Téma: Yoo Gong

hanguktaekwondoo 2017 ápr. 22. - 12:59:08
(587/687)
Ma a Föld Napja van.
Beléptünk a Bikába, ami vénuszi jellegénél fogva árasztja ránk mindenféle virágait
Hóvirágot, jégvirágot, egyebet ;-)
Az alábbi bõ egy percben Korea utolsó száz évének szépségideálját mutatják be gyors snittekben
-csak az elsõt feledném, wháhá. azzal a rettenetes fegyverrel
https://www.youtube.com/watch?v=5SWHjWtykns

A 20 -as, 40 -es és fõleg 60 -as évek hajzata engem elbûvöl.
és igen, az északiak 80 -90 -es években hordott tollazata is esztétikus.
Bízom benne, hogy hamarosan újra divat lesz a hölgyek körében a valódi, elegáns és nõies frizura
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 22. - 12:54:47
(586/687)
Már volt pár éve, érdemes felidézni a koreai -magyar és a japán -magyar kapcsolatokat érintõ, érdekes mozgóképeket.

Mintha az erdélyi havasokban fújnák
https://www.youtube.com/watch?v=ZZguFKoziF4

A koreai magyar szakosok még csak pötyögnek, a legtöbben szörnyen lámpalázasak :-)
A szemüveges srác nagyon ügyes, de itt látzik, milyen nehéz egy koreainak megtanulnia helyese ejteni a z, c,gy, zs satöbbi hangokat:
A Magyar Rapszódiát zongorázta szegény..:-D
<Nagyon tetszett az a zenét>
-látszik, hogy koreaiul gondolkodik, mert ott tárgyeset van ilyenkor, nem alany, mint a magyarban :-)

Jellemzõ, hogy a Szomorú vasárnap a sztár náluk; a Skorpió, ha nincs elég esze, imád kardjába dõlni.
És mivel zárul a megnyilatkozás:
배고파..!!
;-)

A magyar szakos japán egyetemisták lelkesen tanulják a nyelvet, olvasnak és fejlõdni óhajtanak.
Csatornájukat nézegetve vhol megható, hogy még magyar nyelvû színielõadást is rendeztek.
Szépen beszélnek, látszik, hogy nem csak azért kezdték, mert nincs jobb.

https://www.youtube.com/watch?v=zJytuRdUHWE

Koreára visszatérve:
az alábbi linken csodaszép kiejtéssel, gyakorlatilag hibátlan magyarsággal beszél egy filmben az a koreai színésznõ, aki M.o.-on járt iskolába.
Neki köszönhetõen, az országot jobban megismerték kint, hiszen egy ismeretterjesztõ -turisztikai sorozatban bemutatta honfitársainak a magyar tájegységeket.
Nemrég még elérhetõ volt a neten, helyenként magyar felirattal.

A konkrét, Koreában egzotikumnak számító performansz 0:30 -tól kezdõdik. nem tudom, melyik ez a film
https://www.youtube.com/watch?v=08l7sCPMxqs
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 22. - 12:49:26
(585/687)
Chae Jun-an kisasszony a Coffee Prince -ben dekorációs szerepre volt ítélve
-bár lenne annyi intelligens rendezõ Koreában, amennyi tehetséges színész!

Yeon Woo -jin legutóbb az Introverted Boss c. szemétben volt kénytelen szégyenkezni. Nem voltam hajlandó nézni az agóniát, nem alázom azzal, hogy nézem.
De ez a srác nagyon tud, ha hagyják.

A Just Friends c. melegfilmben állítólag hagyták játszani, még nem láttam -fent van a tube -on, angol felirattal is.
Más, mint a No Regret, nem is akar pályázni a dicsõségre, és hála égnek, itt sincs malackodás.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 22. - 12:46:41 Előzmény Min-Rin
(584/687)
A harbini videó remek. Jó látni ezeket a kiegyensúlyozott, nyugodt állatokat saját közegükben.
A virágot dédelgetõ szobor egy cseppnyi költészet :-)

Az üvegharang hasonlóan mûködik, mint a hangtál.
A rezonancia segítségével harmonizálják az aurát, így az jótékonyan hat az egyén testi -lelki egészségére.
Érdemes megfigyelni az épület belsõ kialakítását, magát a szerkezetet is. Úgy van megtervezve, hogy megfelelõ módon segítse a hangrezgés áramlását.
Az úsztatás is roppant hasznos. Az auráról lemossa mindazt, ami nem odavaló.
Ezt a gyakorlatot akár gondolatban is érdemes végezni, hatékony.
Min-Rin 2017 ápr. 21. - 19:40:10
(583/687)
Jav. Fashion King
és
szerintem is sokkal jobb :))
Min-Rin 2017 ápr. 21. - 19:38:12
(582/687)
Jaj, de örülök hogy ezt mondod, és hogy nem nekem kell kimondani! :)
Az a nõ tragikusan rossz. Megnéztem, miben láttam még. A Sillában is játszott, arra nem emlékszem, de a Fashion King c. inkább gyenge mint elfogadható sorozatban is, méghozzá fõszerepet. Annyi az emlékem róla, azaz az általa megformált karakterrõl, hogy csapódik ide, csapódik oda két pasi között, akiknek egyike Yoo Ah-in. :) Én meg bosszankodtam. A sorozatot számomra érthetetlen módon egekbe magasztalták.
https://www.youtube.com/watch?v=YAYw2ZW2zMw

A kép a Fashion Ling egyik plakátja. Érdemes megnézni rajta Ah-in barátunkat. Csak nekem fut végig a hátamon tõle a hideg?.

Két pasi verseng a kegyeiért, tenyerükön hordozzák, jó álláshoz jutott, mégis szüntelenül szenved és állandóan sértõdött a szerencsétlen. Mint láttam, a koreai szórakoztatóipar nagyobb dicsõségére többször ítéltek neki kiváló színésznõ díjat. Kapaszkodj meg, az egyiket épp a When a Man Loves-ban nyújtott teljesítményéért!

A másik nõ szerintem sokkal jobb, bár nekem nagyon színtelennek tûnt a Coffee Prince-ben. Talán a két sorozat között eltelt öt év alatt érett meg?

Ha már a When a Man Loves-t vesézzük, akkor elõadom a véleményemet a két fickóról is. Song Seun-hunt szerintem belekényszerítették egy nem igazán neki való szerepbe. Nagy rá a ruha. Nem érzem elég hitelesnek sem akkor, amikor mindent megtesz az imádott lányért, sem akkor, amikor dühödten felcsattan a lány kritikai megjegyzésére, de kemény maffiózónak sem túl meggyõzõ. Õ nem az a tehetség, aki akár egy mosógépet is megszemélyesít. Viszont meghatóan igyekszik.

Akinek a játéka igazán tetszik, az Yeon Woo-jin. Rászabták a szerepet, vagy talán tényleg ennyire át tud lényegülni, nem tudom. Más alakítását nem láttam.

A hetedik epizód legelején a feszültséget mindannyian klasszul hozták, szikrázott a levegõ, még a sértõdött virágszál is megemberelte magát.
https://www.youtube.com/watch?v=Dueh4woCnKI
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 21. - 16:32:38
(581/687)
nem hat arra semmi.
rettenetesen rossz színésznõ szegény.
valóságos fadarabként fogadja még azt is, akit állítólag szeret.
a srác ügyes ahogy 0:58 -nál spontán nem bír magával
de a leányzó tönkrevágja az egész jelenetet

https://www.youtube.com/watch?v=ZdG39XhzhOY


Ez a másik, sandító asszonynép
az igen.
nem fog rajta az idõ.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 21. - 16:14:44
(580/687)
Koreában jelenleg kasztrendszer van. Nem hivatalosan, írásba se adták, de akkor is kasztokra osztódott a társadalom
sok -sok évszázada már
és nagyon nehéz az úttörõknek, mert az életnek ez a része betondzsungelnek tûnik.
Vannak alagutak, meg fény a végén, ahogy sok szellem éjszakájában is
de mindez nemcsak Konfuce révén konzerválódott, hanem azért, mert nem akaródzik kivakaródzniuk az Anyagból.
Roppant nehezen megy nekik, ahogy a kereszténység se divat arrafelé.
Már régen tanulniuk kéne a szívet, de még mindig a szexnél, a gyomornál és agynál járnak.
Kerülgetik, mint macska a forró kását.
Az érzelmek ábrázolása, megélése nagyon megy nekik. Jung tapsikolna egy -egy sorozat láttán.
De ezek a viharok gyakran öngyilkosak. a katarzis megrepteti õket. de a gödröt már nem nagyon temetik be.
hiszen olyan jó belezuhanni.
és milyen jó, mikor hányják rájuk mások a földet.

Vannak, akik már nem hajlandóak így élni. nekik nehéz.
Színészek, énekesek, mûvészek, értelmiségiek, vagy egyszerûen csak gondolkodó emberek. Akik látják az összefüggéseket a múlt hibái és a nemzet mostani nyavalyái között
Egyre többen vannak. Az õ üdítõ szellemüknek köszönhetõ, hogy Koreában évrõl -évre jobb levegõt venni.

A társadalmi béklyók keményen hatnak az emberi így a párkapcsolatokra is. A pénz és a kaszt nagyon sok esetben szentesített törvényeket ír, melyeket elvileg tabu felülvizsgálni vagy bírálni.

Izgalmas figyelni -igényesebb filmeken, sorozatokon keresztül is- hogyan formálódik ez a régi szellemi göncét magáról lekaparni vágyó ország.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 21. - 15:56:31
(579/687)
Élvezettel olvasom a társalgást. Noha nõi téma, talán ez én álláspontom is hozzáad valamit.
Sztem van a nyáj, meg a nyájatlan nõ. /meg a nyájas férfi, de az én vagyok ;-)/
Szóval nyájatlan nõ retteg, hogy nem talál el a karámhoz -a boldog révhez: kapcsolat, házasság, pénzzel vett boldogság- ezért mimikrizik.
Úgy csinál, mintha a nyájhoz tartozna. vagy lélekben oda is tartozik.
és ezt amilyen erõsen csak lehet, kidomborítja
hogy azért kitûnjön a nyájból és méltónak találtasson a nyírásra.
Ez a sok egyenkurvának kinézõ lányka legalább fele sztem egyszerû kislány vagy tisztességes nõ, aki nem találja a helyét, nem ismeri magát.
retteg, hogy ha nem idomul, nincs védõháló.
Ezért alakot vált, ahogy kell. Aztán már azt hiszi, az új külsõ - részben belsõ /?, hm :-)../ -már õ maga
Min-Rin 2017 ápr. 21. - 13:25:28
(578/687)
Igazad van, máshol is megjelenik, de nem ennyire jellemzõ. A koreai filmekben az a mellbevágó, hogy mennyire elfogadott az ilyen mentalitás.

Én mégis azt figyelem a legnagyobb érdeklõdéssel, amikor nem anyagiak, hanem valami más megszerzése a cél, például figyelem, törõdés, stb. Mindez valódi érzelmek nélkül. Sajnos be kell látnunk, hogy ezt a sportot elsõsorban nõk ûzik. Biztosan ismer mindenki olyanokat, akik bár belül kemények, gyengének és segítségre szorulónak mutatják magukat egy férfivel szemben. A férfiak nagy része pedig meghatódik és a szegény, gyámoltalan nõ hóna vagy mije alá nyúl. A nõ akkor leplezõdik le, amikor más közegben igencsak határozott és döntésképes. Ezt persze a fickó nem feltétlenül veszi észre. Mi nõk ebben sokkal jobb szaglással rendelkezünk. :))
kaboca12 2017 ápr. 21. - 13:12:20
(577/687)
Szerintem ez minden más nemzetiségû sorozatban is jelen van. Mindig akad legalább egy, akinek az anyagiak fontosabbak, mint az érzelmek. Néha elgondolkodtató, még ha csak filmrõl is beszélünk, hogy mivé képes formálni a pénzre vágyó jellemet a cél elérése.
Min-Rin 2017 ápr. 21. - 12:56:57
(576/687)
Hogy a topik eredeti témáját is érintsem: a koreai sorozatok ismerõi igazolhatják, hogy milyen általános Koreában is az üzlet ott, ahol az érzelmeknek kellene uralkodni. Szinte nincs olyan sorozat, amelyben ne lenne egy vagy több olyan ifjú nõ, aki kizárólag azt nézi, a kiszemelt áldozat eleget tud-e nyújtani a kapcsolatban, s ez mindig anyagiakat jelent.
Ezt a szép szokást nemcsak az eladósorban levõ leányzók, hanem családtagjaik is magukénak vallják. A színen feltûnõ legényeket aszerint vizsgálják, milyen anyagiakkal rendelkezik.
Mondhatnánk, hogy a mentalitásuk a múlt szegénységében gyökerezik, de ez azért túlzás. Gyakorlatilag nem kap szerepet a gondolkodásukban a szeretet fontossága - tisztelet a kivételeknek.
A When a Man Loves-t nézem, ami nem rossz sorozat, de a fenti gondolkodás abban is megjelenik. Az anya mindent megtesz azért, hogy lányát a pénzes pasi felé hajlítsa, a leendõ võ kedvét keresi. A lány érzelmei nem egyértelmûek, legalábbis nekem így a kilencedik epizódnál járva, de hála az égnek, egyelõre az sem látszik, hogy a fickó pénze hatna rá.

A lista 42. pontja. :))
Min-Rin 2017 ápr. 21. - 12:34:57
(575/687)
A figyelem felkeltésének persze más, ennél rafináltabb módjai is vannak. Az igazán avatott mûvelõk - általában valamivel idõsebbek - anyagi vagy másféle ellenszolgáltatás reményében ennél különb módszereket alkalmaznak. Lehet a test megmutatása, vagy nem ilyen direkt megmutatása árán is eredményt elérni, gyakran lát ilyet az ember, én az elmúlt hetekben is érdeklõdéssel figyeltem egy hasonlót. Mint tudjuk, nem csak az a kurválkodás, ha a testét bocsátja áruba valaki. Sõt, talán nem is az a leggusztustalanabb forma, hiszen a célszemély ebben az esetben sokszor nem is veszi észre, hogy árut kap és nem valódi érzelmeket.
A média jóvoltából leginkább a fiatalok hiszik azt, hogy mindent meg kell mutatniuk magukból, és ez a minden csak a test lehet, mert a lélek nem cikk manapság. Õk tudják a legkevésbé, hogy a képzelet milyen óriási szerepet játszik a vonzódások kérdésében. Fogalmuk sincs arról, hogy a test megmutatásával megakadályozzák a képzelet játékát, ezért aztán elveszítik az igazi érdeklõdést. Kit érdekel hosszabb távon az, amit ország-világ láthat? Az ilyen kitárulkozó lányok sikere talmi siker.
kaboca12 2017 ápr. 21. - 12:29:41 Előzmény hanguktaekwondoo
(574/687)
Hû, most már biztos vagyok benne, hogy kell az a borosta, és hát ne feledkezzünk meg az alakjáról sem! Ennyit a külsõségrõl.
Viszont élõben órákig tudnék nézni ilyesmit, mint a reklám végén, ahogy a hullámok kicsapódnak a partra. :)
kaboca12 2017 ápr. 21. - 12:11:34 Előzmény hanguktaekwondoo
(573/687)
Az a baj, hogy sok tizenéves lány -ám vannak idõsebb nõk is- azt hiszi, hogy attól lesz szép és csábító, ha kiteszi azt, amije van. Tegnap konkrétan fáztam kabátban, és jött velem szemben egy 16-17 évesnek látszó lány pántos miniruhában, nylon harisnyában, tornacipõben. Úgy illegett-billegett, hogy messzirõl azt hitte volna az ember, hogy ittas. Persze a célt elérte, mert a fiúk szeme rendesen rátapadt. :)
kaboca12 2017 ápr. 21. - 12:05:12 Előzmény Maryu
(572/687)
Megkérdezhetem, hogy miért teszed egy éjszakára hûtõbe a krumplit? Nem hallottam még ezt, azért kérdezem. Sokan ódzkodnak a másnapos krumplitól, nekem sem olyan az íze, de lehet, hogy itt van valami oka!?
Min-Rin 2017 ápr. 20. - 17:01:04
(571/687)
Fûszeres és egzotikus, jó volt nézni. De Ji-sub arcszõrzete nem hoz lázba, nem bánom, ha borotválkozik egy pasi. Az egyéb testtájak mûvi lecsupaszítását viszont mélységesen ellenzem. :)
Min-Rin 2017 ápr. 20. - 16:58:18
(570/687)
Vagy legalább lenne több foga. :))

Elbûvölõ és kicsit elszomorító mese. Alig van párja a mûfajban.

Harbinról cseresznyevirágzásos videót nem találtam, de két másikat a figyelmedbe ajánlok.
Az eleje különösen szép a forrásokkal. Mit csinálnak a 4. perctõl? Mire szolgál az üvegharang?
https://www.youtube.com/watch?v=Tf2bRRhPsqA

Harbin mindennapjai tavasszal. Újra rácsodálkoztam, hogy egy Európától ennyire távol esõ városban hogy lehetnek olyan századfordulón vagy kicsivel korábban készült épületek, mint Budapesten, Bécsben, Párizsban. Nagy élet van ott, ahogy a felvétel bizonyítja. Az öregek kint ülnek a téren és nem sakkoznak, nem badukot játszanak, hanem ha jól láttam, madzsonggal múlatják az idõt.
https://www.youtube.com/watch?v=4UVninHeK4Q

A képen a Harbin Engineering University kertjében virágzó cseresznyefa vagy barackfa - nem tudtam eldönteni. A fotó 2016. április 26-án készült.
Min-Rin 2017 ápr. 20. - 15:34:25
(569/687)
Jejun omurizst ettünk egy olyan helyen, ahol sem angolul nem tudtak, sem a Korea-szerte alkalmazott ételfotókkal illusztrált étlap nem volt. Így aztán nem maradt más hátra, mint az egyik felszolgálónõt kicibálni az ajtó elé. Ott ugyanis ázsiai szokás szerint a portál ételfotókkal van tapétázva. Ráböktünk az omurizsre, az alkalmazott pedig ahogy az ajtón belül voltunk, harsányan elkurjantotta a terem végében ugrásra készen várakozó fõzõasszonynak kívánságunkat. A koreai kifõzdékben a konyha nem külön helyiség, hanem a vendégek orra elõtt, általában a terem végében elhelyezett fõzõsarokban készül az étel. A bejárat mellett, lényegében a kirakatban pedig folyamatosan gyártják ipari méretekben a kimbapot, amely nem elsõsorban a beülõ népek számára készül, hanem kiszállításra.
Itt meg kell jegyeznem, hogy a világ úgy tartja, az omurizs japán étel, illetve a kimbap a mûveletlenek szerint nem más, mint a szusi, ami ugye szintén japán. :) Az igazság kedvéért azt is el kell mondanom, hogy az omurizs esetében maguk a koreaiak sem tagadják az étel japán eredetét.
A japán omurizs hússal vagy zöldséggel elkevert pirított rizs, amit omlettbe csavarnak, a tetejét ketchuppal vagy demi-glaze-zal díszítik. Az elnevezés természetesen az omlett és a rizs nevének összeolvasztásából jött létre, fúziós ételrõl van szó, hiszen a nyugati omlettet és a keleti pirított rizst házasítja össze..
Koreában készül sertés avagy marhahúsos változat is, de mi ilyennel nem találkoztunk. A jejui ennél sokkal-sokkal remekebb volt, ugyanis a pirított rizst kimcsivel keverték pontosan úgy, ahogy a Coffee Prince-ben, így ez az étel a maga egyszerûségében kiváló volt. A felhasznált kimcsiben a Coffee Princebelinél mintha valamivel kevesebb csilipehely lett volna.
Nyami :))

A fotót a helyszínen készítettük mielõtt olyan sebesen fölfaltuk volna, mint a Rooftop Prince-ben Yoochun és kísérõi.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 20. - 14:05:25
(568/687)
A közép-európai fagyból karibi nyárba. A stylistok Min-Rin és Kabóca kedvéért
most nem tépték le Jisub arcáról a szõrt
-a többi részletet nem ismerem-
és a reklám tényleg nagyon profi.
Kubában forgattak, a rendezõ és az operatõr ügyes
hangulata van ennek az egyperces filmnek.

https://www.youtube.com/watch?v=UNLPSlA8_PY