Téma: Tigristej

10/10
speedyghost 2008 ápr. 14. - 11:55:53 10/10
(525/1365)
Természetesen az Autoplaying.
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 11:01:06 10/10
(523/1365)
Ja, és a producerrel melyik iskolába jártál együtt, hogy ilyen szépen felismerted? Vagy csak állt döbbenten, maga elé mormolva, én vagyok a producer? :)
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 10:46:57 10/10
(522/1365)
Tényleg? Láttad a producert a vetítés után? Én csak bejönni láttam a terembe, a 61. percben. Hogy egy konkrét számot is mondjak. Az ajtóban álltam. Az 1 konkrét ajtóban. Hogy még egy konkrét számot mondjak. Nem láttam azóta sem. És mitõl volt ledöbbenve? Hogy mégis kész lett a film, hiába zárta el az anyagot? Vagy hogy volt közönsége? Egyedül több, mint nagyjából az összes dokfilmnek a Bem moziban? Pedig õ azt kérdezte a szemle-nevezés elõtt, gúnyos mosollyal: "és tudod, hányan fogják megnézni?"
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 10:38:34 10/10
(521/1365)
Amint írtam, úgy is történt. Voilá.

http://www.youtube.com/user/szederkenyijulia

Nem én tettem fel, de tudtam, hogy felkerül, és örülök neki. Ezúton is köszönöm kedves barátomnak, aki most nincs online, felhívni meg nem tudom, mert gyermekem véletlen elvitte magával a telefonomat az iskolába. Majd délután. Jó mozizást.
1/10
kadred 2008 ápr. 14. - 10:35:49 1/10
(520/1365)
Igen, a vetítés végén láttam a ledöbent producert. Egyébként példaértékû, ahogy ezt a szegény romológuslányt sikeresen eltaszítottad magadtól.
Hogy kik a civilek, akik vitába szállnak, mert nem fogtak kezet valakivel? Te magad, egy noteszben blogoló, meg egy bácsika, aki csak a Népszabinak hisz, a többi forrás neki rasszista. A többi neked nem civil? Sárkányzsíros Kenyér sem, aki ide is oda is tesz fel, az õ szempontjából értelmes kérdéseket?
Egyébként is, ez csak néhány ember belterjes fóruma, olyan nagy reklámot nem csinál a filmnek.

A válaszaid konkrétsága. Egyrõl sem tudok, ha mégis, melyik volt? Még a film hosszát se merted leírni, pedig egy számnál nincs konkrétebb.
Arra is kiváncsi lennék, milyen kompromisszumra voltál hajlandó? Láthatóan akarsz a filmmel embereket tönkretenni, de mit tettél feléjük, bármilyen gesztust?
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 08:53:11 10/10
(519/1365)
És még valami, kedves romológus. Nekem "kalózkópiám" nincs, mert nem tud lenni. Van ellenben cca. 50 óra forgatott anyagom, amit minden szempontból önállóan, egyedül forgattam. Az anyag azon részét, amelyet stábbal készítettem, (interjú-közelik, valamint néhány "életkép", ezeket amúgy sem nagyon használtam volna, mert e filmbe nem valók, az amúgy kiváló operatõrük ugyanis nem mert közel menni az emberekhez, igyekezett mindig elbújni, ettõl vmi leselkedõs-esetleges lötyögése lett az anyagnak) a film producere elzárta tõlem. Elzárta a filmtõl. Az interjú-közelik még be tudtak kerülni, mert csak késõbb zárta el, a környékbeli, siklósi, egyházasharaszti iskolákban készített anyagok viszont, amelyekbõl megtudhattátok volna, (a Ti adótokból készültek, igen), mi történik a szentmártoni gyerekekkel ott, és mit gondolnak ezen iskolákban a Kis Tigrisrõl, egyáltalán nem kerülhettek be. Pedig elég izgalmas a kérdés. A film producere fejébe vette, hogy én biztos "másik filmbe" akarom bevágni ezeket az anyagokat. E meggyõzõdésében nem zavarta az akkor már kinyomtatott filmszemle-program, az õ e filmen virító neve, és az a nyilvánvaló tény, hogy ha ezt a filmet vágom, akkor ezt a filmet vágom, meg lehet nézni bárkinek a szemével, de ha ez derogál, meg lehet kérdezni a vágót. Ezzel sincs mit tenni. Illetve lehet, hogy van. Nem biztos, hogy azért ezt egy közpénzbõl készült anyaggal meg lehet tenni, csak úgy, mert pl. épp "bekattant" valaki. A filmtörvénnyel és az MMKA Alapító Okiratával pl. több ponton ellentétes ez a magatartás. Szóval, nekem "kalózkópiám" azért sem lehet, mert a filmbe került anyag elsöprõ hányadát, mint szeretett producerem is írta, "önszántamból", szerzõdés és bármiféle ellentételezés nélkül, magam forgattam. "Kalózkópiája", ha már, akkor inkább Neki lehet. Ha letöltötte a netrõl a filmet. Merthogy kész filmet tõlem még nem kapott, nem is kért. Odajött a szemlére a vetítés elõtt, s megkérdezte: "van-e Beta". Ez a profi hordozón lévõ standard-kópia. Nem is értettem elõször a kérdést. Aztán rájöttem, arról szól, vettem-e Beta-kazettát (vettem, saját pénzbõl, közel 20000 forint), azaz lesz-e egyáltalán vetítés. Mondtam, hogy van, de most DVCamrõl vetítünk. Mert azt is vettem. Az jobb, egy átírással kevesebb kell hozzá. Szeretett producereim ezzel távoztak, majd megérkeztek a vetítés utolsó 10 percére. Úgyhogy a kész filmet nem is látták. Hacsak nem itt a neten. Nagy dolog a technikai fejlõdés. Üdv.
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 07:52:45 10/10
(518/1365)
Látod, ezzel sem tudok mit kezdeni. Ráklikkeltem a nevemre, 63 hozzászólásom volt eddig. A nevem mellett, a hozzászólásom fölött, ott van egy zárójelben az elõzmény. (Ha van elõzmény). Ez azt jelenti, épp kinek válaszoltam. Talán Neked a legtöbbször. Vagy ezek a kérdéseid nem voltak "konkrétak"? Odaírhatnád ezentúl, melyik kérdés "konkrét" és melyik nem. Hogy az ember ne strapálja magát fölöslegesen. Elnézést.
romologus 2008 ápr. 14. - 07:32:33
(517/1365)
Derdák Tibort kiváló embernek ismerem. Igaz, kb. három évente magára gyujtja, amit alkotott, de a közti idõben csak elismeréssel lehet róla beszélni. Az a te peched, hogy egy ilyen három éves ciklus vége a második vágás idejére esett.
EGyetlen konkrét kérdésre sem válaszoltál! Én vártam a válaszokat, reménykedve, te meg mellébeszéléssel hagytad elszállni bennem a film szeretetét. Rosszabbul érzem magam, mintha eleve fenntartással jöttem volna ide!
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 07:00:50 10/10
(516/1365)
Ugyan, romológus... Alkalmatlanná... Mire? Elfogult vagy, magad is írtad, mert Derdák Tibort ilyennek-olyannak ismered, és kész. Továbbá makacs és némiképp követelõzõ, erõszakos. Én meg angyali türelemmel válaszolgatok a kérdésekre, idõnként a leghülyébbekre is. "Megértést" is "tanúsítok". A filmet viszont nem vágom át. Szép is lenne: ahány nézõi óhaj, annyi verzió. De nézd. Még "kompromisszumot" is kötök. Le van töltve a film, akinek nincs, rövidesen letöltheti az is, vágjon belõle ki-ki olyat otthon, amilyet szeretne. Házi használatra. Én "engedélyezem", pedig én készítettem. Már csak a nagyságos producereket kell meginterjúvolnod. Üdv.
romologus 2008 ápr. 14. - 06:42:22
(515/1365)
Azáltal, hogy a témához közöm van, értek hozzá, alkalmatlanná váltam szerinted, hogy véleményt mondjak?
Válaszolj arra a pár egyszerû kérdésre, mutass egy kis megértést a másik oldal felé, vállalj fel egy kis kompromisszumot ha kell az ügy engedte mértékig, és máris nincsenek ellenségei a filmnek! Vagy nem ugyanazt az ügyet szolgálja mindenki? Azt írod (18. komment), hogy te is! Akkor? Nem inkább barátokat kell az ügy mellé keresni, mint ellenségeket?
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 00:33:35 10/10
(514/1365)
Figyelemre méltó lehetne az is, hogy ahány "civil" (az tehát, aki nem volt iskolatársa egyik szereplõnek vagy alkotónak sem, nem fogott vagy nem-nemfogott kezet Derdák Tiborral, nem tanít senkije az iskolában és nem cigánykutatással foglalkozik) idetévedt a fórumra, egytõl-egyig vitába szállt a tudomisénkiellenszólafilm-teóriátokkal.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 14. - 00:26:05 1/10
(513/1365)
Privát üzenet megy mindkettõtöknek
1/10
kadred 2008 ápr. 14. - 00:25:04 1/10
(512/1365)
Had tudjam meg már én is, amit mindenki tud, hogy mit csinált Julia feltehetõleg az általa lehozott DT-vel a szalagavató után?
romologus 2008 ápr. 14. - 00:20:09
(511/1365)
Kafa, ez így butaság, bár az utolsó mondatod valamelyest helyreteszi. Ezekrõl mindenki tud, itt mégsem illik felhozni, mert akkor ugyanolyanok leszünk, mint amit kifogásolunk!
romologus 2008 ápr. 14. - 00:15:35
(510/1365)
Te nem figyeltél! Nem utálkozik senki, te keltesz a filmben utálkozást! Mi csak azt kerestük, kinek az érdekében.
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 14. - 00:10:00 10/10
(509/1365)
Nem figyeltél, vagy elõre eldöntötted, nem veszed tudomásul, amit írtam. A filmet lényegében 2007 telén vágtam. 2008 januárjában is még, egyébként. A film 1 film, és nincs és nem is volt "másik". És úgy, és olyanra vágtam, amilyenre akartam. A téma és a szereplõim sorsa pedig a forgatás után is érdekelt. Most is érdekel. Mivel a filmet én készítettem, az én témámról-való-tudásomat tükrözi, nem másét. A "megértés" nem hiányzik belõlem azok iránt, akik valamiért máshogy gondolkoznak errõl a témáról, pl. mert utálják Derdák Tibort, de az, hogy esetleg megértem õket, mert láttam már utálkozó embert, nem teszi számomra vonzóvá az utálkozásukat, és nem késztet arra, hogy magam is hanyatt-homlok rohanjak utálkozni.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 14. - 00:08:40 1/10
(508/1365)
Hagyd így a filmet Juli, csak rakj bele még a végefõcím után egy-két kockát, amikor az, akit levittél a szalagavatóra Szentmártonba lekezel, nem fogadja a kézfogásod, majd hisztériás rohamot kap. És a szalagavató utánról egy-két kockát rólad. Akkor egyensúlyba kerül a film, biztos Romológus is újra rajongód lesz!
Bár én nem ezt tenném, a reduktív módszer jobb!
1/10
kadred 2008 ápr. 13. - 23:57:20 1/10
(507/1365)
Nem is olyan naív ez a romológus! Kiváló logika! Választ pedig nem fogsz kapni! Ez van! Egyébként a propagandafilm azért propagandafilm, hogy sokan felüljenek rajta. Látod itt is van egy-két öregúr, aki besz*pta. Örülök, hogy a te szemed kinyílt!
romologus 2008 ápr. 13. - 23:52:25
(506/1365)
Nem Julika! A film néhány piciny, de maradandó nyomot hagyó momentuma mások kicsinálását célozza. Itt, akik észrevették, le lettek monomániásozva érdemi válasz nélkül. Amit velük mûveltek, ugyanolyan elõítélet, mint ami ellen küzdünk! Semmilyen kompromisszumra, megértésre nem voltál hajlandó. Ugyanaz a lelki jelenség, mint amit tréningeken az elõítéletesekben próbálunk áttörni. Megtudtam itt a film készülte körülményeit. Ugyancsak azt erõsíti meg, hogy a film szép céljai mellett valami miatt néhány ember kicsinálását is célul tûzted. Ha nem tudatosan tetted, nézd mega saját kalózkópiádat, és gondolkodj el! Vajon ez hozzátartozik a film céljához? Ezzel a reduktív vágással nem ezeket kellett volna legelóször levágni? Vagy van egy másik cél is? A feltételezett két változat közt történt a Tigrisben a vezetõváltás. Nem akkor csináltál az új céloknak megfelelõen egy új filmet? Minden jel erre mutat. Miért tetted?