Téma: Tigristej

1/10
kadred 2008 ápr. 13. - 20:09:24 1/10
(485/1365)
Collie, amikor te pici producerrõl beszélsz, ne felejtsd el, hogy csak úgy tudná meghallani, ha egészen mélyre lehajolna hozzád! Akkor viszont tényleg zûrös társaságba keveredne!
Kaptam egy ímélt, benne az elmentett noteszblogot. Még én is megdöbbentem: ilyen szinten vannak már? Ez tényleg a vég, ezen a színvonalon már nem lehet alkotni, de még szinten tartani sem.
10/10
collie 2008 ápr. 13. - 19:40:43 10/10
(484/1365)
Kellett neked ilyen zûrös társaságba kerülni, pici "producer". Errõl is a csúnya rendezõ tehet.
1/10
kadred 2008 ápr. 13. - 18:08:11 1/10
(483/1365)
Elmeséltem egy ismerõsömnek, mi is történt itt a fórumon. Õ is ismeri a kulcsembereket. Csodálkozás helyett ezt mondta: "Volt már olyan bármelyikükkel, hogy minden rendben lett volna?"
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 13. - 17:33:29 1/10 Előzmény collie
(482/1365)
Nekem 8, hogy 13 vagy 33. Egy ki s rizsfelfujt volt 80 méteres síkvetõvel. Tipikus "én jobban tudom, mint aki benne él" figura. Neki a cementgyár a falunkban csak egy geológiai érdekesség. Vérig gyalázott mindenkit, aki a bálványa útjában állt. Közben õ is csak egy senki vidéki pedagógus a bálvány szemében. Ha nem kell, majd eldobja.
tenigl 2008 ápr. 13. - 16:30:30
(481/1365)
Ami a megyei "cigányság" támogatását illeti, csak a magam nevében beszéltem, tán megfigyelted a ragozást. Az iskolának természetesen szükséges a társadalmi támogatottság. Ami a kimaradozó diákokat illeti, jövõre évismétléssel, esetleg különbözeti vizsgával folytathatják a tanulást. Vagy nálunk, vagy másutt. Most pedig dógom van, megyek, elõkotrom az ágy alól a tanárverõ szekercémet, oszt agyonvágok néhány engedetlen, visszapofázó paidagogoszt.

Tak
10/10
collie 2008 ápr. 13. - 15:25:17 10/10
(480/1365)
Ginga13. Nem 33. Õ volt a mumus.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 13. - 14:49:58 1/10
(479/1365)
Érettségi elõtt egy hónappal, és emiatt a teljes 12.-ket isméteniük kellene, ha újra nálad József Attiláznának? És pont õk a rendszeresen kirándulni vittek? És kirándulás után másnap ott is voltak az iskolában, miután Ginga33 és barátai hajnalra hazahozták õket? Emlékszel mit írt ilyenkor Ginga: bruhahahahaha ha vagy mi. Én csak a konkurens borsodi pasiktól õket féltõ szenmártoni fiúk elmondásából tudom, de valami alapja csak van?

Egyébként a borsodiak vakációzása jó ötlet! Kicsit oldaná a beás-oláh ellentétet! Csináljátok meg!
nakiez 2008 ápr. 13. - 14:34:17
(478/1365)
Vigyázz Kafa! Ez a Tenigl mindenkit letámad, akár barát, akár ellenség!
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 13. - 14:17:24 1/10
(477/1365)
Maradj ebben a hitben! Helyes! Azért ugye, valahol a tudatod alatt óvatosabb vagy!

A cigányság támogatását meg félreértetted!
1. A társadalmi környezet támagatása iganis fontos!
2, Nem ius tudtatok volna enélkül megjelennin Berkesden és Pécsett, de Szentmártonban és Komlón is befulladtatok volna már rég!
tenigl 2008 ápr. 13. - 14:09:32
(476/1365)
Muszáj egy kicsit értelmeznem a hozzászólásodat, mert így senki sem érti.

1. Az Ambedkar gimnázium honlapján valóban feltûnik néhány kistigrises diák. Sehol, soha nics odaírva, hogy ezek az õ tanulóik lennének. Barátok, támogatók. És miért ne lehetnének azok? Semmiféle probléma nincsen ezzel.

2. Kifejezetten örülök annak, ha Derdák Tiborék kirándulni viszik diákjainkat. Soha nem tanítási idõben történik. Mi egyenlõre nem is állunk azon a szinten anyagilag, hogy többnapos kirándultatást megengedhessünk magunknak.

3. Kifejezetten jó dolognak tartom, ha a borsodi és baranyai diákok ismerik egymást, folyamatos kapcsolatban vannak. Mellesleg, örömmel várunk borsodi ("ambedkáros") diákokat egy kis vakációra Alsószentmártonban.

4. Nincs tudomásom arról, hogy "a másik fél részérõl" lebeszélés történne a Kistigrisrõl, sõt, néhány diák éppen arról számolt be, hogy maradásra bíztatták õket. Egyébként azzal sincsen gondom, ha egy-két diák úgy dönt, inkább az Amedkárt választja, s odamegy kollégistának.

A "megye" vagy az "ország" cigányságának támogatására meg nem akarok számítani. Csak a barátoméira. Akár cigányok, akár nem.

CsókTak
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 13. - 13:54:32 1/10
(475/1365)
Én egy kicsit másként látom! Ti csak csináljátok a dolgotokat, nagyon helyesen a magatokét! A ti honlapotokon pl. csak a saját tanulóitok vannak, nem viszitek kirándulni más iskolák gyerekeit, hogy utána elfelejtenek iskolába menni, nincs a részetekrõl telefonos mószerolás. Eszetekbe se jut, és olyan jóhiszemûek vagytok, hogy másról sem feltételezitek. Helyes! Azért, ha mégis probléma lesz, nyugodtan számíthattok az egész megye cigányságára!
tenigl 2008 ápr. 13. - 13:46:43
(474/1365)
A tigrist-elhagyó leányok miatt egyenlõre nem kell megverni a vészharangot. Szerintem fogom még tanítani nekik József Attilát. Egyébként hosszasan próbáltam gyõzködni õket arról, hogy tanuljanak tovább. Nem gondolnám, hogy döntésükben Juli filmjének különösebb szerepe lenne, vagy akár a bemmozis bemutató arra ment volna ki, hogy hagyják ott az iskolát. Nem érzékelem közvetlenül, hogy az általad említett "ellenerõk" különösképpen mószerolnák az iskolát. Mindazonáltal katasztrofális balfékség lenne, ha két, roma/cigány fiatalokat tanító iskola EGYMÁST próbálná kinyírni. Remélem nincs, és nem is lesz így.
1/10
kadred 2008 ápr. 13. - 13:40:00 1/10
(473/1365)
Megtisztelsz vele, kedves Kafa barátom!

Elõbb-utóbb minden kiderül! Nélkülem is!
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 13. - 13:34:53 1/10
(472/1365)
(vigyorjel) A "szakállas"-sal vigyázzatok! Egy hirhedt blogban a "jó sajtókapcsolatai vannak"-ra "ne zsidózz" volt a válasz. Beteg ország! (vigyorjel bezárva)

Kedveskéim! Csak most kezdek magamhoz térni! Szóval a jog és igazság tud gyõzni! Az erkölccsel összhangban! Kiderül az ég Alsószentmárton felett! Itt az ideje! Az ottaniak heroikus munkáját nem lehet csak úgy rugdosni! Köszönet a producernek!

A károkozásról egy adalék: A pécsi parasztelosztóban (buszpályaudvar) találkoztam szentmártoni barátaimmal. Elmesélték, hogy egy pár lány annak a tigrisellenes hadjáratnak a hatására hagyta ott a célegyenesben az iskolát, aminek ez a film is része. Mennyire szolgálja a verbálisan felvállalt ügyet (ez lassan közhelylesz itt a fórumon) sértett hiúságból mások életmenetével való játszadozás? A Tigris, különösen mióta nagy iskola, kiheveri ennek a pár tanulónak a hiányát, de velük mi lesz? És még hány hasonló dologról értesültem? Mit gondoltok, a Bemmozis bemutató után mi volt ott lent? Kinek használt a film?
Nagyon örülnék annak a változatának, amelyik elõször készült. Akkor ugyanis nem állt még az az érdek, ami a mostaniban a bajokat okozta.

Köszönet Kadred barátomnak (ugye nevezhetlek barátomnak?), hogy ezt a fórumot elindította, ezzel segítette az igazság érvényesülését!
10/10
collie 2008 ápr. 13. - 13:14:31 10/10
(471/1365)
Yah, van hogy sietek. Sorry.
tenigl 2008 ápr. 13. - 12:57:02
(470/1365)
Péter!

Butaságokat ne tanácsolj! Ha tényleg a produceré minden jog, így a terjesztésé is, akkor most éppen törvénysértésre buzdítasz.

Collie!

Ha már a helyesírási brunsztolásnál tartunk, felhívnám figyelmedet, hogy a "hogy" elé vesszõt teszünk. Idézem egy mondatodat:"elõzõ évben a szakállas volt az igazgató és az anya "most" évelején sztem még nem tudta hogy már nem õ az, sztem azért van bevágva hogy lássuk hogy róla beszél."

No persze nem sértésnek szántam, ha utánaböngészel az én leveleimnek, számos ilyen hibát találhatsz.

a "szakállas"
10/10
cserypeter 2008 ápr. 13. - 12:39:51 10/10
(469/1365)
Szóval az derült ki, hogy Magyarországon egy magyar pénzbõl, közpénzbõl készült film vállalt céljaival a szerzõdést aláíró producer maga sem ért egyet, illetve azt kommunikálja, hogy ami létrejött, az nem az õ szándékai szerint való. Az elõzményeket látva ismeretlenül is azt tanácsolom a rendezõnek, tetesse fel a filmet, ahova tudja. Én szerintem egyébként bárhová fel lehet tenni, tegye fel valaki, hiszen fontos.
tenigl 2008 ápr. 13. - 12:38:02
(468/1365)
Az a baj, Kadred, hogy megint e'cseszted. Ugyanis nem orthográfia, hanem ortográfia. Gyorsan pepoénkodom esztet, mert a Collie még kiüt a végin.
1/10
kadred 2008 ápr. 13. - 12:17:01 1/10
(467/1365)
Amennyire igazad van orthográfiailag, annyira nincs szemantikailag. A malacmoZSdatás szó ugyanis metafora. Nem szükségszerûen kell kövérnek lennie annak - általában és itt sem személynek - akit, amit moSdatnak. Magyarul tudni ezt is jelenti!

Nem Derdák Tibort kell mosdatni. Õ egy ember, akinek rengeteg erénye is hibája van. Nem is érdekes, nem is szükséges õt itt elemezni. Egyetlen vele kapcsolatos dologról van itt szó. Azt viszont akár erényei, akár hibái által tette, következményében káros volt. Ahelyett, hogy a károk enyhítését segítette volna, sértett hiúságból még rárakott. Többek közt egy ilyen filmet. Kár érte! És kár volt Mánfán, a Gandhiban, és mindenütt, ahol még mindig nem tanult. Azt kívánom, most sikeres legyen, amit elkezdett! Õszintén neki drukkolok! Nem hiszem, hogy õt segíti, ha a Kistigris ellen fordultok egy kétes értékû film védelmében!
10/10
collie 2008 ápr. 13. - 11:52:46 10/10
(466/1365)
Lehet hogy nem voltam egyértelmû. Apró ügynek tûnhet, de Derdák Tibort csak a filmbõl ismerem, és "malacnak" nem tûnik, vékony, szálkás fiatalember, az elsõ kommenttõl kezdve õ az, akit kadred szerint utálni kéne. Szóval a "malacmozsdatás" malacmosdatás. Ne fertõzzük alapvetõ helyesírási hibákkal a közönséget.