez a Filmhét, mert célzottan ráirányitotta a figyelmet a kínai filmekre, és egyáltalán a moziélmény szeretetére.

a képen Qin Hao. A Csalogány c film 4. szintû szinésze, még csak nem is fõszerep volt az övé, de...
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 12. - 21:48:18 10/10
(222231/239045)
:)))))))))

Nekem mondja! Ma barátfüle volt, amolyan jó szilvalekváros. Egész délelõtt nyújtottam, szabdaltam,
formáztam, jó sok lett, egy nagy edényre való, de egy pillanat alatt eltûnt. Adtam a külcsínre is,
ilyennel gyártottam. 2 méretben van nekem, de állítólag van több is.
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 12. - 19:56:24 8/10
(222230/239045)
A fa megérdemli a korai kelést, tényleg színpompás- Hmm, talán M is korán kelt.... övé a fotó? Azért érdekes, hogy 20 megszállott is épp ezt a fát választotta témájául, biztosan nevezetes látványosság. Hatalmasra nõtt, mellette a fotós mutatja a valódi méretét. Annak ellenére, hogy 200 éves, meglepõen egészséges, életerõs fának tûnik.

Egy kis érdekesség a errõl a fa fajról: "Ginkgo biloba, Páfrányfenyõ. Lombhullató kétlaki fa, amely 20-30 méterre is megnõhet. Talajigényét illetõen nagyon igénytelen. Érdekessége, hogy a dinoszauruszok korából itt maradt növény, mely fajának egyetlen ma élõ változata. Már a nevében is mutatja - páfrány és fenyõ - , hogy semmi sincs a mai növényvilágban, ami hasonlítana hozzá. A gingkophyta törzs egyetlen ma is fennmaradt faja, a mai páfrányfenyõkre legjobban hasonlító faj kialakulása mintegy 270 millió éve kezdõdött. Azon kívül, hogy az egyik legõsibb növény és törzsének egyetlen képviselõje, közismert gyógyhatása miatt is sokan kedvelik. A leveleibõl készített fõzetet használják a depresszió, feledékenység vagy az Alzheimer-kór kezelésére is.A Páfrányfenyõ nem csak nagyon régen alakult ki de az élettartama is figyelemreméltó. Az egyik leghosszabb életû fa, a ma élõ legidõsebb példányok 1000 évnél is öregebbek."

Nálunk is vásárolható, nem is olyan drága... 4.500.-Ft.... az unokádnak diófát ültetsz, az ük-ükunokádnak ginko bikobát!:))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 12. - 19:46:51 8/10
(222229/239045)
és tudod, milyen könnyû megenni?!:))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 nov. 12. - 19:46:02 8/10
(222228/239045)
Nem vagyok angol, itt is szép az idõ!:))))))))))))))))))) Jó annak, aki kint lehet a szabadban és élvezheti....
Illiona 2015 nov. 12. - 08:18:07
(222227/239045)
Gyeongju - az egykori Silla területe:

egy több száz éves ginko biloba fát hozok, ma reggeli fotó.

Az õsz egyik utolsó szép képe talán, bár most Koreában is szép hétvége igérkezik.

Ma reggel ennél a fánál 20 fotós gyülekezett reggel 6 órakor, a többség más városból érkezett, csak mert a fotózás a szenvedélyük.
Ha valaki éjjel felkel és autózik ennyit, hogy egy ködös õszi színpompás fát lefotózzon, az már biztosan nem csak hobbi, hanem szenvedély!
10/10
offtopic
kimbin01 2015 nov. 12. - 08:04:45 10/10
(222226/239045)
Múlt héten OOO-nál jártam, és a városban jártamban-keltemben egy csodás édességboltot fedeztem fel!
És ott láttam olyan szép macaronokat, amilyenek csak képeken szerepelnek. Van 2 féle lila is,
a világosabb levendulás, a sötétebb erdei gyümölcsös.Tudjátok milyen nehéz ilyen szépeket készíteni??