10/10
Ljerk 2015 nov. 08. - 18:19:39 10/10
(222185/239045)
A fantasy filmek rajongóinak - A Warcraft univerzum elsõ filmje érkezik 2016 júniusában, az idei Blizzcon-on (a Blizzard cég évi összeröffenése rajongók ezreivel) bemutatták a trailert:

- https://www.youtube.com/watch?v=2Rxoz13Bthc

A Blizzard még nem adott ki a kezeibõl rossz játékot, könyvet - így minimum is nézhetõ lesz a film, ha nem jobb.
Illiona 2015 nov. 08. - 15:22:15
(222184/239045)
érdekes, hogy a Farkasokkal táncoló c film eszembe sem jutott a Wolf Totem kapcsán. Pedig láttam anno, nem is egyszer!
Valóban vannak párhuzamok, ha igy végiggondolom!

az mindenképpen megvan a kínai filmben is, hogy a civilizáció erõszakos betörése az ösi nomád népek természetközeli életébe olyan változást hoz, amit mire csak felfognának, már nem lehet visszacsinálni.
És nem is kell.
A Föld nevû bolygón már több mint 7 milliárd ember él, hol is lenne termékeny hely nomád népcsoportok számára.
Ma már mindenütt van mobiltelefon, mûholdvevõ, és visszafelé nem forog a föld.

És bármennyire vonzó is az a harmónia, ahogy a nomád törzsek éltek a sztyeppén, de azért van, aminek a hiányában voltak:
pl a nõ a filmben amikor a szabadságról volt szó, megkérdezte, hogy: és mi az hogy szabadság?
Akik együtt élnek a természettel, azok ösztönbõl, és az erõviszonyoknak megfelelõen házasodnak, vagy mondhatjuk párosodnak.
Az a mai divatos szlogen hogy "megvalósítom önmagamat" hát az ott értelmezhetetlen fogalom,
Na jó számomra itt is, de ez már más téma.
A másik.
elfogadják a túlélés törvényszerüségét, a születés és halál természetes körforgását.
mindaddig persze, míg a saját gyereke meg nem betegszik, akkor egybõl kell a penicillin, mert jó a modern világ is valamire.
nagyon sok olyan helyzetet mutat fel a film, ahol mindkét végletet akarod, de egyszerre:
ne legyenek vadfarkasok, mert megtámadják az embert.
De az ember ne ölje meg a farkasok édes aranyos kicsinyeit.
Az ember által nevelt farkaskölyök legyen szófogadó, de ne legyen szolgalelkû.
Feloldhatatlan ellentéteket vonultat fel.
Még a Szenvedélyek Viharában c filmre is gondolkodok, ott is az kisöcsi egy anticivilizációs létformával kacsintgat össze, de azt talán hagyjuk kibontani.
Illiona 2015 nov. 08. - 14:56:30
(222183/239045)
egy egy igazi téma: A Love to Kill.

A szerelem megöl.
Ez a címe, és ez is történik a sorozatban, semmi átvitt értelmezés.

egy végzetes szerelemrõl szól, ahol a két fiatalnak esélye sincs arra, hogy szerelmespárként éljenek.

A fiú az idõsebb fiútestvér miatt akar annak volt barátnõjén bosszút állni, és jól ki is fundálja, magába bolonditja a csajszit, azután õ is dobja, gondolván, majd a nõ is ugy fog szenvedni, ahogy az õ testvére.
De semmi sem úgy alakult.
a bátty és a lány jól elvoltak együtt, de a kapcsolatukból pont az a plusz érzéki szenvedély hiányzott.
Azt hitték, szerelmesek, de soha nem csókolóztak, alig értek egymáshoz, csak eltöltötték együtt az idõt, mint két gyerek.
Néha az a gondolatom ezzel, hogy õk nem is egymást szerették, hanem magába a szerelembe, mint érzésbe voltak szerelmesek, és ezt észre sem vették.
Mindketten akkor jöttek erre rá, amikor késõ volt.
Azután szétválnak, és a bátty egy jól irányzott ugrással örökre kómába szenderült, és ekkor jött az öcsi - õ Rain - hogy majd a volt barátnõn bosszút áll, és mint a mesében, a lány elsõ látásra beleszeret, és mindent kész feladni érte.
De a nagy bosszúálló taktikus sem marad érzelemmentes, bár az õ szándékai aljasak, mégis õ is megszereti a nõt, ennek ellenére végigviszi bosszútervét.
Ezután párszor találkoznak, de a se veled, se nélküled állapot fennmarad.
Vágül a bátty meghal, és ezzel kettõjüknek is vége.
Azért megegyezéses alapon egyetlen napot eltöltenek együtt, ugy mintha nem lett volna korábban senki és semmi, és megbeszélik, hogy majd mindketten boldogok, elégedettek lesznek, és sikeres életet élnek.
Kitörlik a telefonszámokat a telefonból, és végleg elköszönnek.
Egy év eltelik.
Beváltják amit megfogadnak.
Elfelejtik egymást !?
a nõ eltünik.
a férfi gondolja, ott lehet, ahol egy évvel ezelõtt az egy napot töltötték.
és megtalálja a nõt.
és ennyi.
Van ennek a sorozatnak egy fájdalmas üzenete:
Az aki igazán mélyen, szenvedélyesen megéli a szerelmet, az utána nem képes beérni kevesebbel, nem képes élni egy hétköznapi, sikeresnek nevezhetõ polgári életet.
Ami eddig a CÉL volt, az üres tartalmatlan létezgetés csak.
A megélt boldogság, az átélt szerelem ideje, idõtartama végül nem számit. csak maga az átélés lehetõsége, misztikuma. Ha ez már a lelkedben mint élmény, tapasztalás megvan, az is mindegy hogy azonnal mégy el ebbõl a fizikai világból, vagy épp 90 évesen végelgyengülésben.
Egy teljes élethez csak ennyi kell:
emberek, akiknek számítasz, és akik neked számítanak.
Valaki szeressen, és azt szerethesd.
Sokáig lázadtam a befejezés ellen, de végül megértettem, ez pont igy volt jó.
Az egyetlen esély, hogy van reinkarnáció, és ezek ketten ugy születnek ujjá, hogy találkozzanak, összeházasodjanak, legyen vagy tucatnyi gyerekük, és együtt szépen megöregedjenek.
Legyen így.
Illiona 2015 nov. 08. - 14:23:06
(222182/239045)
hûha ! kérdésözön!

elõször is Quimby koncert
nagyon jó volt, ez is a Belvárosi Moziban volt, ahol nagyon kényelmes befekvõs ülések vannak, ami filmet nézni jó, de azért egy ilyen bulizós koncertnek nem való hely.
De az együttest szeretem,a dalait sokat hallgatom, és itt voltak, õk is jól érezték magukat, sokat bohóckodtak, én a legkedvesebb barátaimmal voltam, ami sokat dobott a közérzetemen, a hangosítás miatt csak azokat a szövegeket tudtam érteni, amiket amugy kivülrõl is.
Szóval afféle tombolás ugyan nem volt, de akik eljöttek, ezt elfogadták, és tudtak örülni annak ami van.
Végül is minden csak döntés kérdése...
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:46:50 Előzmény Illiona
(222181/239045)
Engem nagyon érdekelne. Lám, a másik kérdésemre is megjött a válasz.

Akkor hát csóközön hölgyeim, elviharoztam csokizni. :)))
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:44:14 Előzmény Illiona
(222180/239045)
Itt a válasz?) Õszintén szólva én is itt lettem csoki-függõ a Faith vetítése közben. Pedig eleinte nagyon egészséges uborka-répa mischunggal jöttem, de elég gyorsan elpártoltam. A kilóimon is látszik, ajajaj.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:42:48 Előzmény maggi99
(222179/239045)
Kerek csokoládé, lukas csokoládé, töltött csokoládé, fehér csokoládé, fekete csokoládé, egész csokoládé, forró csokoládé, hideg csokoládé, jégcsokoládé, üres cuckoldé ...
Még milyen csokoládékat ismerünk? Szerintem - bár nem tudom - Illiona sokféle csokit szerethet:)
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:39:38
(222178/239045)
Maggi, sziiiiaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Már nagyon hiányoztál. Nyár óta várjuk,hogy jössz, de jó,hogy itt vagy! Reméljük, hogy jól vagy. Ugye találkozunk Mikuláskor!? Én május óta nem tudok rólad semmit, tényleg remélem, hogy minden rendben, csak az élet vitt és a nyár melege téged is elcsalogatott a kompjúter elõl. Nézel-néztél valami érdekeset?
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:31:57
(222177/239045)
De az is lehet, hogy azért nem említik, mert jobb egy ilyen témába bele sem menni. A kínai kormány folyamatosan figyeli azokat, akiknek ilyen, Tibetért jellegû tevékenysége van és folyamatosan cenzúrázza a dolgokat. Mára már Tibet visszafordíthatatlanul kinai fennhatóság, tudom, hogy ezzel nagyon fájdalmas érzéseket váltok ki, de így áll a dolog. Már köztudott az is, hogy ha Kína - akár jószántából - kivonulna (ami persze teljesen elképzelhetetlen), azonnal ott lennének más nagyhatalmak, India, Anglia (!?) vagy Oroszország, akik egyéb történelmi múltú hivatkozással rátennék a kezüket Tibetre. Nagyon sajnálom, ami Tibettel történt és azt is, hogy már felnõtt egy generáció, akik soha életükben nem voltak Tibetben, hisz menekült gyermekekként õket soha be sem engednék, arrafelé pedig a belépés most is szigorú. Nem látja senki sem a kiutat, még maga a Dalai LÁma is azt vallotta, hogy nem fog reinkarnálódni, ne is keressék utódját.
Szóval jobb egy ilyen témát még távolról sem húr-pendíteni, még itt Magyarországon sem, mert addig egyfajta engedményes megállapodással Kína is kooperál, és most ennél többet senki sem kívánhat.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:24:25
(222176/239045)
Ez a film tényleg nagyon jó lehet. Nekem elõször a Farkasokkal táncoló jutott az eszembe, mert az is egy történelmi háttérrel indít. Majd egy más kultúrában élõ népcsoporthoz csatlakozó ember és a természet viszonya jelenik meg. Itt nyilván ez egy kicsit nagyon más, mert itt a sztyeppei népek nagyon jól ismerhetik a farkasok életét, hisz a természetben élnek. A városi ember ezt nem is tudja elképzelni, ráadásul ez egy zöldfülû diák, kínait fog tanítani, nyilván nem sokat konyít a mély biológiához, vagy legalábbis nem a farkasok törvényeihez. Híresen ismert, hogy a farkasok nagyon összetartóak és a falka minden tagjára figyelnek. Nagyon jó film lehet.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:14:37
(222175/239045)
Fantasztikus lehetett, köszi, hogy megosztottad az élményt velünk. Én még sosem voltam ilyen bemutatón, de nagyon ígéretesnek hangzik. Hiába, a nagyság jellemzõje, hogy a kicsit is komolyan veszi.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:12:02
(222174/239045)
Milyen volt a koncert? KÉrünk szépen élménybeszámolót, ha röviden is, de kérek szépen.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:10:48 Előzmény Illiona
(222173/239045)
Ezek szerint Matyi barátunk fényképész. Nagyon szépek az õszi színek. Itt felénk is lenyûgözõ, arany minden. Felétek milyen? Nagyon jó idõ van, azért lehetek most itt egy picit, mert 17 fok van és a Fiúk a játszótéren élvezik a szép idõt. Én pedig most dolgozom, már készülök a holnapi napra. :)) Nagyon szép az idén az õsz, ezeket a képeket elmentettem.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:07:05 Előzmény Illiona
(222172/239045)
Ez a kép biztos fontos lehet a filmben. Jó hideg lehet így ücsörögni a hóban. Utána hány hétig gyógyítgatják a felfázásukat vajon a színészek és hány bunda-bugyi kell egy ilyen jelenethez? Vagy ez ilyenkor mûhó? Valahol olvastam itt a fórumon, hogy látszik a Dong Yi-ban a színészek lehellete, el lehet képzelni, hogy milyen hidegben milyen körülmények közt dolgoznak. Azóta nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy vajon ilyen mostoha körülmények közt is alakítanak, akkor még mi minden lehet a tarsolyukban.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:03:10 Előzmény Illiona
(222171/239045)
Úgy értem online. A War of Arrows c. filmet meglehet valahol online is nézni? Honnan töltötted le? Mi a véleményed róla?
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 12:01:00 Előzmény Illiona
(222170/239045)
Nagyon szép a zenéje. Én már nagyon szerettem volna megnézni, de sajnos nekem sem sikerült. Ha elhozom a lemezt, megkérhetlek, még egyszer megpróbálnád lemezre írni nekem?

Nagyon kettõs már a címe is: lehet az, hogy a szerelem, mely öl, és lehet az is, hogy szerelem ölés céljából. Tudom, most nagyon magyartalanul írtam, de kicsit félek - a címe miatt - hogy egy nagy átverésrõl szól, szerelem, szerelem, de egyben a hölgy (vagy az úr) egy eszköz valaki kezében ahhoz, hogy a másikat megölhessék és elpusztíthassák. Ez a legsokkolóbb, hisz a koreaiak számára a szerelem sem mindig könnyed oldalát mutatja, folyton folyvást más emberek érdekeit is nézni kell, vagy ha nem kell, akkor kényszer, az individum érzéseinek nagyon szûk skálát hagynak. Nekem ez jött le a filmekbõl.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 nov. 08. - 11:50:57 Előzmény Illiona
(222169/239045)
:)) Nekem nagyon jó hely volt az olasz is, szeretem a Nagykörutat, bár a szmog és zaj nagyon távol áll tõlem, de az étteremben úgyis más lesz. Csak az asztalt ne pulpitusra kérjük, mert még most is elõttem van Cilia esése és szerintem lassan már babonásan félni fogunk a pesti éttermektõl. Nos, ezért ajánlottam budait. :))
Remélem, hogy azért leszünk, leszünk.
Illiona 2015 nov. 08. - 10:43:12
(222168/239045)
akkor itt a gyönyörû õszi szinekbe pompázó Bulguksa Kolostor!

ezt a képet a napokban készítette, de nincsen több, mert tegnap esett az esõ, és vitte le a faleveleket, igy mind itt, mind a ginko bilobás fasornál ahol a buszmegálló van idén már nem lesz több kép.
Majd jövõre, de jönnek majd a zuzmarás, téli, havas képek!
Matyi tényleg egy fotómûvész, 2017-ben jön Magyarországra, augusztusban, akkorra lehetne egy találkozót összeütni, és bemutatnám személyesen is.
Nyert díjat is már az idén, egy virágzó lótusszal.
Illiona 2015 nov. 08. - 10:35:52
(222167/239045)
az a hangulattól függ!

van az a mélypont, amikor mindegy, csak legyen valami csoki!
Van amikor csak az élvezetért, akkor bármi, ami tejcsoki, és finom!
Van amikor igazi jó testes vörösbor van, és akkor min 80 %-os fekete csoki, a kettõ együtt maga a Menyország.
Van - és ez a Te eseted - amikor csak gesztusértéke van, megteszi egy sportszelet is!

itt az irodában vannak néha nagyon nehéz napok, és ilyenkor néha a menyem szokta kérdezni, "nincs egy kis csokid?"

és erre az a hivatalos válaszom: "Ha lenne, már nem lenne!"
offtopic
maggi99 2015 nov. 08. - 10:25:56
(222166/239045)
Szeretem a farkasokat, de most inkább a filmrõl írt véleményed csábított el.

De sajnos akkor sem jöttem volna korábban, mert mostanában olvasni sem olvastam. Most aztán visszafelé pótoltam mindent :))))
A világítótorony már a képernyõvédõmön van. Köszönöm.
A csoki pedig igazán csekély köszönet érte. De nem feledkezem meg róla :))))))) Milyet szeretsz?