9/10
dorombka 2012 febr. 27. - 05:57:54 9/10
(106805/239045)
Mily gazdagság, milyen bõség!
Élõ dobbal, dobverõvel,
dörögjön a dob erõvel,
örvendezzünk az õsökkel....

Harang és dob döndülése,
ünnepi tánc lebegése,
vendégsereg fényessége
vigad, örül jókedvébe'....

KÁROLYI AMY FORDÍTÁSA

Mindenkinek szép jó reggelt, nagyszerû napot, pihentetõ estét, nyugodt hetet kívánok !

Ezzel a verssel a kínai követ és kereskedõ karaván érkezéséhez kívántam hangulatot adni.
10/10
micike_MSc 2012 febr. 27. - 00:51:20 10/10
(106804/239045)
A magamban beszélgetést nem szó szerint értettem, csak gondoltam, így legalább angolosan távozom...:))))
A nyilas jelenetnél rögtön bevillant nekem, hogy Jusin már tudja, hogy Tokmán nõ - vagy pedig akkor jött rá, de biztosan nem késõbb. (Mivel erre is visszagondol.)
Ezt az "elõbb kezdi szeretni" részt nem értem... :)
Úgy szereti, mint a katonáit, akikért szintén aggódik, vagy "máshogy"?
És aztán megnyugszik, mikor rájön/megérzi, hogy Tokmán nõ, tehát "máshogy" is szeretheti?...:))))

Szerintem Jusin elég hamar rájött, hogy Tokmán nem férfi, és a lány keménysége, kitartása miatt érzett tisztelete, csodálata, sõt aggodalma alakult át lassan mély szerelemmé (mint ahogy Bidamnál is).
De most már tényleg aludnunk kellene, úgyhogy jó éjszakát Neked!
:)))
offtopic
maggi99 2012 febr. 27. - 00:43:22
(106803/239045)
Szép Sillás álmokat Mindenkinek :)))
Hátmelengetõset, odabújósat, angyalmosolyút, napfényeset és mennyeit :)))
Sarkcsillagosat annak, akit illet :)))
Kukucskálóknak, Olvasóknak, Bujdosóknak, Csellengõknek különösen szépet :))
Aludjatok jól :)))))
offtopic
maggi99 2012 febr. 27. - 00:34:52
(106802/239045)
Nemcsak magadban beszélgetsz, mert én azért néha kukucskálok ide. :)))
És tetszik, amit írsz :))

Azt hiszem, pont ezeknél a részeknél szeret bele. És talán tényleg észreveszi már a nyilazáskor, hogy lány. Vagy talán arra is lassan jön rá. Szerintem elõbb kezdi szeretni és pont ezért érzi meg, hogy lány :)))
10/10
micike_MSc 2012 febr. 27. - 00:33:31 10/10
(106801/239045)
Ugye?! :))))
De most már tényleg jó éjszakát!
:)
10/10
micike_MSc 2012 febr. 27. - 00:30:25 10/10
(106800/239045)
Még egy kérdés felmerült ma, amirõl szeretnék írni, vagyis hogy Jusin mikor jött rá, hogy Tokmán lány.
Mikor ez a filmben kiderül, Jusin visszagondol (vagy meséli?) arra, hogy "kileste", mikor fürdött...
De nem csak erre gondol, hanem arra is, amikor Tokmán éjszaka - kiengedett hajjal - gyakorolta az íjazást.
Ez viszont jóval korábban volt, nagyjából azon részek elején (talán 8-9.?), mikor Jusint már UTW, Tokmánt pedig LYW alakítja, vagyis már felnõttek.
És ez igazándiból ennél a mostani ismétlésnél tûnt fel nekem, mikor Jusin nézi a nyilazó Tokmánt, aki végre beletalál a célba, és nem megdícséri, hanem megkérdezi tõle, hogy miért nem alszik, pihennie kell.
Biztos, hogy Jusin ezért mondja neki, hogy csatában maradjon mögötte (hiszen nõ!), és talán a homokzsákokat is azért kötteti a lábára, mert azt reméli, hogy így Tokmán feladja a katonáskodást.
Nyilvánvalóan félti, bár így legalább mellette lehet - ki tudja, mikor szeret/szeretett bele?...:)
Amikor a csatamezõn keresi, akkor már egyértelmûen tudja, hogy Tokmán nõ.

Nos, jól elbeszélgettem magammal, úgyhogy megyek aludni. :)))
A még erre tévedõknek jó éjszakát, szép álmokat kívánok.
És mindenkinek induljon jól az új hét!
Jó éjt!
:)))
offtopic
maggi99 2012 febr. 27. - 00:17:41
(106799/239045)
Érdekes, nekem is ez jutott eszembe :)))))
10/10
micike_MSc 2012 febr. 27. - 00:07:29 10/10
(106798/239045)
Sadaham: a történelmi emlékezet igazán nagy hõsnek írja le, aki a barátja halála után nem vett magához ételt, és így hét nap múlva meghalt.
(Egyébként egy mondás úgy tartja, hogy levegõ nélkül 3 percig, víz nélkül 3 napig, étel nélkül 3 hétig lehet életben maradni...:)
Ha jól tudom, Sadahamnak valójában semmi köze nem volt Misilhez, csak a film írói szõtték bele a történetbe ezt a szerelmet, valószínûleg azért, hogy Misil - ha rá gondol - ábrándosan rebegtethesse a pilláit, miközben túl sok (valóban) kedves, szeretetteli megnyilvánulása nem volt.

Nem tudom, hányan olvastátok a Silla-könyvet, mert abban más árnyalatokat is kap a szereplõk jelleme, mint amit
a sorozatban láttunk.
Ha valaki még nem olvasta, de esetleg szeretné, ezt most ne olvassa el!

SPOILER - SILLA-KÖNYV:
Az Elõszó szerint a sorozat forgatókönyv-írói és a regény írónõje együtt kerestek anyagokat Seondok királynõrõl és koráról - majd az anyagok összegyûjtése után párhuzamosan, de külön kezdték írni a sorozatot és a regényt. Így az alaptörténet bár hasonló, mégis vannak kulcsjelenetek, amik különbözõképpen alakulnak, vagy szereplõk, akiknek eltérõ a jelleme - elsõsorban Bidamé, illetve a regényben van még két hölgy, akik fontos szerepet kaptak Tokmán életében. A filmben viszont a Királynõ már nagyon magányos volt...
A regény szerint Misil olyan családba született, ahol a nõk dolga a férfiak kiszolgálása volt, így az anyja minden fortélyra megtanította, és különbem is híresen gyönyörû volt.
Misil szerette Dzsinhüng király fiát, Pekcsong apját - aki a filmben nem szerepel -, de mikor a férfi nem akarta törvényesen felvállalni a kapcsolatukat, megölte (széttépette a kutyáival, amit Pekcsong herceg végignézett).
Ezután megkeményítette a szívét és elhatározta, hogy soha többé nem fog szeretni senkit, a férfiakat pedig kihasználja a hatalom érdekében. (Ez elég terjedelmes rész a regény elején.)
SeJong nemesi származású, talán a király lánytestvérének (nem törvényes?) fia, aki elsõ látásra beleszeretett Misilbe, és az anyja óvása ellenére ragaszkodott ahhoz, hogy feleségül vegye Misilt, vagyis szívbõl szereti és mindent elnéz neki.
Szolvon egy szegény katona/hwarang, aki szintén beleszeret Misilbe, de általa hatalmat is kap, tehát õ nyer is az ügyön, bár kisebbségi érzése azért van Sejonggal szemben.
Jinji király trónra segítése, majd Misil ágyassága a könyvben is szerepel, de ott Misil a számára már haszontalan újszülöttet egyszerûen kútba dobja.
(Bidam a könyv szerint egy számító alak, aki mikor megtudja, hogy Misil az anyja, meggyûlöli, de a hatalomra tör, és késõbb JeomJonggal - aki itt hwarang, nem sima "patkány" - lázadást vezet a Királynõ ellen. Ez ismert történelmi tény, az viszont nem, hogy KNG volt szíves olyan szerethetõvé tenni Bidam alakját, hogy + 12 részt és szerelmi szálat bodorítottak belõle, miatta, stb...:))
Bidamot Munno menti meg, és Munno segít Szohvának és Tokmánnak új életet kezdeni a sivatagban. Bidam együtt vándorol Munno-val, így ismeri Szohvát és Tokmánt, de mire a sivatagba érnek, Tokmánék már nincsenek ott - így ér véget az elsõ könyv.
SPOILER VÉGE.
offtopic
maggi99 2012 febr. 26. - 23:59:30
(106797/239045)
Most lett vége a Gladiátor címû filmnek. Azért van egy-két jó amerikai film még. Bár ez is angol kooprodukciós :))))
Ridley Scott amúgy is kedvencem. Gondoljunk csak a Szárnyas fejvadászra :)))))
10/10
micike_MSc 2012 febr. 26. - 23:28:58 10/10 Előzmény dorombka
(106796/239045)
Gyönyörû ez a kanna (is).
De mi után sóvárog? Csak nem gömbölyded formákra vágyik?
:))
10/10
Ljerk 2012 febr. 26. - 23:22:32 10/10
(106795/239045)
Avval kezdõdött az egész ügy, ezután értesült Deokmán a helyzet súlyosságáról. De amikor Bidám a kõtábla kiemelkedésénél jelen volt, akkor is a Hwarangok biztosították a rendet a kút körül.
10/10
Ljerk 2012 febr. 26. - 23:17:19 10/10
(106794/239045)
Most jut eszembe hogy Yushin akkor még nem volt elit Hwarang, viszont pont ezekért a tetteiért lett azzá - úgyhogy nem javítok csak megjegyzésként írom le.
10/10
döncimama 2012 febr. 26. - 23:16:54 10/10
(106793/239045)
Az 5. pont úgy gondolom nem tartozott a feladataik közé.
Szerintem erre csak Tokman kérte meg õket. Más rajta kívül nem tette volna.
De ez csak az én véleményem.
10/10
micike_MSc 2012 febr. 26. - 23:16:35 10/10
(106792/239045)
A Cultural Trilogy sorozat egyik része a házakról (Hagyományõrzõ falvak?) szólt, ebbõl valami olyasmire emlékszem, hogy a férfiaknak és a nõknek (illetve a gyerekeiknek) teljesen elkülönült lakrészeik voltak, talán csak az étkezõt használták közösen, bár ha jól rémlik, a nõk és gyerekek a férfiak után ettek csak; és külön házikó/ helyiség volt az intim együttlétekre - mint valami "randiszoba"...
(Még meg is jegyezte egy középkorú férfi a sorozatban, hogy tkp. nem is tudja, hogy' jött a világra...:))
10/10
döncimama 2012 febr. 26. - 23:13:48 10/10
(106791/239045)
Hát legyen igazad. Nem lenne jó neki egyedül megöregedni. Én drukkolok.
És természetesen ezek után igyekszem majd én is a filmen látható anyóssá válni!
Tényleg aranyos kis film, kíváncsi vagyok a véleményedre, ha majd egyszer megnézek, jelezz vissza nekem, OK?
10/10
Ljerk 2012 febr. 26. - 23:11:58 10/10
(106790/239045)
Kérdezz-felelek játék (a kérdésem és a válaszok, sokra én sem emlékeztem, de segítettetek)
-----------------
NEHÉZ kérdés :
Az elit Hwarangok (Bojong, Seokpum, Alcheon és a többiek) milyen feladatokat láttak el kötelességszerûen illetve emellett milyen hivatalos feladatokat kaptak Hwarangként amivel meg lehetett bízni õket ? (a piszkos "politikai" merényletek nem számítanak)
----------------
A válaszok tehát (*-al jelöltem ami nem lett felfejtve tõletek):
Kötelességek:
1. *a Hwarang csapat vezetõjeként a csapat anyagi fenntartása
2. csapatuk harci oktatása [dorombka, kimbin01]
3. zene, tánc, harci tudás elõadása ünnepségeken [hugiot, kimbin01, Tegu]
4. *szolgálat a Naesung-ban (a királyi ügyek hivatala)
(kérvények szállítása, ügyelet - lásd Alcheont a hivatalban felkeresi Cheonmyeong)
5. rendfenntartás (Yushin és Bojong megfékezik a gabonaárak miatti ámokfutást) [kimbin01]
6. a Hwarang szellemiségének õrzése (ha megsértenék akkor: nangjang gyeolui) [Tegu]
Hivatalosan megbízhatóak voltak az alábbiakkal:
7. háború [kimbin01, Tegu]
8. felderítés, kémkedés [kimbin01]
9. *roham (Alcheont és csapatát rohamra képezték ki)
10. testõr (Deokmán hercegnõnek Alcheon, Mishilnek mint Wonhwának Denambó) [dorombka]
11. vallási rituáléknál segédkezni (Bojong, Yushin) [orosz95, dorombka]
12. *fogolykisérés
13. *kínzás (Seolwon hadügyminiszter parancsára Jukbangot a kérvény becsempészése miatt)
14. *kivégzés (Seolwon a hadügyminiszter parancsára Jukbangot kétszer is - és még él :) )
15. *királyi parancs eljuttatása és érvénybe léptetése (Imjong megmenti Jukbangot)
16. *a nagymester (Guksan) helyettesítése (Munnót távollétében a szertartásoknál Imjong helyettesítette)
17. *a királyi család védelme (Mishil árulásánál a "lázadó" hercegnõ ellen rendelték õket ki védelmül)
18. *kiséret (Chunchut Denambó kiséri haza)

Ami nekem nem jutott eszembe:
19. kereskedõk, küldöttségek védelme [kimbin01]
20. nyomozás, házkutatás (Eulje Nagyúr illetve Seolwon hadügyminiszter parancsára) [dorombka]
21. díszõrség [dorombka]
22. sebesültek kivégzése (Alcheon kivégzi a hátráltató sebesülteket, és saját magát is megöletné) [hugiot]
23. hírvivés (Yushin viszi a parancsot apjának a visszavonulásról) [micike MSc]
offtopic
maggi99 2012 febr. 26. - 23:11:12
(106789/239045)
Még nincs, de már van jelölt.
De megnézem, mert nem lehet idõben elkezdeni a felkészülést.

A fiadnál meg nem lehet tudni. Nekem számos barátom nõsült közel a negyvenhez. Ma ilyen a világ. Remélem, nálatok is így lesz :))
10/10
döncimama 2012 febr. 26. - 23:07:18 10/10
(106788/239045)
Ezek szerint van menyed? Feltétlen nézd meg...
Sajnos az én fiam talán sose nõsül meg.
10/10
micike_MSc 2012 febr. 26. - 23:06:02 10/10
(106787/239045)
Szerintem Csonmjong és Szohva találkozása nem álomkép.
Szohvát Misil a szentélyben rejtette el, ahová a hercegnõnek szabad bejárása volt, valószínûleg imádkozni ment, erre nem emlékszem pontosan.
Mikor Szohva vigasztalni próbálta a hercegnõt, nem tudta róla, hogy kicsoda, hiszen amnéziás volt a sokktól...
Csonmjong viszont szerintem azért nézett rá furcsán, csodálkozva, mert ismerõs volt neki arról a képról, amit Tokmán mutatott neki a "halott" anyjáról (az a tûzzománc kép, amit Cartan készített és Tokmán magával hozta Sillába).
De persze az is lehet, hogy keverek dolgokat, mivel az ismétlést többnyire videóról nézem, és így most nem vagyok naprakész az egyes jeleneteket illetõen...:)))
offtopic
maggi99 2012 febr. 26. - 23:01:56
(106786/239045)
:)))))))))))))