drProktor 2012 ápr. 15. - 20:52:27 Előzmény berci83
(8/28)
" A mi (magyarok) gyûlöletünk hasznos, egészséges, önvédõ és nem támadó, ártatlanokat zaklató (liberális média néphülyítése), jelzõket aggató, mint a tietek. . ."

Te nem vagy tisztában a szavak jelentésével.
Általában is, ahogy olvastalak itt az volt a benyomásom, nem magyar anyanyelvû vagy.
E persze nem baj, csak akkor mire ez a nagy magyarkodás?
Fére a tréfával, nyilván magyar vagy,
csak a löttyös indulatól nem igen tudod magad értelmesen kifejezni.
Fölmerül a kérdés, a gyûlöletfélórák helyett nem inkább pl.könyvolvasással,
mûvészetekkel kellene múlatni az idõdet?
Az ilyen mentaítással csak megútáltatod az elveidet s nem utolsó sorban a magyarságot.
S mivel én magyar vagyok, ezrt tiltakozom.
jolaca 2012 ápr. 02. - 17:59:17
(7/28)
Tudod, milyen világot vízionálsz? - magukba forduló, önzõ, öntömjénezõ nemzetállamok rossz szomszédságát. Hát nem mondom, újat nem tudnál felmutatni. Ezt az áldatlan állapotot alakították élhetõbbé szélesebb látókörû nagyjaink. Egyben nyilván Neked áll a zászló: rombolni könnyebb, mint építkezni. A szomszédban Jugoszlávia kész sikertörténet, ugyebár. A honi mintaszerûen teljesítõ nagygazdaságok helyén a jelenlegi, szétdarabolt föld, mélyszegénységbe lökött vidékkel - a nacionalizmus analógiája, telekhatáron lezárt öntözõcsatornáival. És sok-sok kivagyom kiskirály.
Hát jó. Én nem kérek belõle. Mint ahogy további, céltalan szellemi párbajból sem.
Viszont kívánok mindkettõnknek közös "szebb jövõt".
1/10
berci83 2012 ápr. 02. - 12:28:12 1/10
(6/28)
Többrõl beszélek. Nem az egyén szabadságáról. Szabadság a liberalizmus elõtt is létezett. Ugyanúgy rossz emberek álltak a szépen hangzó jelszavak mögé, mint a kommunizmus, akár a konzervativizmus esetében. A nacionalizmust befeketítették, pedig nemzetek nélkül sehol nem lesz a világunk, az egyének szabadsága követhetetlenné teszi. Ha tudnád az eszmefuttatásaimat, nem mondanád azt, hogy eszméket átveszek. A nemzet sosem azért létezett, hogy más nemzet ellen forduljon, ma meg ezzel ijesztgetnek a kozmopolitizmust érvényesíteni akarók.
jolaca 2012 ápr. 02. - 11:21:53
(5/28)
...Volt egy rossz mondat. Helyesen: Ha nem fogadod gyanakvással a szembe jövõ mosolyát.
Bocsánat!
jolaca 2012 ápr. 02. - 11:18:24 Előzmény berci83
(4/28)
Szabadság az, Berci, amikor szabadon gondolkozol. Amikor nem mások tanait követve szajkózod a "libsit" (ahhoz mûvelt vagy, hogy ismerd a szó etimológiáját: libertate; valódi szabadságharcaink idején zászlónkra tûztük), igazodsz az aktuális kurzus által éppen divatossá tett történelem-felfogáshoz, állsz fegyelmezett csatarendbe saját ideológiai hatalmi helyzetüket építõ "erõs emberek" mögé. Amikor megbotránkoztat a tojásdobálás, a rekedt utcai üvöltözés, a sunyi szervezkedés tettleges vagy verbális bûnelkövetésre.
Szabad vagy, ha nem a fogad csikorgatod az ünnepen, csak mert az mások ünnepe is. Ha nem klikkek számára szeretnéd csak a múltat-jelent-jövõt. Ha nem mások ki/elrekesztése jelenti számodra a szabadságot. Ha nem fogadod a szembejövõ mosolyát.
Ha nem akarod újfent kirekeszteni magad abból a világból, amely már megpróbál mosolyogni.
1/10
berci83 2012 ápr. 01. - 18:52:44 1/10
(3/28)
Jó. Én egy csúnya gyûlölködõ vagyok. De ez a tényen nem változtat. Ez egy durva ellentmondás. Az már egy fajta kóros elmeállapot, hogy ez sokaknak nem esik le és sajnálom, hogy nem tartozom azok közé a közönyösök közé, akik az évszázad bûnesetének elkövetését (palesztinokkal való bánásmód), (ennek neve bûnös hadviselés) és fenntartását (folytatólagosan elkövetett) természetesnek tartják. A gyûlölködésrõl: szerettek megbélyegezni másokat, mint hogy érvekkel alátámasztanátok az egyet nem értésetek okát, és ha lenne szemed és lelkiismereted, akkor nem rózsaszín szemüvegen keresztül látnád a világot, mert ezzel a gyûlölködéssel többre mehetnénk (Az, hogy állandóan elfogadunk minden bûntettet, az csak olaj a tûzre, és egyszer majd te is találkozol a hátrányaival és nem azzal jössz, hogy minden nap ünnep. Tudod, az idióták szoktak állandóan vigyorogni), de hogy nem érdekelnek az elnyomott népek sorsai, az világos. És gratulálok, hogy te is alkalmazod ezt a liberális maszlagot (gyûlölködés). Mérsékelt, megbocsátó és radikális toleráns lehetsz. És emlékeztetnélek K(?)ornis M(?)ihály hírhedt beszólására: „Mi sokkal jobban gyûlölünk titeket, mint ti minket.” Úgyhogy ebbõl indulj ki. A mi (magyarok) gyûlöletünk hasznos, egészséges, önvédõ és nem támadó, ártatlanokat zaklató (liberális média néphülyítése), jelzõket aggató, mint a tietek. Fogalmatok sincs, a nép milyen elkeseredett, és ehhez nem fogok jó képet vágni. De ti csak tegyétek jó liberális módjára. Szégyellném magam, ha azok után, hogy ismerem a világ ideáig süllyedésének okát, nem lenne bennem gyûlölet. És szánalmas, hogy mindenki letagadja ezt, fél beismerni, mert mások fegyverként használják ellenük - , mint ahogy te most - és ettõl azt hiszitek, megbéníthatjátok õket, csak hogy én nem félek az ilyen vádaskodásoktól. Rágalmazhatsz, de tudom, mi a helyes cselekedet és mi nem. És ha ezzel jönnél: nekem sem tetszik egy-két (nem több) dolog a Fidesz politikájában, Schmittnek is le kellene mondania, de a bal oldal még nagyobb irracionalitást képvisel. És szép álmokat – feltételezem – K(?)árolyi városában. És ha nem indoklod meg érvekkel, hogy miért nincs igazam, világossá válik, hogy igazam van és a mûveletlenséged álcázva csak piszkálódni akartál. Tényekrõl írok, szöveget értelmezek. Te mit csináltál, amikor ebbe (a hozzám szóláshoz) a számodra túl nagy falatba belefogtál? Írd már meg mi a szabadság per pillanatat a te (nem a többi liberális és nem korábban és nem késõbb, mert tudom, hogy ez eltérõ, idõ és helyzetfüggõ) értelmezésedben és szerinted ez a mûsor milyen szabadságeszményt képvisel? Vagy csupán egy kalózadás ezen a mûsorsávon? És megtûri a shortolással olyan sok embert szabaddá tevõ soros úr? Fogalmad sincs mi a szabadság. Te azzal engem szabaddá tettél, hogy gyûlölködõnek bélyegeztél (amit én nem bánok, de attól még ezt te nem tudhattad :-))? Ezen gondolkodj el egy kicsit.
jolaca 2012 ápr. 01. - 15:44:36 Előzmény berci83
(2/28)
Bercikém, te igazi európai!- tényleg, vajon mit keresel, miért szenvedsz ezen a földrészen?
Kár, hogy nem jutott el 22 év alatt sem a tudatodig, mit jelent(het) a szabadság. Ahogy olvaslak, nem is fogod megtudni. Kár érted; csak gyûlölködésbõl táplálkozni egy életen át, nem lehet nagy ünnep a léleknek. Bár lelke válogatja - végül is, Te tudod...
1/10
berci83 2012 márc. 25. - 12:42:31 1/10
(1/28)
A rab szemmel, Arab szemmel. Beszél a szabadságról a külön jeruzsálemi híreket közlõ adó. Arabok ott még mindig jogfosztottak. Akkor hiteles ez a cím, hogy "Szabad szemmel"? Akik ilyen könnyen hazudnak, azt hiszik, bármit megtehetnek, és csak ennyire néznek hülyének minket. Máshol nem ütközünk ennyire egyértelmû hazugságokba. Egyrészt, mert jobban tisztelik a nézõiket, másrészt meg félnének a következményektõl. Õk nem a becsületük miatt, de antiszemita közhangulat miatt félnének. Ezen is látszik, hogy nincs antiszemita közhangulat (sajnos). Csak a "szabadalvók" tartják ezt jó címnek.