Téma: Üvegtigris

1/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 19:41:20 1/10
(217/377)
Bocsánatot kérek, Narancstorta.
Más korosztály vagyunk, nekem a tortadobálós ripacskodás maximum Chaplin idejéig ment el, tovább nem (szentségtörés: még az sem).

Továbbra sem értem, hogy szerinted mi a TÖRTÉNETE az üvegtigrisne, amit - leírom századszor is, ha nem volt világos - jó filmnek tartok, DE NEM AZ IGAZI.

a Presszó sem a világ legjobb filmje, de valami igazi élményt ad másfél órára. a Kontroll szerintem nem, akármennyire is most akciófilmet forgat Holly nak Woodjában a rendezõje, nem érdekel.

Az üvegtigrishez, mint mondám, drukkolok, hogy Rudolf Petinek igaza legyen és "végre lesz történet is" valóra váljon.

A történet hiányát nem pótolja néhány beszúrt geg.
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 03. - 14:11:14 1/10
(216/377)
Nem pocskondiáztam, csak elmondtam, hogy mihez tartsd magad.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 03. - 11:38:56 10/10
(215/377)
Ezeket a remake-ket fogalmam sincs miért helyezték át. A történetük, abban a korban megfelelõ volt, amikor eredetileg leforgatták.
Mára viszont elavult, abszolút rossz.
Az összes átcsapott hatalmas ripacskodásba.
Egy bolond 100-at csinál, Meseautó, Hippolyt a lakáj, Egy szoknya egy nadrág...borzadály, de sztem még a Lumicer nõvérek is borzalom meg az Argo, Kútfejek, Csak szex és más semmi SOS szerelem, 9 és 1/2 randi.
Viszont: Kontroll, Para, Üvegtigris 1. Valami amerika, Made in Hungária, Kaméleon, állítsátok meg Terézanyut! sztem rohaddtjó filmek.

Így nem lehet azt mondani szar a magyar filgyártás, vannak ilyenek is, olyanok is.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 03. - 11:31:21 10/10
(214/377)
Összetévesztesz valakivel. Én nem istenítem Menzelt. Én csupán egy filmrajongó nézõ vagyok. Aki nem tud rajongani tökéletesen egy-egy emberért. Hiszen mindenkinek vannak jobb és rosszabb alkotásai.
Pl. az Üvegtigris 2-t kifejezetten szarnak tartom, nem látom benne ugyanolyannak a szerethetõ karaktereket, nem tetszik a történetvezetés és csupán 1 poén tetszett benne.

Mint pl. zenekarokért sem tudok rajongani, nem mondom, hogy imádom a Tankcsapdád, hiszen akkor arra gondolsz, hogy minden számát, hát nem, van mondjuk 3száma ami bejön.

Tehát Rudolf Péterért se senki másért nem tudok kitörõ örömmel rajongani.

Legtöbbször iszonyatosan hidegen hagy ki rendezett egy filmet. A lényeg hogy jó legyen...nem nézek utána, én csupán egy nézõ vagyok.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 03. - 11:25:52 10/10
(213/377)
Csúsztatsz.

Azt állítottad, hogy "szar forgatóköyvbõl nem lehet jó filmet csinálni"

Nos, mivel az kiderült nem láttad a fogatókönyvet, ugyebár fogalmad sem lehet szar volt-e vagy sem.

De mivel a film jó, nekem ebbõl következik, hogy a forgatókönyv is jó lehetett.

ÉRTED?
1/10
csendlerbing 2010 dec. 03. - 00:15:51 1/10
(212/377)
Narancstorta: én nem Rudolf Pétert bántom, senkit. Csak sajnálom a mai magyar filmgyártást.
Azt gondolják, hogy ha be teszik Csányi Sándort (nem tudom mért, csajok megmondhatója mi a fene ennivaló van rajta) vagy Fenyõ Ivánt, kész a film. Hogy ez mennyire nem így van...

(Na jó, Schell Juditot én sem rugdosnám ki az ágyamból.)

De nézd meg: ugyanaz a forgatókönyv (Meseautó, egy szoknya egy nadrág, Hippolit, stb.) és mind el van b..va, tehát a forgatókönyv nem elég.

Matematikai nyelven: "szükséges, de nem elégséges feltétel" (Na jó, nekem mondjuk Sandra Bullock bármiben elégséges lenne... de ez más.)

UGYANAKKOR:
Ott van az alig sugárzott "Beugró", ugyanazzal a Rudolf Péterrel, és szerintem zseniális mûsort csinálnak.
Csak éppen huszadrangú csatornák adják harmincadrangú mûsoridõben.

Ez még hozzátartozott.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:58:25 1/10
(211/377)
Ha ennyire baromi jó a memóriád és te is isteníted Menzelt (én is, ezzel egyet értek), hogy van az, hogy Rudolf Pétert fejbõl idézed, de még mindig nem válaszoltál arra, hogy mi az a bizonyos hetedik lépcsõfok Menzelnél, amirõl szóló mondat szállóige lett azóta??????

Azt már fel sem merem tételezni, hogy nem is láttad a filmet, csak hallottál róla.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:52:38 1/10
(210/377)
Torta, te teljesen félreértelmezed a véleményeket. Már leírtam itt is, hogy "nem kell tojást tojni tudni ahhoz, hogy a rántottát kritizáljuk."

Persze, hogy nem látjuk elõre a forgatókönyvet.

De ahol látjuk is.
Stanislaw Lem Solaris-aból készült pár film. Mégis a Tarkovszkij féle a mérvadó. Tehát jó könyvbõl lehet sz*rt csinálni. De sajnos rosszat is csináltak belõle. Mint ahogy a Pirx pilótát is elb...ták sokan, nem is beszélve Rejtõ Jenõrõl, akinek a könyvei szerintem zseniálisak, csak képtelenség megfilmesíteni.

De ha eleve rossz az alapanyag... Lásd, "elfújta a szél". Teszek rá, hány Oscart kapott, én láttam és elkezdtem olvasni is, csak nem tudtam letenni.. mert kiesett a kezembõl olvasás közben, annyira unalmas. Azóta sem filmesítik meg, mert a kutya nem nézné meg.
(Talán a macskám, de õ mindent megnéz).

A Harry Potter-ekrõl nem tudok véleményt mondani, mert valószínûleg én vagyok az egyetlen felnõtt Magyarországon, aki ezekbõl semmit nem látott és nem olvasott, noha Isten az atyám, megpróbáltam lányom nyomására, és kb. a 70. oldalig jutottam már nem tudom melyikben.
Most lefogadom, hogy tíz év múlva a kutya sem fog rá emlékezni.
Érdekes módon, Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkijre még mindig emlékeznek. És folyton, folyvást megpróbálják megcsinálni, mert olyan az alapregény, hogy egyszerûen nem lehet kihagyni. De mi is a különbség?

Az, hogy a Potter regényeket öt év múlva szerintem már senki nem akarja megfilmesíteni, mert jönnek a más vámpír vagy mittomén mileszadivat sztorik.
Dosztojevszkijt amióta film van, mindenki megpróbálja.
És nem azért nem sikerül mert rossz, hanem, mert nagyon jó.

Tehát: ma vagy a semmitmondó szemetet lehet megfilmesíteni, vagy lehet próbálkozni a jó alapanyaggal, de az nagyon nehéz. Következésképp, a legkisebb ellenállás irányába halad a filmipar (nem film mûvészet) és a semmitmondó szemetet filmesíti meg.

De ez már hosszabb téma, és biztos offtopic.






Folytathatná
velorexescsavo 2010 dec. 02. - 23:46:11
(209/377)
Ja értem, aki nem büfés az országút mellett, annak semmi köze a filmbéli karakterekhez.
Láttam a Menzel filmet. Abban játszotta Bán János a falu bolondját nem?
Nem érdemes hasonlítgatni. Menzel a kor egyik meghatározó filmrendezõje és talán a cseheknél Svejk óta ennek a humornak és életszemléletnek hagyománya van. Sokkal inkább volt mire építenie Menzelnek.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:44:57 10/10
(208/377)
Nem azt mondta, hogy olyan foglalkozású emberek vanna körülöttünk. Mindenki felismerheti ezeket a karaktereket...a pl.Római-parti büfést gyerekkoromból.
Vagy a lecsúszott vidéki "menõ" csávót. Aki a kocsmában vetít barátnõméknél vidéken.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:42:34 10/10
(207/377)
;) Bizonyám:)

"-Kérem a panaszkönyvet!
-Nincsen.
-Olyan nincs hogy nincs.
-Akkor van.
-Hol?
-Zacsiba'."

háháháhá annyira jóóóóóó
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:37:39 10/10
(206/377)
Pontosan. Már megint cigiznek az ápolók?:D
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:36:57 10/10
(205/377)
Azért elküldhetnéd nekem is a forgatókönyvet, köszcsi!:)

Tamár Péter összes filmje a pixillációra épül...nekem nem jön be se a Le a fejjel,se a Csinibaba, se a Zimmer Feri. Humortalan mind:(

Nem értem miért kell egy filmben megváltani a világot. Nekem még az sem kell, hogy valami történjen. A Kontroll meg egy fantasztikus film.

Lehet azért jön be nekem mindkét film, mert annyira életközeli...szinte mindkét szitu tele van számomra annyira ismerõs jelenettel, emlékkel hogy csoda nézni, hogy mások is éltek át ilyet és így. A humoruk, pedig elvitathatatlan.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:36:36 1/10
(204/377)
...körülöttünk levõ emberek??
melyikõtök vállalkozó a Balaton partján vagy rendõr vagy lógós gádzsó?

Már csak egyetlen kérdésem van.

Melyikõtök látta Jiri Menzel "Az én kis falum" c.filmjét?

Ha igen, mondjátok meg, mi szó ott a pince hetedik lépcsõfokáról? (Bocs, ez természetesen nem kell tudni, ez illusztráció ahhoz, hogy kell igazi jó filmet csinálni úgy, hogy az közben a vidéki kis emberekrõl szól de tényleg.

Lásd Jiri Menzel.

Még egyszer, nem bántom Rudolf Pétert.
Már csak azért sem, mert õ is Menzelt tartja egyik mesterének.

Hát istenem,még nem sikerült.
10/10
oroszlány2 2010 dec. 02. - 23:33:57 10/10
(203/377)
"- Mit röhög? Maguknak annyi!
- Nekünk? Mennyi?"

Ez az egy jelenet már önmagában aranyat ér. A többi csak hab a Narancstortán... :-)
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:32:30 10/10
(202/377)
Érdemben is válaszolnál, vagy csak pocskondiázol?
Szóval honnan szerzed be a forgatókönyveket?
velorexescsavo 2010 dec. 02. - 23:30:16
(201/377)
Az az igazi, ha valaki csípõbõl tüzel és vizel.
Miért ne lenne forgatókönyv? Hol a vas? Az, hogy kicsit kaotikus benne minden?
Hát ezek pontosan olyan típusú emberek, amilyenbõl sok van nálunk, kicsit zûrös körülöttük minden. Abban is egyetértek egyik elõttem szólóval, hogy minket ez érdekel igazán, ami nálunk történik vagy történhet, vagy ami az ittenieket foglalkoztatja és nem a newyorki fap..a Sarah Jessica Parker nyûglõdése valentin napon, vagy, hogyan csajozik a baseball meccsen az õsbunkó Vincent Vaughn.
1/10
csendlerbing 2010 dec. 02. - 23:27:55 1/10
(200/377)
Példák?
Te láttál forgatókönyvet?
Nem gondolom, talán alapregényt, az NEM forgatókönyv. De nem is ezen múlik, hanem látszik a filmbõl, hogy a karakter-komikumra épül, van a kis vagány vállalkozó, a seftelõ, stb. majdcsak összehozunk valamit, és lesz egy pár mondatos geg-parádé.
Még egyszer mondom, szerintem NEM ROSSZ a film, és nagyon drukkolok Rudolf Péternek, hogy a legújabb változatában tényleg legyen történet is.

De lehet - ne legyen igazam - hogy önmagát fogja ismételni mint Tímár Péter a Zimmer Feriben, a pixilláció csodáiban bízva. A pixilláció (nyilván tudod mi az) egyszer jó de másodszor már unalmas.

a karakterkomikum egyszer nagyon jó volt, de másodszor már unalmas

Természetesen én sem olvastam a technikai, sõt, az irodalmi forgatókönyvet sem, épp ezért bízom a most készülõben, amit maga Rudolf Péter úgy harangozott be: "Ebben már történet is lesz."

kell ennél több kritika az elõzõekhez?
1/10
Ford Mustang 2010 dec. 02. - 23:27:27 1/10
(199/377)
Mert Neked van fogalmad, hogy mi fán terem egy jó forgatókönyv, mi?
Szerintem Te csak ne osszál ki engem, meg ne akarjál megmagyarázni semmit, és pláne ne vitatkozzál itt a fórumon, ja és ne okoskodj, mert nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.
10/10
offtopic
Narancstorta 2010 dec. 02. - 23:23:48 10/10
(198/377)
Egyszer sem nézek közben az órámra, pedig már kábé 30-szor láttam. Imádom, nekem még mozdulatok is maradandóak, pl. amikor apukája behajt a volánbusszal és az utasok a mellékhelyiséget szeretnék használni. Lali közli, hogy nem használhatják az övét. Kérdezik, hogy akkor hol végezhetnék dolgukat, ekkor Bodrogi karját széttárja és mutat szerteszét, a természet felé. Fantasztikus film, tele humorral és szerethetõ karakterekkel.