offtopic
Crutia 2015 aug. 15. - 12:47:21
(221645/239045)
"...és az Ember is a maga képére teremti az Istent." /Popper P./
Mellékelve egy indián Madonna - szerintem csak az elsõ benyomás furcsa. De minél tovább nézed...
bori3 2015 aug. 15. - 12:43:57
(221644/239045)
Ljerk, várnálak a KHT-ban egy kis eszmecserére a Gye Baek kapcsán .... :)))
offtopic
Crutia 2015 aug. 15. - 12:41:34
(221643/239045)
Szia!
Anno a Chuno vetítésekor Oh Ji Ho tekintete emlékeztetett egy meggyötört Krisztus-arcra.
Illiona 2015 aug. 15. - 08:19:57
(221642/239045)
Megnéztétek ezt a videót?

azért ez a csók nem semmi!!!!!!!!!!

vajon igazi??? egy szinpadon nem lehet ugy trükközni, meg összevágni mint egy filmben!!!???

a felvétel és a fotó sem éles, de próbáltam más felvételeket is keresni, de van amirõl pont ezt a befejezést hagyták le !
(Arról nem is beszélve, hogy mennyi más tennivalóm lenne éppen, ehelyett a Halál csókját vadászom!)
Illiona 2015 aug. 15. - 06:56:31
(221641/239045)
megtaláltam Junsu "Halál" voltát:

https://www.youtube.com/watch?v=VXMQQHuCs7k
Illiona 2015 aug. 15. - 06:52:15
(221640/239045)
Koreai vendégemet elvittem egy szegedi sétára, kb ugyanugy ahogy Titeket, amikor Szegeden volt a Libagoly találkozó.
Utána beültünk egy étterembe a teraszra a Tisza-parton.
A vacsora haltepertõ , szegedi hallé, és volt egy vegyestál amin volt mandulás csirke, süllõ (én csak sellõnek mondom) juhtúrós pulyka, meg még valami , mindez grillezett zöldségekkel, és a desszert pedig egy nagy tálra összepakolt pici falatok: somlói galuska, szatymazi barackos pite, és almás diós palacsinta.
A hölgynek nagyon tetszett minden, lelkesen fotózta az ételeket, koreai önmagamra emlékeztettett!
A palacsintát már ismerte, nem elõször jár Magyarországon.
az étteremben volt cigányzene is, és nagyon tetszett nekik! Igazi hangulatos, kellemes este volt.
Illiona 2015 aug. 15. - 06:42:33
(221639/239045)
Igen, az ilyen szinpadi mûveknél kicsit fura, hogy európai kulturkörbõl való személyt egy koreai- fekete haj, és ferde szem- személyesít meg.
Junsu pl mint Halál tökéletes az Elizabethben, õ olyan világpolgár kinézetû külsõleg, a Halál maga pedig nemzettelen, Junsu hangja pedig tud halálian dermesztõ lenni.

De Rudolf Nagyherceg viszont már cikis.

És hát nekem az is furcsa, hogy Jézus szerepében a Jézus Krisztus Szupersztárban Egy igazi koreai arcú - bár nagyon tehetséges - szinész tünik fel. Az egyetlen, akit alkalmas lenne Jézus Szerepére, és koreai, az a Damo fõszerepében egy Kim MIn Jun nevû szinész, akit nem is láttam másban, de külsüségekben is rájátszott a jézusi karakterre, inkább volt "tanító" mint "harcos", ráadásul az öltözéke is egyértelmûen Jézusra emlékeztetett.

Ezzel együtt elfogadó vagyok ezekkel a darabokkal szemben. Szeretem nézni, hallgatni õket.

Kép: a Damo c soriból
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 15. - 00:57:45 8/10
(221638/239045)
További szép éjt!:))))))))))) Silla 8 csillaga ragyogja be álmaink és a Sárkány kék mosolya!:)

Kellemes hétvégét, jó szórakozást azoknak, akik a koreai programokon vesznek részt!:)
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 15. - 00:53:35 8/10
(221637/239045)
"A következõ bolygón egy iszákos lakott. Ez a látogatás nagyon rövid ideig tartott, de nagyon elszomorította a kis herceget.

Ott találta az iszákost egy sor üres meg egy sor teli palack elõtt.

- Hát te mit csinálsz itt? - kérdezte tõle.

- Iszom - felelte gyászos képpel az iszákos.

- Miért iszol? - kérdezte a kis herceg.

- Hogy felejtsek - felelte az iszákos.

- Mit? - tudakolta a kis herceg, mert máris megsajnálta.

- Azt, hogy szégyellem magam - felelte az iszákos és lehajtotta a fejét.

A kis herceg szeretett volna segíteni rajta.

- Miért szégyelled magad? - kérdezte.

- Mert iszom - vágta el a további beszélgetést az iszákos, és mélységes hallgatásba süllyedt.

A kis herceg meghökkenve szedelõzködött.

"Bizony, bizony - gondolta út közben -, a fölnõttek rettentõen furcsák"
Antoine de Saint-Exupéry : A kis herceg - Fordította: Rónay György - 12. fejezet



A kis herceg roppant népszerû Koreában is. A Flower Boys Next Door-ban a játékfüggõknek és szüleiknek tartanak a sorozat egyik részében elõadást a függõségrõl, ezzel a kis herceg idézettel felvezetve. Nekem nagyon tetszett ez a filmbeli megoldás, ahogy a családon belüli megértéssel igyekszik ezt a súlyos problémát enyhíteni, elzárkózás, bûntudat helyett inkább a közös élmény... Hmm, egy próbát nálunk is megérne...

Kép forrása: http://www.libri.hu/konyv/antoine_de_saint-exupery.a-kis-herceg.html
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 15. - 00:38:34 8/10
(221636/239045)
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 15. - 00:30:53 8/10
(221635/239045)
Biztosan érdekes lehetett a beszélgetés, a metakommunikációd és a szenvedélyességed elég meggyõzõ lehetett. Azt hiszem, a hölgyre nagyobb hatást gyakorolhatott, mint egy visszafogott tökéletes koreai nyelven folytatott társalgás!:) Mit szólt az ételhez, tetszett neki?
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 15. - 00:23:29 8/10
(221634/239045)
Pufff, a Nyomorultak, egy másik nagy kedvenc a múltból...egy villanásnyira megjelent a közönség... mellkasra szorított kezek, feszült arcok... teljes extázis...
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 15. - 00:09:12 8/10
(221633/239045)
Érdekes volt, de mivel ez nekem egy régi nagy kedvencem, ezért az eredeti van a fülemben... szeretem a koreai nyelvet, több száz órát néztem felirattal, de itt most zavart még úgy is, hogy a híres sorok angolul voltak... Bocs, de vannak meghatározó élmények, nekem ehhez ilyenek fûzõdnek...

Bianne...
8/10
offtopic
edimir 2015 aug. 14. - 23:56:46 8/10
(221632/239045)
Nagyon érdekes volt a Doktornõ. Emlékszem, elõször engem kifejezetten idegesített, de épp maggi mutatott rá a kiszolgáltatottságára, ahogy elragadják egy tõle idegen, erõszakkal, vérrel teli világba. Csodálatos a karakter fejlõdése, ahogy az izgága, elégedetlenkedõ perszóna fokozatosan átalakul. Kezdetben még a hangja is zavart, érdekes, aztán már olyan élettelivé vált, meleggé...

Én nem érzékeltem a filmben a "fantasys hókuszpókokat", nekem az a mese része volt. Egy mesében lehetnek mesebeli, csodás elemek, hiszen épp az a mese egyik sajátossága. A Legendben ott volt a Négy Õrzõ, itt pedig különleges eszközökkel harcolók (villám, fagy, fuvola, tûzkéz), ott 2000 év ugrás az idõben, itt kb. 600 év. Ott a Menny Fia egyszerûen csak alászállt az Égbõl a Hegyre, itt a HWa Ta különleges idõkapuja nyílt meg alkalmanként. Hogy mért épp ezt a kort választotta ki a rendezõ, nem tudom. Annyira nem vagyok járatos a koreai történelemben, de ha jól emlékszem, akkor Gongmin az utolsó jelentõs uralkodója Korjónak, ha úgy tetszik, akkor épp a történelem egy korszakváltása elõtt vagyunk, Korjót Csoszon váltja, Yuant pedig majd a Ming birodalom... A filmben ábrázolt Gongmin ha úgy tetszik, akkor az identitást teremtõ uralkodó, aki saját pecsétet használ, a yuani öltözéket koreai cseréli, felvállalja a harcot a függetlenségért... és ne feledjük, hogy a film végén ott az északi területek visszaszerzéséért folyó küzdelem...

A film attól remek, hogy a mese közbe azért igenis próbál apró jelzésekkel visszautalni a valós történelemre. Erre is nagyon jó a Doktornõ karaktere, hiszen õ tudja a történelmi tanulmányaiból, hogy a királyi párnak nem születik gyermeke, ezért is olyan meglepett a királyné terhességén. Mint ahogy azzal is tisztában van, hogy a Király szerelme az imádott nõ elvesztése után hogyan teszi az uralkodót közönyössé minden iránt, ezért is köti a Királyné lelkére, hogy vigyázzon az egészségére, mert az a Király legfõbb támasza. Izgalmas megoldást ad a festészetet kedvelõ király szenvedélyére, a filmben ez a gondban lévõ király számára egyfajta megoldást keresõ relaxáció, a nyugtalanság levezetése, míg a kéz fest, a fej töpreng....
A Doktornõ képviseli Choi Young mai kettõs megítélését, egyrészt a véreskezû királyi támaszt... emlékezzünk csak, ahogy a film elején még egyszerûen pszichopatának nevezi.... aztán jön a legenda.. kõ/pénz... a Doktornõ idézi fel a közismert jellemzõt, a tántoríthatatlan hûséget és megvesztegethetetlenséget.... Zseniális, ahogy aztán ezt a filmben ütköztetik a Kapitány hamis megvesztegetési ügyével, ahol nevetséges a vád, egész bensõnk tiltakozik a méltánytalanság ellen...végül az öléstõl megcsömörlött harcos belsõ szenvedését is megértjük....
A Doktornõ pedig épp azt menti meg mûtétjével, aki Choi Young gyilkosa lesz majd, az új korszak jövendõ uralkodója... és a filmben ott Choi Young reakciója, amikor ezt elmondja neki a Doktornõ... nem tesz szemrehányást, egyszerûen nem érdekli, jöjjön, aminek jönni kell... a sors elfogadása...

Annyi briliáns párbeszéd található a filmben, annyi bölcsesség... megannyi végiggondolandó...

Én nem kizökkenést éreztem, inkább a történet ritmusának változását, ahogy a kezdeti sodrás a végére lelassul, ahogy a dolgok beérnek...ahogy a világ összeszûkül a Kapitány szobájára... két emberre... és egy csészére... mi pedig torokszorítva várjuk a hajnalt...

Itt egy másiki kedvenc képem - a Doktornõ mosolya - szerintem ez is gyógyító!:)
Illiona 2015 aug. 14. - 12:38:43
(221631/239045)
még egy:

https://www.youtube.com/watch?v=3nnM4ZmwTq0

Az énekes az a Hong Kwang Ho, aki a Balbanbalbam c dalt énekli a Sillából...

KÉp: szintén Szöulban, egy plázában hirdetõoszlopon az Elizabeth.


Tegnap este egy igazi koreai hölggyel vacsoráztam Szegeden!
fantasztikus volt, bár nehezen értettük meg egymást, de õ is nagy filmrajongó, Vannak közös közös kedvencek! Rainért azért rajong mert erõs és egyenes, és tisztességes ember, aki tud küzdeni

és még sok másról is volt szó!
Szintén nézi a Hwajungot, és a Yong Pal c drámát is. A Yong Pal-t "jópari" nak ejti, majd ma este elmesélem neki mi volt a 4. részben, én azt még éjjel megnéztem.
Illiona 2015 aug. 14. - 12:27:32
(221630/239045)
na jó, még egy zene:

https://www.youtube.com/watch?v=01tVtAZNUec

Egyébként nemigen jó hallgatni, mert munka közben állandóan odakapcsolok, hogy ez + az hogy néz ki.

hiába, az élõ elõadás varázsa van.
kint csak ugy nem lehet jegyet venni, pillanatok alatt elkapkodják az egyébként drága jegyeket.

Kép: szintén saját plakátfoto
Illiona 2015 aug. 14. - 12:11:26
(221629/239045)
Sziasztok!

Tavaly, amikor rendszeresen tettem fel dalokat, volt hogy egy héten keresztül csak musical részleteket válogattam. Nagyon kevés jó minõségû videó volt, azok is fõleg különféle mûsorokból részletek!

Jelenleg több musicalnak is van elõadása kint Szöulban, a Nyomorultak, A Jézus krisztus Szupersztár, az Elizabeth mind ezen a nyáron vannak terítéken.

A YT csatornán nagyon sokféle viszonylag friss felvétel jelent meg, és vannak köztük ugyan kézikamerás, de profibb, jó minõségû videó is.
most csak egyet teszek ide, de itt a többi ajánlásból tucatnyi jó muzsikát
kereshettek:

https://www.youtube.com/watch?v=XmvTQ8qNhjE

kép: reklám Szöul utcáin, saját fotó
10/10
Ljerk 2015 aug. 14. - 10:16:02 10/10 Előzmény edimir
(221628/239045)
A Faith-el egyébként semmi bajom nem volt ezen kivül amit leírtam, mert jók voltak a szereplõk, még a doktornõvel is kibékültem egy idõ után, nagyon nézhetõ sorozat volt.

DE. :)) Egy mozinak tökéletes szemfényvesztésnek kell lennie szó szerint és átvitt értelemben is, a Faithben állandóan kikerültem a varázsból a fantasys hókuszpókokkal meg avval, hogy tudtam - érdemben nem játszhat komoly szerepet a sci-fis rész sem. Shillában könnyen elvarázsolódtunk, mert az még szerintem a koreaiak többsége se tudta, hogy most hányan nõvérek, vagy Mishil mikor élt - így például Dokmán jelenetei Jusinnal és Alcheonnal az elsõ csatájában szerves részei voltak a történetnek, nem zökkentett ki semmi belõle.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 aug. 13. - 11:30:14 10/10
(221627/239045)
Úgy néz ki belátható idõn belül vége a hõségnek. Most kezdett folyni rólam a víz, hogy
leültem egy kis fõzés után.
10/10
offtopic
kimbin01 2015 aug. 13. - 08:15:52 10/10
(221626/239045)