Téma: Yoo Gong

Maryu 2017 ápr. 13. - 16:28:46
(407/687)
Helyes, majd mi lányok lefoglaljuk a fürdõt, Te meg kiállsz és elriasztod a nem kívánatos fürdõzni akarókat. Természetes, hogy nem is mehetünk fiúk nélkül.

Aztán valami jó kis helyi vendéglõben végig esszük az étlapot. Úgy ahogy szokás arrafelé. Kimonós lányok szolgálják fel egyenként az apró, szép tálacskákban a fogásokat. Nam, nyam ...
Mi is elmentünk Tokióban egy hagyományos japán étterembe is, ahol kimonós lányok szolgálták fel az ételeket, ahogy kell. Egy szálloda 30. emeletén volt ez az étterem és a földön kellett ücsörögni, de szerencsére gondoltak a külföldiekre és az asztal alatt volt egy mélyedés a lábaknak.
Képen az elsõ fogás.
Maryu 2017 ápr. 13. - 16:06:12
(406/687)
Az Allkpop hírül adta, hogy ahogy leszerelt, szeptemberben Yoouchun is megnõsül. A menyasszonya a nagy blogger hírében álló Hwang kiasasszony, aki a Namyang Dairy Products Company vezérigazgatójának, Hong úrnak az unokája.

http://www.allkpop.com/article/2017/04/c-jes-confirms-yoochun-is-getting-married-in-september-more-information-about-the-fiancee

Lehet ez valami járvány, ami most tört ki a koreai sztárok között .... nõsülési járvány.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 13. - 12:59:11
(405/687)
Nekünk építették.
Egyetértek, remek hosszú hétvége lesz! Legalább 3 éjszaka.
De õsszel, mert nyáron elõször áthajózunk Hokkaidóra!
https://www.youtube.com/watch?v=mbvekDj13Ms

És mit eszünk?
Van vmi specialitása a helynek?
Teaház van, szertartáshoz? elég egy kis kunyhó, a kert hátsó részében.
Fiúk is mehetnek?
majd én biztosítom nektek a helyet -kiállok, szétnézek, kicsit mosolygok
és mindenki futásnak ered..;-)

Így zavartalanul fürdõzhettek!
Min-Rin 2017 ápr. 13. - 12:57:07
(404/687)
Írtam privát üzenetet, kérlek olvasd el!
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 13. - 12:56:29
(403/687)
Az elsõ zene tényleg nem rossz, valamit elkaptak a fiúk.
Szóval vannak titkos kedvenceid. Felvillanyoztál. miket rejtegethetsz ;-)

Kitartás Firestone, ne engedd, hogy a meló kiszívja a véred
-gondolkozz közben azon, melyik kínai szóból származik a magyar "könyv" szó és miért ;-)
ezek a buta kínaiak nem tudnak semmit, ez is milyen bambán néz, mutasd meg nekik..

a kínai fürdõkrõl én se tudok sokat, de talán õk tapasztaltabbak

https://www.youtube.com/watch?v=-0gGc1Pq1vE

Vajon mi errõl Min-Rin véleménye? ;-)
Maryu 2017 ápr. 12. - 23:08:55
(402/687)
Lemaradt.
Maryu 2017 ápr. 12. - 23:05:32
(401/687)
De jó lenne eljutni egyszer Kusatsu-ba. Gyönyörû lehet. Rögtön belelkesedtem. Tokióból biztos el lehet menni oda shinkansennel, akkor az nem is olyan vészes. 300-al megy óránként.
Aztán láttam, hogy hiába nincs messze Tokiótól, de többször kell átszállni. Persze azért érdemes elmenni, csak szállást is kell foglalni, úgy az igazi.
https://www.rome2rio.com/s/Tokyo/Kusatsu-Onsen

Mit szóltok ehhez a ryokanhoz?
Min-Rin 2017 ápr. 12. - 14:53:25
(400/687)
Szedjük össze magunkat, és menjünk el mind együtt Kusatsuba. Talán nyár végén vagy õsszel... Mit gondoltok?
Min-Rin 2017 ápr. 12. - 14:48:27
(399/687)
Szívós elszántsággal kerestem azt, amirõl nagyon halvány emlékem van, de úgy rémlik, beszéltünk róla: egy olyan, nagyon régi onsen - gondoltam én - amelyet nem akartak megszüntetni, ezért a leleményes és hagyományõrzõ japánok az úttest kettéválasztásával egy csöpp szigetet hoztak létre. Mikor már enyhén beleõrültem a keresésbe, megpróbáltam tudományos alapokra helyezni a kutatást. Ennek eredményeként arra megállapításra jutottam, hogy talán nem onsen, hanem ashiyu, amire emlékszem. Az egészben az az öröm, hogy így sem találtam meg. :))

Az onsen geotermikus vizet használ, míg a sento, a a zárt légterû nyilvános fürdõház fûtött csapvizet. Az onsen mára a Japánba irányuló turizmus egyik jelentõs részévé nõtte ki magát (ahogy a hozzánk érkezõ külföldiek is nagy elõszeretettel látogatják a budapesti vagy vidéki termálvizes fürdõket) és van is belõlük az országban számtalan.

A Kusatsu Onsen Japán egyik leghíresebb hõforrásra telepített üdülõhelye Naganotól egy köpésre, Tokiótól kb. 70 kilométerre. Gyönyörû hegyek övezte üdülõhely 1200 méter magasan. Télen síelni, az év többi idõszakában kirándulni is érdemes.
Ilyen nyáron
https://www.youtube.com/watch?v=V39G6FUQaz8
és õsszel
https://www.youtube.com/watch?v=6qPcpprckgo

A vízben megfõ a tojás, amit aztán a helyben készített udonhoz eszegethet a fürdõzésben megéhezett vendég, de más ínycsiklandó ételt is kínálnak. (Megyek, ebédelni.)

A japánok megkülönböztetik természetesen az onsent (a forró vizes fürdõt) és a lábáztatásra-melengetésre szolgáló kicsi, sokszor szabadban levõ ashiyut. Mindkettõ hõforrásokra települ. Most már tudom, hogy a Bad Guy-ban ashiyuban frissítették fáradt és kihûlt lábukat Kim Jae-wookék. Az ashiyu használata többnyire ingyenes, vagy kis adomány mellett igénybe vehetõ. Bár csupán a lábuat, legfeljebb térdig merítik a forró vízbe, ily módon az egész testet felmelegítik.
Van teyu is, amely a kézfürdõre ad lehetõséget.
Ezek a japánok nagyon akkurátusak.


Ez az ashiyu egyébként szenzációs találmány. Nálunk is elkelne, és szeretném remélni, hogy mindenki rendeltetésszerûen használná, nem szórna bele szemetet és egyebet. Jó lenne: az emberek megbékélnének a rohanásban, s a közösen eltöltött 15-20 perces, relaxálással egybekötött lábáztatás mindenkiben a szeretet érzését erõsítené. (Ma reggel mûszaki hiba miatt erõs késéssel érkezett a HÉV, elég sokan voltak rajta, és persze ennek eredményeként volt is morgás egymásra ahelyett, hogy némi közösségvállalást csalogatott volna elõ a népekbõl. Egy negyven alatti fickó az egyik ülésen elterpeszkedve adta kéretlen tanácsait az ajtónál szorongó nõknek, hogy szálljanak le és várják meg a következõ szerelvényt. Eszem a lelkit az ilyen hímnek.)

A képen látható ashiyu is Kusatsuban van.
Maryu 2017 ápr. 11. - 21:49:03
(398/687)
Nem tudom, én is ebben a filmben láttam ilyet elõször.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 11. - 21:24:42
(397/687)
ez bõvebben érdekelne
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 11. - 21:10:34
(396/687)
végre levette a melltartóját
Min-Rin 2017 ápr. 11. - 20:10:08
(395/687)
Ami talán még eredetibb dolog, az a másik akkori jelenetben látszik. Han Ga-in és Kim Jae-wook betér valahová, ahol a lábukat tudják megmelegíteni. Isteni, ahogy a népek ott ülnek a csöpp kis medence szélén, mindenki télikabátban. Vajon több ilyen van Japánban, vagy csak ez az egy? Nem tudod, Maryu?
Min-Rin 2017 ápr. 11. - 20:05:56
(394/687)
Emlékeztek rá, amikor a Bad Guy-ban Japánba utaztak? Nam-gil barátunk valami barlangfürdõnek tûnõ helyen áztatta ki magát, közben tovább szõve a bosszú szálait. Az ilyen fürdõ se lehet rossz. Finom meleg víz, nyugalom...
Min-Rin 2017 ápr. 11. - 19:42:16
(393/687)
A kangzsivány zseniális név! :))
Min-Rin 2017 ápr. 11. - 19:41:32
(392/687)
Hogy szebb vagy, az nem is vitás. A gilisztád mozgásáról egy ilyen erkölcsös topikban, ahol a topik kedves névadója ennyire ijedõs, jobb ha nem beszélünk. :)))
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 11. - 18:40:58
(391/687)
szóval nekem csak a gilisztám mozog és ronda vagyok!
jól van. ezt megjegyeztem.

irigykedik a halál
nagyon jól áll nekem is a yangmeori.
és szebb is vagyok mint kangzsivány
Maryu 2017 ápr. 11. - 18:22:03
(390/687)
A japánok mielõtt bemennek a közös fürdõbe lemosakodnak. Ledörzsölik magukat, majd ráülnek egy ilyen kis sámlira és lavór vizeket zúdítanak magukra.

Ebben a fürdõben is található volt ilyen kis mûanyag ülõke, meg kis lavór. Ahogy illik le is mosakodtunk a fürdõ elõtt.
Maryu 2017 ápr. 11. - 18:16:28
(389/687)
Nagyon sok kis motelhez, ryokan-hoz tartozik ilyen forrásvizes fürdõ. Kiotóban egy ilyen helyen szálltunk meg a Shimizu Ryokan-ban. Ez egy mostanában épült kis családi ryokan. A városban van és ezért nem volt szabadtéri fürdõjük, csak egy kis medence (lásd kép). Azt mondták forrásvízzel van töltve, és le kellett foglalni az idõpontot, amikor használni akartuk. Szerencsére csak mi ketten voltunk akkor csajok. Egyébként a szobához rendes fürdõszoba is volt. Ez a fürdõ egy külön teremben volt.
Maryu 2017 ápr. 11. - 17:55:25
(388/687)
A japán forrásvizekre épült onsen-be sajnos nem jutottam el. Pedig nagyon szerettem volna, de sajnos nem jött össze.
Valami olyasmirõl álmodtam, mint ami ezen a képen van.

Régebben a japán fürdõk koedukáltak voltak és természetesen fürdõruha nélkül. Most már Japánban is külön fürdõznek a nõk és a férfiak, persze fürdõruha nélkül.