Téma: A kísérlet

Katta 2006 nov. 11. - 15:26:36
(9/189)
Annak idején Zimbardo kénytelen volt megszakítani a kísérletet, annyira eldurvult a helyzet. Pedig a kísérleti alanyok elõtte átestek egy pszichológiai vizsgálaton; csak azok közül válogattak, akik mentálisan teljesen egészségesek voltak. Riasztó és tanulságos, mennyire kifordulhat az ember önmagából...
Az, hogy a film német - és nem hollywoodi, hál'istennek -, kifejezetten jót tesz a témafeldolgozásnak: brutális, nyers, kendõzetlen. Úgy hozza, ahogy az valójában megtörtént, semmi kímélet. Ismét beigazolódott a mondás, hogy az élet írja a legképtelenebb történeteket...
csancsy 2006 nov. 11. - 07:51:59
(8/189)
Kíváncsi vagyok erre a filmre, még nem láttam, de hallottam az eredeti kísérletrõl, ezért meg fogom nézni a filmet.
amatõõr 2006 jún. 02. - 10:18:24
(7/189)
Quiet Rage, The Stanford Prison Study
Nekem egy ilyenem van. 50 perces video. Zimbardo meséli el benne a dolgokat, eredeti felvételeket kommentál stb. Angol, felirat nincs.

Meg a profnak volt a spektrumon (v.discoveryn v ngeon, nemtom már) egy sorozata régebben, és az egyik rész is ezzel foglakozott. az nincs meg.
666 2006 máj. 29. - 20:57:33 Előzmény Bru
(6/189)
Ha esetleg találsz valamerre eredeti felvételeket, akkor légyszi jelezd, mert engem is érdekelne, de szerintem nem vagyok vele egyedül. Egyébként nekem is nagyon tetszett. Szerintem ez is egy olyan film, amit mindenkinek látni kéne, mert baromi sokat lehet belõle tanulni.
10/10
Bru 2006 máj. 28. - 19:53:54 10/10
(5/189)
Köszi,de azt már megtaláltam...
Eléggé utánna olvastam már a dolognak és már a film elõtt is sokszor lehetett látni és hallani róla, de pl torrenten nem találtam... :(
7/10
Newcastle United 2006 máj. 27. - 12:24:56 7/10
(4/189)
Nem vagyok túlságosan oda a német filmekért, de ez különösen tetszett. Kíváncsi vagyok mikor fog elkészülni az amerikai remake.
amatõõr 2006 máj. 27. - 07:40:53
(3/189)
Nagyon jó film, ajánlom mindenkinek. Persze kisgyerekek ne nézzék meg.

Az film alapjául Philip Zimbardo 1970-es évekbeli kísérlete szolgál. Írd be a guugliba a nevet, kiadja az ipse honlapját, azon rengeteg anyag van az eredeti kísérletrõl, és videót is rendelhetsz.
Timke 2006 máj. 17. - 07:13:40
(2/189)
Nekem is nagyon tetszett ez a film, a mai napig kísért a gondolata, s mindenhol látom az alapigazságát. Ha hatalom jut az emberek kezébe, megváltoznak. Ki így, ki úgy, de ált. szeretik kiélvezni a hatalmat, s olyat is megtesznek, amit egyébként eszükbe sem jutna. Jól megcsinált film, abszolút bejön.
10/10
Bru 2006 máj. 17. - 00:54:05 10/10
(1/189)
Ez a film egy nagyon ügyes fogás! Eleve sikerre volt ítélve (számomra biztosan) témája és valóság alapja miatt. Minimális túlzásokkal, de hitelesen tudták ábrázolni a megtörtént eseményeket bár a valóságnál gyakran nehezebb sokkolóbb dolgokat kitalálni...
Amúgy én még mindig keresem a valódi felvételeket.(Kiskapukkal.) Nagyon örülnék ha ebben vki tudna segíteni!