kje 2011 dec. 03. - 12:36:30
(78325/239045)
Köszönöm!
Tegu 2011 dec. 03. - 12:24:26
(78324/239045)
De nem kóstolta meg, ebben a speciális esetben, mint leirtam, nem elég 1-2 részt megnézni egy megalapozott kritikához, ezért hoztam a példát a vendéglõbe berobbanással, ami - mint irtam - nem személyeskedés, de sértõ azok számára, akik jóizüen falatoznak. fõleg azok után, hogy nem kóstolt meg semmit, csak mondjuk beleszagolt a levegõbe, erre mondhatja azt, hogy õ a szagról is meg tudja állapitani, hogy milyen a kaja, de tévedhet, mert volt már olyan, hogy valami a szaga, kinézete ellenére isteni /pálpusztai, sült fõtt hernyók stb./ hogy maradjak a hasonlatnál.

Nem vagyok a személyeskedés hive, voltak tényleg személyeskedõ reakciók, de lehet sértegetõ egy fenti magatartás is, személyeskedés nélkül is.
kje 2011 dec. 03. - 12:20:09
(78323/239045)
"Makovecz1972 szerintem "meg akar halni", kár, hogy õ nem érti, hogy ezt most miért is írom... :DDDD"

Ez válasz, ez szuper! :-))))))))))) Végre valaki, aki komolyan veszi és mégis meg tud maradni a humoránál!
maggi99 2011 dec. 03. - 12:11:36
(78322/239045)
Szia Kedves,
Nagyon sajnálom, hogy még köztünk is sikerült vitát provokálnia.
Megfogadtam a tanácsodat és én is visszaolvastam a hsz-ait.
De nekem ezek a mondatok nem túl udvariasak, még akkor sem, ha konkrétan nem tartalmaznak sértegetéseket.
"ne fárassz azzal, hogy....."
"fejtegetéseidre nem is vagyok kiváncsi..." (nem szó szerint, de majdnem)

Tudom, hogy joga van idejönnie bárkinek is, csak nem tudom, hogy mi a célja. Elmondta a véleményét. Nekünk nem esett jó. Ismét elmondta, ismét nem esett jól. Beszélgetni nem akar, csak kijelenteni. Mégis mit szeretne? Ha beszélgetni szeretne, akkor ne lõjön le elõre minden ellenvéleményt azzal, hogy ne is gyõzködjük, mert úgysem változik a véleménye. OK, tudomásul vettük, hogy neki ez gagyi és történelmietlen. A válaszaink is gagyik, de nem is érdekli õt, mert úgysem tudjuk meggyõzni. OK. Akkor mégis miért van itt továbbra is. Csak azért, hogy minden reggel elmondja, hogy vakok vagyunk?
Szerinted ez jóindulatú viselkedés? Én inkább kifejezetten provokatívnak tartom. Aki ismer, az tudja, hogy szinte sosem bántok senkit. Éppen ezért nagyon bánt az ilyen szándékos bántó viselkedés.

Értem én, hogy nem akarod, hogy a fórum zárt és intoleráns legyen. Igazad van. Jobban kell figyelnünk.
De én meg azt nem szeretném, ha a toleranciánkkal szándékosan visszaélnének. Tudom, hogy vak vagyok, nem kell rá minden reggel figyelmeztetni. Hátha néha szeretnék róla megfeledkezni :))))
kje 2011 dec. 03. - 12:11:30
(78321/239045)
Ja, és kifelejtettem: én láttam már dél-amerikai szappanoperákat, még izgultam is, mi lesz a folytatás, stb. És lehet, hogy fogok is még nézni.
kje 2011 dec. 03. - 12:08:50
(78320/239045)
"1. A határozott véleménnyel rendelkezõ kritikus nem látta a filmsorozatot, de neki nincs is erre szüksége, hogy megállapithassa, hogy vacak, s hogy szappanopera, tényleg nem sérteget senkit, a megjelenés azonban hasonlit ahhoz, aki belép egy vendéglõbe és harsányan közli az ott falatozókkal, hogy itt a kaja szerinte élvezhetetlen, s a vendéglõ pedig nem más, mint egy büfé.:))
Mi alapján, mert látott egy nem barnára, hanem narancssárgára sütött krumplit az egyik tányéron?"

Megkóstolta, nem ízlett neki. Mi a baj? A határozott vélemény? Mindenkinek az van.
Nem kell ahhoz végignézni egy brazil szappanoperát, hogy....nem kell folytatnom, ebben itt egyetértés van. Akkor miért baj, ha valaki nem nézi ezt végig és úgy mond véleményt?

Nem kell túlozni, nem sértegetett senkit, ha sokszor írják itt le, akkor sem.

2-4. Tökéletesen egyetértek.

"5. Ettõl függetlenül lehet nem szeretni ezt a sorozatot, de kicsit nagy a mellény ami az ismereteket és érvkészletet illeti egy határozott vélemény formálásához."

És ha nagy mellény, az miért baj? Akkor lehet sértegetni?
10/10
Mara60 2011 dec. 03. - 12:03:11 10/10
(78319/239045)
"Az nem érv, hogy nem tetszik a film, szerintem nem jó? Az viszont érv, hogy tetszik, szerintem nagyon jó?' Nem, szerintem egyik sem érv. De a többiek sem csupán azzal érveltek, hogy szerintük jó.

"Nagyképû és ostoba az, akinek ez a film nem tetszik és szerinte nem jó?" Jaj, olvasd el még egyszer, mert én ilyet soha nem írtam. Amit én írtam az az, hogy ostoba és nagyképû dolog olyan valamire csak azért rámondani hogy bûn rossz, mert nekem nem tetszik. Nekem például személy szerint egy csomó mûfaj vagy olyan alkotás nem tetszik, amit mások nagyon szeretnek, de soha nem állítanám rájuk, hogy rosszak, csak azért mert nekem nem jönnek be.
"Ha sok embernek nem tetszik, akkor lehet, hogy nem jó a mû?" - általában igen. "Szegény mûvészfilmesek" - sajnos ez így van. De aki olyan filmet készít, ami formabontó, vagy nemszeretem témájú, az tisztában is van vele, hogy csak egy réteg fogja értékelni a munkáját.

"Igen, tudomásul kell venni, hogy sok embernek az a véleménye, hogy ez egy gagyi szappanopera" - Pontosan. Ez az õ véleményük, de attól még nem igaz.

"Mellesleg a koreaiak saját maguk használják ezt a "mûfaji " megjelölést, hogy "soap" , erre is , olvastam ilyen ismertetõt" - a koreaiak doramanak hívják a sorozataikat. A történelmieket pedig sagának.

Mivel, ahogy ez már többször elhangzott, ez két teljesen különbözõ mûfaj. A szappanopera az a fajta tv-sorozat, aminek nincs kész története. Az elején csak az alapszituáció és a karakterek vannak készen. Aztán menet közben, hétrõl hétre írják.
A pejoratív értelmét onnan nyerte, hogy az alkotók hátsó szándéka egyértelmûen az volt, hogy két reklámblokk között valami történettel kitöltsék a fennmaradó idõt. Sokan most is szeretik a szappanoperákat. Én nem, mert nekem nem tetszenek a végtelenített történetek.

A filmsorozatok a klasszikus drámai felépítés szerint készülnek. Van bevezetésük, bonyodalmuk, tetõpontjuk és befejezésük.

És ahogy erre a többiek igyekeztek rámutatni, a különbség fõként akkor derül ki, ha valaki végignézi a sorozatot.
Tegu 2011 dec. 03. - 11:40:36
(78318/239045)
Sziasztok
Pár megjegyzés
1. A határozott véleménnyel rendelkezõ kritikus nem látta a filmsorozatot, de neki nincs is erre szüksége, hogy megállapithassa, hogy vacak, s hogy szappanopera, tényleg nem sérteget senkit, a megjelenés azonban hasonlit ahhoz, aki belép egy vendéglõbe és harsányan közli az ott falatozókkal, hogy itt a kaja szerinte élvezhetetlen, s a vendéglõ pedig nem más, mint egy büfé.:))
Mi alapján, mert látott egy nem barnára, hanem narancssárgára sütött krumplit az egyik tányéron?

2. A szappanoperát nálunk pejorativ jelzõként alkalmazzák, ez a sorozat sageuk, ami még akkor is más, mint a megszokott szappanoperák, ha müfajilag akár besorolható történelmi alapokra épitõ fikciós elemekkel feldusitott sorozatokhoz, de akár a szappanoperákhoz is, ami egészen speciálisan Koreához kapcsolódik /hallyu/.
Ez azért érdekes, mert itt a hozzászólók többsége sem elõtte sem utána nem nézett szappanoperákat, tehát kell hogy legyen valami, ami mégiscsak megkülönbözteti azoktól:
Errõl egy idézetet beraknék, egy a magyarázatok közül
"Mi lehet az oka annak, hogy ilyen népszerûnek bizonyult A palota ékköve Magyarországon?

Ezt próbáltam elmagyarázni a tévében, lássuk most érthetõbben:

a) Mûfaji vákuum: a jelenleg sugárzott kortárs amerikai és angol tévésorozatok döntõ többsége (kivéve: Deadwood, Róma) kortárs közegben játszódik, a történelmi filmsorozatok tekintetében gyakorlatilag monopolhelyzetben van A palota ékköve és A Silla királyság ékköve. A palota ékköve olyan szempontból is különleges, hogy szembemegy a trenddel, mellõzi a szexet és az erõszakot és kizárólag a kulturális aspektusra koncentrál (keleti orvostudomány, koreai gasztronómia, konfuciánus morál, családcentrikus szemlélet, hagyománytisztelet). Jelzem, ez a szembeszökõ szelídség A Silla királyság ékköve esetében már nem mondható el.

b) Ez a tény kiegészül egy olyan egzotikus sajátossággal, hogy egy relatíve kevéssé ismert távol-keleti ország, Korea nemzeti történelmébe ágyazódik a történet. Elegáns jelmez- és díszletvilág, valamint fordulatos cselekmény jellemzi (ez a megaköltségvetésbõl készült A Silla királyság ékkövére hatványozottan igaz lesz), és az ebbõl fakadó különleges íz vonzóvá teszi a magyar nézõk számára, hiszen egy lehetséges alternatívát kínál a lejáratott latin-amerikai szappanoperák és a trendi amerikai szériák ellenében."

3. Megállapithatjuk, hogy ezt a filmsorozatot nem a szappanoperák kedvelõi nézték, sõt, a hozzászólók 60 % kb. a felénél csatlakozott a sorozathoz, s csak utólag nézte vissza az elõzõ részeket, hogy megértse, s szinte mindenki saját magán volt legjobban meglepõdve, miért nézi ezt a sorozatot, én ugy látom, a többséget a látszat ellenére nem a romantikus, meseszerü cselekmény, hanem az erkölcsi, társadalmi, filozófiai háttere vonzotta be a sorozatba.

4. A sorozat hatására elmondható, hogy rányitott egy ablakot egy másik világra, amely tõlünk eddig nagyon távolinak tünt, szinte érthetetlen szokásokkal, reakciókkal, hagyományokkal, a filozofia/ideológia, társ. hierarchia annyira átszõtte a társadalmukat a mai napig hatva arra, amit a sorozat nélkül nem valószinü, hogy megértettünk volna.


5. Ettõl függetlenül lehet nem szeretni ezt a sorozatot, de kicsit nagy a mellény ami az ismereteket és érvkészletet illeti egy határozott vélemény formálásához.
kje 2011 dec. 03. - 11:14:00
(78317/239045)
"Rendes vagy, hogy megvéded, de szerintem nincsen rá szüksége.
Persze, hogy joga van elmondani a véleményét. De figyeld meg mit ír. Ez nem vélemény, hanem udvariasságba csomagolt sértegetés. Minden alkalommal gondosan emlegeti, hogy õ mennyire udvarias. Így is van. Mi is csak azok vagyunk. Teljesen az õ stílusában. Nem a véleményével van baj, hanem azzal, amit az elõzõ hsz-ban írtam.
Tudomásul vettük, hogy mit gondol. Miért kell minden reggel azzal rontania a kedvünket, hogy újra és újra elmondja ugyanazt. Tudniillik új érveket nem hoz.
Nagyon szomorú élet lehet az, ami abban leli az örömét, hogy másokét rontja. Szívesen láljuk, ha tud mást is mondani, mint ugyanazt a negatív véleményt. Nincs kedvem ugyanazt olvasni minden reggel.
Nem is szeretnék vele többet foglalkozni. Másnak is ezt javasolnám, ."

Félreértettél, nem õt védem és eszem ágában sincs bárkit is megvédeni. Szerintem jól megfigyeltem, hogy mit írt, de most elolvastam még egyszer. Senkire semmi sértõt nem írt. Nem tetszik neki ez a sorozat. Ennyi. És erre mindenki elkezdte õt sértegetni. Olvasd el figyelmesen a reagálásokat. Gondoljátok már át: senki se állíthatja, hogy ez a sorozat a filmmûvészet csúcsa. És mindenki - aki így érez - mondhatja, hogy életem legjobb filmjét láttam. Ez a fórum nem annak a - kétségtelenül nagyon sok - embernek a fóruma, ahová idegenek és más véleményen lévõk nem jöhetnek, mert a rosszakat mondd a sorozatomról, akkor már nem esik jól a reggeli kávé. Ha negatív a véleménye, m imást mondjon?

Ha nem szeretnél ezzel többet foglalkozni, ne tedd.

Ha valaki más szeretne még ezzel foglalkozni tegye azt.
kje 2011 dec. 03. - 11:00:41
(78316/239045)
Ühüm :-)))
maggi99 2011 dec. 03. - 10:45:13
(78315/239045)
Szia,
Rendes vagy, hogy megvéded, de szerintem nincsen rá szüksége.
Persze, hogy joga van elmondani a véleményét. De figyeld meg mit ír. Ez nem vélemény, hanem udvariasságba csomagolt sértegetés. Minden alkalommal gondosan emlegeti, hogy õ mennyire udvarias. Így is van. Mi is csak azok vagyunk. Teljesen az õ stílusában. Nem a véleményével van baj, hanem azzal, amit az elõzõ hsz-ban írtam.
Tudomásul vettük, hogy mit gondol. Miért kell minden reggel azzal rontania a kedvünket, hogy újra és újra elmondja ugyanazt. Tudniillik új érveket nem hoz.
Nagyon szomorú élet lehet az, ami abban leli az örömét, hogy másokét rontja. Szívesen láljuk, ha tud mást is mondani, mint ugyanazt a negatív véleményt. Nincs kedvem ugyanazt olvasni minden reggel.
Nem is szeretnék vele többet foglalkozni. Másnak is ezt javasolnám.
maggi99 2011 dec. 03. - 10:35:19 Előzmény makovecz1972
(78314/239045)
Tisztelt Uram,

1/ Semmiféle szellemi hagyományról nem beszéltem, fõleg nem ezoterikáról. Kérem gondosabban olvassa el a hozzászólásokat. Köszönöm.

2/ Nekem természettudományos alapon nyugvó szakmám van, tehát olyan szubjektív tárgyakat, mint történelem és irodalom, én mindig bizonyos gyanakvással közelítek. Hiába az objektív leletek, ha az, aki értékeli, szubjektív. Márpedig minden ember (bármilyen okos és tisztességes) szubjektív.

3/ Önnek természetesen igaza van abban, hogy nem sérteget itt senkit, csak a véleményét közli. Ez nagyon üdvös és tisztességes dolog. Meg kíván minket menteni saját butaságunktól. Mit mondjak, Ön egy Grál-lovag. Önnek küldetése van ebben a mûveletlen és otromba világban.
De ez kb. olyan, mintha minden reggel udvariasan bekopodtatna látássérült szomszédjához és kedvesen közölné vele, hogy vak, nem lát semmit és el fog botlani a saját cipõjében is. Természetesen ez esetben is Ön teljesen korrektül járna el. Udvariasan, tényszerûen, szigorúan a valósághoz ragaszkodva. De úgy gondolom, hogy a szomszédja egy hét múlva már nem nyitna Önnek ajtót. Miért is....?

4/ Mivel ön érvek híján csak önmagát ismétli, így továbbiakban ne fárassza magát azzal (öntõl kölcsönvett nyelvi fordulat) hogy feleslegesen ismételgeti szubjektív gondolatait. Erre a hozzászólásra sem kell válaszolnia. Sõt, nem is kell bosszantania magát azzal, hogy idelátogat.
Köszönöm.
Maradtam tisztelettel:
Mint fent
kje 2011 dec. 03. - 10:20:06 Előzmény Mara60
(78313/239045)
"Eddig megálltam, hogy ne szóljak bele a játékába, mostanra viszont már meguntam a dolgot. Mivel Ön tizedszerre is ugyanazokat az ostobaságokat hajtogatja.
Regisztrálta magát csak azért, hogy elmondhassa mennyire sz*rnak tartja a sorozatot. Ehhez persze szíve joga van, mint ahogy ezt már többen is közölték. Persze a gyakorlott fórumozók már tudják, mi sarkallja az ilyen hozzászólásokat. A kötekedési szándék. Ezért is nem ugrott senki a torkának, bármennyire is szerette volna. Ehelyett érvelni kezdtek. Viszont csalódottan kellett konstatálniuk, hogy ezzel magukra maradtak, mivel Ön láthatólag alkalmatlan vitapartner. Nincsenek is érvei. Akkor meg mire jó a vita.
Az ugyanis nem érv, hogy nekem nem tetszik valami. Az csak egy benyomás. És roppant nagyképûnek és ostobának hat az az ember, aki azt hiszi, hogy ha neki valami nem jön be, akkor az már nem is jó.
Ha sok száz, vagy ezer ember gondolná ugyanazt, akkor már valóban el lehetne gondolkodni azon, hogy a mû valóban nem jó.
Ebben az esetben viszont csak az Ön véleménye áll szemben sok ezer másik ember ítéletével.
És erre a véleményre valóban kár többet szót pazarolni."

Szerintem makovecz1972 nem ostobaságokat hajtogat. Megmondta a véleményét errõl a sorozatrõl. Egyáltalán nem mondott véleményt az ide írogató fórumozókról, vagy azokról, akik szeretik ezt a filmet. Ha szíve joga, hogy a véleményét hangoztassa, akkor mi a baj? És nem igaz, hogy nem ugrott neki senki a torkának, mert szinte mindenki azt tette (hogy stílusos legyek: mint a gágogó gúnárok sziszegtek rá, hess hess csúnya vagy, mi az hogy nem tetszik?)

Itt mindenki tegezi egymást. A magyar nyelvben az Ön használata tisztelet jelent a címzett irányában, ti pedig gúnyolódásnak használjátok ezt a ragozást,, ez miért van?

Az nem érv, hogy nem tetszik a film, szerintem nem jó? Az viszont érv, hogy tetszik, szerintem nagyon jó?

Nagyképû és ostoba az, akinek ez a film nem tetszik és szerinte nem jó?

Akkor szerény és okos, akinek tetszik és jónak tartja?

Ha sok embernek nem tetszik, akkor lehet, hogy nem jó a mû? Szegény mûvészfilmesek.

Nekem az a véleményem, hogy nem csak hangoztatni kell azt, hogy mindenki bátran elmondhatja a véleményét, hanem úgy is kell viselkedni: az a másik vélemény igenis lehet ellentétes az enyémmel, és ezért még senkit nem kell elhajtani innen.

Igen, tudomásul kell venni, hogy sok embernek az a véleménye, hogy ez egy gagyi szappanopera.

Mellesleg a koreaiak saját maguk használják ezt a "mûfaji " megjelölést, hogy "soap" , erre is , olvastam ilyen ismertetõt.

Egyébként én szeretem ezt a sorozatot, kb.4-szer láttam és épp most írták ki nekem DVD-re, így meg fogom nézni jó nagy képernyõs tv-én, már alig várom.
10/10
zenepalota 2011 dec. 03. - 10:18:00 10/10
(78312/239045)
Némi zeneszó : www.youtube.com/watch?v=DLb1yOWvb9Q

Igaz, hogy a Palota ékköve, de szeretem ezt is....
:))
maggi99 2011 dec. 03. - 10:17:59
(78311/239045)
Szép reggelt Mindenkinek.
Most kicsit visszaolvasok :))
kzsoka21 2011 dec. 03. - 10:17:42
(78310/239045)
ÚJ KÖR (29.)

1./ A nagy álom – óriáskerék – (edimir)
2./ A nagy álom és Fly, Daddy Fly! - futás a busz után, (Vidámpark)- (ruca)
3./ Protect the Boss - Ji Heon csokornyakkendõi (kzsoka21)
9/10
dorombka 2011 dec. 03. - 10:07:14 9/10
(78309/239045)
Szép napot kívánok Mindenkinek !
10/10
zenepalota 2011 dec. 03. - 09:49:45 10/10
(78308/239045)
Hurrá itt a hétvége.

" Jókedvet adj, és semmi mást, Uram!
A többivel megbirkózom magam"....
10/10
Mara60 2011 dec. 03. - 08:38:07 10/10
(78307/239045)
Eddig megálltam, hogy ne szóljak bele a játékába, mostanra viszont már meguntam a dolgot. Mivel Ön tizedszerre is ugyanazokat az ostobaságokat hajtogatja.
Regisztrálta magát csak azért, hogy elmondhassa mennyire szarnak tartja a sorozatot. Ehhez persze szíve joga van, mint ahogy ezt már többen is közölték. Persze a gyakorlott fórumozók már tudják, mi sarkallja az ilyen hozzászólásokat. A kötekedési szándék. Ezért is nem ugrott senki a torkának, bármennyire is szerette volna. Ehelyett érvelni kezdtek. Viszont csalódottan kellett konstatálniuk, hogy ezzel magukra maradtak, mivel Ön láthatólag alkalmatlan vitapartner. Nincsenek is érvei. Akkor meg mire jó a vita.
Az ugyanis nem érv, hogy nekem nem tetszik valami. Az csak egy benyomás. És roppant nagyképûnek és ostobának hat az az ember, aki azt hiszi, hogy ha neki valami nem jön be, akkor az már nem is jó.
Ha sok száz, vagy ezer ember gondolná ugyanazt, akkor már valóban el lehetne gondolkodni azon, hogy a mû valóban nem jó.
Ebben az esetben viszont csak az Ön véleménye áll szemben sok ezer másik ember ítéletével.
És erre a véleményre valóban kár többet szót pazarolni.
1/10
offtopic
makovecz1972 2011 dec. 03. - 08:32:20 1/10
(78306/239045)
Látom itt nem mindenkivel lehet értelmesen kommunikálni, úgyhogy a jövõben tudomást sem veszek a megjegyzéseidrõl.