1/10
offtopic
makovecz1972 2011 dec. 02. - 20:14:22 1/10 Előzmény edimir
(78145/239045)
Én leírtam a professzionális történetírás kritériumait, igazából ezt a hozzászólást nem értem, nem tudom mit akartál ezzel nekem megmagyarázni, mert ez inkább csak rizsázásnak tünik, de te tudod, biztos úgy van ahogy írod.
1/10
makovecz1972 2011 dec. 02. - 20:07:22 1/10 Előzmény edimir
(78144/239045)
A történelmi áttekintéseddel most nem foglalkoznék, meg nem is nagyon érdekel, de egyet megjegyzek nem én léptem át bizonyos határokat, mivel én senkivel szemben sem személyeskedtem, és nem is én sértegettem, általában mint más csak leírtam a véleményemet, ami bizonyos embereknek szúrja a szemét, ez egy fórumoldal egy sorozatról, amihez bárki hozzászólhat és leírhatja a véleményét, még ha mások többet is gondolnak errõl a topikról. Ez ugyanolyan topik mint a többi, másik ezer vagy tizezer, ha nem osztod a véleményemet, vagy azok véleményét, akik nem veled értenek egyet, akkor egysszerûen ne foglalkozz vele, viszont gúnyolódni elég tisztességtelen dolog, leírtam a véleményem errõl a sorozatról, ez egyeseknek miért ennyire nagy probléma nem értem?.
10/10
nagymacs 2011 dec. 02. - 19:55:57 10/10
(78143/239045)
Szép jó estét mindenkinek. Beugrottam kis idõre. Képtelen vagyok most visszaolvasni.
10/10
nagymacs 2011 dec. 02. - 19:54:27 10/10
(78142/239045)
Csak egy pillanatra ugrottam be.
Ebbe a játékba tényleg rengeteget lehetne írni.
De addig-addig halogattam az ötletemet, hogy beírjam, míg megelõztek. Ezért mást kellett kitalálni.
Most ezzel nem szeretnék úgy járni.

MAGYAR HWARANGOK - JÁTÉK

Azon gondoltam, hogy mennyire csodáljuk némely koreai film hõsét, az erényeit, a tetteit, a jellemét, mennyire irigyeljük, hogy õk történelmüket sorozatokban népszerûsítik. Talán ez jó alkalom arra, hogy mi is körülnézzünk a házunk táján, mert filmvászonra méltó hõs és cselekedet bizony a magyar történelemben is akadt. Legyünk együtt büszkék! Keress olyan hõst, idõszakot, amelyet te filmesítenél meg!:))))))

1./ Tatárjárás - a Muhi csatából menekülõ királyt az üldözõktõl önfeláldozóan mentõ ifjak (edimir)
2./ Könyves Kálmán élettörténete - Álmos herceggel vívott harcai, reformjai (kzsoka21)
3./ Hunyadi László élete. (kimbin)
4./ Tuzson János élete és a Nyergestetõi harc (1849 auguszt 1) - (orosz95)
(érdemes utánajárni, mert minden van, ami kell egy jó sorozathoz. Haza, áldozat, hõsiesség, árulás, stb.)
5.A középkori Magyarország-A lovagkor százada-elõtérbe helyezve a nemes harcosokat (dorombka )
6./ Mikes Kelemen - A rodostói kakukk történet - õ a leghûségesebb magyar hwaerang!:))) egyébként évfordulója is van, csak jó magyar szokás szerint elfelejtjük...- (edimir)
7./ Dobó István - akinek a feje fölött ott lebegett a pallos árnyéka, miközben Egert védte - (nagymacs)
8./ Szondi György - Drégely védõje- (nagymacs)
9./ Thury György, Palota várkapitánya, aki 1566-ban 300 fizetetlen (!) katonája élén verte vissza az ostromló 8 ezer fõs török had ostromát!:)))) – (edimir, a lokálpatrióta)
10./ Sass Flóra és utazásai - Turmus
11./ Kõrösi Csoma Sándor - utazásai és halálának körülményei (vdm)
12./ Zrínyi Miklós - a szigetvári hõs (Cilia)
13./ Nagy Lajos király - akinek az uralkodása alatt volt a legnagyobb kiterjedésû M.o. - (ruca)
14. Szent László király élete és legendái. Õ egy igazi lovagkirály volt. És a hozzá fûzõdõ történetek pedig a magyar mondakör legszebb darabjai (maggi)
15./ Hugonnay Vilma - az elsõ magyar orvosnõ élete (kzsoka21)
16./ Aradi vértanúk (Crutia)
17./ Gróf Koháry István -országbíró (taylor88)
18./ gróf Waldstein János, Széchenyi barátja és követõje (edimir, még mindig lokálpatrióta)
19./ Erdélyi fejedekmek családtörténetei(Mojzsita)
20./ Szini Sebõ Alajos, róla mintázta meg Jókai Baradlay Richárdot - (edimir)
21./ Hunyadi János élete és a Nándorfehérvári csata (maggi)
22./ Hunyadi Mátyás élete (szkati)
23./ Bulcsú vezér (ha már amerikai katonai akadémián is tanítják a hadjáratát)- (nagymacs)
9/10
dorombka 2011 dec. 02. - 19:46:07 9/10
(78141/239045)
Most olvastam el, nagyon, nagyon jó volt.Beleférne a libagoly csapatba.
Minden sorával egyet értek, hogy edimirt idézzem.

Köszönet érte, hogy feltetted.
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 19:19:30 8/10
(78140/239045)
A linket le is mentettem, mert a képanyaga is profi minõség, igazi kincsesbánya!:))))
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 19:18:36 8/10
(78139/239045)
De közben meg is hatódtam a Férj reakcióján, ahogy Yushin szétverését megsiratta....
Egyébként a blog minden sorával mélyen egyet értel, kivéve az Alcheon uncsi, Yushin uncsi stb.)))))
Jó, hogy újranézte a párjával!:)))))
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 19:15:32 8/10
(78138/239045)
Írtam az online-sorozaton a fordítónak köszönetet a Resurrection magyar feliratáért és visszatevéséért, aki gondolja, az kövesse a példám!:)))) Ne feledjük hugiot tanácsát!:))))))

Csak regisztrálsz és köszönetet mondasz, csak pár perc, ez nem nagy fáradság cserébe a fordító sokórás munkájáért. Az illetõ ráadásul megértette sokunk problémáját. Talán, mások is visszateszik a filmeket és elindul egy pozitív folyamat. Rajtunk ne múljon!:)))))
9/10
dorombka 2011 dec. 02. - 19:12:17 9/10
(78137/239045)
Nagyon jó kis képes blog-novella !!!
10/10
sz.kati56 2011 dec. 02. - 19:09:18 10/10
(78136/239045)
De most mennem is kell, családi program van, a gyereket ünnepeljük.
Késõbb még lehet, hogy jövök.
10/10
sz.kati56 2011 dec. 02. - 19:07:57 10/10
(78135/239045)
Csak egy pillanatra ugrottam be.
Ebbe a játékba tényleg rengeteget lehetne írni.
De addig-addig halogattam az ötletemet, hogy beírjam, míg megelõztek. Ezért mást kellett kitalálni.
Most ezzel nem szeretnék úgy járni.

MAGYAR HWARANGOK - JÁTÉK

Azon gondoltam, hogy mennyire csodáljuk némely koreai film hõsét, az erényeit, a tetteit, a jellemét, mennyire irigyeljük, hogy õk történelmüket sorozatokban népszerûsítik. Talán ez jó alkalom arra, hogy mi is körülnézzünk a házunk táján, mert filmvászonra méltó hõs és cselekedet bizony a magyar történelemben is akadt. Legyünk együtt büszkék! Keress olyan hõst, idõszakot, amelyet te filmesítenél meg!:))))))

1./ Tatárjárás - a Muhi csatából menekülõ királyt az üldözõktõl önfeláldozóan mentõ ifjak (edimir)
2./ Könyves Kálmán élettörténete - Álmos herceggel vívott harcai, reformjai (kzsoka21)
3./ Hunyadi László élete. (kimbin)
4./ Tuzson János élete és a Nyergestetõi harc (1849 auguszt 1) - (orosz95)
(érdemes utánajárni, mert minden van, ami kell egy jó sorozathoz. Haza, áldozat, hõsiesség, árulás, stb.)
5.A középkori Magyarország-A lovagkor százada-elõtérbe helyezve a nemes harcosokat (dorombka )
6./ Mikes Kelemen - A rodostói kakukk történet - õ a leghûségesebb magyar hwaerang!:))) egyébként évfordulója is van, csak jó magyar szokás szerint elfelejtjük...- (edimir)
7./ Dobó István - akinek a feje fölött ott lebegett a pallos árnyéka, miközben Egert védte - (nagymacs)
8./ Szondi György - Drégely védõje- (nagymacs)
9./ Thury György, Palota várkapitánya, aki 1566-ban 300 fizetetlen (!) katonája élén verte vissza az ostromló 8 ezer fõs török had ostromát!:)))) – (edimir, a lokálpatrióta)
10./ Sass Flóra és utazásai - Turmus
11./ Kõrösi Csoma Sándor - utazásai és halálának körülményei (vdm)
12./ Zrínyi Miklós - a szigetvári hõs (Cilia)
13./ Nagy Lajos király - akinek az uralkodása alatt volt a legnagyobb kiterjedésû M.o. - (ruca)
14. Szent László király élete és legendái. Õ egy igazi lovagkirály volt. És a hozzá fûzõdõ történetek pedig a magyar mondakör legszebb darabjai (maggi)
15./ Hugonnay Vilma - az elsõ magyar orvosnõ élete (kzsoka21)
16./ Aradi vértanúk (Crutia)
17./ Gróf Koháry István -országbíró (taylor88)
18./ gróf Waldstein János, Széchenyi barátja és követõje (edimir, még mindig lokálpatrióta)
19./ Erdélyi fejedekmek családtörténetei(Mojzsita)
20./ Szini Sebõ Alajos, róla mintázta meg Jókai Baradlay Richárdot - (edimir)
21./ Hunyadi János élete és a Nándorfehérvári csata (maggi)
22./ Hunyadi Mátyás élete (szkati)
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 19:04:19 8/10
(78134/239045)
Szép estét Neked is!:))))
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 19:03:48 8/10
(78133/239045)
Szerintem pedig lapozzunk és foglalkozzunk a kellemes dolgokkal!:)))))) Én még most is kuncogok azon a blogon, amit kimbin felett!:)))) Bár vonder lestoppolta az Emlékezetvesztõt, de elhatároztam, ha amnéziás nem is leszek, de csak a szépre emlékezem!:)))))
10/10
sz.kati56 2011 dec. 02. - 19:02:56 10/10
(78132/239045)
Sziasztok, szép estét!
10/10
zenepalota 2011 dec. 02. - 18:43:32 10/10
(78131/239045)
:))
Mivel én ezt az oldalát felém nem tapasztaltam, így ilyen az összképem róla,,, ha Veled kedves, és segítõ annak szívbõl örülök.
Velem folyamatosan megtörténik, hogy a hangulatom nagyon változó, de minõsíthetetlen beszólást talán nem engedtem meg magamnak így sem, vagy ha igen, most elnézést kérek attól aki ezt átélte.
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 18:32:08 8/10
(78130/239045)
ÚJ KÖR (28.)


1:/ Devil – nárcisz – Seo Hae In kapja Kang nyomozótól – (edimir)
2./ Cain and Abel - Gang Chul És Young Ji közös fényképe - (kzsoka21)
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 18:31:46 8/10
(78129/239045)
MAGYAR HWARANGOK - JÁTÉK

Azon gondoltam, hogy mennyire csodáljuk némely koreai film hõsét, az erényeit, a tetteit, a jellemét, mennyire irigyeljük, hogy õk történelmüket sorozatokban népszerûsítik. Talán ez jó alkalom arra, hogy mi is körülnézzünk a házunk táján, mert filmvászonra méltó hõs és cselekedet bizony a magyar történelemben is akadt. Legyünk együtt büszkék! Keress olyan hõst, idõszakot, amelyet te filmesítenél meg!:))))))

1./ Tatárjárás - a Muhi csatából menekülõ királyt az üldözõktõl önfeláldozóan mentõ ifjak (edimir)
2./ Könyves Kálmán élettörténete - Álmos herceggel vívott harcai, reformjai (kzsoka21)
3./ Hunyadi László élete. (kimbin)
4./ Tuzson János élete és a Nyergestetõi harc (1849 auguszt 1) - (orosz95)
(érdemes utánajárni, mert minden van, ami kell egy jó sorozathoz. Haza, áldozat, hõsiesség, árulás, stb.)
5.A középkori Magyarország-A lovagkor százada-elõtérbe helyezve a nemes harcosokat (dorombka )
6./ Mikes Kelemen - A rodostói kakukk történet - õ a leghûségesebb magyar hwaerang!:))) egyébként évfordulója is van, csak jó magyar szokás szerint elfelejtjük...- (edimir)
7./ Dobó István - akinek a feje fölött ott lebegett a pallos árnyéka, miközben Egert védte - (nagymacs)
8./ Szondi György - Drégely védõje- (nagymacs)
9./ Thury György, Palota várkapitánya, aki 1566-ban 300 fizetetlen (!) katonája élén verte vissza az ostromló 8 ezer fõs török had ostromát!:)))) – (edimir, a lokálpatrióta)
10./ Sass Flóra és utazásai - Turmus
11./ Kõrösi Csoma Sándor - utazásai és halálának körülményei (vdm)
12./ Zrínyi Miklós - a szigetvári hõs (Cilia)
13./ Nagy Lajos király - akinek az uralkodása alatt volt a legnagyobb kiterjedésû M.o. - (ruca)
14. Szent László király élete és legendái. Õ egy igazi lovagkirály volt. És a hozzá fûzõdõ történetek pedig a magyar mondakör legszebb darabjai (maggi)
15./ Hugonnay Vilma - az elsõ magyar orvosnõ élete (kzsoka21)
16./ Aradi vértanúk (Crutia)
17./ Gróf Koháry István -országbíró (taylor88)
18./ gróf Waldstein János, Széchenyi barátja és követõje (edimir, még mindig lokálpatrióta)
19./ Erdélyi fejedekmek családtörténetei(Mojzsita)
20./ Szini Sebõ Alajos, róla mintázta meg Jókai Baradlay Richárdot - (edimir)
21./ Hunyadi János élete és a Nándorfehérvári csata (maggi)
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 18:31:19 8/10
(78128/239045)
GYÛJTEMÉNY

Az jutott eszembe, hogy a filmekben szereplõ utalások kapcsán próbáljuk meg kideríteni, vajon mi szerepelhet az európai mûvelõdés- és mûvészettörténetbõl a koreai tananyagban ill az ottani általános mûveltségbe mi kerülhetett be? Nincs korlátozás, ki mit talál, írja!:))))))
Filmcím + EU kultúra – filmjelenet +nick

1./ Devil – „Pokol kapuja” Rodin + Dante: Isteni színjáték – (Crutia)
2./ Cain and Abel – Michelangelo: Ádám teremtése, Sixtusi-kápolna – amikor apa és fia a mutatóujjukat összeérintik (edimir)
3./ Cain and Abel – Gutenberg, könyvnyomtatás – az elnöki nyaralóban hangzik el az idegenvezetõtõl, hogy õk már elõbb nyomtattak – (edimir)
4./ The Naked Kithen - Exupery, Kisherceg - Boil (több filmben is idézik)
5./ Cain and Abel - Puccini, Verdi, Mozart - szobruk szerepel a szoborparkban, meg is nevezik õket zeneszerzõként - (edimir)
6./ Secret garden – Eduard Manet – a film elején a vakrandin hiszi azt a lány, hogy épp az képeinek kiállítását nézik – (edimir)
7./ Devil - Goethe:Faust (fürjrigó)
8./ Stranger than Heaven - Portré Agrippáról, amit Eun Soo ad San Ho irodájának falára (Crutia)
9./ BadGuy - a japán képzõmûvészeti fõiskola/egyetem folyosóján látható szobrok eléggé európainak tûntek..., (micike)
10./ BG - Nello, a flamand kisfiú és a kutyája, Patrasche története (micike)
11./ BG - ez nem annyira "magaskultúra", de TaeRa kedvenc filmje a Dirty Dancing volt... :) (micike)
12./ Queen Seon Deok- Plutarkhosz: Bioi Paralleloi-(orosz95)
13./ Silla királyság ékköve -- Bizánci birodalom megemlítése. (taylor88)
14,/ Silla királyság ékköve- Kleopátra, mint királynõ emlegetése (kimbin)
15./ Bad Guy - a maszkkiállítás megnyitóján velencei álarcokat hordanak (vdm)
16./ Minden modern sorozatban ha drága étteremben mennek, akkor csak európai ételtesznek és bort isznak ( vdm)
17./ Devil - nem EU de jó-ÓZ, Dorothy énekének hallgatása.(kimbin)
18./ Stranger than heaven - Grieg:Peer Gynt/Solveig dala - háttérzene No Yun-jae és szülõanyja találkozásakor (Crutia)
19./ 4thPeriod- Maximilien de Robespierre- (orosz95)
20./ Winter Sonata – Vivaldi: Négy évszak – megemlítik, hogy a rádióban le kellene adni – (edimir)
21./ Save the last dance for me - Beethoven: versenymû zenekarra,zongorára, hegedûre és csellóra - éttermi és céges jelenetekben hangzik fel. (Nagyon megörültem amikor meghallottam, mert ez a csipke-finom zenemû a kedvenceim közé tartozik.)-(diane)
22./ The scarlet letter - Verdi: A végzet hatalmából Leonora áriája - A rendõrkapitány hallgatja és énekli (!) a kocsiban.- (diane)
23./ Secret Garden: Alíz Csodaországban - mindketten olvassák - (kzsoka21)
24./ Secret Garden: Picasso - Ra Im és a rendezõcsaj a Picasso-kiállításon- (kzsoka21)
25./Cain and Abel: De Gaulle, Lenin - szintén a szoborparkos részben- (kzsoka21)
26./ Secret Garden: A kis hableány - végig jelen van a történetben utalások szintjén- (kzsoka21)
27./ Rebirth NEXT - Francia sanzonok - A 1930-as évekbeli "életben" a kávéházi jelenetekben (diane)
28./ Thank you - kávé és pirítós reggelire (kimbin)
29./ Crime squad - Csajkovszkij Rómeo és Júlia c. balettjét nézik - (edimir)
30./ Coffe Prince - Barista tanfolyam csak Olaszországban! (kimbin)
31./ I'm sorry, I love You - Brandenburgi koncert az 1. rész esküvõi elõkészületei alatt - (kzsoka21)
32./ A kutya és a farkas órája - Párizsban tanulni a mûvészetekrõl. (kimbin)
33./ Silla - Cartantól kapott valamelyik hõsköltemény, ami hatással volt Dokman gondolkodására. (kimbin)
34./ Delightful girl - A középiskolások a Romeo és Júliát adják elõ egy iskolai rendezvényen. (diane)
35./ MCG - Hollandia és Rembrand a portrék kapcsán.Rembrend leszármazott? (kimbin)
36./ Devil - egy bárban a kivetítõn néhány másodpercig feltûnik az Abba együttes (fürjrigó)
37./ Cain and Abel: Sun Woo holland kávét fõz Kim Seo Yeon-nak (kzsoka21)
38./ Cain and Abel: Beatles lemezeket gyûjt Sun Woo ajándékba Seo Yeon-nak (kzsoka21)
39./ IRIS- Budapest bemutatása (Lánchíd, Parlament, Hõsök tere, Szabadság tér, stb. Nem beszélve a történelmi megemlítések úgymint a 1989-es rendszerváltás, a Berlini fal összeomlása, a két német állam egyesülése, stb.) orosz95
40./ Cyrano Agency (Uhm Tae Woong fõszereplésével(Yusin))- Cyrano de Bergerac/Edmond Rostand drámája- (a hasonlóság szembetûnõ)-orosz95
41./ Quenn Seon Deok- Maga Cartan- A színész aki eme szerepet eljátszotta orosz nemzetiségû és Mametkulovs Mansur a becses neve.-orosz95
42./ Chuno - a trónörökös egy könyvet balról jobbra olvas, biztos hogy nem távol-keleti kiadvány (vdm)
43./ MCG - Német gyártmányú széf a menõ Koreában is. (kimbin)
44./ Hair Show - Londoni mesterfodrász iskola (diane)
45./ Antique Bakery - Francia cukrászat (diane)
46./ Thank You - Biblia: Ji Min búcsúztatásán a Prédikátorok könyvébõl olvasnak fel (kzsoka21)
47./ Hi Dharma- felcsendül egy latin közmondás koreaiul: „Si fueris Romae, Romano vivite more!”( Ha Rómában vagy, tégy úgy, ahogy a rómaiak.)- (orosz95)
48./ MCG - Lord Byron és Bécs említése a beszédében, amit a Sziget project kapcsán mondott M. (kimbin)
49./ A man called God - Mozart: kis éji zene - (nagymacs)
50./ Joseon X-files - Középkori európai UFO-megfigyeléseket is tanulmányoznak (kzsoka21)
51./ The man who can't get married - Terry Gilliam: Dr. Parnassus és a képzelet színháza, mindenféle európai klasszikus zene. A megrögzött agglegény ezekért rajong (diane)
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 18:24:23 8/10
(78127/239045)
Ez zseniális, mint szövegben, mint képben!:))))
8/10
edimir 2011 dec. 02. - 18:10:22 8/10 Előzmény zenepalota
(78126/239045)
Azért neki is van egy segyíõkész, nagyvonalú oldala, amit elfed a hirtelen hangulatváltásaikor keletkezõ arrogáns és minõsíthetetlen hangnem. De Sillánál már megtanultuk, hogy a JÓ és a ROSSZ sok árnyalatból tevõdik össze és nem vegytiszta. Ennyit a korreltség kedvéért le kellett írnom.