bori3 2015 aug. 29. - 09:30:23
(221745/239045)
Írtam a levélben, hogy többek között a Te napi zenéidbõl is merítettem.... a sok-sokból végül saját szûrés alapján gyûlik egy válogatás - ez az.... :)
Illiona 2015 aug. 29. - 08:47:00
(221744/239045)
Szia! igen megkaptam, teljesen jó helyre került!

egy kérdés! ez Te TOP zenéid, vagy ami épp akkor kéznél volt a sok TOP zene közül?
Sok ismerõs volt, és sok a számomra teljesen uj dal.
Köszönöm!

és köszönetképpen az én Top 10-bõl egy dal, bár többször volt már, de én mindennap:

https://www.youtube.com/watch?v=DLPo9_UWYls
bori3 2015 aug. 29. - 08:39:33
(221743/239045)
Megkaptad a zenei csomagot? - remélem nem rossz helyre küldtem.... :))
Illiona 2015 aug. 29. - 08:31:58
(221742/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Yong Pal

még csak ma nézem meg ujra a 8-at, de teljesen jogosak a kérdéseid!
Ezt a nagy érzelmi fellángolást nehezen tudtam elfogadni.
Talán hozzászoktunk már ahhoz, hogy - a szerelem vagy 1. látásra és végzetesen, abból soha ki nem gyógyulva, vagy -szépen fokozatosan, de több rész alatt eljutva az elsõ csókig.
Itt pedig ugy bele a közepébe. Majd meglátjuk mi lesz ebbõl?
Mert Palink kibe is szeret bele? egy hisztis kõgazdag elkényeztetett libába, vagy egy bár gazdag, de lelkiekben is érzékeny, odaadó, kedves, szeretnivaló lányba? Nem ismerheti, nem tud róla semmit. Egy titokzatos szelence õ most egyenlõre, amit ha kinyit, akkor lehet hogy gyémántot, de lehet hogy mérgeskígyót talál banne.

A gyalult ápolónõt nem véletlenül hagyták meg, majd késõbb fog kiderülni, talán valami bizonyiték gyüjtéssel védte magát, és ez késõbb elõkerül.

Azon is most épp csodálkoztam, hogy a rókaszemût eddig annyira fontos volt az események irányitása szempontjából, most meg csak ugy kér egy kávét, és elmegy Amerikába? túl egyszerû ez a lelépés (persze visszajöhet )
10/10
offtopic
kimbin01 2015 aug. 29. - 07:51:33 10/10
(221741/239045)
Sziasztok!

A babák hasznosnak bizonyulnak, nemcsak ajándék, hanem fertõzés céljára is!
A nagy családi összeröffenés, ahol az 5. és a 6. LÁNY unoka találkozott, azt vittem ajándékba.

Sajnos most nem nézek semmit, de a hosszú téli estéken lesz mit bepótolnom.
Tavasztól õszig más dolgok vannak, legfeljebb az esõ tart itthon.

https://www.facebook.com/eszter.deleeuwkalapis/videos/vb.100001125505455/898260250221483/?type=2&theater
10/10
offtopic
kimbin01 2015 aug. 29. - 07:44:09 10/10
(221740/239045)
:))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 29. - 04:11:36 8/10
(221739/239045)
Végre láttam olyat egy koreai sorozatban, hogy a telefon használatáért fizetni kell!:)))))))))))))) Sõt, európai gyönyörûséges porcelánbabák voltak dísztárgyak az egyik nõi szereplõ szobájába!:)))))))2003-as, ezért furcsa a hajviselet és az öltözék, a telefon se okos.... mondjuk engem bizonyos helyzeteknél idegesített, fõként a bõrönd és a link jogászhallgató számolásilag már követhetetlen költözködése... Talán akkor még nem volt ilyen sorozatdömping, ezért lehetett akkortájt olyan magas a nézettsége....Rooftop Room Cat... mondjuk, én inkább maradok nagymacsnál!:))))))))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 29. - 04:03:07 8/10
(221738/239045)
Nem csak a gyermekkori trauma, de az emlékezetvesztések számában is lassan rekorderek a sorozatok alapján!:))))))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 29. - 04:01:18 8/10
(221737/239045)
Örülök, hogy neked is tetszett!:)

Szerintem is jól felépített, végig elég feszes, nincs igazán benne üresjárat, jól fókuszál az alap felvetés (kibõl, miért lesz gyilkos) körüljárására. Talán épp ezért olyan szûk a metszet, amit a társadalomból megmutat, nem akár elkalandozni, kitérni szükségtelenül. Egy remek intellektuális és érzelmi játék. A macska-egér, macska-macska játék mellett zseniális, ahogy a két gyilkos is beáll a profilozó mellé besegíteni a nyomozásba, élvezet õket együttmûködve látni, különösen a két testvért, az oldalak rendesen összekuszálódnak. A vége nekem tetszett, bár nyitott maradt, de sejtjük a a végkifejletet....

A rendõrök fiatalságával kapcsolatban csak annyit, hogy nem csak az indokolta, hogy jól mutassanak, de a meseszövés is behatárolja a korukat, a szálad megfelelõ gubancolásához kell olyan korúaknak lenniük, hogy a múltjuk miatt a másik szereplõhöz kapcsolódhassanak.



Nekem változatlanul a 7. rész "a gyilkos fia" volt a legeredetibb és legmegindítóbb mellékszál.

Az öcsköst imádtam, micsoda mosoly!:)
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 29. - 03:32:15 8/10
(221736/239045)
Egy új sorozattal (Warm and Cozy) jutalmaztam magam a heti extra hajtásért. Még csak az elsõ részt láttam belõle, de az ígéretesnek tûnik. Néha a fõszereplõ lány fantáziája beindul, elképzel dolgokat, az egyik ilyen ábránd közben az aláfestõ zene Sillából volt, mit mondjak, nekem is megdobbant a szívem!:) Hmm, a Sillás ábrándból nem egyszerûen csak a földön landol, de egyenest egy méretes lócitromba!:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
10/10
Cilia 2015 aug. 29. - 01:29:38 10/10
(221735/239045)
Látom, azért benned is fölmerül számtalan kérdés. :-)))))
Most akkor képzelj el engem! :-)))
A sok marhaságon túl kezd annyira zagyva lenni az egész történet, hogy már idegesítõ.
10/10
Cilia 2015 aug. 29. - 01:21:29 10/10
(221734/239045)
Yong Pal... nos, ez a film lehetne akár jó is! Még a téma is egy elképzelhetõ történet lehetne.
Engem mérhetetlenül zavar az a sok éktelen képtelen-ség, amit ebben a filmben elõadnak. Persze én szakmai kritikus szemmel is nézem és ennek tükrében elképesztõen sok a marhaság benne. Bár szerintem nem kell hozzáértõnek lenni, egy laikus is fölfedezi a szarvas hibákat. Talán ezért is kedvelem jobban a történelmi filmeket, mert azokban némileg kevesebb a lehetetlenség, és mindegyiknek van valós alapja. Ámbár ott is elõfordul, nem is ritkán, hogy valamelyik szereplõ májába öt nyilat lõnek és 3 nap múlva teljesen felgyógyulva fut, mint a nyúl (a középkorban!!!)és harcol az ellenséggel, míg pár epizóddal késõbb vállon találják egy csúzlival és abba belehal...
Szóval, szerintem ezt a filmet is meg lehetett volna csinálni hitelesebben, még a sztorin sem kellett volna sokat változtatni. Eszméletlen mennyiségû sorozatot, filmet csinálnak már a koreaiak, meglovagolva azt a tényt, hogy világszerte népszerûek lettek a filmjeik és nagy rajongótáboruk keletkezett, de a mennyiség egyre inkább a minõség rovására megy. Tényleg futószalagon gyártják már a filmeket, követhetetlen az egész, igazi mûvészfilmet tõlük már tényleg csak a KKK filmvetítésein, meg a koreai filmnapokon látni, ott is inkább a régi filmeket szedik elõ.
Bosszantó ez a sok bornírtság, ami a Yong Palban is elõfordul, de azért kíváncsiságból csak meg fogom nézni, szerencsére nem egy hosszú sorozat, szeptember végéig lemegy. A Good doctorban jóval kevesebb volt a sületlenség, bár az sem volt mentes a hibáktól.
Belevágtam egy történelmi filmbe is azért, amit már korábban, még tavaly letöltöttem angol szöveggel, de azóta meglett a magyar fordítás is, hát most azt is nézem. (The King's Dream - Silla más szemszögbõl)
10/10
döncimama 2015 aug. 29. - 00:46:51 10/10
(221733/239045)
Bennem is felmerült hasonló gondolat. Lassan tényleg olyan érzésem van, hogy Koreában mindenkinek van valamilyen sérülése, amit vagy a gyerekkorból hozott, vagy felnõttként élt át valamilyen megrázó dolgot, vagy gonosszá vált valami miatt. Csupa problémás ember, problémás házasságok stb.. Ezért örülök, ha egy cuki kis vígjáték félét sikerül megnézni, szinte jólesik a lelkemnek....

Yong Pal.
Tiszta káosz van a fejemben, - nem csak a tiédben - tele vagyok kérdésekkel. Újra meg kell majd néznem.
Palink mindenképp meg akarta menteni alvósbabát. Gondolom tesó megfenyegette, különben nem állt volna mellé, viszont õ volt a legjobban meglepve, amikor kiderül, kit is tologatott ész nélkül - csak egy babát. Miután tudta, hogy Go papa is arra törekszik, hogy megölje. Két rossz közül kellett választania. Nem igazán értem, a lány miért haragszik rá ennyire, honnan tudta, hogy elárulta õt, hiszen õ nem is volt ott a cirkusznál, a mûtõben volt!
Azt meg végképp nem értem, mi ez a "love" hirtelen. Volt valami jele, hogy hõsünk odavan érte? Törõdött vele, az igaz, de azt hittem a 2 millióért. A lány meg szeretett valaki mást, most azt kérdezi - tudnál várni rám? Gyûlöli, de várjon rá. Érted ezt?
És az a lövés is. Szándékosan lõtték meg? Sejtették, hogy megmentené a lányt, ha õ is a mûtõben van?
Lassan úgy tûnik, mindenki tudja, hogy õ Yong Pal.
Arra is kíváncsi lennék, mi lett abból, amikor õrzõ-védõ-ápló nõvérkénk(akit most elgyalult a kamion) mit csinált, amikor meglátta, hogy hõsünk felébresztette a lányt. Egyik résznek ezzel lett vége, aztán utána semmi.
Tesó kezdi eltenni az útból, azokat, akik sokat tudnak, gondolom most kezdõdik majd a hajsza az életért.
Na és persze ugyanez a alvósbaba részérõl is, hiszen meg kell jelennie a nyilvánosság elõtt, mielõtt "eltemetik".
10/10
Cilia 2015 aug. 29. - 00:28:05 10/10
(221732/239045)
Gyönyörûség! :-))))) <3 <3

Sziasztok!
Illiona 2015 aug. 28. - 20:22:13
(221731/239045)
I remember You?

nagyon tetszett! Jól volt felépitve, izgalmas volt végig. Muszáj volt nézni egyik részt a másik után,

Egy valami azonban motoszkál bennem .
Fiatal, gyerekképû, szinte még gyerek rendõrök nyomoznak mindenre képes gyilkosok, és sorozatgyilkos után.
A nyomozó kiscsaj igazi olyan személy, aki naiv kislánynak látszik, akárhány éves.(ami elõny volt a tavalyi Fatedban, az most hátrány)
Egyszer mondja is az elején, szeret nyomozni, helyszinelni. Nem azt mondta szeret az Igazságért kutatni, és bûnösöktõl megtisztítani a társadalmat. õ nyomozni szeret.

De a sok jóképû fiú is, nagyon fiatal, bár mellettük szól, hogy legalább szépek.
Rendõr nincs csak nagyon fiatal, meg nagyon öreg. Hol vannak a 30-40-évesek? Miért nem õk vannak elõtérben?

A másik, hogy a történet a nyomozók és a gyilkosok közötti macska-egér, vagy inkább macska- macska játék.
Mások nem igazán szerepelnek.
Vagyis ha a társadalom, csak rendõrökbõl, nyomozókból, gyilkosokból áll, akkor pl hol vagyok én, mint hétköznapi ember?
De ezek csak olyan megfogalmazott kritikai gondolatok, az összkép nagyon jó.
10/10
döncimama 2015 aug. 28. - 19:46:51 10/10
(221730/239045)
Igazad lehet.
Hogy tetszett a I Remember You?
Illiona 2015 aug. 28. - 19:10:37
(221729/239045)
lehet hogy egyszerûen arra gondolt, hogy miközben õt próbálta megmenteni ugy hogy közben meglõtték oly módon, hogy simán meghalhatott volna, Végül is a haslövés csak a dorámákban túlélhetõ, egyébként kizárt.
Ha a kómás csaj belegondolt, akkor mi van?
NIncs egyetlen rokona, aki segitené, aki visszavárné.
Nincs egyetlen barátnõje, barátja, akiben bízhatna.
A volt szerelme nem él már, sõt el is feledve.
Az egyetlen ember, aki mellé állt, aki tehetséges, szándéka van, és képes megmenteni, abba meg belelövet.
Hát erre talán indokolt "mit tettem"?

-csak nekem is végig kellett gondolnom, hisz egyszerre több film kavarog bennem.

Most befejeztem az I Remembert You-t, és elkezdtem egy régi adósságot: Golden Rainbow, és ezt ezen a hétvégén szeretném kivégezni.
10/10
döncimama 2015 aug. 28. - 17:25:34 10/10
(221728/239045)
A 2 milliót megígérte neki, nem vonta vissza. Bár így, hogy azt hiszik meghalt, nem lehet hozzájutni a pénzhez?
Majd kiderül.
Csúnya egy világ.
Illiona 2015 aug. 28. - 16:55:39
(221727/239045)
Yong Pal 7:
megnéztem, mostmár a rendes magyar felirattal.
Én sem értem ezt.
Talán arra gondolt, hogy magába bolondította a férfit, emiatt annak le kellett mondania a húga gyógyulására az esélyrõl miatta, hogy élhessen.
Igazán nekem teljes homály ez a nõ egyenlõre.
Most megvárom a 8. feliratát, hátha kitisztul valamelyest, és megértem a motivációit.
Oké, felébredt a kómából, és most gyüjti az infókat, próbál túlélni és eligazodni a világban.
10/10
döncimama 2015 aug. 28. - 16:32:31 10/10
(221726/239045)
Van ötleted, miért mondta a 7. rész végén a nõci, hogy "mit tettem?".
Mit tett? Lemaradtam valamirõl, vagy a köv. részben kiderül?