Téma: Yoo Gong

Min-Rin 2017 ápr. 08. - 15:06:27
(327/687)
Az ilyen tapasztalatokra talán szükség van. Ha más mondja, az ember úgysem fogadja el. :)
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 14:53:59
(326/687)
Neked nem, de a topikban a húsevõk vannak többségben. :))
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 14:39:26
(325/687)
görögdinnyés soju. az hogy üt.
és aljas, mert a finom gyümölcs elfedi az alkoholt, és a késõbbi erjedés miatt duplán behat.
egyetlen mentsége, hogy nagyon finom, különösen nyári melegben
Önvédelembõl érdemes este fogyasztani :-)
kaboca12 2017 ápr. 08. - 14:06:29
(324/687)
Lehet, de hosszú ideje most legalább jól èreztem magam.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 14:00:33
(323/687)
biztos vmi pancsot adtak. A minõségi italtól nincs másnaposság, ha eszünk elõtte és ritkán meg nem hektóval döntjük.
kaboca12 2017 ápr. 08. - 13:49:44
(322/687)
Èn is elvagyok kèpedve hidd el! Nagyon jó buliba csöppentünk. A 35 èvem alatt ez most fordult elõ másodszor ès másodjára is ugyanolyan borzalmas. :/ Mármint az italra fondolok. Amint összeszedem magam újra bájos leszek, de kecses eddig sem voltam sajnos. Ez most tènyleg ennyire elítèlendõ? Egyèbkènt ennek ellenère nem kellett velem szègyenkezni...de most mièrt magyarázkodom?? :D Csak remèlem, hogy emiatt nem estem ki a kosárból!?
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 12:22:36
(321/687)
hát én erre már nem is tudok mit mondani. el vagyok képedve.
És hol a báj?! Hol a kecs?!
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 12:19:53
(320/687)
nem kell marha.
meg döglött hal se. fõleg amelyik oszlik a forró vízben.

csípõs, az jó. meg a zöldségek.

én is szeretem a természetet. például hajnalban is óvtuk -védtük a természetet ezért nem másztunk fel a hídra csak pár métert így óvtuk az értékes denevér -populáció lelki nyugalmát. És csak nagyon keveset énekeltünk! Az állatoknak is joguk van a stresszmentes élethez!

a képen Kim Nam-gil egyik eddig eltitkolt gyermekkori fotója, egy korhatáros buli után
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 12:12:18
(319/687)
a sör lesz az.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 12:10:04
(318/687)
kaboca12 2017 ápr. 08. - 10:39:45
(317/687)
Bár èn is sètát választottam volna. Vslami gyógymódot szeretnèk másnaposságra... Iszonyat, nagyon kivagyok,, túl jó volt a buli ès túl sok a pia.. Ès èn nem szoktam, gyógymódot, lehet koreai is!
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 08:42:35
(316/687)
Másnaposság ellen a legklasszikusabb koreai étel a haejangguk (해장국), de nevezik sulguknak (술국) is. Kiadós marhahúsleves, benne kínai kellel és egyéb zöldségekkel. A leves régiónként kissé eltérõ módon készül, így van, amibe véres hurkaszerûséget vagy más belsõséget fõznek, van babcsírás, metélõhagymás és osztrigás változat is.
https://www.youtube.com/watch?v=wDdBH-BbWow

A vegetáriánusok számára a legalkalmasabb étel a kongnamulguk (콩나물국) néven ismert babcsíraleves. Készítik csípõs vagy kevésbé fûszeres változatban, a kettõ között lényegében annyi a különbség, hogy a csípõsbe erõs paprikapehely és szárított szardella is kerül. Utóbbi, gondolom elhagyható.
A videóban mindkét verzió receptje megtalálható.
https://www.youtube.com/watch?v=iXCHOEPKqOs

Egyetértek, a bulizás nem korhoz kötött, inkább ízlés kérdése. Az ízlés szó nem is helyes, valami mást kellene keresni. Van akinek az emberi zajok dzsungele adja a lélek kinyújtózásának örömét. Én ehelyett a természet finom zajait választom, A mai szeles, napos, madárdalos reggeli séta kifújta belõlem az elõzõ nap feszültségét. Nekem például ez többet ér, mint az alkoholtól ködös este, ami másnap felébredve a korábbinál is rosszkedvûbbé tenne.

Mivel nem tudok dönteni a növényevõk és a ragadozók között, nem az egyik leves képét, hanem egy ma készített derûs képet mellékelek.
Maryu 2017 ápr. 07. - 22:31:02
(315/687)
Annak ellenére, hogy a chanko-nabe a fõ étkük, esznek õk mást is, ezt a videókból, képekbõl gondolom, ahogy elnéztem a terített asztalt.
Persze beszélnek kokszról is. Meg arról, hogy elõbb utóbb bevezetik a szumóban is a doppingvizsgálatot, de eddig sikerült elkerülniük. Szokták vizsgálni õket, de nem a versenyek alkalmával. Ezt persze azért szedik, hogy minél nagyobb izomzatot tudjanak növeszteni. Nem azért, hogy kövérek legyenek. Azt inkább a sok kalóriával és az ebéd utáni hajcsikálással, no meg sörözéssel érik el.
Azt suttogják, hogy szert csak azoknak adnak az oyakaták (mert nagyon drága), akik már bizonyítottak valamit. Vagyis elértek legalább a jurioig.

De nem mindenki növeszt látványos hájtömeget az izomzatára. Ilyen példa a yokozuna Chiyonofuji. Kinek bõdületes izomzata volt. Hosszú évekig szinte legyõzhetetlen volt.
Ha jól emlékszem 36 éves koráig maradt aktív és pont Takanohana-tól (akkor még Takahanada) az ifjú tehetségtõl elszenvedett vereség után vonult vissza.
(Ennek a videónak a végén látjuk az ifjút, még elég karcsú formával.)
https://youtu.be/centaADiyRA
kaboca12 2017 ápr. 07. - 20:50:59
(314/687)
Ja, most látom csak...ezek szerint mèg vèletlenül sem vagyok jól nevelt. :D De annyi baj legyen! :D
kaboca12 2017 ápr. 07. - 20:46:47
(313/687)
Atyaèg, termeltetek ám, szuper! :) Jövõhèten lesz mit bõven visszaolvasnom, reagálnom, infókat gyûjtenem. Egy-kèt itt megosztott ètel egèszen gusztusos, úgy döntöttem, hogy szokkal is befoadókèpes leszek. :) Anyukámat mára elrendeztem ès kimenõt adott èjszakára, úgyhogy riasztottam az egyik itteni ismerõsömet ès nekiindulunk. Állítólag egy jó bulihoz sose vagy elèg öreg. Mindenkinek hasonló jó èjszakát kívánok, Noemiseoul neked különösen, mert látom hasonló elfoglaltságot találtunk. :)
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 07. - 19:33:06
(312/687)
Oppa ma érzékenyen búcsút mondd a hétnek,
vagyis az elmúlt k intenzív 10 napnak
és bulizik egy nagyot.
persze csak szerényen és visszafogottan
mert tudom a jómodort

Õ is búcsúzik, ráadásul megint
kicsit aggódom is érte, mert eléggé megviseli
https://www.youtube.com/watch?v=GLN8f1iDNqc

ne búsulj hyung, lesz még hétfõ
meg ügyelni is behívhatnak, de azt adja nekik a magasságos

Hölgyeim,
ne maradjatok fenn sokáig.
Jólnevelt kislányoknak 10 után ágyban a helye.

az utolsó mondattal egyébként tényleg egyetértek ;-)
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 07. - 19:24:41
(311/687)
egy -két vékony karika paradicsomot belesütni?..;-)
marha pikánssá tenné..
Min-Rin 2017 ápr. 07. - 19:21:59
(310/687)
Nagyon érdekes összefoglalót írtál! Bár régebben néztem a tévében egy párszor, nagyon keveset tudtam róluk. Köszönöm!

Nem kétlem hogy izom is van ott, nem csak háj, de én nem állnék a sikítozók közé. A hájas férfiak valahogy nem jönnek be. Nagyon nem. :)
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 07. - 19:21:14
(309/687)
Ez jobban tetszik. De ezt meg kell nekem bocsátani, mert én hivatástudatból mindenkit lefogyasztanék, akin 5 kilóval több van, mint kéne.
Attól tartok, hogy a versenyzést abbahagyó szumósok jó része a gyógyszerlobbit erõsíti a jövõben.
már most látni némelyikükön, hogy a vese nyüszög, a máj meg túlterhelt.

Ez a levesdolog nagyon jól hangzik, de hiányérzetem van. Ettõl a kajától ugyanis nem lehet ilyen drasztikusan átmérõt változtatni.
Kell, hogy legyen még valami testépítõ cucc, ha nem is szintetikus, ami segíti õket a kívánt súly és erõnlét elérésében.
Egyébként érdekes, hogy a nõk odavannak értük.
Nekem az a benyomásom, hogy nem csak a szekrényméretû fizikai test hat rájuk.
Legtöbb szumósról lerí az elégedettség, a nyugalom, harmóniában vannak önmagukkal. Ez a párválasztásnál olyan elõny, amit semmi mással nem lehet hosszú távon pótolni.
A kis törékeny japán hölgyek meg, gondolom, inkább ezeket a biztonságot árasztó, méretes brummogókat választják a kizsigerelt, és ezért életunt
sportpályát meg csak szõlõévben egyszer ha megfutott irodai alkalmazottak helyett...
Maryu 2017 ápr. 07. - 18:49:28
(308/687)
A szumósok fõ étke a chanko-nabe. Ez egy leves féle. Sok zöldséggel. Lehet csirkébõl, halból, tenger gyümölcsébõl, húsból is.
Az alacsonyabb rangú szumósok készítik el a levest, majd feltálalják és mindig az oyakata eszik elsõnek a magas rangúakkal.

Ezen a felvételen megfigyelhetõk a heya szokásai.
Ez a Takasago heyaban vették fel, látható ahogy edzenek a fiúk, mások meg fõznek, majd Asashoryut ahogy helyet foglal az ebédnél és jóízûen falatozik az oyakatával együtt, aki alig látszik. Majd lassan rang sorrenben csatlakoznak a többiek is.
https://youtu.be/gsgQ-sljn0Y