Shilla-Gyerim 2012 ápr. 21. - 15:38:30
(117285/239045)
sziasztok.
Hát volt mit visszaolvassak.:)))))))))))))
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 15:34:18 10/10
(117284/239045)
Hááááát.....azt talán ne......de Pekcse történetérõl kevesebb alkotás született.......de Shusono, Piryu és Onjo története is megérne nehány sorozatot.....Pekcsérõl nincs igazán feldolgozás.
10/10
nagymacs 2012 ápr. 21. - 15:33:29 10/10 Előzmény maggi99
(117283/239045)
Egyetértek. Mégha vissza is fojtotta magában, de idõnként elõjön ez. Nem véletlenül vágja Wolya ezt többször a fejéhez. :)))
10/10
nagymacs 2012 ápr. 21. - 15:29:41 10/10 Előzmény edimir
(117282/239045)
Ezzel is egyet értek. + Én Wolyát sem ítélem el, nagyon tetszik, amikor Yushinnal vitatkoznak, s azt mondja neki, te már tartottad a fiadat a kezedben, egyetelen élet súlya is mekkora, hát még egy egész népé. :)) A mi történelmünkkel igazán megérthetjük õt! :))
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 15:28:00 10/10
(117281/239045)
Tulajdonképpen igen......és Sedzsong tette ilyenné........bigottan hagyomány-követõvé.
10/10
nagymacs 2012 ápr. 21. - 15:27:03 10/10 Előzmény edimir
(117280/239045)
És amikor Wolya kiszabadítja, vajon hányan mentek volna vissza? Vagy inkább az ellenállást választják?
Már nem bírom ki, hogy ne írjak valamit, bár még nem olvastalak végig vissza benneteket.
Véleményem szerint Bidam a gayai ellenállás ügyével Deokmannak is csapdát állított, legalábbis manipulálta: Chunchu meg is mondja õfelségének, hogy ne foglalkozzon a gayai ellenállással, ne csináljon ügyet belõle. Úgy látszik a hatalomban Deokman is elpuhult egy kicsit, tudja, hogy nem tennének ellene rosszat, mégsem tûri õket. persze tudom, hogy felségárulás .. stb. De a Gayai ellenállás nem véletlenül nem oszlott fel: évszázados beidegzett félelmet nem lehet csak úgy megszüntetni, Deokman tehát tanul a hibájából, és egyedül merészkedik az ellenállók közé, illetve hagyja ott Chunchut, hogy egyezzenek meg.
Személy szerint A koronázási jelent, Bidam híres gondolata után napokig fejbe kólintva járkáltam, annyira megviselt, mikor elõször láttam. Nem szerettem igazán ezeket a betoldott részeket. Bidam sem tetszett cselszövõként, úgyhogy nagyon örültem, amikor Deokman könnyei miatt lemond a cselszövésrõl, s újra az a szerethetõ ember lesz a maga esendõségében, bizonytalanságában. Fájt a film vége, de túl néhány sorozaton, hogy megtanultam kicsit "koreaiul", tudom, hogy másként nem végzõdhetett, persze itt kötötte õket a történelem is.
10/10
offtopic
nagymacs 2012 ápr. 21. - 15:09:39 10/10 Előzmény vondermonarchie
(117279/239045)
A fordított kalitka! végül is rács az rács. :)))
offtopic
mioka1 2012 ápr. 21. - 15:05:23
(117278/239045)
kinézek...elállt az esõ...

további szép napot!
offtopic
mioka1 2012 ápr. 21. - 15:03:02
(117277/239045)
írjunk már egy új bidam-filmet kng-nek, mire kijön a börtönbõl...bocsi a seregbõl...:)
addigra úgyis beleõszül:)
mioka1 2012 ápr. 21. - 14:55:15
(117276/239045)
de ha az igazi tokmán jó uralkodó volt, akkor az igaz Bidamot csak a nõi mivolta készteti lázadásra? vagy valójában micsoda? a kisnemesek érdeke?

http://www.youtube.com/watch?v=ENQajNbExAQ

itt egy másik aranyos bidám klippp

köszönöm, hogy leírtad...sokkal több az igazságmag, mint gondoltam! Az eredeti történet még jobban megérdemelte volna a filmet szerintem...

akkor Misilnek a valóságban is Sejong volt a férje, és az õ gyerekük volt Bidam, ha jól követtem?
mioka1 2012 ápr. 21. - 14:48:38 Előzmény Ma Ya
(117275/239045)
mindjárt hanyatt esek...akkor ebben sokkal több a valódi elem, mint gondoltam...

csak nagyon kiforgatták
mioka1 2012 ápr. 21. - 14:44:55 Előzmény Ma Ya
(117274/239045)
Istenemre, ez eddig jobb, mint a film!!
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 14:17:19 10/10
(117273/239045)
Nagyjából ennyi az "igaztörténet".
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 14:16:11 10/10
(117272/239045)
Még Bidam is segit elfolytani a Szohpum-lázadást, hiszen Pekcse és Koguryo éppen békét kötött, azonnal megtámadnák Sillát, fel is erõsödnek a határvillongások. Sokan feltételezik, hogy Bidam is beletörõdött a kialakult helyzetbe. Azonban mindössze arról van szó, hogy kiderül kémek útján, hogy Pekcse háborúra készül. Igy a hatalmi harc látszólag megszûnt. Azonban ez a kb. 10 esztendõ csak látszólagos összefogást hozott......Silla megnyeri a háborúit, a királynõrõl be kell látni, hogy hasznos törvényeket hozott, bár nagyon húzza a házzasságkötését, de el kell fogadni, hogy a háború miatt ez igy helyes.......azonban a királynõ még a háborút követõ 3 évben is hajadon. Ekkor Bidam a hegyekbe vonul, és dolgozni kezd egy trónfosztást elõkészitõ terven. Ezalatt a királynõ a fiatal önmagára emlékeztetõ unokahugát késziti fel az uralkodásra, és nõvére fiát Chunchut. Bidam ezalatt megfontolta terveit, és a nõi uralmat ellenzõ nemesek haderejét kezdi egységes sereggé szervezni, és kezdetét veszi a 2. Bidam-lázadás. Ezt egy hónap alatt leverik, a vezetõket kivégzik, kivéve Bidamot, bár rá is halál vár, a királynõ elitélte. Azonban a királynõ az õ kivégzését egy ünnepre tûzte ki, azonban Tokmán agydaganata ekkor már oly mértékû, és oly fájdalmas, hogy a királynõ ágynak esik, ahonnan többé nem kel fel, és négy napi szenvedés után meghal. A temetési szertartás után egy héttel Jindokot megkoronázzák......Jusin és Alcheon immár fiaikat szeretnék Jindok figyelmébe ajánlani.
Egy hét múlva Bidamot lefejezik........láthatóvá válik, hogy Jindok kiváló követõje Tokmánnak, és ott az elrettentõ példa, mi vár a lázadókra. Igy Jindok azzal az igérettel, hogy utódja csak Chunchu lehet, békében uralkodhat.
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 14:02:02 10/10
(117271/239045)
Idõközben menesztették Jinji királyt, és elhunyt bátyjának gyermeke kerül trónra. Jinji gyermekeit magas származásúvá fokozzák le. Csinpjong királynak két lánya születik, az egyiket, Tokmánt, mivel ike, az isteneknek ajánlva kolostori nevelésbe adják engesztelésül. Azonban az elsõnek született Csonmjong fizikailag gyenge, és inkább anya-tipus. Szerelembõl megy férjhez, a lefokozott unokatestvéréhez, aki csatában meghal. Pár hónap múlva felesége a szüléskor követi õt. A gyermek életben marad, azonban az örökös-nélküli országban csatározások folynak a trónért, igy a gyermeket élete megvédése érdekében Kinába küldik. A király nem tehet mást, csak elõveszi a másik ikret, Tokmánt. És ebben a helyzetben két férj-jrlölt kerül szóba.....a gayai Jushin, igy a további gaya-lázadások élét lehetne elvenni, illetve a han-fõnök leszármazott Alcheon, ez a házasság az uralkodásra esélyes han-ok közül egyesitene kettõt, ami nagy erõ a királyi hatalomnak.......azonban Tokmán kiváló nevelést kap a kolostorban, értelmes, ismeri a papi harcmûvészetet, a törvényeket........és egyeduralkodó akar lenni.
Amikor ez kiderül, szembekerül legnagyobb politikai ellenfelével, az urak tanácsának akkori elnökével, Bidammal, aki Tokmán férjét várja az uralkodói székbe. Alcheon és Jusin vetekszik a királynõ kegyeiért, igy mellette állnak, és Chunchu a kinai udvar homályában elrejtve nevelkedik......Ekkor, Tokmán uralkodásának elsõ évében kerül sor az elsõ Bidam lázadásra, ami még egyenlõre a törvénykezés korlátozására szoritkozik......Azonban az egyik, Bidam-hû hwarang alakulat fegyvert ragad a lázadás elültekor, ennek vezetõje Szohpum, a tehetséges kisnemes.
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 13:47:27 10/10
(117270/239045)
Illetve 4.....Csonmjongot is ideszámitva.
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 13:44:45 10/10
(117269/239045)
hát 5 személyes a történet.....Silla 6 "hanból" alakult......ebbõl az egyik Alcheon családjáé.
Jusin a meghóditott, annektált gayai törzsbõl származik, de az rokonságba kerül a vezetõ törzzsel, a királyi családdal. Lányszöktetés okából kifolyólag.
Misil úrnõ rokonságban áll a királyi családdal, férje pedig Szedzsong, az urak tanácsának a tagja, mellékállásban tábornok.
Most kb az a helyzet, hogy Kim Szohjon próbálja legalizálni a házasságát, ami további adókkal sikerül is. Igy Jushin törvényesnek itélt, úgynevezett "magas származású" ágyban látja meg a napvilágot, ez feljogositja õt arra, hogy amennyiben nincs örökös a királyi családban, versenybe szállhat a trónért. Ugyanilyen helyzetbe születik Alcheon is, annyival elõnyösebb a poziciója, hogy családja az egyesült hat vezér egyike, igy családjába átkerülhet a "szent származás".
Misil úrnõ nem törvényes ágyban született, ahogy férje sem, igy semmilyen követelése nem lehet gyermeküknek, Bidamnak, aki esetleg egy "magas származású" hölggyel kötött házasság esetén utódja helyzetén javithat. Misil úrnõ gyermeke már megszületett, a többiek nagyjából 20 év múlva fognak megszületni.
Misil éli a feleségek életét, de ambiciózus hölgy, azonban férje ezt nem értékeli......a hölgy iskolát szervezett a szolgálóknak, ahol maga tanitja õket, és bizonyos jogokat terjeszt ki a rabszolgákra is. És bár a háznép szereti õt, férje tart attól hogy felesége életmódja nem viv ki tetszést a nemesek között. Éppen ezért, a most kb. 3 esztendõs fiúgyermeket elveszi anyjától, és nemesi csapatai kapitányának nevelésére adja õt, igy a gyermek fegyverek között nõ fel, és hamarabb tud politikai kifejezéseket kimondani, mint vizet kérni. Amint lehet, apródként teljesit szolgálatot apja mellett, ekkor kb. 10 esztendõs......ezzel mintegy 6 évvel elõzi meg kortársait, és csak havonta egyszer találkozhat anyjával. Apját isteniti, aki persze rideg magatartásával neje felé a gyermeket elidegeniti az anyjától. De jó katonát, politikust nevelt a hagyományok szellemét tekintve.....Bidam 16 éves, amikor egy 100 fõnyi kontingenssel létrehozhatja a Hwarang alakulatát, mely a vas virága nevet viseli /egyes forditások szerint/. Szinte elkönyvelhetõ, hogy magas karrier vár rá......18 évesen nõsül meg, egy magas származású hölgyet vesz el, akit apja választ számára, de a hölgy 1 év múlva a szülésbe gyermekével együtt meghal. És most kezd megszületni a további 3 fõszereplõ.
mioka1 2012 ápr. 21. - 13:16:16
(117268/239045)
elõ is veszem az igaz történetet...engem a valóság , ami igazán érdekel:)

nem tudom, mit lehet belõle kihámozni a szereplõkre nézve, a legendákból?
offtopic
mioka1 2012 ápr. 21. - 13:13:00
(117267/239045)
kedves Judy!

majd meglátod, mekkora a különbség az 50 és a 60 közt! ezt a richter skála léptékével jellemezném...mondjuk az 1 es Richterskála és a 7 es közti a különbség:)

Úgyhogy élvezd ki a fiatalságod!:)

de mi lesz, ha vége lesz Shillának?:)
10/10
Ma Ya 2012 ápr. 21. - 13:02:03 10/10
(117266/239045)
ne is mondd