9/10
oncogito 2009 aug. 20. - 21:47:59 9/10
(9/89)
Tényleg jó film, érdemes megnézni.
10/10
andraaska 2009 aug. 20. - 20:45:34 10/10
(8/89)
Nekem volt alkalmam a bemutatás évében (szinte premier elõadáson) látni ezt a zseniális alkotást. Én akkor 16 voltam, és már akkor nagyon vettük a lapot. Ugyan még nem látszott az alagút vége, de a kommunizmus már jó úton haladt affelé, hogy fogatlan oroszlán legyen. Már nem pisszegték le az embert, ha társaságban "szidta a rendszert", teli szájjal röhögtünk a gulyáskommunizmus egyre nyilvánvalóbb debilitásain. Ekkor már sikk volt mindenféle marhaság miatt kirúgatni magunkat a KISZ-bõl, (meg is tettük, aztán persze mindig vissza is vettek, mint afféle eltévelyedett báránykát a nyájba :D:D ), ciki volt már akkor jobb körökben KISZ-es "buzgómócsingnak" lenni (micsoda íze volt akkor ennek a szónak, benne volt az egész korszak ebben a szóban, hogy "buzgómócsing"). Saját korszakunk egyre nyilvánvalóbb ostobaságán, magunk szerencsétlenségén és próbálkozásain sírva-kacagva vártuk, hogy végre valami jobb legyen. Már csak 12 év volt akkor hátra...
A "fõokos elõtt vigyázzban álló láthatatlan röhögés" korszaka volt ez! ;)
Nézzétek, és kacagjatok, hogy soha többé ilyen már ne legyen!
szine 2009 jún. 15. - 04:53:33 Előzmény fredi60
(7/89)
Támogatták. Mecénások mindig voltak, és lesznek is. A mai világ más.
Az utolsó mondatod, úgy jön ide hogy én is összevetettem a két kort más szempontból, vagy is nem kéne éltetniaz elmúlt rendszert.
De felhozhattam volna példának, a három t elvet, bizonyos filmek betiltását pl.
Most a komcsik prüdségérõl ne is beszéljünk, mondjuk az amcsik között is vannak is ilyen prüdök.
10/10
flitter 2009 jún. 02. - 00:06:16 10/10
(6/89)
Tökéletes korrajz, igen, ahogy ezt alant írta már valaki.
Dokumentum játékfilm, nagyon jóóóóó!!!
fredi60 2009 máj. 27. - 17:17:34
(5/89)
Azért érdekes, hogy egy "diktatúrában" miért támogatták pénzzel egy szatírikus korrajz elkészítését? Ma ilynere tényleg nincs pénz.... :(
És utolsó mondatod hogy illik ide? Kevered a szezont a fazonnal.
szine 2009 máj. 26. - 22:38:42 Előzmény alex4427
(4/89)
Kérdésed rossz. Ma más világot élünk a filmeket támogatták akkoriban. Most nem támogatják õket, igy direkt a sikerfilmekre mennek rá. De azért szerintem nem szégyenkezhetünk mostanában is születnék nagyon jó filmek.
Szóval szerintem kár összehasonlitod a két idõszakot.
Sõt én helyedben kussoltam volna. Kommunizmusban nem egyszer történt olyan, hogy megvárták amig 18 éves lesz az illetõ és utána kivégezték, és ez csak egy dolog.
10/10
azaki 2008 dec. 30. - 00:26:55 10/10 Előzmény alex4427
(3/89)
Minden szavatokkal egyetértek.Épp most nézem a saját felvételemet,ami úgy 7 éve készült,még a csigakettõrõl vettem fel.Egyszerûen nem tudom megunni.Ennek a filmnek a legjobb szatírák között a helye!Mert ez a legjobb szatíra,amit csak láttam.Nálam elsõ helyen van.Talán a 30 felettiek jobban tudják értékelni.Vagy tudnák,ha leadnák néha,de sajnos méltatlanul bánnak vele.10-bõl 10-es!
10/10
alex4427 2008 dec. 21. - 21:59:40 10/10
(2/89)
Nagy film!
Egy remek szatíra a legvidámabb barakból! Hiteles és gúnyos korrajz gulyáskomenista "diktatúrából"!
Igen! Készült az elnyomatás évtizedeiben , 1977-ben!

Ma, a nagy szabadság idején miért tud/akar/mer senki ilyen rendszerkritikus filmet csinálni - a mostani rendszerrõl!?
fürmender 2008 szept. 13. - 15:16:49
(1/89)
Igazán remek, szórakoztató magyar film, némi Menzel-i beütéssel. Egyúttal irónikus fricska a gulyáskommunizmus "ekvtársi" világának. Megtekintése, mindenkinek csak javallható. Kár, hogy mostanában ezt a filmet (is !) úgy mellõzik a tv. csatornák.Pásztor Erzsi játéka Oscar díjat érdemel. Én ezúton jelölöm.