Téma: Yoo Gong

Min-Rin 2017 ápr. 04. - 12:14:58
(267/687)
Min-Rin 2017 ápr. 03. - 18:16:25
(266/687)
Összetevõi a hokkaidóhoz kísértetiesen hasonlók, ez mégis koreai nyalánkság. Mint olvasom, az omlet bbang, avagy honeykki névre hallgató édesség rendkívül népszerû, nem is meglepõ. Nekem egyetlen aggodalmam van: ha beleharap az ember, nem távozik-e a tejszínhab a tészta túlsó végén? Ki kellene próbálni!
Nektek hogy tetszik?

Hozzávalók
tésztához:
3 egész tojás
75 gramm cukor
75 gramm liszt
a krémhez:
1 teáskanál vaníliakivonat
300 ml tejszín
40 gramm cukor
díszítéshez eper

Elkészítés:
A tojások fehérjét habbá kell verni a menet közben hozzáadott cukorral. Bele a vaníliakivonatot és a simára elkevert tojássárgákat, végezetül beleszitálni a lisztet, és óvatosan, lyukas fakanállal elkeverni, hogy a hab ne törjön össze. A tésztát habzsákba tenni, sütõpapírral kibélelt tepsire csigavonalban kinyomni nagyjából tenyérnyi méretû korongokat. Elõmelegített, 170 fokos sütõben 10 perc alatt megsütni.
Míg a korongok sülnek, felverni a tejszínt a cukorral, majd a megsült és kihûlt korongokat gyengéden meghajlítva megtölteni a tejszínhabbal, végül fél eperszemmel díszíteni.

https://www.youtube.com/watch?v=O66WH7aOw0o

Szerintem a hokkaidóhoz hasonlóan lehet kicsit dúsabbá tenni a tejszínt, és az egy árva eperdarabnál lehetne több darabot rátenni.

Nemsokára itt az eperszezon, el lehet készíteni. Persze más gyümölccsel is finom lehet.
Maryu 2017 ápr. 03. - 16:01:04
(265/687)
Tündériek a kicsik. Örömmel látom, hogy egyre több vegyes házasság van.

Lehet, hogy nem vettem észre, de hol vannak a magyar vegyes párosítások? Biztos õk a legszebbek, és természetesen a legokosabbak is.

Azért az érdekes, hogy Korában mennyire keményen tartja magát a hagyomány. A legtöbb szülõ koreai párt képzel el a gyerekének, pedig mennyire szeretnék, hogy nyugati vonásai legyen a születendõ gyereknek. Ezt a vegyes házassággal nem sokkal egyszerûbb lenne megoldani? Õk mégis inkább maradnak a plasztikánál. Sok pénzt költenek arra, hogy a serdülõ gyermeküket össze vissza szabdaltassák.

Egyébként Rain anyukája is filippínó.
Min-Rin 2017 ápr. 03. - 15:41:18
(264/687)
Én úgy mentettem el, hogy a te egyik kedvenced. :) Van még egy pár ilyen, például a most mellékelt. Errõl a legénykérõl ugyan nem tudom megállapítani, vegyes szülõk csemetéje vagy sem, de valamikor te adtad közre, az biztos.
Maryu 2017 ápr. 03. - 15:27:17
(263/687)
Ez tényleg nagyon jó.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 03. - 14:56:19
(262/687)
Tényleg, lemaradt, nincs a gépen vmiért.
de õ nem a te kedvenced?
úgy emlékszem.. ;-)

Az én titkos favoritom itt van.
ööö...minden szentnek maga felé hajlik a mancsa

vmiért nagyon lapít.
én akkor voltam ilyen mikor megdézsmáltam a szomszéd õszibarackfáját és az öreg elkapott.
Mármint én a fán voltam, õ meg lent.
aztán villámgyorsan nyúlcipõt húztam :-)))

és apám jóban volt a vén zsugorival....:-D
Min-Rin 2017 ápr. 03. - 14:13:52
(261/687)
Remek válogatás, nagy élvezettel néztem! De mintha ezt a régi kedvencedet, a mexikói-koreai kispacákot nem láttam volna köztük...

Köszönöm :)
Min-Rin 2017 ápr. 03. - 14:07:43
(260/687)
Az enyémet fél évig hagyták fenn.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 03. - 12:39:31
(259/687)
Mostanában annyi sok komoly dologról esett szó, hogy ideje egy kis lazulásnak.
Az alábbi bejegyzés a vegyes koreai házasságokkal és gyümölcseikrõl szól.

Néhány éve már szóba került a téma, most az anyag kiegészítve az azóta összegyûlt fotókkal.
Roppant kevés okosat mondtam benne ;-)
viszont kép van bõven.

Mi történik ha egy koreai nagy levegõt vesz és hasonlóan bátor bárjával házasságra
azután gyermekáldásra adja a fejét.
Koreai gyökerekkel rendelkezõ apróságok, nõk és férfiak a világ minden tájáról
és szerelmespárok, akik szembementek az elvárásokkal
és gyõztek.

Maryu és Firestone kedvéért beraktam néhány japán és kínai vonatkozást
és azért is
mert egyszerûen szépek.

http://koreaekkovei.blogger.hu/2017/04/03/itt-a-han-hol-a-hon-duplan-ott-honos-hunszarmazekok
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 03. - 12:30:08
(258/687)
Min-Rin ervinkés, Örkény -groteszket idézõ történetérõl eszembe jutott egy vicc.
Hosszabb ügyelet idején mindig ilyeneket lõttünk el, a röhögés megakadályozta, hogy elaludjunk.

Egy Koreában hónapokig idõzõ amerikai erkölcstelenül jól érezte magát az ottani hölgyekkel
és mindennap jócskán kirúgott a hámból, anélkül, hogy elõvigyázatosan gondolt volna a jövõre.

Amikor hazament, egy reggel rémülten arra ébredt, hogy férfiasságán zöld és bíborszínû pöttyök pompáznak.
Szaladt az orvoshoz, mire az hosszan vizsgálgatta
-Hát –mondta végül- ehhez hasonlót még életemben nem láttam.
Szükség lesz még néhány tesztre, jöjjön vissza 3 nap múlva az eredményért.

A beteg 3 nap után visszakúszott.
-Rossz hírem van –kezdte az orvos- Önnek pongolion HP –je van.
Igen ritka kór, keveset tudunk róla. Sajnálom uram, amputálnunk kell.

A beteg halálra vált és azonnal felkeresett egy koreai orvost, hátha az többet tud róla.
-Ó igen- kiáltott fel lelkesen a koreai orvos- pongolion HP! Nem kell amputálni!
-De a kollégája azt akarta –nyögte megkönnyebbülten a beteg
-Oshtobha amelikkai olvosh, dehogy kell, leeshik az magától két héten belül!
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 03. - 12:26:49
(257/687)
A Skorpió zárkózott, megközelíthetetlen és tud titkot tartani ;-)
és gonosz
és hallgat
és figyel ;-)

A filmet pár éve felraktam a tube -ra, olyanok is lássák magyar felirattal, akik nem tudnak vagy akarnak töltögetni.
Durva meló volt, 5 -10 mp.-enként kellett összeállítani, hogy megkapja a formáját.
Sokan nézték, még Koreából is, küldtek is üzeneteket, hogy gyakorolják vele a magyar nyelvet/!!/ :-)
aztán a tube írogatni kezdett, hogy szedjem csak le gyorsan.
én meg szartam rájuk.
Addig cseszegetett, míg õ leszedte, egyúttal letiltott a tube -ról, azóta se enged vissza :-D

Angolul meg vietül fent lehet
magyarul nem :-P
Min-Rin 2017 ápr. 02. - 18:04:37
(256/687)
Mivel az elmúlt napokban többször szó esett a 1% of Anythingrõl, úgy gondoltam hogy a leghelyesebb, ha magam nézek utána. Nem volt kedvem letölteni, ezért online lehetõséget kerestem. Elsõként a 2016-os jött elém, így azt kezdtem nézni. Késõbb belepislogtam néhány ponton a 2003-as változat elsõ epizódjába is.
Ennek alapján a régebbi elég mûvinek tûnt, de legnagyobb hibájának a rossz szereplõválasztást találom. A derûs, jólelkû fiatal tanárnõt egy számomra kifejezetten ellenszenves színésznõ (Kim Jung-hwa) játssza, aki teszi-veszi magát, nyafog, nyávog. Egyszerûen alkalmatlan a szerepre. Megjegyzem, a No Regretben se volt rokonszenves, de persze nem is volt ott sok dolga. :)
Kang Dong-wonnak korábban számos remek alakítását láttam. Nem színészi képességei hiánya, hanem alapvetõ karaktere miatt nem tud igazán meggyõzõ lenni. Õ egy szelíd képû, kissé bánatos tekintetû pasi. Ezekkel az adottságokkal egyszerûen nem képes egy tenyérbemászóan arrogáns fickót megformálni.

Maradok hát az újabb verziónál. A srác (Ha Seok-Jin) elég pofátlan, de van sármja, így benne lapul, hogy az esetleges változást hitelessé tegye. A leányzó (Jeon So-Min) a legjobb. Olyan bájos a kicsit szétszórt tanárnõ szerepében, ami a koreai sorozatokban szinte példa nélküli. Külön dicséretet érdemel - bár ebben nyilván a rendezõnek is van érdeme - hogy nem visong. Normális. A karakter naiv bája, ami nem jelent ostobaságot, rendkívül rokonszenves. Egy fiatal nõ, aki nem akar gazdag férjet szerezni, és még áldozatkész is a tetejében. És a színésznõ ezt igen hitelesen adja elõ. A páros egyik tagját sem láttam elõzõleg semmiben, nem tudom hogy más szerepeikben mekkora elhitetõerõt tudtak elõvarázsolni magukból. Talán ez is eredményezi, hogy ennyire jó nézni õket. Nincs számomra elõéletük, õk most egy arrogáns fickó és egy kedves tanárnõ.

Mondom mindezt a negyedik rész kezdeténél. Nem tudom, mivé alakul a sorozat a továbbiakban, de nagyon szorítok, hogy sikerüljön megõrizni a mostani irányt a végéig.
Min-Rin 2017 ápr. 02. - 13:46:09
(255/687)
Majd õ elárulja, amikor eljön az ideje. :)
Min-Rin 2017 ápr. 02. - 13:44:46
(254/687)
Nálunk szinte nyár van, közben a fák-bokrok most virágoznak. Ezt teszik a barack-, alma- és cseresznyefák is, de nem csak itthon, hanem például Koreában is.
Pár napja kezdõdtek Korea-szerte a cseresznyevirágzás alkalmából rendezett fesztiválok. Többesszámban kell írnom róluk, mert az ország számos pontján tartanak ennek ürügyén rendezvényeket.

Az egyik a Yeouido-i Tavaszi Virágfesztivál, amely tegnap kezdõdött és jövõ vasárnap zár.
https://www.youtube.com/watch?v=SfWkFjAI8Tw

Akit érdekelnek a részletek, az alábbi linken megtekintheti a tavaszi kínálatot.
http://english.visitkorea.or.kr/enu/ATR/SI_EN_3_6.jsp?cid=1985915

A lista és az egyes fesztiválok fõbb jellemzõi nem kizárólag a cseresznyevirágzásról adnak hírt, hanem jó néhány másikról is. Május elején lehetne megnézni a bosongi teafesztivált, április 26. és 29. között lesz a jindoi, a tenger csodás szétválásának alkalmából, de a damyangi bambuszfesztivál is május elsõ napjaiban van. Egyik vonzóbb, mint a másik, nem beszélve az április utolsó napjaiban látogatható, Buddha születésnapi ünnepségsorozatának egyik kiemelkedõ rendezvényérõl, a Lótusz Lámpásfesztiválról.

Vágyakozva néztem át az oldalt. Azt gondolom, ha sikerül újra elutaznom, megint tavasszal mennék, talán egy kicsivel még korábban is, mint elõszörre.
Min-Rin 2017 ápr. 01. - 18:16:28
(253/687)
A koreaiak ijesztõnek találják az Alt, az AlphaGo, számítógépes goprogramot. Az Al a március 9. és 15. között Szöulban megrendezett öt játszmából álló mérkõzésen a 4-1-re legyõzte a kilencdanos Lee Sedolt.
Jang Dae-ik, a Szöuli Nemzeti Egyetem tudományfilozófusa egy interjúban elmondta, korábban nem hitték, hogy a gép képes kreativitásra. Szerinte ez egy óriási esemény az emberi evolúció vonatkozásában, hiszen az ember által megalkotott gép felül tudta múlni az intuíciót, kreativitást és kommunikációt, amire korábban csak az ember volt képes.
A koreaiak általában azonban aggódnak. Attól tartanak, hogy az Al el fogja pusztítani az emberi történelmet és kultúrát.
A go játéknak 2500 éves hagyománya van Kelet-Ázsiában. A go játék kínai eredetû, az európai elnevezés viszont japán, a go karakterbõl (碁) való. Japánban igo (囲碁), Kínában veicsi ( 圍棋) néven emlegetik. Koreai neve baduk ( 바둑 ).
A játék a térségben olyan népszerû, hogy közemberek szenvedélyesen játsszák köztereken, ahogy nálunk régebben a sakkot. Számos koreai történelmi sorozatban látható, hogy évszázadokkal ezelõtt sem csak királyaik, de az egyszerû emberek is lelkesen mûvelték.
A számítógép elsajátította az egyik legrégibb és legösszetettebb játékot, amelyrõl úgy tartják, hogy a harcmûvészetekkel rokon - vélik sokan.
Ki-ki döntse el, jogos-e a félelem.

A képen kedvenc koreai festõm, a 18. században élt Kim Hong-do (Danwon) badukot játszó férfiakat örökített meg.
Min-Rin 2017 ápr. 01. - 15:29:39
(252/687)
Nem tudom. Jobb ha nem szólok bele.

Én Jankának azt tanácsolom, ne rohanjon, fõként a jó filmek esetében. Hagyjon idõt magának. Amikor túlságosan gyorsan akar az ember mindent megismerni, akkor nincs ideje igazán megemészteni. Érdemes kicsit lassítani.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 01. - 15:22:58
(251/687)
Vajon mit szól mindehhez Janka? ;-)
Min-Rin 2017 ápr. 01. - 15:18:29
(250/687)
De komolyan! Annak a filmnek talán még idõ kell. Nem jó elsietni, és végeredményben nem marad le senki semmirõl.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 01. - 15:08:09
(249/687)
Ha az Always bejött, akkor csak annyi volt baj, hogy rosszkor nézted meg a Bin-jipet. Stresszes idõszak kellõs közepén, kilúgozva a nap történéseitõl, éjjel.
Ilyenkor nem befogadni, hanem kiengedni kell:
erre valók a könnyed vackok, vígjátékok.
Egyszer, amikor lesz egy -két óra, ami a tiéd és hangulatod is lesz hozzá, nézd meg. De ne erõltess semmit.
Anyukádnak küldj telefonról képet arról, milyen jót bulizol
-könnyebben és gyorsabban gyógyul, ha látja, nem visel meg az eset kiváltotta stressz.
Min-Rin 2017 ápr. 01. - 15:03:59
(248/687)
Apám kisfiúkorában a gyerekszoba fala szomszédos volt a mellettük lakó fiatal házaspár hálójával. Reggelente lehetett hallani, amint az asszonyka, aki nem dolgozott, kissé nyávogó hangot faggatta férjét. Hozzá kell tenni, hogy az akkori divatnak megfelelõen a nõnek az Ervin férfinév -ke utótaggal nõiesített változata volt a keresztneve.
- Gyula, Gyula! Fölkeljek? Ne keljek?
Mire a férj:
- Ahogy gondolja Ervinke!
A válasz családunkban szállóige lett. Minden alkalommal, amikor valaki tépelõdött valami fontos vagy kevésbé fontos kérdésben, ezt a választ kapta a többiektõl.

A válaszom:
Ahogy gondolja Ervinke!

Az a kérdés, hogy a "maga ideje" elérkezett-e. :)