10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 28. - 05:58:09 10/10
(221485/239045)
Sziasztok!

Most meg micsoda hideg, esõs idõ lett!

Meg volt az elsõ találkozás a babával, azt látnotok kellett volna hogy birkózott a csirkecombbal.
Lesz majd kép is.

Egy másik Korea utazó írása.
http://stiluskommunikacio.eu/?p=4001
10/10
Cilia 2015 júl. 28. - 01:54:39 10/10
(221484/239045)
Sziasztok! Csak most sikerül bejelentkeznem, egy ideje nem mindig hajlandó mûködni a gépem.
Végigfutottam a hsz-okon, beszámolókon, már csak jó éjt van erõm kívánni!
Szép álmokat mindenkinek!
hanguktaekwondooo 2015 júl. 27. - 20:27:03
(221483/239045)
Én is gratulálok Ilionának.
Bámulatos a színvonal különbség a fogalmazványokat tekintve
Egy év alatt ilyen minségi ugrás.
azt hittem, ilyen nincs is
Nyilván, nem véletlenül.

Külön elismerésünk, hogy útirás /sic! -lsd. cikk/ nélkül
ugyanakkor felhasználva az Úticél: Korea topik két istenkirályának hsz.-ait
és fõképpen blogját
valamint az általam még az év elsõ felében Min-Rinnek ajánlott
több, mint három hetes, részletes Kora -útitervet
minden nyelvtudás nélkül megszerkesztette ezt az utat
úgy, hogy közben "azt sem tudom már hová milyen nyelven írok" :-))
idézet bezárva

Iliona
köszönjük :-D
Remekül szórakoztunk
és tesszük azt továbbra is :-)

Hommage aux háromszázötven sorozat
Iszogi!
https://www.youtube.com/watch?v=31ee23umhNA
10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 27. - 12:47:12 10/10
(221482/239045)
Sziasztok!

Végre nincs az a nagy meleg, akár ki is lehet ülni hûsölni, mert a lakás melegebb még, mint
a kinti hõmérséklet.
10/10
sz.kati56 2015 júl. 26. - 20:11:56 10/10 Előzmény kimbin01
(221481/239045)
De jó, hogy megtaláltad!
Köszönöm, hogy megosztottad velünk!
Nagyon érdekes a cikk, tetszik Iliona nyilatkozata.
Gratulálok Neki.
offtopic
Crutia 2015 júl. 26. - 14:17:10 Előzmény kimbin01
(221480/239045)
Köszönöm, hogy közzétetted a linket, gratulálok Ilionának.
Azt pedig mindannyian tudjuk, hogy Iliona és a koreai kultura közti kapcsolat mennyivel több és mélyebb annál, ami egyetlen újságcikkben bemutatható.
10/10
diane 2015 júl. 26. - 12:48:53 10/10
(221479/239045)
Érdekes cikk. Köszönöm, hogy közzé tetted. :-)
10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 26. - 09:33:56 10/10
(221478/239045)
Mit találtam a pénteki Délmagyarban! Végre online is elérhetõ, mert a szkenner nem jó ehhez a géphez.

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/alain_delon_fotojat_lecserelte_kim_nam_gilre/2439075/

(Az újságban több kép is szerepel)


Alain Delon fotóját lecserélte Kim Nam Gilre
A dél-koreai populis kultúra, közte a tévésorozatok 7-8 éve indultak világhódító útjukra, már nemcsak Ázsiában, hanem Amerika mellett Európában, és természetesen Magyarországon is nagy sikert aratnak. A kosztümös, melodramatikus sorozatok helyszínei pedig vonzzák a rajongó turistákat, mint ahogy a szegedi Palotás Máriát is.

LÉVAY GIZELLA - DÉLMAGYARORSZÁG NAPILAP - 2015.07.26.

(Plasztikázott szépség

Köztudott, hogy Dél-Korea a plasztikai sebészet egyik fellegvára. A legsikeresebb koreai sztárokról – férfiakról és nõkrõl is – tudható, hogy legtöbben átestek plasztikai beavatkozáson. A legnépszerûbb mûtétek során éppen az arc ázsiai vonásait tompítják: a férfiak gyakran nagyobb, karakteresebb orrot mûttetnek maguknak, a szemhéjukra redõt varratnak, hogy mélyebbnek tûnjön a szemgödör, nagyobbnak a szem. Az egyik legjellegzetesebb és egyben legveszélyesebb beavatkozás, amikor az állkapcsukból faragtatnak le, hogy az arc formája keskenyebb legyen – mondja Vincze Teréz filmkritikus. A férfi és nõi sztárok imidzséhez egyaránt hozzátartozik a nagyon visszafogott szexualitás, a kamaszosan naiv és tiszta karakter, a romantikus vonzerõ hangsúlyozása.)

Palotás Mária Csedzsu-szigetén ünnepelte 53. születésnapját egy üveg pezsgõ társaságában. A szegedi asszony a közelmúltban tért haza sértetlenül és egészségesen egy hónapos dél-koreai útjáról, ez azért érdekes, mert nyelvtudás és útírás nélkül vágott neki a hosszú útnak.

– Vakmerõ? – Így is fogalmazhatunk, de azért egy éve már voltam ott, és megbizonyosodtam, hogy ebben az országban egy nõt nem érhet bántódás – fogalmaz a könyvelõként dolgozó Mária. Ezt a magabiztos mondatot öt év masszív koreai tévésorozat nézés elõzte meg. – Az egész úgy kezdõdött, hogy 2010-ben az M1-en a Silla királyság ékköve címû sorozatot adták, és egy bizonyos Bidam szerepét Kim Nam Gil játszotta. Õ az összes dél-koreai rajongó többségének egyik nagy kedvence, szinte mindenki nála kezdi, õ az elsõ nagy szerelem. Egy találkozón azt mondta egyik ismerõsöm: soha nem gondolta volna, hogy megtörténik, negyven év után Alain Delon fotóját lecserélte Kim Nam Gil-re – tette hozzá az asszony.

Miért olyan népszerû ez a koreai színész? Õ egy szép férfi, akinek nagyon szép a lelke, a jóság sugárzik belõle, így Mária. Fotóit kitette az irodájába és lakásába, felkutatta minden létezõ filmjét, amit meg is nézett. De nemcsak õt szereti, Rain és Bae Jong Joon is a nagy kedvencek közé tartozik. Ezekben az alkotásokban a családi kapcsolatok tisztelete, konzervatív társadalmi értelmezés jelenik meg a szülõ-gyerek, idõs-fiatal és fõnök-beosztott viszonyában. Mária szerint ezekben az alkotásokban nem fordulhat elõ, hogy egy gyerek a szülõje ellen fordul. Eddig körülbelül 350 sorozatot nézett meg, ebbõl egy-egy sorozat pedig 16-tól akár 80 részbõl is állhat.

– Nálam ez már lényegesen több, mint egy egyszerû hobbi, nemcsak idõt, hanem sok energiát is igényel. Sokszor éjszaka nézek filmet, és rám reggeledik. Elõfordult már, hogy le sem feküldtem éjszaka, reggel felkeltem, és indultam dolgozni – avat be mindennapjaiba Mária. Elmondása szerint a filmek nyitottak kaput számára egy másik kultúrába, azóta bújja a Dél-Koreáról szóló könyveket, elõadásokra jár, érdekli a filmes történetek kulturális háttere, az ország hagyományai. Magyarországon a dél-koreai filmes élet jelenleg döntõen az interneten zajlik, fórumokon Miss Kim néven van jelen, követi a témában a legfrissebb híreket.

Dr. Csoma Mózes, az ELTE Koreai Tanszékének vezetõje azt mondja, a dél-koreai populáris kultúra, úgy mint a filmek, televíziós sorozatok és a zene elõretörése a 2000-es évek elejére tehetõ, nemcsak dél-kelet Ázsiában, Kínában, Japánban, hanem a 2000-es évek közepétõl már az amerikai és európai kontinensen is komoly teret hódított, az elmúlt 7-8 évben pedig hatalmas kulturális áttörés zajlott világszerte.

– A koreai hullámnak nevezett kulturális robbanás zászlóshajója a mozifilmek voltak, Magyarországon elsõ körben 2003-ban a Titanic filmfesztiválon voltak láthatók Kim Ki-Dok rendezõ alkotásai, második körben pedig a 2000-es évek közepétõl jelentek meg a koreai tévésorozatok. 2008-ban vetítették elõször Magyarországon a Palota ékköve címû sorozatot, amely az 1500-as években, késõi középkorban játszódó történet volt, a második sorozat pedig a Silla királyság ékköve címû produkció. Általánosan jellemzõ ezekre a sorozatokra, hogy mindegyik fõhõse egy olyan nõ, akinek a korai konfuciánus társadalomban háttérbe szorított osztályrész jutott, ezzel ellentétben ezekben a filmekben a hátrányos helyzet ellenére ki tudnak törni, sikeresek tudnak lenni – hangsúlyozta a szakember, aki hozzátette, hogy a Palota ékköve sorozat itthoni sugárzása kapcsán a dél-koreai sajtó rekordot döntõ nézettségrõl számolt be. – 2008 elõtt hazánkban nem volt koreai képzés, ebben az évben alakult meg az ELTE Koreai Tanszéke, melynek akkor 15, most pedig 140 hallgatója van.

Ez pedig ennek a világméretû folyamatnak a keretébe illeszthetõ. A tévésorozatok hatását a tanszéken is érzékeltük, ugyanis idõsebb hölgyek és urak is telefonáltak, hogy van-e lehetõség arra, hogy õk elkezdjenek koreai nyelvet tanulni – tette hozzá Csoma Mózes.

Hogyan tudott világjelenséggé válni ez a kultúra? – tettük fel a kérdést Vincze Teréz filmkritikusnak. A nemzetközi siker szempontjából a 2002-es Téli Szonáta címû sorozat volt egy fontos határkõ, mely a Japánban elért rendkívüli sikerének köszönhetõen rámutatott a gyártók számára is a sorozatok külföldi terjesztésében rejlõ anyagi lehetõségekre. Ez nem kosztümös, hanem kortárs történet volt, és a koreai és más ázsiai filmkultúrákat is gyakran jellemzõ érzelmes, erõsen melodramatikus hang jellemzi, ugyanakkor nagyon fordulatos romantikus szál képezi az alapját. – Ennek a típusú sorozatnak a legfõbb célközönségét a középkorú nõk alkotják, az õ megnevezésük koreaiul az ahjumma (adzsumma). A japán sikertörténetnek is õk voltak a hajtóerõi. Nagyjából 2005-2006 körül kezd el terebélyesedni az Ázsián kívüli rajongótábor, akik jellemzõen online felületeken fogyasztják a sorozatokat és kommunikálnak egymással.

A koreai televíziós sorozatok ezeknek a rajongói csoportoknak köszönhetõen nagyon hamar elérhetõk online, angol felirattal a világ minden tájáról – árulja el a filmkritikus, aki érdekességként említi, hogy a televíziós sorozatok sikere jelentõs hatással van a dél-koreai turizmusra is, nagyon sokan kíváncsiak ugyanis a sorozatok forgatási helyszíneire.
Szegedi rajongónk, Palotás Mária is több forgatási helyszínre is ellátogatott, mint mondta, Gyeongju városába is eljutott, ami az egykori Silla királyság központja volt.

– Ez a hely valójában egy falak nélküli múzeum, modern és misztikus egyszerre, fantasztikus élmény volt. Mint ahogy a Szöultól 30 km-re lévõ egyik forgatási helyszín is örök élmény marad, ahol 571 fotót készítettem. Négy órán keresztül egyedül bolyongtam a 3 hektáros helyszínen, felismertem a sorozatokból ismerõs helyszíneket, még az uralkodó trónját is megtaláltam. Bele is ültem – árulta el Mária, aki jövõre is el szeretne utazni ebbe az országba. Mint mondja, itt csak mosolygós emberekkel találkozott.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 26. - 09:22:44 10/10
(221477/239045)
Na, megjött az esõ, szép csendesen áztatva esik, de "rettentõ" hideg lett!
Még a fejem is megfájdult.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 26. - 06:27:54 10/10
(221476/239045)
Sziasztok!

Késõ este hallottam valami dörgést, a szél is fújt, de egy szem esõ nem volt.
Viszont ma reggelre kellemesen hûs a levegõ, és ha a következõ éjszakák is hûvösek lesznek,
akkor a délutáni 30+ fokokat könnyebben el lehet viselni.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 25. - 19:05:25 10/10
(221475/239045)
Sziasztok!

Ideértem , ha késõn is, remélem mindenki megmaradt ebben a nagy melegben?
Nagyon készülök, ma a bicikliülésbe varrtam egy kis pihe-puha bélést, hogy ne törje meg a csöppemet.
Mûanyag, abba meg bele is lehet pállni, egy kis pamutvászon huzat meg kellemes is.
10/10
döncimama 2015 júl. 24. - 20:30:55 10/10
(221474/239045)
Kedves Mennyei Harmónia, köszönöm szépen!
offtopic
Crutia 2015 júl. 24. - 18:25:14
(221473/239045)
Kedves mindenki!
Tudom régen jelentkeztem itt a partokon, a mentségem pedig csak annyi, hogy kutya kimerítõ dolgozni ebben a kánikulában. Hiába minden trükk és pancsikolás, a gyerekek és a felnõttek egyaránt nehezen viselik a hõséget.:(((
Így utólag is boldog születésnapot/névnapot kívánok minden ünnepeltünknek!
10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 24. - 10:20:05 10/10
(221472/239045)
Sziasztok!

Vasárnap érkeznek, igaz késõ este, úgy hogy csak hétfõn találkozhatok vele.
Hiába a vizes pöndöly, porszívózás, portörlés, nem is nehéz munka, mégis szakad a víz rólam.
Majd még fõznöm kell, mert a fiúk odavannak fát vágni télire, és este kikoldulva jönnek haza.
Van egy kis erdõnk, ami ellát bennünket fával.

Mint említettem, téli tájképek nézegetése, mint pszichológia, jó ebben a hõségben.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 júl. 24. - 01:51:41
(221471/239045)
Habár tudok még egy ennél is jobb vízesést, igaz ez csak valahol az 5ik perc körül mutatkozik meg.


https://www.youtube.com/watch?v=_hjc9xZ53PQ


Illetve egy igazi szívbõl jövõ fürdõzést, tele életörömmel. Ezzel búcsúzom ma hajnalra.

https://www.youtube.com/watch?v=hMEv54qsnR8

Ha valakinek van 10-15 perce tartson velem ezekre a kellemes vizes helyekre.
Még egy jó hír: itt megint esik már nincs 30 fok.
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 júl. 24. - 01:33:10
(221470/239045)
Itt jó lesz?
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 júl. 24. - 01:30:50 Előzmény kimbin01
(221469/239045)
Köszönöm, hogy írtál, sajnálom, hogy beteg volt, remélem, hogy jobban van. Hogy bírja ezt a hõséget? Van egy jó hírem, ma errefelé már esett az esõ és kicsit hûlt a levegõ - nem 41 fok csak 33. :)
Ezeknek a csöppségeknek egy kis vízben a legjobb. Nekünk meg sok vízben lenne ... :)
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 júl. 24. - 01:27:50
(221468/239045)
:))))
offtopic
Mennyei Harmónia 2015 júl. 24. - 01:20:13
(221467/239045)
Kedves Magdolnák, Magdik, Magdalénák! Névnapotok alkalmából, bár megkésve, de szeretettel gratulálok és minden jót kívánok.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 júl. 23. - 23:03:57 10/10
(221466/239045)
És miért is tanult, meg küzdött? Nem a saját boldogulásáért, hanem a bosszúért!
Fordítva is igaz, hogy az eszköz nem szentesíti a célt. Ha jogos is, saját magának kell
kikaparni a gesztenyét.