10/10
M42 2011 jún. 30. - 17:39:28 10/10
(42205/239045)
Sajnos az elejérõl lemaradtam, de amit láttam igazi mûvészet volt a tányéron. Tetszett, de nálam kiverte a biztosítékot, amikor a lélegzõ halat elkészítették élesben. Épp késõi ebéd közben voltam, utána napokig nem tudtam úgy enni, hogy ne jusson eszembe a szerencsétlen állat.
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 16:11:11 9/10
(42204/239045)
Korea, Kína és Japán kultúrájának története/Ínyencek asztala
(Jún.08. Duna TV 15:50)
http://oriens.hu/programajanlo/tevemusor/korea_kina_es_japan_kulturajanak_tortenete_1

Kína :
Nyersanyagban ínyencségek jellemzik, a 40 féle technikák közül elsõsorban a wokban olajban a legelterjedtebbek.
Jellemzõen meleg ételek .Fontos a tûz használata. 5 alapíz (édes,savanyú,sós,csípõs,keserû )az örökifjuságot biztosítja.Mintegy 50 ezer féle ismert.A császárok , mint a menyek fiaihoz méltónak kell lenni, ha felkerültek egy étlapra.
Korea
Elsõsorban Joeson dinasztiára vezethetõ vissza konyhamûvészetük.Az 5 szín(vörös,fehér,fekete,zöld,sárga ) fõzésének nevezik.Egyensúlyban kell lennie a színeknek,minimum a fûszereknek kell színeseknek lenniük.Hiszik, hogy így a test is egészséges lesz.Az a jó étel, ami gyógyhatású is.Az étkezés tarthat hosszú ideig is, mivel az ízek végig megtartják jellegzetességüket. A vendég igénye a legfontosabbfontos a tálalásnál.
Japán
Elsõsorban a nyers , kíméletesen feldolgozott ételek a jellemzõk.Itt nincsenek külön díszek, díszítések, minden ehetõ, maga az egész fogás a dísz önmagában, amibe a tálak bekomponálása is beleértendõk.Fontosak a felhasználáshoz a szerszámok, kések minõsége is.Mindig szezonális , természetet is jelképezõ ételeket készítenek.Kevés fûszerezést alkalmaznak.Általában egy személyes adagokat készítenek.
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 15:48:43 9/10
(42203/239045)
Hát ez sajnálatos, de mi van a mi húsvéti töltött bárányunkkal?.....

Egyébként imádom a kutyákat, nálunk családtag.
Egy osztálytársnõm szerint nem esszük meg a barátainkat és családtagjainkat.
Na neki könnyû, meggyõzõdéses vegetáriánus.

a cikk jellemzõen bulváros:pontatlan, hatásvadász, túlzó.
Tulajdonképpen hol, ki, mikor pontosabban ?
....közeledik a szabadságszezon, vagy egy kis lejárató kampány?

Korea, Kína és Japán kultúrájának története/Ínyencek asztala
(Jún.08. Duna TV 15:50)
Épp most néztem meg videóról, nem emlékszem a kutyahúsra, még fókapénisz sem volt sehol.
Viszont volt tátogó megnyúzott, húsától megfosztott, majd visszatöltött "élõ" ponty, igaz kínai ínyencségként.
kymara 2011 jún. 30. - 15:26:38
(42202/239045)
kymara 2011 jún. 30. - 15:06:30
(42201/239045)
Sziasztok! Bocs, hogy a héten egy kicsit elnémultam, de ezen a héten éjszakás vagyok és ilyenkor teljes a KO. Csak olvasni van erõm.
10/10
icetea83 2011 jún. 30. - 14:51:20 10/10
(42200/239045)
http://www.muzeumok.hu/museum/temporary_hu.php?IDT=10769&ID=31
Lehet menni múzeumba:-)Aki kívácsi a koreai kultúrára!
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 11:58:32 9/10
(42199/239045)
akkor hol az erkölcsi érzéke, hol van, hol nincs?

Hát igen, valószinûleg õ is bele akart kerülni a feledhetetlenek történelmébe.
Végülis sikerült.

Ráadásul Bidam által, aki elhitette, hogy csak elutazott a Mester, de jön, ha kell.
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 11:53:58 9/10
(42198/239045)
Szörnyû bûnt, hibát követett el, de a valódi, szeretetteljes magyarázat, segítség bizony elmaradt.

SÕT=
elõtte kellett volna megmagyarázni mi a helyes, mi a helytelen, mi a bûn és mi nem.
Senki nem a 10 parancsolattal a fejében születik.
Mert akkor nem is lenne szükség tanításra.
Még az állatvilágban is tanítják az utódokat a jó szülõk a jóra, életbenmaradásra, élelemszerzésre, önfenntartásra, önvédelemre.
Bidam csak megvédte, visszaszerezte, ami az övé, amit a MESTER neki szánt, majd, ha nagy lesz,...
de addig is bizonyítani akarta, hogy õ érdemes rá, õ megvédi azt, meg tudja védeni akárkitõl,
ha megverik, ha bántják, akkor is.

Minket xx.sz-i nézõket már az is joggal zavart, hogy a m1 megvágott verziójából nem értettük rögtön mi a csuda is történt, hát akkor mit akarunk egy kisgyerektõl, akinek egyedüli állandó kapcsolata a világgal a mester volt.
Hát könyörgöm hova tette a szemét, csak a könyveit irogatta, amibõl végén Chunchu léggömböket csinált
( érdekes jelkép ).
Akkor is, amikor megölték az volt a fõ és egyedüli célja, hogy élete fõ mûvét valaki történelmileg is érdemes személy kezébe juttassa.Csak a kereskedõk figyeltek.Õk tudták kiben mi az érték és még felnõtt korban is idomították azt akit akartak.Munno belahalt a figyelmetlenségébe és szellemi mohóságába.
Tegu 2011 jún. 30. - 11:49:05
(42197/239045)
ja és Munno már a nagy ráébredés után /Yusinnak adja a könyveket/ sem képes elmagyarázni Bidamnak, hogy egyáltalán mi a könyvek lényege, mi a nagy álom, azt tudja Tokmán, tudja Yusin, de Bidam?
Pedig tudja Munno, hogy a könyv Bidam szemében az elfogadást jelentené, talán, ha elmagyarázta volna neki, hogy mirõl szól, Bidam is felfogja, hogy miért érdemes erre Yusin, anélkül, hogy ezzel önmagát nullának tekintené, hisz késõbb õ maga is odaadja azokat Yusinnak.
Tegu 2011 jún. 30. - 11:44:52
(42196/239045)
Hát igen, Munno egy nagy kérdõjel, sok egymásnak ellentmondó dolog kavarog benne, nekem pl. ab ovo érthetetlen, hogyan állhatott egy percig is Mishil mellé, mikor õ szabaditotta ki Mayat a vizben, amikor el akarták /õt is/ tenni láb alól.
Békepárti, s álmodozik egy megbékélésrõl amit még az elején Bidam és Tokmán házasságával képzelt el, ugy, hogy õ majd "feljavitja" Mishil gyerekét, amit elég hamar feladott.
ERre visszatér és Mishil mellett teszi le voksot, amellett, aki le akarta gyilkolni Maját és õt, eldobta a gyerekét és megöli az apósát, egyedül ural mindent a klánjával? Erre az a békepárti válasz, hogy legyen õ hatalmon?
Ez aztán megváltozik, de ha nem gyakorlati ember, akkor hol az erkölcsi érzéke, hol van, hol nincs?
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 11:27:24 9/10
(42195/239045)
Le a kalappal a teljesítményed és a munkabírásod elõtt.
Azért nagy ünnepek elõtt, szívesen venném a receptjeidet, akár pü.-ben is, jó vázlatosan is
9/10
dorombka 2011 jún. 30. - 11:25:42 9/10
(42194/239045)
"Szerintem nagyon nagyon zavaró és ebbõl is adódik az egész misztikus, nehezen megfejthetõ, találgatásra okot adó Bidam jellem, hogy idõközben változtattak rajta, igy amit most eredetileg rossznak próbáltak ábrázolni, az átfordult jóvá késõbb"

Teljesen egyetértek veled

Munnoról egy gondolat:
Szerintem õ nem pedagógus volt, hanem sikerekre éhes tréner, aki, amikor látta, hogy a "munkadarab" nem alkalmas céljaira, lélekben eldobta, vagy mélyen eldugta egy fiók mélyére.
Számára, mint tanítvány többé nem létezett, valójában többé nem foglalkozott vele, a kisfiú csak vegetált mellette.
Egyébként az ominózus barlangi esetekért is õt hibáztatom, nem lesz valaki minden elõjel nélkül sorozatgyilkos..
Mert õ azt gondolta, hogy a gyermek menthetetlen bûnözõ.Persze elõtte még szívesen lett volna egy esetleges király híres nevelõje, akkor nem számítottak a felmenõi jellemehibái?
Tegu 2011 jún. 30. - 10:47:32
(42193/239045)
mert Bidam mellett: Tokmán megtudta, hogy miért lett eldobva, bocsánatot kértek tõle mindazok, akik ezt tették vele, helyére került, de Bidam? Egyelõre ott tart, hogy bár a seb maradt, de eddig csak Munno ismerte el, hogy félreismerte, ill. hibákat követett el nevelésével kapcsolatban. EGyékként pedig tulajdonképp egy senkiként becsatlakozott Tokmán mellé és senki is maradt.
Hát most kiváncsi, mit érez, gondol az anyja, ismerkedik.

/Szerintem nagyon nagyon zavaró és ebbõl is adódik az egész misztikus, nehezen megfejthetõ, találgatásra okot adó Bidam jellem, hogy idõközben változtattak rajta, igy amit most eredetileg rossznak próbáltak ábrázolni, az átfordult jóvá késõbb/
Tegu 2011 jún. 30. - 10:39:15
(42192/239045)
Miután letette a voksát Tokmán mellett, az a vágy a jó szóra szerintem inkább felcserélendõ arra, hogy kiváncsi és szivesen hallaná a megbánást, lelkiismeretfurdalást Mishil részérõl, de már nem emlékszem, konkrétan melyik jelenetre gondolsz, majd megnézem ma.
maggi99 2011 jún. 30. - 08:40:32
(42191/239045)
Szép reggelt Kedveseim :)))

Csak beköszönök és futok. Este sajnos ledobott a net, bár látom mások is elmentek aludni.

Szép és nyugodalmas napot mindenkinek. Még azoknak is, akik ma nagyon hajtanak :))))
Este találkozunk :)))))
talponálló 2011 jún. 30. - 00:17:52
(42190/239045)
Szép leányok, szép leányok ne sírjatok...
A gondolat mindig olyan dolog volt, ami átsegítette az emberiséget, és a pici embert is.
Próbáljatok álmodni!!!
Aki álmodik, az a pihenés nenyedik fázisában van, és ez a lényeg.
Álmodjatok!
talponálló 2011 jún. 29. - 23:57:44
(42189/239045)
Csak életjeleket mutattam.
Persze a mûszerek a belsõszervek állapotát jelzik csak, a fejben lévõket nem.
Pedig a lényeg mindenkinél ott dõl el, hogy mit gondol az életrõl, és ezt hogyan kezeli. Persze csak egyszer élünk.
Tegu 2011 jún. 29. - 23:40:54
(42188/239045)
Érdekes, én meg ugy éreztem, hogy meglepõdött és kicsit kinosan is érezte magát, nem tudja hova tenni a dolgot, miért ez a hirtelen bizalomszerü valami Mishiltõl?
8/10
Sumomo 2011 jún. 29. - 23:39:50 8/10
(42187/239045)
Á, dehogy!
Csak közben küzdök a Yi San sorozattal.
Alig várom hogy végére érjek.
:))
maggi99 2011 jún. 29. - 23:39:08
(42186/239045)
Aludj jól Te is.
Használd ki a szalmaságot :)))
Inkább, mint a szomorúság :)))

Szép álmokat :))