Dros 2009 szept. 06. - 22:10:51 Előzmény pozsizsuzsi
(28/108)
Úgy van :D
Netricho 2009 szept. 06. - 22:07:19 Előzmény Animer66
(27/108)
hehe ezen jót röhögtem és milyen igaz
7/10
smasszer 2009 aug. 30. - 13:19:30 7/10
(26/108)
Gyengébb jóval a "Kék lagúna" c. filmtõl. Általában ezt hozza egy sikeres film után készített folytatás.
Kreszcencia 2009 aug. 28. - 03:28:09 Előzmény Szívkirálylányka
(25/108)
Nem rég láttam az elsõ részt, és pont, hogy mind a hárman életben maradnak, elvileg. Mondjuk azt nem mutatják már, hogy felébrednek, de amikor a kapitány megkérdezi az egyik matrózbácsit, hogy mi a helyzet, azt válaszolja, hogy csak alszanak, nem halottak.
De ebbõl a szempontból tényleg nem stimmel a "folytatás", az igaz.
10/10
Szívkirálylányka 2009 aug. 19. - 15:50:42 10/10
(24/108)
Tetszett a film, de nálam az elsõ a favorit. Szerintem ezt a másodikat már meg sem kellett volna csinálni, hisz egy-két új kalandtól eltekintve az alap történet ugyanaz. Ha szigorú és kritikus szemmel nézzük, akkor nem lehetne az elsõnek a folytatása, mivel ott a film végén a csónakban három holttestet találnak (vagyis a kisfiú is halott - örökálom bogyó - ), máskülönben ott a fiú apukája talál rájuk, aki már régóta kereste õket, nem pedig egy idegen hajó kapitánya.
Animer66 2009 aug. 18. - 22:02:53
(23/108)
Jó lenne ha egy ágytakaró 10-15 év múlva is ilyen kitünõ állapotban lenne...
királylány17 2009 aug. 18. - 16:08:01
(22/108)
"az eredeti" film tényleg sokkal jobb,de én pl ezt is imádom^^ szép :)
pozsizsuzsi 2009 máj. 15. - 14:13:39
(21/108)
Szerintem már elõszörre is el kellet volna kerülni ezt a lagúnát....
8/10
Lizzyke 2009 máj. 15. - 13:50:46 8/10 Előzmény Kendra22
(20/108)
Szerintem meg sem közelíti az elsõ részt!!
Kendra22 2009 jan. 28. - 14:00:09
(19/108)
igen Leo!
Sarusi Edit 2008 szept. 12. - 17:56:43
(18/108)
A Világ Legjobb Filmje! :D
spectrum 2007 aug. 31. - 22:54:25 Előzmény Lasagne
(17/108)
Sziasztok ! Én mostanában többször is megnéztem DVD-n a Kék Lagúna c. filmet, eredeti angol nyelven, s engem ugyanúgy megfog még ma is - úgy, mint 23 évvel ezelõtt, amikor elõször láttam moziban. Visszaolvastam a teljes fórumot, s úgy látom, többen nincsenek itt tisztában alapvetõ dolgokkal...

Szögezzük le: második része nincs ! Van egy "Visszatérés a Kék Lagúnába" c. film, de ez az eredeti film igencsak halovány és unalmas koppintása, gyenge szereplõkkel. Nem folytatása, hanem megismétlése az eredeti történetnek ! Nagy különbség ! A "második rész" csak a "húzzunk le még egy bõrt a rókáról" esete... Avagy miért is telt el 11 év a két film forgatása között ? Egy vélemény az imdb.com-ról:
"I loved the original version, well, the 1980 original version, and I found this to be basically a copy which wanted to cash in on the success of the first. The theme was basically the same, with unnecessary violence added in."
Bizony, az "elsõ rész" sikerét akarták újra meglovagolni...

REni1 ! Amikor az "elsõ rész" végén megtalálják a csónakot, ez a párbeszéd hangzik el: "Meghaltak ? Nem uram, elaludtak" ! Nem azt mondják, hogy élnek, hanem hogy alszanak ! Az eredeti film vége nyitott marad, a nézõre bízva a történet folytatását: mi történt, tényleg csak elaludtak ? S ha felébrednek, hogyan folytatódik az életük? Vagy ha mégis meghaltak, mi lesz a kis Paddy-vel ? Ez nem egy szokványos happy end-vég, de így lett szerintem nagyon frappáns a befejezése (a végszó épp ezért nagyon el van találva).

Lasagne ! A gyermek - gondolom - azért élte túl, mert a filmen nem látni, hogy mennyit evett meg az álombogyóból. A képkockákon csak néhány szemet kap be. A szülõk alszanak, s amikor Emmeline /Brooke Shields/ felébred, csak annyit lát, hogy a kis Paddy /aki a "második részben" a forgatókönyvíró találékonysága miatt ismét Richard lesz - gratulálok.../ kezében egy levélág van, rajta álombogyókkal. Csak találgatnak, mennyit nyelhetett le. Viszont ! Amikor Richard /Christopher Atkins/ elfelezi a bogyókat, tisztán látni, hogy mindegyikük egy jó félmaroknyi bogyót rág el. Ebbõl sejteni lehet, hogy õk többet esznek meg belõle, ezért halnak meg (a "második rész" szerint).

Végezetül csak annyit szeretnék még mondani, hogy ha nem születik meg a Kék Lagúna c. film, a 80-as évek és a filmtörténelem kevesebb lett volna egy gyönyörû történettel. A "Visszatérés a Kék Lagúnába" viszont sem dramaturgiailag, sem zeneileg, sem fényképezés szempontjából nem üti meg az elsõ rész szintjét, s nem is kellett volna erõltetni, hanem inkább nyitva kellett volna hagyni a történetet ott, ahol az "elsõ rész" véget ért...
Lasagne 2007 júl. 30. - 12:40:56
(16/108)
megvan! én ezt láttam elõször nem az elsõ részét-----nem is néztem végig....ez valahogy nem lett olyan jó mint az elsõ!
Mila pedig szerintem van olyan szép lány mint a másik! Szöszke meg jó pasi("Leo":P)
de igaz, egy csomó mindenre oda figyelhettek volna még! Az elsõben éppen ült efedélzeten az öreg mikor megrtalálták õket! Érdekes hogy a gyerek túlélte a szülõk meg nem.....na mind1, biztos több bogyót ettek
Emesee 2007 júl. 29. - 20:46:48
(15/108)
köszi
nikibrekk 2007 júl. 29. - 19:42:40
(14/108)
HA VALAKINEK MEGVAN A KÉK LAGÚNA (VAGYIS AZ ELSÕ RÉSZ)LÉCCIKE ÍRJON AZ E-MAIL CíMEMRE!!
NAGYON KÉNE!
ÉS HA LE TUDNÁ VALAKI MÁSONNI DVDRE VAGY VLAHOGY ELKÜLDENI MONDJUK MSN EN ASZ T NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM !DE PERSZE HA VKI NEK AZ KELL AKKOR KI SIS FIZETNÉM (500-1000Ft)

e MAIL: nikike@vipmail.hu

msn : niki92e@hotmail.com
*Bátorszív* 2007 júl. 29. - 03:16:25
(13/108)
Tehát e-téren egyezik az ízlésünk...! ;)
(anyway ) Én -Anno Domini- kiskölyökként annyira belevoltam zúgva Brooke-ba, hogy még ma is tûzbe hoznak az ilyen jellegû 'tündéri' szépségek.;
REni1 2007 júl. 28. - 10:53:11
(12/108)
Azért mit ne mondjak elég szarul folytatták, mivel az elsõ rész végén mikor megtalálták a hajót azt mondták hogy élnek mindannyian erre a második rész elején mikor megtalálják õket meg már csak a kisfiú él elég szar!
Bár a film jó, de erre odafigyelhettek volna!
anitana 2007 júl. 28. - 00:26:05
(11/108)
Richard az elsõ részben szereplõ párnak a gyereke, és mikor a hajó fedélzete megtalálta õket a csónakban, a kisfiú még élt, ezért a hajón levõ nõ magához vette, bár volt még mellette egy kislánya.. na és õket kirakják a hajóról mert ott kolerától szenved a személyzet háromnegyede, és nem akarják, hogy elkapják õk is, s végül kikötnek azon a szigeten, ahol Richard született... :)
anitana 2007 júl. 28. - 00:24:04
(10/108)
Sztem meg tök relatív, hogy melyikõjük szebb..
Emesee 2007 júl. 27. - 21:27:16
(9/108)
Remélem van most itt valaki, és tudok válaszolni! Egyszer már láttam mind a 2 részt, de most nem értem. A 2.-nak pontosan mi köze az elsõhöz? hogy folytatják? azt gondolom, hogy nem teljesen uj történet...vagy igen?