Téma: Yoo Gong

Maryu 2017 ápr. 08. - 22:14:57
(347/687)
Szerintem igen, de sok halat esznek még mindig. Ismert, hogy milyen nagy halpiacuk van. A Tsukiji piac. A piac környékén lehet állítólag a legjobb sushi bárokat találni. Sajnos nekünk nem volt idõnk ide elmenni, de ha még egyszer megadja az élet, hogy eljutok Japánba, nem fogom kihagyni.
https://youtu.be/yWwfNmIIc_Q

Rengetek gyors kaját nyújtó éttermet láttunk Tokióban, lépten nyomon McDonald’sba botlottunk, pedig mi inkább egy sushi bárt kerestünk, vagy egy ramen éttermet. Tele volt fiatalokkal. Azt mondják azért nõnek manapság magasabbra a fiatalok, mert egyre több húst esznek. Rátértek a nyugati étkezésre. Csak remélni tudtam, hogy otthon legalább a hagyományos kaját készíti nekik a mamájuk.
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 22:00:15
(346/687)
Dehogynem! :))) Én simán megteszem ha úgy találom jónak.
Maryu 2017 ápr. 08. - 21:57:40
(345/687)
Ebben ne reménykedj. Egy örömanya nem léphet le. Neki végig ki kell tartani.

Egyébként nem volt ez az esküvõ olyan vészes. Ugyan kicsi gyermek koromban voltam már egy ilyen igazi vidéki lagzin, de abból csak a sok tortára emlékszem, meg a nagy tömegre. Aztán estefelé lefektettek a többi kisgyerekkel egy szobában. Az unokahugom esküvõje volt az elsõ, amit végig élvezhettem. Az eleje kifejezetten érdekes volt, amikor a võfély kikérte a menyasszonyt. Majd késõbb egy "trottyogatos" zenekar kíséretében énekelve végig vonultunk a falun. A férfiak kezében a butykos.... A templom jó messze van a nagybátyámék házától. Jó hosszú út volt. Minden házból kijöttek a lakok, és jó kívánságokat kiabáltak az ifjú párnak. Visszafelé már nem volt menet. A párt autóval vitték haza.
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 20:08:35
(344/687)
:)))
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 20:08:12
(343/687)
Ühüm. Elég lett volna egy rossz mozdulat, és ti is teljesen süketek és némák lettetek volna.
Hát, nem tudom kiknek stresszmentesebb az élete, az állatoknak vagy nekünk...
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 19:18:44
(342/687)
Milyen kosárból? Most esik le :-D
Bezzeg Koreában nem lennének ilyen dilemmáid :-) Maryu említette, hogy a japánok hasonlóan járnak el, mint az általuk fokhagymazabálóknak titulált -és természetesen, barbár ;-)- koreaiak.
Isznak.
Elég sokan. Langymeleg nyári éjben hazaballagván
-de tavasszal, õsszel és télen is-
derûs látvánnyal szolgálnak az egymást malacpózban cipelõ -lsd. mellékelt kép- vagy legalábbis támogató honpolgárok.
Nagy a nyomás a mhelyen, a mikro -és makrotársadalom részérõl.
Sok az elvárás, a régi gondolkodás nehezen reped
és Korea Ázsia Mediterráneuma mind vérmérséklet mind /munka/morál tekintetében.
Kollektíven vagy kettesben beülnek bárokba,a sojus -sátrakba
-sírnak, ünnepelnek, panaszkodnak, üvöltöznek, fogadkoznak, szerelmet vallanak vagy csak kiadják a gõzt.
Aztán hazamennek. Esetleg gyalog, de az komikus helyzetek forrása.
Az vezet, aki jobban bírta a kiképzést.
A bérsofõr -hálózat persze kiterjedt.

Ha egyszer, valamikor, ráadod a fejed olyanra, mint egy koreai sorozat megnézése ;-) bõven láthatsz hasonlót.
https://www.youtube.com/watch?v=AxBA3WxISsU

A 2016 -ban készült, elõbb Min-Rin által említett 1% of Anything sztem az egyik legjobb vígjáték, amit a koreaiak idáig kitermeltek.
A hölgy európai és koreai szemmel nem tartozik az ideális szépségek közé, de, bevallom, számomra sokkal vonzóbb, mint a legtöbb koreai csodanõ,
mert a kisugárzása nagyon egyedi. Egyénisége van -koreai nõknél ez nagy szó!-, humora is van, intelligens és csinos is.
És roppantmód élveztem ahogy annak a vadparasztnak odacsapott, amikor kellett.

Tetszett, hogy kevés volt a gyûlölködés, tkp. nem is volt, és néhány mellékszereplõre -pl. a vadparaszt ügyvédbarátjára- simán lehetne építeni egy újabb filmet.
A kõgazdag
-ún. chaebol /gazdasági -politikai élet irányítói/-családból, tehát elég szeretetlen környezetbõl származó -
antiszociális, ám nem rosszakaratú bunkó megértése és tolerálása kacifántos feladat lélektani és fizikai feladat.
Van jellemfejlõdés és a karakterek egyike sem csak fehér, vagy fekete.
És van benne valami kedves báj: nem akar ijesztgetni, vagy idegeket srófolni, ellenben a szeretet áll a középpontban. határozottan pozitív.
Könnyed, de korántsem tartalmatlan szórakozás.

Magyar felirattal itt lehet nézni
http://indavideo.hu/video/1_of_Anything-1_resz_sajat_HU_felirat
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 19:11:18
(341/687)
Miért? A halak már aludtak meg úgy is hótsüketek.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 19:10:26
(340/687)
nem hasonlít. micsoda gondolat hggrrrrr.... méghogy a japánok.
Mindent a félszigetrõl loptak hgrrr...
hgrr....!
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 08. - 19:09:16
(339/687)
Biztos rák volt benne.
Ha a pálinkában sokáig ázik néhány rákocska, a nedû növeli a libidót ;-)
Kínai hagyományos gyógyászatban eredményesen használják.
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 18:19:39
(338/687)
Elolvastam a tempurakészítés titkait, ki fogom próbálni! Nagyon tetszik! :)

Mondd, a japánoknál a húsevés hasonlóan központi helyet foglal el, mint Koreában?
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 18:13:51
(337/687)
Japán ételt egyetlen alkalommal ettem, amikor a Bambuszligetben voltunk. Emlékszel? Azt hiszem, nem voltam felkészülve eléggé, meg a figyelmem is megoszlott, ezért nem hagyott bennem mély nyomokat. A bentóról már hallottam. Mennyivel egészségesebb megoldás, mint a nálunk szokásos szendvicsek! A kis dobozkában elfér a zöldség, nálunk ehelyett a kenyeret tömik magukba az emberek. Volt egy kolléganõm, aki 8, azaz nyolc szendvicset vitt magával egy napra, ami még akkor is hajmeresztõ, ha otthon nem reggelizett.

A japán életmód kísértetiesen hasonló a koreaihoz, ahogy látom. Egy jelentõs különbséget tudok felfedezni: a koreai férfiak is erõsen függenek a fõnöküktõl, de náluk még ez a közös ivászat is jelen van, ami a japánoknál nincs. Vagy ott is szokás?
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 18:03:52
(336/687)
Soha nem voltam ilyen igazi lakodalomban, csak hallomásból tudom, hogy zajlik. A leírásod olyan remekül visszaadja a helyzetet, hogy nem is vágyom. A közelgõ esküvõ nem lesz ilyen torkig jóllakós, de ennek ellenére némi idegenkedéssel gondolok rá. Szerencsére az eb lehetõséget ad rá, hogyha nem bírom, hazainalhassak. :)
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 17:58:09
(335/687)
Nézem a 1% of Anythinget, de az elõbb figyelmetlen voltam, azt hittem, a 14. rész volt az utolsó. Aztán észrevettem, hogy van még két epizód.
Bár még nincs vége, azt a megállapítást tettem, hogy ha az életben ilyen könnyû lenne egy arrogáns fickót megváltoztatni, akkor a világ szebb lenne. Szóval egy kicsit meseszerû a történet, viszont üdítõ szórakozás. Külön ajándék, hogy az ellenlábas "rosszak" elég kevés szerepet kaptak, így nem sok vizet zavarnak. Nem gondolom hogy a koreai valóságot ábrázolják, de nem is baj. Azt úgyis túl sokszor mutatják be nekünk.
Egy jó hírrel még szolgálok azok számára, akik tervezik a sorozat megnézését: a fõszereplõ lány a 14. rész végéig megõrizte hamvas báját.
Maryu 2017 ápr. 08. - 17:54:03
(334/687)
Persze, rengeteg étel volt, ahogy illik. Nagynénémék már három nappal elõbb elkezdtek fõzni. Vannak asszonyok, akik esküvõre fõzést vállalnak. Mindent õk csináltak, még a tyúkhúslevesbe a csigatésztát is. Nagynéném és a dédike sodorgatta õket. Rengeteg csirkét, tyúkot vágtak le. Készült rántott csirke, csirke pörkölt, sertés pörkölt, galuska, vagdalt, töltött káposzta, meg mit tudom én még mi. A rántott, sült csirkébõl sokkal többet csináltak, mint ami elfogyott, mert az esküvõ után a távozó vendégeknek csinos kis csomagokban szokás csomagolni finomságokat. Rengeteg süteményt sütöttek, annyi torta volt, hogy egy szoba csak azzal volt tele és az egyéb édességekkel. Tudniillik szokás a vendégeknek egy-egy tortát vinni. Ebbõl is bõven jutott a búcsú csomagokba.
Amikor másnap estefelé jöttünk haza a vonaton, anyám az egyik felén nyúlt el én a szemben lévõ ülésen, köztünk volt a földön a csomag (egész nagy dobozka), alig éltünk. Hiszen aludni semmit se aludtunk. Jött a kalauz. megállt, konstatálta a csomagot... azt mondta "Esküvõ?". Próbáltam feltápászkodni, hogy átadjam a jegyet. Legyintett egyet (az volt benne, oh szegények), és otthagyott.

Annak ellenére, hogy rengeteg kaja volt, sokan feküdtek el valahol a hátsó udvarban. Össze vissza vedeltek. Erre nem lehet mást mondani. Az az erõs pálinka (én nagyon utálom), meg nagybátyám (egyébként finom) bora. Igaz én a bort se szeretem, de a nagybátyámét muszáj volt mindig megkóstolni. Nehogy megbántódjon. Emlékszem gyerek koromtól kezdve, minden évben büszkén mutatta be anyámnak, a nõvérének. Sokat dolgozott vele. Volt olyan nyár, hogy én is segítettem kötözni a szõlõt.
A bor még csak elment, de a pálinkát valószínûleg akkor utáltam meg.
Maryu 2017 ápr. 08. - 17:31:46
(333/687)
A japán konyhában jobban preferálják a természetes ízeket, mint a koreai, kínai konyhában. Talán éppen ezért szeretem az õ konyhájukat a legjobban. Valahogy nem használnak olyan sok fûszert, vagy csak keveset tesznek az ételbe. Persze õk is használnak curry-t, Elképesztõen népszerû a currys rizs (japán kiejtésben: káré rájszu). Ja és ott van még a wasabi is, amitõl az ember könnye is potyog, de ezt mindig csak mellé teszik az ételnek. Aki szereti , használja.
A legtöbb japán étel, amit eddig ettem nagyon ízlett nekem. Ha választani kéne most egyet (amit elém tennének) az valamilyen tempurázott étel lenne. Nagyon finom. Érdekesség, hogy az így elkészített étel nem japán találmány, a Tenpura eredetileg portugál étel, csak õk nem olyan szószba mártogatják. A portugál hajósoktól, kereskedõktõl lesték el a japánok a XVI-XVII. században.
A tempura bundája ropogós, levegõs réteg, a benne sütött zöldség, hús, hal sohasem nehezedik el a zsírtól. A legnagyobb elõnye mégis az, hogy nem kell a fél konyhát összemaszatolni sütés közben, mert egyszerû, mint a sörtészta, csak könnyebb.
http://rantotthuswokban.bmintbalazs.com/tempura
A halon, húson kívül bármilyen zöldséget fogyaszthatóvá lehet így tenni, spenótlevelet, cukorborsót, avokádószeleteket, padlizsánt, blansírozott gyökérzöldségeket. A zöldségek mellett garnélát, polipot is lehet így sütni.
Egy átlagos japán családban míg a férj munkába jár a feleség az elsõ gyerek születése után otthon marad. A férj és az iskolás gyerekek a menzán bent ebédelnek, vagy az otthonról hozott o-bentból falatoznak. A bentó egy csinos és praktikus kis dobozba szépen elrendezett rizs, savanyúság és lehetõleg 4-5 féle ételbõl egy kevés: sült hal, rántotta, rántott vagy párolt zöldség, majonézes tésztasaláta, rántott rák, sült húspogácsa, vagy ami eszükbe jut. Ilyen kis készleteket lehet kapni a szupermarketben is, de ebédidõben az utcán, munkahelyen, vonaton is árulják. Nagyon gusztusosak, finomak és nem drágák: 400-1500 yen (1 yen kb. 2 forint, az átlagfizetés 350 000 yen.) Este van a fõétkezés, a háziasszony mindig fõz vacsorát. A férj sokszor csak elég késõn jön haza, a feleségnek meg kell várnia.
Japánban addig szokás a munkahelyen maradni, amíg a fõnök haza nem megy. Nem illik elmenni elõbb, akkor se ha már rég lejárt a munkaidõ. Ha mégis, nagyon-nagyon muszáj, mély meghajlások közepette, sûrû bocsánatkérésekkel kell távozni. Ez az egyik ok, amiért késõn érnek haza a férjek, a másik nagyon hasonló a koreaihoz. Beülnek valahova iszogatni. Kollégákkal, fõnökkel és erre se lehet nem mondani. Egyébként a feleségek is járnak ilyen beülõs helyekre (rengeteg van), de õk napközben, találkozni, csevegni a barátnõkkel. Este otthon várják az ajtóban a férjüket, a papuccsal és átveszik az alélt embert a taxi sofõrtõl.
Amikor én Japánban jártam, késõn este elképedve láttam, hogy a hatalmas üvegfalú iroda épületek még mind ki vannak világítva és nyüzsögnek bent az irodisták.
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 17:09:59
(332/687)
Csak most látom a hidat. :)) Mi lett a koronával? Vagy valami láncról volt szó?
Micsoda bolond ötlet felmászni a hídra - és nemcsak a denevérek miatt!
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 15:41:46
(331/687)
De ivás közben esznek is valamit, ami talán akadályozza a lerészegedést. Nem tudom, mit, talán valami savanyú dolgot. Nem emlékszel, mit?
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 15:38:36
(330/687)
Az elõbb elmulasztottam írni, hogy a Koreában nagyon népszerû bungeoppang (붕어빵) is kapható volt. A tészta a mi palacsintatésztánk sûrûbb változata, amelyet egy hal formájú sütõformába öntenek. A jószág közepébe pedig édes, kicsit darabos babpaszta kerül. A babpasztát vörös babból állítják elõ. Kelet-Ázsiában általánosan kedvelt az ilyen töltelék.

Tudom, majd jön noemiseoul és morogni fog a sütemény formája miatt. :))
Maryu 2017 ápr. 08. - 15:30:25
(329/687)
A koreai sorozatokban a rendes feleségek mézes vizet szoktak adni a lankadt férjeknek. Habár az lehet, hogy csak a merev részegség ellen hatásos. Én még nem próbáltam. Valamikor régen, boldogult lánykoromban, nálam a savanyú uborka vált be. Igaz, hogy én kevés piától is "jól" éreztem magam. Azaz nem bírtam soha sokat inni, de a falusi menyegzõkön (unokatestvéreim), egyszerûen elkerülhetetlen volt a koccintás. Meg a nagy kajálás. Másnap délig roptuk a táncot, ahogy kell. Úgyhogy estére, amikor hazaértünk, azt se tudtam, mit borogassak, a fejem vagy a bokám..
Min-Rin 2017 ápr. 08. - 15:23:55
(328/687)
Ma a Bálnában volt koreai rendezvény a Budapesti Tavaszi Fesztiválhoz kapcsolódva. Bár a szöuli Lótusz Lámpásfesztivál hangulatát nem idézte fel, be kell látnom, hogy a központ kitett magáért. Számos kézmûves alkotásra volt lehetõség: legyezõfestés, többféle csomózás, nyomatkészítés, maszkfestés, kalligráfia és egyebek. Fel lehetett próbálni hanbokot. Volt táncbemutató, zene. Kint a szabadban enni is lehetett, például bibimbapot, persze hússal készítettet.

Jó sokan voltak, magyarok és koreaiak egyaránt. Úgy látszik, idén jó volt a reklám.

A videó a húsmentes változat készítését mutatja be. A bibimbap remek étel, forrón tálalják, jól átmelegíti az ember bendõjét. Régen a Zichy utcai kifõzdében adtak többféle változatot. Nagyon jól készítették.
https://www.youtube.com/watch?v=vHDFe2Fc7kc

Nekem nem volt szerencsém, mert a kakast ábrázoló nyomat, amire rá kellett írni a nevet, hogy a száradás után megtaláljuk, eltûnt. Valaki elvitte a sajátja helyett. Így aztán búsan jöttem el.