Téma: Yoo Gong

Min-Rin 2017 márc. 18. - 19:59:21
(127/687)
Szuper körkép! :( Én még nézelõdöm, mert optimista vagyok.


De arra viszont kíváncsi vagyok, mi lesz, ha már egy kispolski sem lesz forgalomban? :)
Min-Rin 2017 márc. 18. - 19:47:50
(126/687)
A sorozat egészében meglehetõsen gyenge, de ahogy emlékszem Jang Geun-suk sem brillírozik. Manírok egymás hegyén-hátán, állandóan ugyanazok a grimaszok. Nagy színész veszett el benne - de teljesen. :)
A lány szerepében Moon Geun-young látható, aki a fiatal koreai színésznõk - ha õt még fiatalnak lehet nevezni harminc évével - között a jobbak közé tartozik. Ha nem ellenszenvezel a kosztümös sorozatokkal, akkor nézd meg a Painter of the Wind címût. Véleményem szerint abban volt a legjobb, meg a történet is nagyon érdekes. Nem beszélve Park Shin-yangról, aki ugyan nem a szépfiúk táborát erõsíti, ennek ellenére sajátos vonzereje van, és még színésznek sem rossz. A sorozat a kosztümös, avagy történelmi mûfaj egyik legjobbja szerintem. Ugyanezt a történetet dolgozta fel Kim Nam-gil fõszereplésével a Portrait of a Beauty, amely szerény véleményem szerint a közelébe se jön a sorozatnak.

https://www.youtube.com/watch?v=1ZrBndiKBdY
hanguktaekwondoo 2017 márc. 18. - 08:52:03
(125/687)
Egyre több hulladékot termel a koreai média. Még pár éve is jobb volt a helyzet. A filmek többségében ráadásul olyan túlhaladott, kidobásra ítélt életszemlélet az uralkodó, hogy az, aki saját életében is többre -értsd: nemesebbre- vágyik, esélyes, hogy hamar feláll a monitor elõl /ahogy hallom, egyre többen vannak/.
Lehet, hogy újat keres -mert vagy függõ már, vagy egyszerûen csak optimista-, lehet, hogy begurul és a koreai helyett elkezdi tanulmányozni, mondjuk a szlovák filmmûvészetet.
Hogy leöblítsem a kísértést, kicsit beletúrtam a zatyiba és kihúztam onnan egy vmit.
izé, Marriage Not Dating. Ijesztõ cím.
Hát tényleg egy tríler.
Yeon Woo-jin a fõszereplõ, a csávó a legjobbak közül való, gondoltam, lássuk, mit kell csinálnia a rendezõ szerint.
Hát van egy idióta leányzó -miért gondolják azt a döntéshozók, hogy az ostoba, szétesett nõnemû lényekre gerjed a nép? rejtély.-és persze a szokott sablon.
Na jó, nézzük, hátha kipofozza ezt a szart Woo-jin barátunk, õ nagy ember, zsigerbõl gyön, amit más meg se tud tanulni.
De csodát õ setudott tenni. Plusz a rendezõ nem elégedett meg azzal, amilyen van, még rá is kellett idõnként játszania.
Méltatlan feladatot kapott, mint olajcsepp a vízen úgy egyensúlyozott és még ripacskodásra is kényszerítették. a színészt így lehet a legjobban megalázni :-)
Részvétem, Woo-jin-a.

Akkor belenéztem egy másikba, hogyaszongya: Still marry Me.
No, mondok, emmán dögös -három cicababa igyekszik férjhö passzírozni magát.
Felfokozott izgalommal meredek a képernyõre.
Nagyjából tudom, mi következik, de három nõ együtt, az mindig izgalmas, fõleg Koreában, ahol az asztráltest, hogyismondjam, kicsit jobban...ööö...hullámzik.
igen.
Nohát, a három munkájában sikeres hölgy naaaaagyon öreg. 34 évesek.
nem kellenek.
Alázzák õket, válogatottan primitív módszerekkel
de õk nem hagyják ám magukat!
Isznak, hogy egy férfinak is becsületére válna,
belefekszenek a még meleg aszfaltba, sámánhoz kotornak és visítanak.
Az ordítozás folyamatos.
Ilyenkor Ádám leszármazottja elnézõen mosolyog, a hölgyek már csak ilyenek,
és türelmesen vár.

Hogy kiderüljön: nem volt érdemes.
Mert hamarosan megmutatkozik a valóság, miszerint mindhárom nõszeméy megérdemli sorsát.
egyfajta keresztmetszetet adnak, miért kell így élniük
ugyanakkor megerõsítik tapasztalatiban azon hímeket, akik már láttak néhány dolgot életükben.

Az ominózus jelent személy szerint is érzékenyen érintett.
Az egyik nõbe belezuhan a kezelõorvosa. A kolléga bénázik, de érzései õszinték, kamaszos félszegséggel próbálkozik.
Londonba megy konferenciára, onnan felhívja, a nõ még mindig nem akarja venni a lapot.
Aztán veszi, de ez nem a szív öröme, hanem másé. Fut ki a reptérre,mert az udvarló ajándékot ígér.
kap is egy dobozt. Méregetik otthon a társnõkkel.
Kibontják
-selected truffels, bonbons and other csokik.
Mély, kiábrándult csalódás.
Csak csoki?????
Egyik szerencsétlen azt vizionálja, hogy valamelyik édességben lesz ott a
GYÛRÛ!
Befalják. Persze nincs.
/ilyenkor elégedett, már -már sátáni vigyorra húzódik a szám...:-D/
Letargia.
Aztán düh a szerencsétlen orvos felé.

Na, akkor elég is volt :-)))

Azt már Gong Yoo is tudja, hogy ha nõt nem venni akarsz, akkor hagyd otthona kocsidat és kérj kölcsön egy polszkit.
Az órádatvedd le
okostelefon helyett ütött -kopott régi mobillal jelenj meg
és pólóban/ingben meg farmerben :-)))))
hanguktaekwondoo 2017 márc. 17. - 21:17:27
(124/687)
jól hat másnaposság ellen az indigókék szín.
Min-Rin 2017 márc. 17. - 20:39:23 Előzmény hanguktaekwondoo
(123/687)
Légy szíves, magyarázd meg, mi a fene ez az indigókék törülközõ! Egy szavadat sem értem. :(
Min-Rin 2017 márc. 17. - 20:21:26 Előzmény hanguktaekwondoo
(122/687)
Jót vigyorogtam, mert a véleményünk nem különbözik. Ahogy ez lenni szokott a koreai sorozatoknál, sokat ígérõ kezdet után a lendület és az ötletek elfogynak. Szerintem a tömeggyártás és a verseny vélt kényszere miatt nekirugaszkodnak anélkül, hogy a néhány indító gondolatot végigvinnék. A Temptationben valami vázlatféle lehetett, a történetet sablonos csavarokra aggatták fel, nem törõdve semmivel. Még a megszokott sematikus karaktereket sem hozták: a jó az végig jó, a rossz pedig az utolsó pillanatig átok. Erre a legjobb példa a házasságból önmagát kiugrasztó ifjú nõ, aki sértettségében egészen aljassá válik. Viselkedése véleményem szerint pszichológiailag megalapozatlan: ha a nõ szereti volt házastársát, akkor nem akar neki rosszat. Amennyiben nem szereti, akkor meg minek a nagy sértettség: megszabadult a kihûlt kapcsolattól, nincs oka bosszúra. Közbevetõleg jegyzem meg, hogy érdekes és elgondolkodtató, hogy a magyar bosszú szó és koreai megfelelõje mennyire hasonlít egymásra. Bosszú = 복수, bogsu, azaz nagyjából: bogszu. Ez itt egy bizonyíték a két nép (nyelv)rokonságára? :)
Jó, tudom, az érzésekben nincs logika, de akkor is...
A forgatókönyvírók érzeték, hogy ez még nem lesz elég a magas nézettséghez, és további csavarokat alkalmaztak, de a történet ettõl nem lett jobb, sem lélektanilag hitelesebb. Az utolsó részeket már idõnként pörgettem, a befejezés pedig végképp vacakra sikeredett. Hasonlít az egész a napon hagyott, olvadozó kocsonyára. A jó kezdés után szinte kötelezõen leülõ középrészhez már szokva vagyunk és meg is bocsátjuk, ha az utolsó részek a kezdethez igazodva felpörögnek. Itt azonban ez sem történt meg.
Sajnálatos, hogy az utóbbi két-három évben a tömegtermelés dacára - vagy talán épp amiatt - alig akad nézhetõ sorozat. Mintha a koreaiak azt hinnék, hogy a szellemi rágógumi fogyasztói megelégednek a gyengébb minõséggel is, ezért nem érdemes strapálni magukat. Attól tartok, részben igazuk is van. Az igazán elkötelezett koreafanok többnyire észre se veszik, hogy kedvenceik sekélyes fércmûvek szereplõi. A többség csak annyit lát: újabb húsz estén keresztül lehet nézni az imádott legényt, s mivel ott jön-megy a hõs, a körítés mellékes.

A képen a családi idill. :) Engem az idõs hölgy is szörnyen idegesített.

Amilyen jól kezdõdött, olyan kiábrándítóan folytatódott.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 17. - 17:30:47
(121/687)
és másnaposság ellen indigókék törülközõhöz nyúltak :-))
hanguktaekwondoo 2017 márc. 17. - 17:24:13
(120/687)
ritka ocsmány film ez a Temptation.
Vagy egy hete merengtem el rajta, néhány rész után, milyen jó felütéssel kezdõdik, milyen szuggesztív a cucc és egyebek.
Azóta módosult a véleményem és gyakorlatilag teljesen elvesztettem az érdeklõdésemet.
Van esélye, hogy más is hasonlóan fog gondolkodni -ha csak már azóta be nem falta mind a húsz részt.
A 11. résznél már azt vettem észre, figyelmem elkalandozik és
U N O M.

micsoda pocséklása ez ötletnek, anyagnak, tehetségnek.
Már pár résszel ezelõtt valami émelygés környékezett, a megvásárolt csávó mosolya idõnként hányinger keltõ. Most már általában az.
A volt asszonyka pszichotikus és, noha õ trancsírozta szét a házasságot -noha semmi nem történt- mégis, õ akar büntetni. Az se jó, ha veled, az se, ha nélküled. mással meg hogy képzeled. csernus kollégához vele, de minutában.
Izgalmas élményem volt, mikor valaki pofáncsapta, vmi nõ. ideje volt.
Vki belészeret -hiába, na, a betonliba a zsánere -õ pedig boldogan prostituálja magát, és oly durva lélek, hogy még be is vallja, hogy azért bosszuljon, amit el sem követtek.
még

mert a megvádoltak szerelmi viszonya is posvány lett -életidegen: ha ekkora a vonzás, már régen az ágyban kellene landolni.
Már régen kuckósodni kéne, már régen szeretni kéne egymást.
A nõ állandóan húszévesekre szabott grimaszokat vág, emiatt gyakran tûnik gumibabának, embere tenyérbemászóan vigyorog. A párbeszédek üresek
nincs intimitás és már a fojtott szexuális stuff is elpárolgott
-nem mintha az utóbbival meg lehetne menteni a filmet.
ilyet is láttam, kifújt. sajnálom a rá szánt idõt.
olyan film ez, mint a botoxozott nõ -egy idõ után leereszt.
Min-Rin 2017 márc. 16. - 15:37:17
(119/687)
jav. kapcsolatban is
Min-Rin 2017 márc. 16. - 15:36:41
(118/687)
Az alkoholos italok terén, de sajnos Japánnal kapcsolatban olyan mûveletlen vagyok, hogy utána kellett néznem, mi is az az avamori. :) Mint tudjuk, Gong Yoo nem oly régen is járt Okinaván, az avamori hazájában, õ biztosan tájékozott a kérdésben. Persze elképzelhetõ, hogy én is ittam ilyet valamikor, korábbi életeim egyikében.

Ilyen klassz edényekben tartották régen az itókát.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 16. - 12:51:27
(117/687)
Lehet hogy ugyanabban a bárban tesztelte az avamorit..? :-))
mármint ahol Gong Yoo volt, természetesen.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 16. - 12:44:12
(116/687)
Echte koreai vicc, a vaskosabb, de még szalonképes fajtából. Ha újabb gyöngyszemmel találkozom, közkinccsé teszem ;-)
Bár inkább idiótán ugratják egymást, vagy adomáznak -a jó, frappáns vicc ritkaság.
Min-Rin 2017 márc. 15. - 15:18:58
(115/687)
Szerintem Gong Yoo nem bánja, ha kivételesen most nem õt, hanem egy másik srácot, helyesebben a blogját népszerûsítem. A japán szakos magyar legény Monbusó ösztöndíjjal egy évet töltött Japánban, ennek során, 2014 augusztusában átruccant Dél-Koreába is. A kilenc nap alatt rengeteg helyre eljutott. A blogban minden napról részletes, néha kicsit száraz, de korántsem érdektelen beszámolót írt, minden szöveges oldal alján lehet megnézni az arra a napra vonatkozó képgalériát. Sok-sok kép, alig gyõzi az ember megnézni, de érdemes.

Dél-Korea egy japán szakos szemével tehát itt:
https://nipponfold.wordpress.com/2014/08/17/314-nap-korea-kaland-1-resz-erkezes-koreaba-a-szallas-szoul-esik-vagy-nem-esik-palotak-muzeumok-kepgaleria/
Min-Rin 2017 márc. 15. - 15:17:24 Előzmény hanguktaekwondoo
(114/687)
:)
hanguktaekwondoo 2017 márc. 14. - 13:55:50
(113/687)
Iljimae, Szukcsong király meg Bidam vetélkednek, melyikük a jobb kardforgató.
Mivel behatóan tud nézni, felkérik So Ji-sub -ot döntõbírónak.

Elõször jön Szukcsong király, elõlép.
Ji-sub bíró kiereszt egy skatulyából egy legyet.
Szukcsong elegánsan suhint egyet a kardjával, és a légy kettévágva hull az anyaföldre.
-Szép teljesítmény -bólint a bíró, és kienged egy másik legyet.
Iljimae buzgón utána veti magát, mire a légy négy darabban fetreng.
-Ez igen! -csettint elismerõen a bíró.
Kienged egy harmadik legyet.
Bidam vetõdik, odacsap, de légy tovább röpköd.
Bidam viszont elégedetten meghajol.
-De hiszen -képed el a bíró- ez a légy még él!
Mire Bidam vigyorogva
-Az igaz. De garantálom, többet nem fog szaporodni!
hanguktaekwondoo 2017 márc. 14. - 08:31:05
(112/687)
Ott vagyok a rács alatt. és figyelek.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 14. - 08:29:38
(111/687)
de meg ám. szalonnával, birsalma szósszal.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 14. - 08:28:20
(110/687)
szemérmetlen ebb. tepsibe vele.
hanguktaekwondoo 2017 márc. 12. - 12:24:10
(109/687)
Gong Yoo számára sokféle ideális nap létezik.
Az egyik egy mélázásra csábító, kávéillatban ringatózó, rohanásmentes szöuli reggel,
utána ebéd elõtt jejui narancsvirág -szagolgatás;
kora délután csendes séta a látogatóktól mentes damyangi bambuszerdõben
https://www.youtube.com/watch?v=T3P90D78XKc

és késõ délután hancúrozás vegetáriánus oroszlánkölykökkel
-legyenek köztük egészen kicsik és dundik is, azokat jól meg lehet gyömöszölni-
majd a lemenõ nap fényénél, víg görögdinnyézés közepette a világ dolgainak bölcs megvitatása /a nagyobb hyungokkal; a többi kölyök természetesen aludni megy!/

Madárcsicsergõs vacsora Tongyeongban, a tengerparton.
Az áldozat: zöldborsópörkölt sok -sok sült tofuval.
A desszertrõl késõbb születik döntés.

Bár a dinnyére kevés könnyû likõr.., úgy könnyebben belefeledkezik a vaníliafagylalt ölelésébe...
rácsusszan néhány szabadszellemû tejszínhabrózsa
nyam.. tökéletes...
hanguktaekwondoo 2017 márc. 12. - 12:16:02
(108/687)
Tartsuk jól észben: ma tízmilliószoros nap van!
Évente 4 -szer szerencséltet bennünket az Univerzum abban az ajándékban, hogy teremtõ erõinket megsokszorozva
a többi napoktól hatékonyabban alakíthatjuk a valóságot.
A Mindenség törvényei szerinte a mai napon -és még három további napon az évben- minden cselekedetünk, gondolatunk,
szavunk és érzésünk tízmilliószor erõsebben hat ránk és környezetünkre.
Természetesen Telihold is van, ezért ne feledkezzünk meg arról sem, hogy ilyenkor nehezebb uralni a lelki folyamatokat
-de hát éppen ez benne a feladat és ez hozza -ha szemfülesek és türelmesek vagyunk- a pozitív eredményt.

A Telihold hatására ugyan felerõsödhetnek egyes fizikai panaszok, de bármilyen furcsa, ezen tünetek esetenkénti lázadása is ugyanazt célozza: a lélek megemelését.
És általános tapasztalat szerint a lélek emelkedésével arányosan csökkennek a mindenféle fájdalmak is :-)

Tehát, ezen a napon gondoljunk csupa jó dologra.
Ahányszor csak tudjuk, képzeljük el magunkat vidámnak, elégedettnek és sugárzóan boldognak.
Teremtsük meg gondolatban az ideális napot!

Érezzük magunk körül kedvenc színeinket, lubickoljunk benne!
Kívánjunk magunkat sok -sok jó dolgot és éljük meg örömmel, minél elevenebben ezeket a helyzeteket.
Tekintsük azokat jelenlévõ, mindent átható valóságnak
-a mai napon valóban formálhatjuk az életünket!

(De csak jó dolgokon járjon az eszünk -kerüljük a veszekedést, a szomorúságot, a rossz gondolatokat/ kívánságokat, mert sajnos, visszaüt; ugyanolyan erõvel kifejtve hatását, mint a jó.. csak éppen negatív elõjellel...)

A világbéke idealista hívei persze mindezen pozitívumot kiterjeszthetik mikro- és makrokörnyezetükre.
Sõt, ezen a napon kifejezetten üdvös nemcsak önmagunkra gondolni :-)
Ezért csak nyugodtan nyilvánítsuk ki az Égiek felé abbéli óhajunkat, miszerint képességeink birtokában és azokat
napról -napra fejlesztve hasznára váljunk azoknak, akiknek szüksége van/lehet ránk és arra, amit adni tudunk :-)