Illiona 2015 okt. 24. - 01:44:33
(222025/239045)
Rain fõszereplésével nézem most a The Fugitiv Plan B c sorozatot, 20 részes, és van rendes magyar fordítása.

Rain nagyon szuper benne.
férfias kisugárzás, jó karakter, mozgékonyság, szóval minden, ami egy jó filmhez kell.
Sokkal több arcát megmutatja, mint pl My Lovely Girlben, amiben olyan merev, monoton szerepe volt.
Maga a sorozat egy izgalmas nyomozós akciózós sztori, és azt hiszem nagyon közel lehetett a sikerhez.
Ami hiányzik belõle, az a forgatókönyviró tehetsége. Valahogy összedobált egy csomó hatásos, jó karaktert, hatásos jó jelenetekben, de az egészbõl magából hiányzik a harmónia.
Nehéz ezt megfogalmazni.
Talán ha fõzöl egy ételt, és abba beleteszel 15 féle jó minõségû füszert, az még nem biztos, hogy egy tökéletes ízvilágú ebéddé áll össze. Lehet hogy valami kutyvasz, ami kikerekedik belõle.
Ezt jobban nem tudom leirni.
Mindenképpen meg kell nézned!

Képen is Fugitiv Plan B egy posterfotója.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:43:57
(222024/239045)
Úgy tûnik, hogy a Libaglyokat Silla történelmi szele elsodorta és már nem jönnek a megszentelt partokra pihenni. Tavasz óta olyan kevesen járnak erre.... De a lényeg: aki jön, annak örülünk és már nagyon, de nagyon hiányzik egy találkozó.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:38:42
(222023/239045)
Nem, nem szoktam. Az órai munkára kapnak pluszokat, de mínuszt csak hf hiányra adok. És nem váltják ki egymást, be lehet szépen gyûjteni egyenként az ötöst és az egyest is. De piros és fekete pont nincs.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:36:15 Előzmény Illiona
(222022/239045)
Pedig a tábla azt állítja, hogy itt Suwon-ban is volt Jeangeum forgatás. Tehát Suwon nemcsak a Yi San kizárólagos helyszíne. Én már ugyan nem emlékszem rá, de a tábla bizti jobban tudja.
Illiona 2015 okt. 24. - 01:34:40
(222021/239045)
. "a pont".

a pontnak nagyon egyszerû a magyarázata. Fekete pont az ügyetlenségemért.
Amikor filmbõl vágok ki képet, az egyszerû ctrl-alt-e, és fel lehet ide tenni.
De ha a képernyõt magát másolom be PrtScr billentyûvel, és utána painttal elmentem, akkor túl nagy a kép. Eddig ezt egy külön progival kicsinyitettem pont 50 %-ot. De most ez nem volt elég, elõbb 30-ra, végül annál is kisebbre, és akkor sem tette fel a képet.
A fekete pontot a SOSRtól kaptam,mert igy sem sikerült.
Amugy megmosolyogtató képet akartam egy filmbõl idetenni párat, csak ugy a humor kedvéért, de magamban...

Apropó! Te a tanitványaidnek nem szoktál osztani piros és fekete pontot.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:33:34
(222020/239045)
Lehet, hogy csak megállapodtak Rain-nel (esetleg pénzben), hogy ez lesz az õ hivatalos image-ük a külvilág felé, akkor talán békén hagyják õket és a konzervativizmus rásegít eme image építésére. Ha ez komoly kapcsolat, akkor miért van, hogy Rain-tõl megkérdezték, hogy ha nagyon tetszene neki egy lány mit tenne és azt mondta: odasétálnék és megcsókolnám. Aztán hozzátette, hogy persze viccelt és maga sem tudja, hogy mit tenne.
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:30:33 Előzmény Illiona
(222019/239045)
Még az jutott az eszembe, hogy lehet, hogy volt egy amerikai befektetõ a Palota Ékköve c. film mögött és azért tudtak korabeli edényeket, tálakat, porcelán csésze-tányérokat és egyéb kellékeket is csináltatni. A lányoknak egyforma ruhákat, s talán a forgatási központ is akkor készült el. Lehet, hogy ez a film nagyon a szívükhöz szólt, hiszen rengeteg országban bemutatták, mindenhol nagy-nagy sikerrel és kicsit így Dél-Koreára szegezõdött a világ szeme. Ráadásul itt ételek és gyógynövények is szerepeltek, ami még népszerûbbé tette. Lehet, hogy az az MBC stáb is akkor kovácsolódott össze, azért is tudtak olyan jól együtt dolgozni késõbb. És persze, ha már megvoltak a kellékek, kár lett volna kidobni, ezért egy kis kiállításba rendezték. És a többihez is ezeket az eszközöket, tálakat, gyertyatartókat és stb. hasznltak fel.
Illiona 2015 okt. 24. - 01:27:18
(222018/239045)
Rain:
nem szerelmes. Szerintem. Amugy nem lehet tudni, csak találgatni.
Van egy "hivatalos " barátnõje, akivel nagyon régóta járnak,
De valahogy olyan dermesztõ hideg veszi körül õket.
A hivatalos barátnõ nem más, mint az egyik leggazdagabb szinésznõ, Kim Tae Hee (My princess, Jang Ok Jung... )sok éve vannak egymás oldalán. A szinésznõ sokkal idõsebb mint Rain, végtelenül konzervetiv, ami a szivügyeket illeti.

kép: Kim Tae Hee a Yong Pal c soriban, amit most összel adtak.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:22:16 Előzmény Illiona
(222017/239045)
Jesszusom, ez a . mit jelent? Már három alkalommal is csak ez jött át az üzeneteken. Remélem, hogy nem valami rejtett jel.
Illiona 2015 okt. 24. - 01:20:45
(222016/239045)
Az hogy Alex ilyen visszafogott, az nem baj, ez ad neki egy egyedi karaktert.
Nem egy tucatfigura, és ez fontos!
A kapcsolatában meg nincs semmire garancia. Arra sem hogy 6 nap mulva vége, és arra sem, hogy 60 évig kitart

Legyen szerelmes, élvezze, tanuljon belõle, legyen szenvedélyesebb általa, úgy mint ember,, mint szinész, mint énekes.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:19:22 Előzmény Illiona
(222015/239045)
Döncimamához hasonlóan én is itt lettem függõ. Annyira aranyos volt ez a nevetése. Annyira aranyos volt a huncutsága. Vajon így 40en túl, kipihenve az elõzõ filmet, több mint 10 évvel késõbb milyen lesz?
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:17:45 Előzmény Illiona
(222014/239045)
Megértelek. És jól játszott Rain e filmben?
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:16:44 Előzmény Illiona
(222013/239045)
Szia! Köszönöm a híreket. Kicsit elvesztem a sok munka és egyéb teendõk között. Szóval Alex ... biztos nehéz volt elrabolni a szívét, mert olyan tartózkodó. Bár azért szeretjük - legalábbis én a Pasta-ban azért nagyon kedveltem õt. Mosolygós és félõs és kedves és szimpatikus. De lehet, hogy most leányálmot aludtam és azért láttam olyannak? Szóval 4 hónapja randiznak és most jelentette be Alex, hogy a hölgy a barátnõje. De lehet, hogy csak jó pénzt kapnak ezért a randiért és majd néhány hónap múlva jön az ellentéte - nem jött össze. (Ahogy a My lovely girl-ben is láttuk) Mindenesetre drukkolok neki. Rain szívét már meghódította valaki?
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 okt. 24. - 01:03:18
(222012/239045)
Kedves Libagolykák! Én most a munkában egy kicsit eltûntem, de remélem, hogy mindenki jól van. Akinek esetleg most õszi szünete van, annak jó pihenést, aki dolgozik, annak jó munkát kívánok.
Ja, és már nemcsak csiripelõ digi-bird-ök, azaz madarak vannak, hanem digi-baglyok is, megvásárolható a jatekbolt.hu-ban. Vicces, mert ha fütyül az ember, akkor digi-bagoly huhog:))))
Jó sok szín és forma található.
Illiona 2015 okt. 23. - 19:46:37
(222011/239045)
és aki koreai nyelven is ért:

http://blog.naver.com/danaro/220517871109
Illiona 2015 okt. 23. - 18:32:08
(222010/239045)
Sziasztok!
ime egy kis ismertetõ a Filmfeszivál idei megnyitóról, és ha rákattintasz, akkor a tavalyi megnyitó videója is elindul.

http://koreaifilm.hu/szeged-2015-november-13-pentek-1800/
Illiona 2015 okt. 22. - 18:31:24
(222009/239045)
hivatalos!
Illiona 2015 okt. 22. - 12:24:57
(222008/239045)
Ime a New World c filmrõl az ismertetõ:

http://asianwiki.com/New_World_-_Korean_Movie
Illiona 2015 okt. 22. - 11:49:46
(222007/239045)
még mindig Filmfesztivál Szeged

amit az animációs filmrõl még találtam:

A tyúk, aki repülésrõl álmodott / Leafie, A Hen into the Wild / 마당을 나온 암탉

VETÍTÉSEK:

2015. november 11. | szerda 18:00
Sugár Mozi

2015. november 14. | szombat 16:45
Szeged, Belvárosi Mozi

2011
animációs film
Rendezõ:
O Szongjun (Oh Sung-yoon)
Szereplõk:
Mun Szori (Moon So-ri)
Han Sindzsong (Han Shin-jeong)
Cshö Minsik (Choi Min-sik)
Om Szanghjon (Um Sang-hyun)
Pak Csholmin (Park Chul-min)
93 perc

Tucatnyi sorstársával együtt szûk ketrecben tengeti napjait Rügy, a tojótyúk. Nincs más vágya, mint kikölteni végre egy tojást és az udvaron kapirgálni a gazda többi állata között. Éppen csak annyit tud a nagyvilágról, amennyit az etetésnél nyíló ajtón keresztül lát a tanyából. Úgy sóvárog a kinti élet után, hogy szinte belebetegszik, és nem várt módon ez ad esélyt a szabadulásra. Odakint azonban undok és önzõ állatok fogadják, miközben mindenkire halálos veszély leselkedik – a környéken menyét ólálkodik! Amikor egy üres fészekben elhagyott tojást talál, mindenkivel dacolva elhatározza, õ fogja felnevelni a kiscsibét.

A 2011-es animáció Hvang Szonmi azonos címû meséje alapján készült, amely roppant népszerû Dél-Koreában. A regény odahaza milliós példányszámban kelt el, és számos nyelvre, köztük magyarra is lefordították. A film készítõi a karaktereket szándékosan olyan formában rajzolták, hogy azok a világ minden táján könnyen befogadhatóak legyenek, miközben a tipikusan koreai háttérhez az ország déli tájainak domborzatát és növényzetét vették alapul. A mesefilm megrajzolói között festõmûvészek éppúgy megtalálhatóak, mint olyan szakemberek, akik egyébként nemzetközi animációs cégeknek is dolgoznak (például Disney és Pixar).
A valóban meseszerû képeknek, és a szabadságról, az ösztönös anyai szeretetrõl szóló történetnek köszönhetõen A tyúk, aki repülésrõl álmodott minden idõk legnépszerûbb hazai rajzfilmjének számít.
Illiona 2015 okt. 22. - 11:44:01
(222006/239045)
Filmfesztivál Szeged

Uj Világ - New World

Hû, a kép alapján ebben Lee Jung Jae játszik, legalábbis a szája alapján!
ugy tünik rajtam kívül más is szereti õt!

Igazán eljöhetne már igy Szegedre is!!