Téma: Yoo Gong

hanguktaekwondoo 2017 ápr. 01. - 14:57:09
(247/687)
Min-Rin.
Szerinted hagyjuk kicsit töprengeni?

;-)))
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 01. - 14:52:28
(246/687)
2016 -os mérföldekkel jobb sztem.
Min-Rin 2017 ápr. 01. - 13:38:16
(245/687)
Szívesen. A 1% of Anythinget még nem láttam, sem a 2003-as, Kang Dong-wonnal, sem a 2016-os változatát. Majd számolj be tapasztalataidról! Most már azért is érdekel a dolog, mert miközben noemiseoul, ha jól emlékszem a friss verziót dicsérte, az ázsiawiki egyik kommentelõje épp ellenkezõ véleményt fogalmazott meg. :)
Min-Rin 2017 ápr. 01. - 13:27:26
(244/687)
A Bin-jip nehezebben értelmezhetõ film mint az Always. Szerintem is jobb, hogy az Always-szel kezdted. A Bin-jipet akár többször is meg kell nézni, hogy igazán megértehhesse az ember lánya. Nem olyan film, amin végigszáguld az ember. Érdemes nyugodt körülmények között nézni, amikor van idõ aztán tûnõdni rajta. Mert tûnõdni lehet és kell rajta. Az a film nem is film a szó eredeti értelmében. Egy olyan mûalkotás, amelynek a láthatón túli része már az egyes nézõ lelkében rezdül, kiben-kiben más húrokat pendítve meg. Egyes aprónak mondható kifogásaim mellett állítom, hogy nagy film. Amikor elõször láttam, alig bírtam szabadulni a hatása alól, sokáig foglalkoztatott. A végén megjelenõ szöveg pedig megkönnyeztetett, pedig ez ritka csoda. :)
Édesanyádnak jobbulást, neked sok erõt!
kaboca12 2017 ápr. 01. - 12:59:05 Előzmény hanguktaekwondoo
(243/687)
Gondoltam ide is beugrok....3 Iron fele a hátam mögött. Úgy érzem jobb, hogy az Alwayst választottam ki véletlenszerûen, mert ezt ott tudtam hagyni a felénél (igaz, hogy ezt is éjjel néztem -hiába, egy bagoly vagyok). Nem rossz, de valamiért nem fogott meg úgy, mint az elõzõ. Az okokat majd próbálom összeszedni, de ma biztos nem. Ma csajos este lesz és remélhetõleg egy jó buli. Céltalanul, spontán. :) Jöv. héten még kevesebb idõm lesz, mert átcuccolok anyuhoz kb. 1-2 hétre (meglátjuk meddig örülnek, hogy nem leszek itthon :P ) de ahogy leteszem a hátsóm próbálom pótolni az elmaradásaimat. Szép hétvégét mindenkinek! :)
Min-Rin 2017 ápr. 01. - 12:14:42
(242/687)
A srác Kang Dong-won. Sorozatokban már õsidõk óta nem vállal szerepet, filmjei vannak viszont szép számmal. A napokban beszéltünk róla firestone-nal, akinek kedvence a srác.
Firestone-t kérdezd, ha többet akarsz róla megtudni, õ szakértõ a kérdésben. :)
Szinte mindig egészen különleges hangulatú filmekben szerepel.

Duelist
https://www.youtube.com/watch?v=arxflCts1uE

Haunters (Physic)
https://www.youtube.com/watch?v=5CHxUvb3D0g

My Brilliant Life
https://www.youtube.com/watch?v=AKDAXQ3iBnA
Min-Rin 2017 márc. 31. - 18:53:47
(241/687)
Elõre kell bocsátanom, hogy a koreai sorozatokban, de általában a filmek esetében is megfigyelhetõ a nõk másodlagos szerepe, ahogyan a társadalomban a múltban, sõt, végeredményben még ma is. Ez persze nem jelenti azt, hogy a háttérbõl sokszor ne irányítanának. A férjét okosan és szeretettel terelgetõ asszony mindenütt van. Az új kor által életre hívott üzletasszonyokat kivéve a koreai családokban ismeretlen az ami nálunk, ahogy nézem egyre általánosabb: a nõi öntudatra ébredés megalkotta önmaga értékét a férje tökéletlenségének bemutatásával bizonyító nõt. Az okos nõ ezt kerüli amíg csak lehet, ha másért nem, azért, mert a társadalom többre értékeli azt az asszonyt, akinek férje sikeres, okos, családszeretõ stb.

Szóval Koreában nem így van. A nõk helye Konfuciusz évszázadokra visszanyúló filozófiájának hála a férfiak mögött van, legalábbis kifelé. Ez látható aztán a filmekben is.

Han Hyo-joo a mindössze harminc éves színésznõ, számos film és sorozat fõszereplõje, és ezek többsége nem a régmúltban játszódik. Hogy noemiseoul nem látta másban mint az Always-ben, az részben a véletlen - ha van ilyen - mûve, részben pedig annak eredménye, hogy igazán nagy hatású alkotásban nem szerepelt az egyetlen Dong Yi (nálunk A királyi ház titkai) címet magánviselõ sorozatot kivéve. Abban Hyo-joo igen jól játszotta a címszerepet. Az Iljimae szintén történelmi sorozatban is aranyos volt, de azt nem õ, hanem az akkor még nagyon ifjú férfi fõszereplõ, Lee Jun-ki miatt tartják számon. Én ezeken kívül az egész érdekesnek mondható Postman to Heaven c. mozifilmben és a Spring Waltz c. langyos sorozatban láttam. Nem rajta múlt, hogy a tavaszi valcer nyomán nem perdültem táncra.

Az alábbi videó elég jól megmutatja, mi az szerep, amit általában kiosztanak a színésznõkre. (Szerencsére van persze ettõl eltérõ is, hála az égnek.) De az is látszik, hogy a meglepetést egészen ügyesen sikerült elhitetnie.
https://www.youtube.com/watch?v=SEgk5iU3_xA

Tapasztalatom szerint korosztályának egyik jól megkülönböztethetõ alakja, az Always-ben is jó benyomást tett a vak lány szerepében. Ennél többet igen nehéz lenne mondani, hiszen a fiatal koreai színésznõknél már ez is dicséret, Tõlük általában nem várnak többet egy mutatós háttér megformálásánál, ennek megfelelõen a forgatókönyvek sem nagyon adnak több lehetõséget. A tetejében nõként elsõsorban a férfi szereplõkre figyelünk.

A történelmi sorozatok egyébiránt korántsem olyan rosszak, mint itt többen megfogalmazták. Az ország hagyományai és történelme iránt érdeklõdõk számára rendkívül sokat ad, s a bõgatya ellenére a történetek gyakran jól megkomponáltak. Sokszor színvonalasabbak, mint a jelenkort ábrázoló lapos mûremekek - mert a tömegtermelés eredményeként olyanból is van bõven.
Arról nem is beszélve, hogy sokan vagyunk, akiket ez, vagy valamelyik társa a tévének köszönhetõen vezetett el Koreához. Az ilyenféle indulás tagadhatatlanul némi makacsságot igényel, avagy egy költözés kell hozzá, ahogy az én esetemben történt. Nagy mennyiségû könyv, ruhanemû és egyéb bedobozolásának egyhangúsága még a koreai történelmi sorozatokhoz is meghozza a kedvet. Azonban De gustibus, non est disputandum - ahogy a mûvelt latin :) mondja. Engem például nem tudnának rávenni argentin, mexikói vagy török sorozatok megnézésére, bár ahogy nézem, a történetek nem sokban különböznek egymástól. Ármány, szerelem, bosszú és társai ebben is, abban is. :)
Min-Rin 2017 márc. 31. - 18:44:09
(240/687)
Így már érthetõ! Csodálkoztam is, mert ez nem jellemzõ... :)

Szerencsére ez most nem aktuális, viszont ha két éjszakát nem aludtál, akkor itt az ideje, hogy megtedd! Mi majd itt csendesen leszünk.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 17:49:30
(239/687)
Alvás két éjjel nem volt, emiatt begyorsulhattam -a szemem egyszerûen átugrotta az utolsó mondatban a "sem" szót.
Ezennel megkövetlek :-)
Min-Rin 2017 márc. 31. - 13:45:27
(238/687)
Mire készülök? Nem készülök semmire. Jó, az igaz, ha valamikor eljutnék Kínába, akkor Mandzsúriát feltétlenül útba ejteném, és akkor a tigrisekkel is szívesen megismerkednék. De mi az, hogy nem tudnál megvédeni?

De továbbra is fenntartom, hogy az oroszlánok sokkal rokonszenvesebbek.
Sajnos Ázsiában csak olykor-olykor lehet találkozni velük.
https://www.youtube.com/watch?v=BLZYu2WCx5s
Min-Rin 2017 márc. 31. - 11:57:05
(237/687)
Ha nem lenne itthon tegnapról tofus zöldborsópörkölt, nekiugranék én is a levesfõzésnek. Érzem a remek ízt a számban. Azt hiszem, holnap ez lesz. Külön bája, hogy jó szervezéssel fél, de legfeljebb háromnegyed óra és már lehet is enni.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:56:06
(236/687)
hmm
tényleg, koriander.
ha van zöldlevél az is tálalásnál
hmmm..
és a képet nem engedi berakni
hgrrr..
Min-Rin 2017 márc. 31. - 11:53:31
(235/687)
Kifelejtetted a kissé megtört koriandermagot.

Én mindig reszelem a répát, ki a fenének van türelme zsüliennre vágni.
Min-Rin 2017 márc. 31. - 11:49:19
(234/687)
Látom, szörnyen megkívántad! :) Eddig mindig úgy készült - a recept is úgy szól - hogy a levesbe vagy ramentészta, vagy kis kockára vágott, egy kanálka olívaolajon megpirított tofu került levesbetétnek. Most már mindkettõ kell? Túl nagy lett az étvágyad! :)
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:43:49
(233/687)
szóval ramen...
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:41:44
(232/687)
engem ez a port nagyon kedvel. bizonyisten
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:40:15
(231/687)
Wáh, Min-Rin, a Namgilban Janka eszembe juttatta azt a kínai gombalevest, mint echte koreai ramenhibridet, de kemény kaja az!
Azóta itt fekszem a padlón és vágytól gyötörten meredek a végtelenbe.
Kell.
Akarom.

Osszuk meg a receptjét!
A ramentészta, legyen az, ami. A viet meg kínai instant tésztalevesek, amiket egy százasért ránksóznak a közértben, egyenként rossz viccek,
valójában sértés.
Ha nincs eredeti ramentészta, jó a SMACK nevû, japán licenc alapján gyártott gyorsleves tésztája is.
Én is gyakran használtam, ha a keleti bolt aznapra már lehúzta a redõnyt.

Egy kisebb répát gyufaszálra vágni -nagyon megfelelõ, bár nem "szabályos" a reszelõ is, amin tököt gyalulnak a magyar háziasszonyok- ugyanezt tenni egy kisebb fehérrépával. Hagymát -egy nagyobb szál újhagymát, ha nincs vörös is jó- finom karikára, bele a 1-2 evõkanál olajba.
Az olaj jó, ha szezám, de nem ronja el az ételt az olíva- vagy egyszelú Vénusz sem.
Kicsit hadd szötyizzen benne, aztán rá a répákat.
Pirítani keveset.

Utána rá egy jó zöld kelkáposzta levél, vékony csík alakban. A levél vastag erezetét apró -vékonyra, utánuk küldeni.
Barátkozzanak csak a fiúk,
addig 2-3 centis friss gyömbért vékony karikára, zsuppszbele. /ha megszáradt darabka van csak, fõzzük bele, nem rossz úgy sem, csak a friss jobb/
Mikor már nagyon örülnek, megérkezhet a lecsöpögtetett gombakonzerv.
Ekkor már nagy a zsivaly, rendet kell csinálni. Ezért gyengéd határozottsággal rájuk öntünk nagyjából fél liter vizet.
Erre lecsitulnak,
addig van idõ felvágni egy -két marék friss tofut úgy egycentis kockára. Nagyon kevés szezám vagy bármilyen olajban zsemlére pirítani.
Közben mozgolódik a renitens népség, most már bele a ramentészta ízesítõjét
aki a lájtosabb ízeket kedveli vegetázhat is -a keleti szakácsok most tüzet okádnak :-)-
lényeg, hogy ekkortájt kerüljön bele az 1-2 evõkanál szójaszósz.

A szójaszószból a vietnami a legjobb;
ezek a kínaiak még egy normális szójaszószt sem tudnak összepancsolni, sorry Firestone, komoly népnevelõ munka vár rád.
Most már forr a hangulat -vegyük kislángra.
Mielõtt megfõne a zöldség, üssünk fel személyenként egy tojást.
A fehérje most nem kell- hölgyeknek jó lesz ránctalanító pakolásnak- a sárgáját mossuk meg vízben és vagy fõzzük meg félkeményre kevés ecetes -sósvizben, vagy csak csúsztassuk finoman a levesbe.
A végén jön a ramentészta, amit rottyintsunk meg kicsit a levesben.
A tûzrõl levéve várjuk meg, amíg pár perc alatt összeszedi magát.

Tálalása: ízlés szerinti mennyiséget újhagymából egy tányérba -1 -fél maréknyit- fõleg a zöldjét, apróra vágva.
Rá a tofudarabokat, amennyit szeretnénk.
Erre merni a forró levest, annyi tésztával amennyit megennénk -úgy is lehet, hogy a tésztát nem a levesbe fõzzük, hanem elosztva tányérba, most forrázzuk le.
Ebben az esetben lefedve hagyni pár percig.
Minden tányérban legalább egy tojássárgája landoljon.
Szójaszósz legyen kéznél.
Csípõs kimchivel remek; ezen jótestvérek tányérjában is ott sumákol
https://www.youtube.com/watch?v=h6tA_m0UTck

Ah, muszáj.
Akarom.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:39:58
(230/687)
Wáh, Min-Rin, a Namgilban Janka eszembe juttatta azt a kínai gombalevest, mint echte koreai ramenhibridet, de kemény kaja az!
Azóta itt fekszem a padlón és vágytól gyötörten meredek a végtelenbe.
Kell.
Akarom.

Osszuk meg a receptjét!
A ramentészta, legyen az, ami. A viet meg kínai instant tésztalevesek, amiket egy százasért ránksóznak a közértben, egyenként rossz viccek,
valójában sértés.
Ha nincs eredeti ramentészta, jó a SMACK nevû, japán licenc alapján gyártott gyorsleves tésztája is.
Én is gyakran használtam, ha a keleti bolt aznapra már lehúzta a redõnyt.

Egy kisebb répát gyufaszálra vágni -nagyon megfelelõ, bár nem "szabályos" a reszelõ is, amin tököt gyalulnak a magyar háziasszonyok- ugyanezt tenni egy kisebb fehérrépával. Hagymát -egy nagyobb szál újhagymát, ha nincs vörös is jó- finom karikára, bele a 1-2 evõkanál olajba.
Az olaj jó, ha szezám, de nem ronja el az ételt az olíva- vagy egyszelú Vénusz sem.
Kicsit hadd szötyizzen benne, aztán rá a répákat.
Pirítani keveset.

Utána rá egy jó zöld kelkáposzta levél, vékony csík alakban. A levél vastag erezetét apró -vékonyra, utánuk küldeni.
Barátkozzanak csak a fiúk,
addig 2-3 centis friss gyömbért vékony karikára, zsuppszbele. /ha megszáradt darabka van csak, fõzzük bele, nem rossz úgy sem, csak a friss jobb/
Mikor már nagyon örülnek, megérkezhet a lecsöpögtetett gombakonzerv.
Ekkor már nagy a zsivaly, rendet kell csinálni. Ezért gyengéd határozottsággal rájuk öntünk nagyjából fél liter vizet.
Erre lecsitulnak,
addig van idõ felvágni egy -két marék friss tofut úgy egycentis kockára. Nagyon kevés szezám vagy bármilyen olajban zsemlére pirítani.
Közben mozgolódik a renitens népség, most már bele a ramentészta ízesítõjét
aki a lájtosabb ízeket kedveli vegetázhat is -a keleti szakácsok most tüzet okádnak :-)-
lényeg, hogy ekkortájt kerüljön bele az 1-2 evõkanál szójaszósz.

A szójaszószból a vietnami a legjobb;
ezek a kínaiak még egy normális szójaszószt sem tudnak összepancsolni, sorry Firestone, komoly népnevelõ munka vár rád.
Most már forr a hangulat -vegyük kislángra.
Mielõtt megfõne a zöldség, üssünk fel személyenként egy tojást.
A fehérje most nem kell- hölgyeknek jó lesz ránctalanító pakolásnak- a sárgáját mossuk meg vízben és vagy fõzzük meg félkeményre kevés ecetes -sósvizben, vagy csak csúsztassuk finoman a levesbe.
A végén jön a ramentészta, amit rottyintsunk meg kicsit a levesben.
A tûzrõl levéve várjuk meg, amíg pár perc alatt összeszedi magát.

Tálalása: ízlés szerinti mennyiséget újhagymából egy tányérba -1 -fél maréknyit- fõleg a zöldjét, apróra vágva.
Rá a tofudarabokat, amennyit szeretnénk.
Erre merni a forró levest, annyi tésztával amennyit megennénk -úgy is lehet, hogy a tésztát nem a levesbe fõzzük, hanem elosztva tányérba, most forrázzuk le.
Ebben az esetben lefedve hagyni pár percig.
Minden tányérban legalább egy tojássárgája landoljon.
Szójaszósz legyen kéznél.
Csípõs kimchivel remek; ezen jótestvérek tányérjában is ott sumákol
https://www.youtube.com/watch?v=h6tA_m0UTck

Ah, muszáj.
Akarom.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:26:45
(229/687)
Kellemes tavaszi olvasmány lesz.
Firestone, el vagyok ragadtatva szorgalmadtól és immár tudásodtól.
Érted még azt is megbocsátom a kínaiaknak, hogy léteznek. legalábbis Mandzsúriában.
Ám ez a teljesítmény bónusz -díjazást érdemel;-)
Mégpedig szó szerint testhezállót.

Minden valamirevaló napos helyen kinyíltak már a szilvavirágok. Illatuk bódító; inspirálnak avagy emlékeket idéznek.
A virág szépsége különösen a vénuszi lényeket képes feltölteni a maga szépségével és isteni energiájával
-illetve a hölgyek azok, akik könnyebben ráhangolódnak a virág szeretetteljes hullámaira és megszépülnek általa :-)
Mivel a szép mindig lehet szebb, javaslom kipróbálni az egyszerû, de bevált receptet.
Elõnye, hogy nincs benne tartósító és semmilyen agresszív kemikália, ellenben finomrezgései mellett nemcsak finomodik a test és a lélek, hanem az alapanyagok gyulladáscsökkentõ hatása évén a fizikai test is megkönnyebbül.
A szilvavirágos testpermet receptje: 2-3 evõkanál illatos szilvavirágot, fél teáskanál természetes sót 1,5 dl szobahõmérsékletû vízben.
Praktikus, ha mindezt csavaros üvegbe rakjuk.
Jól összerázni, éjjelre lefedve állni hagyni.
Másnap finom teaszûrõn leszûrni. Szórófejes, vagy pumpás üvegbe tölteni. megint összerázni.
Egész testen használható. Szobahõmérsékleten 1-2 hétig áll el, míg hûtõben tartva a szavatosság 3 hónap.
Ennek az eljárásnak az elõnye, hogy a cseresznyevirágból -sokak szerint enyhe marcipán aromája van- sárgabarack virágból
és még egyéb, tavasszal pompázó fa virágaiból is el lehet készíteni...
hanguktaekwondoo 2017 márc. 31. - 11:21:00
(228/687)
A tigrisek nevében is tiltakozom!

Egyébként, Min-Rin, ha a haverok odaát megszagolják, mire készülsz, nem biztos, hogy meg tudlak védeni...


https://www.youtube.com/watch?v=NtRIMOszkyQ