Téma: Yoo Gong

hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:12:09
(227/687)
Régen mászkáltam már véres fejszével a nép között, de most, hogy mondod, talán ideje megint kimennem át utcára
;-)
A céltalan erõszak untat, mert látom, mi mozgatja.
A véres akció miért lett hozzám kötve?

Ji-sub pajtás a filmben egy, a magyartõl kicsit másabb értékrendben kapálózott
-ez a már Koreának is rendkívül terhes életszemlélet más filmekben is jelen van, okoz renget problémát és konfliktust.
Konfuce apót nehezen lomtalanítja egy olyan kultúra, ahol a hagyomány szerint a nyelvben 7 tiszteleti szintet különboztetnek meg.
Sok a betonnép, de engem felvillanyoz, hogy egyre többen óhajtanak repülni.
mármint nem a házak tetjérõl
-ez idáig is megvolt,
napi átlagban 52 ember dönt így.

Én roppant tiszteletlen vagyok a koreai történelmi filmekkel kapcsolatban, már le is mondtak rólam :-D
de herótom van már a gatyapõcös szoknyás csávóktól, épp elégszer volt már benne részem.
Hogy vallatni lehetne... igen, hasonlót vált ki belõlem.
Janka kap még idegrohamot ezektõl a filmektõl, legalábbis nemrégiben megtámogatott véleményével.
van egy film ugyan, ami a múltban játszódik, paradox módon az egyik legjobbnak tartom, de errõl talán késõbb, a maga idejében.

So Ji-sub rajongói oldalán nagyrészt fotók és hírek, engem nem tud lekötni.
Meg annyi hulladékot ont a segítségével a média, hogy egy ideje már szurkolok neki, hogy vonuljon vissza Gangwondoba fotózni meg festeni.
A Master's Sun nem rossz, de van jobb és nem feltétlenül vele.

Nem gondolom, hogy szegénységi bizonyítvány, ha nem hallottál egy koreai filmrõl. Ez csak azt mutatja, hogy nem reagáltad le a média hírverését. nem ugyanaz :-)
A film részletekben van fent a tube -on -megint civakodnak a jogokon a népek- jobb oldalt láthatod mire kell kattintani a folytatáshoz.
/3 Iron part 2 of 6, part 3 of 6, stb./
https://www.youtube.com/watch?v=reeWPVynHZw
Le is lehet tölteni helyekrõl, de ebben a topik hölgyei okosabbak.

Anyukáddal történtekre és ezekre a napokra néz felülrõl, repülõgéprõl.
Egy beékelõdött epizód az idõvonalba, lassan belesimul
és, még mielõtt az elesett talpra áll, mindkettõtök számára világossá válik, miért kellett megtörténnie és milyen valódi feladatot rejt a helyzet.
Min-Rin 2017 márc. 31. - 08:13:19
(226/687)
Természetesen mi sem egy este alatt szereztük Dél-Koreával kapcsolatos ismereteinket. :) A filmek és sorozatok elsõdlegesen ugyan szórakoztatnak, másodlagosan azonban óhatatlanul elvezetnek az ország és a benne élõ emberek megismeréséhez. Ez pedig egy idõ után sokkal érdekesebb, mint hogy a sorozat aktuális részében a fickó most éppen hogy csókolja meg a szende - és ezért szemét rémülten kimeresztõ - leányzót, meg hogy vajon mit akar a háttérben meghúzódó, az ifjakat alattomban lesõ anyósjelölt.

Egy ország kultúrájával, hagyományaival, jelenével való ismerkedés csöndben, szinte észrevétlenül eredményez összehasonlításokat a saját életterünk, sõt, életünk vonatkozásában. Így egy másik néprõl szerzett tudás segítségével a saját életünk értelmesebb megélését, tisztább képet kapunk. Ehhez persze túl kell lépni a történet(ek) szimpla cselekményein.

A kép a világ nyugati részén a 3Ironhoz hasonlóan ismert Tavasz, nyár, õsz, tél... és megint tavasz (봄여름가을겨울그리고봄, romanizált: Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom) c. film helyszínét, egyik jelenetét mutatja. A film rendezõje Kim Ki-duk, õ rendezte a Bin-jipet is. A fickót a nyugati világ sajnos annyira megkedvelte, hogy legutóbbi rendezései az itteni igényeket igyekeznek kiszolgálni. Ezért filmjeibõl okosan érdemes válogatni. A 2012-es velencei filmfesztiválon Arany Oroszlán díjjal jutalmazott Pietà például szerintem egy hányadék. A minél nagyobb hatás elérése érdekében a pasi olyan eszközökhöz nyúlt, ami számomra gusztustalan, de mindenképpen öncélú.

Bár a Tavasz, nyár... is bõvelkedik erõs elemekben, a film mégis rendben van. A cím a természet körforgását jelzi, a történet viszont az emberi élet állomásait, változásait veszi górcsõ alá. A hétköznapi nézõ számára az események akár túlzónak tûnhetnek, de éppen ezek az erõs megfogalmazások segíthetnek a felismerésben, milyen vagyok én, merre kell igyekeznem. Az alkotást mindvégig keresztüllengi a keleti életfilozófiának azon része, aminek tudatos elfogadása a földteke mindkét felén elsõdleges cél kéne legyen, az élet tisztelete.

Mindkét filmben vannak vitatható elemek, talán a számunkra mégiscsak távoli, ezért a miénkkel teljesen soha meg nem egyezõ gondolkodásmódja eredményezi, de a mondanivaló kérdésben bárki számára hordoz tanulságokat.
Min-Rin 2017 márc. 31. - 08:05:15
(225/687)
Ha már Kína így szóba jött... Tudjátok, hogy milyen nagy népszerûségnek örvend a tigrisbor, amelyet a rizsborban hosszan áztatott tigriscsontok segítségével állítanak elõ?
Gyógyhatásúnak tartják, ezért óriási igény van rá, amelyet a hazai tigrisek csökkenõ száma miatt importált állatcsontokkal pótolnak. Mint megtudtam, a Dél-afrikai Köztársaságban több oroszlánfarm van, ahol szerencsétlen állatokat sportvadászatra tenyésztenek - százával, ezrével. A pénzes - többségében amerikai - lövöldözni vágyó "vadász" által kiválasztott állatnak esélye sincs, jól körülhatárolt helyre terelik, aztán kilövik.
Az így elpusztított oroszlánoknak bõrét-csontját is hasznosítják, a csontok fõként kínai tigrisborban végzik.
Persze amúgy a kínaiak is igyekeznek: a dél-afrikaihoz hasonlóan õk a tigriseket tenyésztik farmokon, üzleti és nem a fajvédelmi okból, de felhasználják az ugyanilyen módon, Vietnamban és Laoszban tenyésztett tigrisek csontjait is. Ahogy nézem, a dél-afrikai és az ázsiai tenyésztõhelyek között csak egy különbség van. Az elõbbiben legalább a megfelelõ mennyiségû tápláléknak köszönhetõen nem csontig lesoványodott jószágok tengõdnek végüket várva.
Nem készülök Kínába, de ha eljutnék sem innék-vennék ebbõl a csodás elixírbõl.
kaboca12 2017 márc. 30. - 22:57:05
(224/687)
A rugalmasság az én életemben azért lehet, mert sosem más emberek véleményére adok, hanem magam próbálok dönteni. Van, hogy rosszul persze, de legalább akkor is csak magamat okolhatom. Valamennyire gondolom én is csak befolyásolható vagyok, -szerintem ezzel minden ember így van- meghallgatom mások véleményét, de a végsõ döntés az tényleg tõlem származik. Erre nagyon odafigyelek! Bizalom nélkül nem lehetne ismerkedni. Aztán majd késõbb derül ki, hogy fent tudjuk-e tartani, de szerintem ezzel nem lesz gond. :)

Amikor kiválasztottam a filmet nem tudhattam, hogy vannak könnyebbek vagy nehezebbek. Tudod mi alapján döntöttem? Láttam, hogy csak pár perces ismertetõkbõl állnak a linkek. Így mindet végig akartam nézni mondván, hogy amelyik a legjobban felkelti az érdeklõdésem, azt nézem. És észrevettem, hogy az Always linkje teljes film. Rákatt és komolyan, a 7. percnél már kíváncsi voltam a végére. :) Tök véletlen volt. Egyedül a ketrecharcos jelenetnél (asszem az a neve) fordítottam el a fejem egy picit, azt nehezen bírom. A tudatos erõszakot sosem értettem. Mármint, hogy emberek képesek azért fizetni, hogy ilyeneket megnézzenek és az meg pláne felfoghatatlan számomra, hogy hülyére veretem magam pénzért, ha egyáltalán túlélem. Az okot értem, a nagy pénzt is látom benne, (mondjuk itt a srác -bocsi, a filmbeli nevét már el is felejtettem- marha sokat nyert ezzel) de nekem akkor is kérdõjel van a fejemben az értelmi szintjük miatt. :) Na ez rohadtul idevágott, de most már mindegy. :)
Egyébként ha megengeded akkor hagy mondjam el, hogy mivel mindenkirõl van bennem egy kialakult kép egészen meglepett, hogy te nemhogy megnézel egy ilyen filmet, de még az elsõk között ajánlod is. :) Valószínûleg az e téren szerzett tapasztalatlanságom miatt vártam olyan filmet tõled, mint a Királyi ház titka vagy valami ilyesmi a címe, ami elé le nem tudnának kötözni. Egy-két részt vagy ajánlót láttam belõle. Bocsánat azoktól, akik szeretik, de engem például azzal a filmmel vallatni lehetne. Meg van még egy ilyen asszem. :/ Szóval ismeretlenül valami ilyesmit kötöttem hozzád. Vagy valami véres akciót. Egyébként szeretem azokat is és nem tudom, hogy mennyi köze van ehhez a világhoz, de az Öld meg Rómeót az egyik kedvenc filmem.

Hû, ahogy olvaslak rá kell jönnöm, hogy tök tudatlan vagyok. Illetve, hogy mennyi minden van még az életben, ami biztos tök jó, nekem meg halvány lila gõzöm sincs róla. Írod, hogy Európában is reklámozták azt a filmet, tudod az angol címét, a magyar jelentését és nekem még az sem mond semmit. Még csak nem is hallottam róla. Na mondjuk ez az én szegénységi bizonyítványom. Viszont amikor a vezetéknév dolgot írtad már tisztára büszke voltam magamra, mert azt legalább én is tudtam. Az már más kérdés, hogy nem alkalmaztam. :)

Magáról a színészrõl nagyjából már tájékozódtam azután, hogy megnéztem a filmet, de azért minden szót figyelmesen próbáltam magamba szívni. Még véleményeket is olvastam róla. 10-bõl 9-en nagyon dicsérték egy filmben, a The Master's Sun-ban, ami persze nekem megint nem mondott semmit. :/ El is döntöttem magamban, hogy ha lesz idõm, akkor rákeresek a neten legalább az ismertetõre. A rajongói topicot is láttam itt, de arra már nem volt éjjel energiám, hogy oda is benézzek. Azon miért nem lepõdtem meg, hogy téged ott sem látnak szívesen?? :D
A teste tényleg nem semmi. Nõi szemmel igazi férfi, de ez nálam csak külsõség. A külsõ, a fiatalság, a szépség múlandó. A belsõ értékek viszont a halálomig kísérhetnek. Persze ott is mutathatok bármit kifelé, de szerintem addig, amíg a tükörbe szembe tudok nézni magammal, addig még nincs minden veszve.
A hapi (esküszöm eljön az idõ, mikor majd kapásból fogom vágni a nevét, de ma még nem megy) és a szex összefüggését még nem fogtam fel, bár nyilván van oka, hogy ilyen "mélyen" nyilatkoztál róla. Ezt a részt így is irulva-pirulva olvastam (pedig egyedül ültem itt), mert bár sosem értettem, hogy a szex önmagában miért tabu szinte mindenhol, ha állítólag természetes emberi szükséglet, mégis olyan szégyenlõs vagyok e téren, mint az állat. :) Már eleve ezt is úgy írtam le, hogy ég a képem. :/ De úgy nagyjából értem, hogy mit akartál ezzel.
Az énekhangja tényleg nem semmi. A legelsõ szó ami eszembe jutott, hogy simogató. Ez nyálas? Lehet, de ez ugrott be. :)

A többi itt jelenlévõ fórumtárs minden bizonnyal jószándékú és segítõkész, csak még én nem jutottam el oda, hogy egyáltalán kérdéseket merjek feltenni, mert elolvasva a hozzászólásokat nekem olyan, mintha egy egészem más bolygón élnék. Mondhatnám az is, hogy koreai. :) Van olyan mondat, amihez ötször fogtam neki, hogy most akkor ki és mit is akar ezzel? És még most sem értem. De igyekszem! Mondjuk amit mára terveztem tuti elmarad, történt ma anyukámmal egy baleset, eléggé elszarta a napom. Nem hiszem, hogy lesz energiám filmet nézni, de pótolom. :) Bocsánat a szófosásért!
Min-Rin 2017 márc. 30. - 21:43:10
(223/687)
Ez nagyon jó! Az ázsiai gyerekekért odavagyok. A videóban a kislány is, de a csúf okulárés kispacák... :)

Eszembe sem jutott hogy a DMZ-be elmenjek. Heyri viszont benne van az útitervben. :) Jó lenne egy értelmes, érdeklõdõ, humorérzékkel megspékelt útitársat is teremteni. Gyíktaposó szóba sem jöhet! Grrrrrrrrr
Maryu 2017 márc. 30. - 20:50:18
(222/687)
Nem ez egy 1999-es japán film. Szerintem jó film.
http://www.dailymotion.com/video/x2af09r_gohatto-taboo-1999-1-eng-sub_shortfilms
hanguktaekwondoo 2017 márc. 30. - 19:20:20
(221/687)
mármint természetesen te vagy az elnök. ez nem vitás. de ehhez tudnod kell a választ.
kell ide egy sinológus, ez te leszel, szeretett Mandzsúriám így is tele van kínaiakkal.
pedig sok ott ám a koreai wekeke....még mindig...
és ott is maradnak :-P
hanguktaekwondoo 2017 márc. 30. - 19:14:07
(220/687)
Firestone, mint a Korea -szekció kínai tagozatának tiszteletbeli elnöke, úgy vélem, meg tudod válaszolni a következõ kérdést is.
Tehát csájníz leszön

-de mikor?-

2.

A magyarul is megjelent regény "Szép asszonyok egy gazdag házban" kínai címe így hangzik:
Aranyvázában szilvavirágok.
Miért?

Miért nem mondjuk agyagkorsóban és pl. liliom? vagy ilyesmi.

https://www.youtube.com/watch?v=XsTjI75uEUQ
hanguktaekwondoo 2017 márc. 30. - 18:56:07
(219/687)
Tabu?
ó.
csak nem a Takumi-kun sorozat újabb epizódja?

;-))
hanguktaekwondoo 2017 márc. 30. - 18:54:10
(218/687)
Az idõt mi teremtjük, a többi illúzió.

Jövõre Korea, Min-Rin! Gangneung -ben a tengerparton egy kávé, aztán irány a Heyri Mûvészetek Völgye.
annak is a pihenõparkja

Egy kicsit jobb hely, mint a demilitarizált övezet ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=j82bStoiP_k
hanguktaekwondoo 2017 márc. 30. - 18:41:47
(217/687)
Értékelendõ :-)
És köszönöm -azt hiszem a többi topiklakó nevében is mondhatom- a bizalmat és az érdeklõdést.
Túlzás nélkül állíthatom, az ilyen rugalmasan gondolkodó emberekbõl hiánycikk van. nemcsak a port.hu fórumon.
Így már eggyel többen vagyunk :-)

Az Always -t nem véletlenül raktam be másodiknak mint ajánlatot: arra gondoltam, ha a Bin-jip -et kibírod, akkor az Always -t is képes vagy végignézni.-)
Erre te a nehezebbhez nyúltál ;-)
/A Bin jip jelenleg a legfogyaszthatóbb, Európában is reklámozott koreai film olyanoknak is, akiknek nincs különösebb kötõdése a koreai kultúrához, de hajlandóak másfél -két órát rászánni egy ottani filmre. Angol címe 3 Iron, de Bin jip Üres házat jelent, ami, a film tartalmát tekintve, egyértelmûen kifejezõbb.
Nálunk Lopakodó lelkek cím alatt forgalmazták. Az Always is emészthetõ, mert nyugati szemmel is érthetõ, ismerõs problémákra világít rá./

A továbbiakban elõrebocsátom, csak a saját véleményemet írom a színészekrõl. Ezt fontosnak tartom hangsúlyozni, mert vannak, akik totál eltérõen látják a világot.

Én So Ji-sub -ot koreai mércével átlagos színésznek tartom. Elvégzi a rábízott melót, de pl. a pocokfejû Kim Nam-gil már kisujjból lejátssza.
Nyomot, szerintem leginkább az Always -ben hagyott. megmutatkozott, milyen jó színész is bújócskázott benne még néhány éve is.
Van itt egy rajongói topik, természetesen nem vagyok a kedvenc, néha froclizom õket, mert szórakoztató.

So Ji -sub a Skorpiók Skorpiója, egy tipikusan Skorpió országban. árasztja az éteri érzékiséggel kevert egészséges szexet és az elhagyatottsággal kevert kiszolgáltatottságot
-a kimunkált, hajdan élsportoló test ezt valósággal radiálja. Arca zárkózott és mélabús, gondolatait valóban jól rejti, de sejteti, hogy tulajdonosa bonyolult és érzékeny.
meg is találták a testhezálló szerepek, többre nem volt szükség.
mármint a médiának.
mert, hogy So Ji subnak mire lett volna szüksége, az más lapra tartozik.
Profi modell és remek mûvészi hajlamok.
Bár ellentmondásnak tûnik, de lehetett volna belõle príma színész, ha hagyják és ha megfelelõ minõséget tanul.
De a szex fontosabb és több pénzt is hoz, maradtak ezen a vonalon.
So Ji-subbal mindent el lehet adni. Mindent. még rúzst és melltartót is :-)

Nagyon erõs a kisugárzása, nézd meg ezt a félperces reklámot, a nõt gyakorlatilag nem is figyeled közben.
https://www.youtube.com/watch?v=jPbxog-w1ro

Rendkívül népszerû szerte Távol-Keleten /Philippines és Indonesia is/.
Vannak filmjei, sorozatai, szinte mind nagy siker -én úgy látom, mint sok drámai vonóval megáldott színésznek, neki is lenne érzéke a komikumhoz,
idõnként megcsillan a humora. de a koreai filmkészítés szabályai -törvényei egészen mások, mint a kerekszemûeknél. Gyakran dirigálnak olyanok, akik érdekcsoportok lakájai avagy fingjuk nincs a valódi mûvészetrõl, vagy legalább értékekrõl. de ez bonyolult és szövevényes, meg nagy vitát is kavarna :-)
Lényeg, hogy az általában így vagy úgy tehetséges színészek ki vannak szolgáltatva, európai szemmel nézve felháborító módon.

Ahhoz képest, hogy eredetileg képtelen volt egy hangot tisztán kinyögni, egész jól megtanult énekelni -a koreai sztárokat,
ha tudnak, ha nem, énekeltetik, mert ez is növeli a fanok áradatát, no meg a lóvét.
A japánok õrjöngenek érte.
Én azt becsülöm benne, hogy zsigerbõl beledöglik abba, amit csinál
https://www.youtube.com/watch?v=RsDKQp-dxC4

legalábbis nem sokkal ezelõttig így volt. Az utóbbi idõben hatalmas mennyiségû médiaszeméthez adta a nevét.
Az ok a nagyközönség elõtt ismeretlen, talán fel sem fogják, a jelenség - a pálya ilyetén ívelése- viszont korántsem egyedi.
Én úgy látom, negyven felé járva, kiforratlan maradt és ez nagyrészt a körülötte rajcsúrozó, mohó médiamunkásoknak köszönhetõ.
Õ egy ikon lett, de a jó színész ettõl összetettebb.

Han Hyo-joo kisasszony -a vezetéknév, ahogy a magyarban és a japánban, elõl áll; egy az õshaza ;-)- ügyes, de sokat nem tudok róla, mert fõként történelmi filmekben domborított, azokat meg egy kivételével, rühellem.
A topiklakó hölgyek ebben minden bizonnyal képzettebbek és több felvilágosítást tudnak adni, mint én -mindegyikük barátságos, intelligens és jószándékú

A ferdeszemûeknek meg az európaiak tök egyformák :-)
kaboca12 2017 márc. 30. - 12:25:40
(216/687)
Kicsit a filmrõl. Nem kellett fordítás, hogy megértsem a lényegét. Bár egyenlõre annyira távol áll tõlem maga a nyelv, hogy még azt sem tudtam kivenni a film végéig, hogy mi is a nevük. Arra rákerestem a neten. :) Önmagában véve tetszett és egy egészen komoly dolgot mutatott be. A színészekrõl annyit, hogy gondolom te jónak tartod õket -vagy legalábbis a srácot-, ha ezt a filmet ajánlottad az elsõk között. Utánanéztem, a net úgy írta, hogy So Ji Sub a neve. Kicsit az eddigi munkásságára is rápillantottam. Össze-vissza hablatyolok, mert nem igazán tudom, hogy mit is mondhatnék róla? Nem tudom, hogy a nõk körében õ mennyire népszerû, nekem egy átlagos pasi. Már amennyire egy koreai hapsit én átlagosnak gondolok, nekem egyenlõre túlságosan egyformák. Mondjuk azt láttam, hogy jó magas, barna -ami nekem pont az ideálom-. Illett ebbe a filmbe, bár nekem olyan pókerarc volt végig. Látnom kéne más filmekben is, hogy megtudjam állapítani, hogy mindig ilyen vagy csak a szerep követelte meg tõle. Nekem a lány játéka -õt is megnéztem, Hyo-ju Han de mindenképpen javíts, ha valamit rosszul gugliztam- jobban tetszett. Nagyjából ennyi, szerintem eléggé jól teljesítettem a "házi feladatot" tekintve és ahhoz képest, hogy éjjel néztem, kettõig tartott, picit rákerestem a szereplõkre a neten és ma jöttem dolgozni. Na és persze megint itt töltöm az ebédidõmet. :) Várom a kiértékelést rólam mert amint látod befogadóképes vagyok az újdonságokat tekintve, remélem azért ez értékelendõ. :)
kaboca12 2017 márc. 30. - 00:12:51
(215/687)
Na szóval itt vagyok, mert felajánlottad. :) Holnap -azaz ma- végig téged foglak átkozni, ha fáradt leszek! Elkezdtem nézni az általad ajánlott filmet: Always (Only You). 0:10 van, a történet megfogott az elsõ 7 percben annak ellenére, hogy egy kukkot nem értek belõle. :) Még van belõle szûk másfél óra, amit biztos nem hagyok másnapra. Köszönöm az élményt! :)
Min-Rin 2017 márc. 29. - 21:15:53
(214/687)
Nosztalgia :( Jó volt, húz vissza a szívem, bár nem tudom eldönteni, Korea hiányzik, vagy inkább szeretnék visszalépni abba a boldog idõbe.
Min-Rin 2017 márc. 29. - 19:35:43
(213/687)
A heves ügyészt nem láttam, majd valamelyik nap pótolom. Vígjátékra úgyis ritkán lelek. A legutóbb két vígjátéknak mondott filmhez volt szerencsém, de ezek olyan koreai módra készült vígjátékok: az elején jókat nevet rajtuk az ember, aztán átcsapnak búbánatba.
Min-Rin 2017 márc. 29. - 19:24:33
(212/687)
A Woochit szerettem a legjobban, a Kundo viszont kikészített amikor télen megnéztem a tévében. Az M nagyon különös filmje, a Duelistet is kedveltem. Amikor az újabbaknak utánanéztem, úgy tûnt, mindegyik elég nyomasztó.
Egyébként ha eszembe jut, mindig felidézi a neve a szöuli metróplakátot. :)
hanguktaekwondoo 2017 márc. 29. - 19:20:08
(211/687)
hanguktanító?
micsoda szemed van firestone ;-)

Nézd meg, mi a fürj jelentése a kínai szimbolikában ;-)
Min-Rin 2017 márc. 29. - 19:08:00
(210/687)
Már kikeveredtem a magam okozta gubancból. :) De a dalt tényleg nem ismertem.
Min-Rin 2017 márc. 29. - 19:06:16
(209/687)
:) Jól van, na. Nem is szóltam egy szót se. :)
Min-Rin 2017 márc. 29. - 19:05:01
(208/687)
A filmet láttam, emlékszem hogy a gyûrûvel volt valami kutyulás, de semmi többre. Talán megnézem újra. Erõsítsd meg a lelked, a dalt nem ismertem. :) Mit tegyek? Szégyenkezem, de az elmúlt évtizedekben más zenei mûfajban voltam elmerülve. :( Ki énekelte az eredetit?