Téma: Yoo Gong

hanguktaekwondoo 2017 márc. 03. - 17:20:26
(87/687)
Gong Yoo zsenge kora ellenére e tekintetben roppant bizalmatlan.

De ez nem befolyásolja a létezésrõl alkotott véleményét: a világot szépnek tartja és legtöbb esetben jól is érzi magát benne.
Min-Rin 2017 márc. 03. - 16:28:44
(86/687)
A majdnem mind és a mind között nagy a különbség. Mert ott vannak azok, azon kevesek, akik nem is látják a bundát. Gong Yoo bízzon ebben, aludja ki magát, aztán a reggeli fogmosás után majd szebbnek látja a világot.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 03. - 14:23:21
(85/687)
Egyébként Gong Yoo szerint ez disznóság mert a nõknek meg csak a bunda kell! Kivétel néhány fehér holló de majdnem mind ugyanazt akarja. Vagy az a bunda vagy meg ez a bunda sokféle bunda van. Minden nõ csak azt akarja! Ez a nagyon nagy igazság ebben! Kivételek persze nyilván hát a vérségi kapcsolatokban, de olyat is tudok ahol nem!! de egyébként majdnem mindig így van és õ mármint Gong Yoo aztán tudja ezt nagyon de nem szomorú mert azért hát a nõk nagyon kedvesek. És tudja hogy ez a világ rendje most itt és inkább most hát megy aludni kicsit mert holnap utazik és az egészséges életmód híve. meg este bulizni megy egy kicsit ráfér egy kis zúzás. Fighting hyung erre elalszol. csak a kaszu a végén ne kukorékolna olyan makacsul
https://www.youtube.com/watch?v=76BfTdK-50c
hanguktaekwondoo 2017 márc. 03. - 14:15:34
(84/687)
Igen!! Teljesen egyetértek veled a férfiak kegyetlenek és egyáltalán tényleg nagyon borzasztóak!! Ezt egyébként már régebben mondtam Szakirének is hogy minden férfi egyforma de ez egyébként így is van!! Kódorognak!!! Csak úgy maguktól!! És!! Csak nézzed meg Gong Yoo -t és látni fogod hogy milyen dög õ is! Mert nézd meg milyen kegyetlenül issza a kávét és csak sütkérezik!! És Kim Nam-gil is jobb ha mindenki megtudja tõlem csak úgy csinál õ is mintha nagyon kedves lenne meg szendéskedik de õ ugyanolyan mint Gong Yoo vagyis hát még ugyanolyanabb!! Csak az a baj, hogy senki nem hallgatott rám! Mert én tudom az igazságot Gong Yoo -ról majd megfogja mindenki látni!! És egyáltalán hol van Babika tényleg????
Szóval irritáló pasas ez a Gong Yoo most megmutatta az igazi arcát nézd meg, közönyös és kegyetlen nem törõdik semmivel!! Csak kávézik meg néz és nem beszél a rohadék mint a koreai filmekben jól ráragadt. De biztos hogy úgy született!!!
Min-Rin 2017 márc. 03. - 09:57:03
(83/687)
De mi lesz a bundával?! Legalább ágyelõnek jó lenne. Vagy téli melengetésre... :(
hanguktaekwondoo 2017 márc. 03. - 09:20:07
(82/687)
Egy lelk/iismeret/es Gong Yoo rajongó tegnap felhívta a figyelmemet, hogy a Reply 1988 nem a gyártás dátuma, hanem a cím része. Az eposzt mostanában futtatták.
Nekem is feltûnt, hogy akkor a dalon mit kotlottak még egy évig, de nem foglalkoztam vele, mert az abszurd a koreaiak asztala és az egészet kutyafuttában kentem oda -csak belenéztem a filmbõl készült videóba, gyengéd a lelkem, nem bírtam sokáig. A fene tudja számontartani ezt a sok sírdogálós filmet...:-))
hanguktaekwondoo 2017 márc. 03. - 08:59:40
(81/687)
én a kopasz kutyát szeretem. azzal már nincs gond. Feldolgozásra kész.
Min-Rin 2017 márc. 02. - 23:06:01
(80/687)
Természetesen a kutyák bundájára gondoltam.
Min-Rin 2017 márc. 02. - 22:46:32
(79/687)
Bezárják a szongnami Moran piacot. Hol veszek ezután kutyát a vacsorához?
Min-Rin 2017 márc. 02. - 22:44:56
(78/687)
A kutyák olyanok, mint a férfiak: sokszor láb alatt vannak, de ha elcsavarognak, borzasztóan hiányoznak. Meg aztán, a bundájuk... :)
hanguktaekwondoo 2017 márc. 02. - 13:58:03
(77/687)
Többen kérdezték a magyar szöveget. Lentebb olvasható.
Fordítói készségeim szerények, viszont itt -ott kénytelen voltam magyarítani,
másként a sorozatfordítók ballépéseinek nyomán haladtam volna, azt meg ne tegyük ilyen szép szöveggel.
Ha valaki elégedetlen lenne, kérem, ne feledje, nem vagyok se költõ, se mûfordító! :-))


Tegnap útjára indult egy csillag
és a szívem vele zuhant
"A csillag az csak egy csillag"
mondják az emberek, de...
De ma egy újabb csillag hullott le.
Az én gyönyörûszép csillagom.
Amikor egy csillag lehullik, még az ég is könnyeket hullat
azért is hull az az esõ
Vágyam utánad úgy átitatja szívemet
hogy megint esik és én megint sírok.
Amikor régi szép napjainkra emlékezem
mintha szívem szerelme visszatérne.
De ahogy álmom szertefoszlik
csak szomorúságom mélyül.
Ahogy csillagom eltûnik
csak a sötétség lesz egyre sûrûbb.
Csak a sötét lesz egyre sûrûbb...
hanguktaekwondoo 2017 márc. 02. - 09:59:13
(76/687)
az utolsónál ugyanazt a linket raktam be mert állandóan az a kutya járt az eszembe ami az elején ott beleugatott. Régen szalonnájába csavarták az ilyen okvetetlenkedõt és úgy sütötték ki. Bölcs szokás, fenntartja a rendet.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 02. - 09:48:09
(75/687)
Gong Yoo pompás zenei csemegére bukkant -a dal, mint az értékek általában, a kontinuitás hullámaira hullott és azóta is ott szörfözik.
Koreában sokszor nézik a csillagos eget -kínai közvetítéssel meg anélkül már Krisztus elõtt is így tettek
de csak nemrég tették a fantasztikus felfedezést, hogy olyankor nemcsak spekulálni
hanem sírni is lehet!!

Nosza, több sem kellett a derék hanoknak, azonnal belendültek, mert ez, ugye, az õ terepük
és megszületett a Reply c. 1988 -as film máig közkedvenc melódiája.
Az eredeti felvétel jó húsz éve, 1993 -ban készült, de ez semmit nem von le az értékébõl, sõt.
Van benne békabrekegés meg tücsökciripelés is; mivel a filmet nem láttam, elõször azt hittem, tó mellett tartották az unplugged koncertet :-)
Ami figyelemreméltó lehet a hölgyeknek, az a csávó feje
-látszik hogy becses szülei mindent megtettek az érdekében; ezt az arcot szike nem érte- no meg ami a torkából idõnként kijön.
Nõ van a dologban, az ütötte így ki a kollégát.
Merhogy tegnap is hullott a csillag, meg ma is, és beledöglik.
Teszi ezt férfihoz méltó mértékletességgel: nem agonizál, csak elmondja, mi baja.
Gong Yoo -nak ez tetszik, mert ki nem állhatja, ha egy férfi énekes feleslegesen vernyákol
https://www.youtube.com/watch?v=qbsWE_3-_4g

Aki nem szereti az élõ cuccot, az stúdióhangzásba is belefülelhet
https://www.youtube.com/watch?v=Pd177YMBDZw

Bár a film lassan harmincéves és a fenti felvétel se most készült, a dal, öngyilkos tendenciáit tekintve természetesen mai napig arat a kinti szívekben -lelkekben.
Meg is lovagolják a sikert -sok mai kedvenc danolgatja ezt koncertjein, a rajongók könnyzacskóinak nagy -nagy örömére.
Van, aki ügyesen duettbe öntötte a dallamot;
Song Shi -kyung megelégedett azzal, hogy csak eldudorászta. Elég jól sikerült.
Bizonyosan van olyan, akinek ez jobban tetszik, mint az eredeti. Gong Yoo még hezitál.
https://www.youtube.com/watch?v=F8AnXCDgYOg

ugyanõ valami lassan kopogó tuctuccal -nem biztos, hogy ez kellett, szegény shikyung -ssi, de hát zeitgeist
https://www.youtube.com/watch?v=Tn8BWHC_MoU

Kedves és jóhangú nénik is elénekelték, de nem volt jó ötlet, mert ez bizony férfidal a javából.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 01. - 12:54:35
(74/687)
hanguktaekwondoo 2017 márc. 01. - 09:15:38
(73/687)
Tegnap éjjel belenéztem egy sorozatba -mentsen meg mindenkit a jósorsa, össze ne akadjon vele. Japán, címe: Starman.
Olyan ocsmány a nyomorult, hogy azonnal indexre tettem. Kóvályog az úton az amnéziás csávó, anime és akcióhús keveréke.
Háromgyerekes egyedülálló anya ráakad,viszi magával, elaltatja a futonokon, aztán beadja neki, családdal együtt, hogy õ az apja a gyerekeinek.

Akkor értettem meg, hogy miért léphetett le az eredeti atya -fighting, hyung! Mert aki ilyenre képes, hogy a Földön kiszolgáltatottan mozgó idegennek ezt a nyakába varrja, arra számítva, hogy úgysem emlékszik semmire, az erkölcsöt tekintve nem túl finnyás.
A nõ idiótán játszik, betépett rágcsálóként ugrál vendége, vagyis "férje" körül; három gyereket hogy tudott nevelni egy ilyen infantilis közeg?
A kölykök fényévekkel értelmesebbek az anyjuktól, de a szobájuk persze káosz -anyu lenyomata, mert a gyerekek még nagyon kicsik.
A csávóban lenne fantázia, de kevés ahhoz, hogy tovább nézzem -az egész olyan hányinger, hogy utána szépeket kellett olvasnom...
Lesznek olyanok, akik ennek ellenére vagy éppen ezért megnézik :-), de a józanabbakat csak óvni próbáltam e néhány sorral:
el ne rontsák ilyen szeméttel az estéjüket.

Úgy tûnik, még mindig a koreaiak a legjobbak a mûfajban, düllyesszük ki mellizmainkat. A japánok, talán belekövesedve a nóba esetleg a kabukiba, mereven sodródnak az árral, kényszeresen alakítva azt, ami, ugye, több, mint paradoxon. Jó, ott vannak a yaoi -filmek, ott kicsit oldódnak, mert az nemzeti sport, de ott se mindenhol
és a férfi -nõ kapcsolatot bemutató filmjeik nekem nem is kicsit olyanok, mintha két, egymás nyelvén nem beszélõ és ehhez az aktushoz nem is nagyon ragaszkodó, fáradt lény fád interakciói lennének.
A kínaiak általában gyermetegen és üresen halmozott külsõségekben evickélve- próbálják visszaadni azt, amin a koreai tévében nagy figyelemmel átrágták magukat.
A sok vacak médiatermék ellenére még mindig a koreai szekció az, ami legjobban érzi: mi kell a népnek.
hanguktaekwondoo 2017 febr. 28. - 22:56:22
(72/687)
Ki segített Gong Yoo -nak és miben? :-))) Ezen még kicsit gondolkodik aztán most meg megy sidzsokat olvasni
Min-Rin 2017 febr. 28. - 17:38:27
(71/687)
Válaszoltam. :)
Min-Rin 2017 febr. 28. - 17:03:27
(70/687)
Kedves Janka! Tegnap este küldtem neked privát üzenetet. Ha gondolod, nézd meg és válaszolj! :)
hanguktaekwondoo 2017 febr. 28. - 16:04:56
(69/687)
mi van a fürjjel?
hanguktaekwondoo 2017 febr. 28. - 15:33:32
(68/687)
És hát Gong Yoo ma este fõzni fog mert nosztalgiázik mert kéne most már neki egy kis japán kaja.
Tehát akkor azt fogja csinálni, hogy bemegy a boltba és vásárol mindenfélét és azután hazahúz és fõz Uzume Inarit vagyis Boldogságrizst!! Kagyló van benne meg gomba és nagyon finom!
Úgy kell csinálni hogy 30 dekagramm rizst egy liter húslevesben meg kell fõzni. Abba a húslevesbe benne kell lennie két leves kockának is! Vagyis elég csak az és az a húsleves! De! Még elõtte bele kell rakni a húslevesbe fél deci fehér pálinkát és négy evõkanál szójaszószt és egy evõkanál cukrot! Akkor ezt Gong Yoo szépen fõzi, lassan, és ha már puha a rizs, akkor beleteszi szépen a gombát, aminek konzervgombának kell lennie, legjobb a kínai! Ha nagy valamelyik akkor ketté kel vágni. Aztán bele kell rakni egy sárgarépát ami olyanra van felvágva mint a gyufa. Aztán meg 10 dekagrammot földimogyoróból de az a legjobb ha nem sós. Aztán 1 marék hagymát amit elõször kicsire fel lett vágva. És akkor, a végén, következik a kagyló! Az 10 dkg és nincs már meg a leve a konzervnek. Csak úgy zutty! bele, lé nélkül. És a legvégén egy kis narancsot csíkokra vágni én mondjuk azért nem szeretem a héját de valakik beleteszik azt is. Megrottyoljuk kicsit és 15 percig magában áll és pihen és kész!!
Ha nincs kagyló vagy nem kell, akkor tofut kell pirítani és utána kevés ecetes meg sós vízben áztatni és úgy bele. Meg ha tofu se kell akkor meg sült gesztenyével lehet de akkor nem kell a narancs de a végén kicsike bors. Én így látom ezt és Gong Yoo egyet ért.
Ilyen az Uzume Inari, kutyával is jó.