Téma: Super MOKKA

olahmiki1959 2013 máj. 24. - 21:29:32
(77/217)
Ha rosszindulatú lennék, - nem vagyok, bár valószínûleg lesznek olyanok aki szerint igen - azt mondanám, hogy a nyugati országok, nagyvárosok, - London, Malmõ, Stockholm - most, napjainkban kapnak egy kis ízelítõt azokból a problémákból, amikkel eddig nem kellett szembesülniük, és lehet, hogy ezek után a tapasztalatok után az általuk nagyon sokszor hangoztatott, (sokszor igazi tartalom nélküli) szólamaikat - demokrácia, tolerancia, stb. - egy kissé árnyaltabban, meggondoltabban fogják alkalmazni...
-csengõzoli-- 2013 máj. 24. - 20:25:02 Előzmény olahmiki1959
(76/217)
Az irigyelt nyugati demokrácia és a kisebbségek...
Nem adok 10 évet és óriási probléma lesz a bevándorlók és a helyi lakosság közti kúltúrális különbség.
http://hvg.hu/vilag/2013052_Zavargasok_Stockholmban_vandalok_Malmoben
vondermonarchi 2013 máj. 23. - 23:20:58
(75/217)
Mi még itt vagyunk, és remélem a legjobb fajtából :))

További szép estét kívánok neked !
stanmore 2013 máj. 23. - 23:10:22
(74/217)
Ezen már én is gondolkodtam ,mert tény hogy a törtéánelemben sok fényes tettünk és kiállásunk is volt.Nem lehet hogy a legfaszábbakat likvidálták a századok során vagy elüldözték az országból? és hát ha vannak is kivételek ,de az evolúció ezen a téren is szelektált.A maradék pedig sajnos egyre silányabb lesz, ahogy a tökösök és az értelmesek kiszelektálódnak.Most is azok menekülnek immár rekordszámban nyugatra munkát vállalni ,akik a legmobilabbak ,legtalpraesettebbek és elegük van a komcsikat megszégyenítõ hazudozásból pl.
stanmore 2013 máj. 23. - 22:54:31
(73/217)
Nekem is az a véleményem hogy a kifejezetten trágár és törvénybe ütközõ szövegeken kívüli moderálás az a szólásszabadság semmibevétele ,nem beszélve arról hogy idõnként értelmetlenül lógva maradnak semmihez nem kapcsolódó irományok ,és óhatalan hogy ezáltal amoderátor tul képpen a saját izlésére alakítja egy topic formáját ,sõt egyes hozzászólásokat is átír bizonyos részletek kihagyásával ,és ez messzemenõen nem párttatlan hozzáállás .Ez tapasztalható sajnos gyakran .
vondermonarchi 2013 máj. 23. - 22:53:36
(72/217)
Nem mûködne a rendszer ha nem szolgálnák ki az emberek.

Valószínûleg a világ akkor fog teljesen elvadulni ha majd betiltják az internetet, ugyanis jelenleg a neten még mindig mindenki megtalálja a neki tetszõ politikai írott újságot.
stanmore 2013 máj. 23. - 22:50:32
(71/217)
Ebben teljesen igazad van csakhogy ez nem bizonyos emberek idiótizmusa miatt alakult így hanem ez az elvárása a rendszernek ,ld pl hogy kampányolni nem szabad a legtöbbek által nézett kertvcsatornákon pl ,és erre törvényt hoznak.
A cél az hogy az állampolgár ne juthasson könnyen információhoz,és éjjel nappal csak a köztv agymosását nézze pl.Pontosan úgy mûködik egy nem demokratikus médiatörvényen alapuló rendszer mint ami emlékeztet nem véletlenül É-Kóreára és hasonló "demokratikus" országokra.Ez szúrja az Únió csõrét is ,hogy a keblén belül létrejött Lukasenko Fehéroroszországa ,ami ha nem vigyáznak ragadós lehet és akkor az Úniónak annyi.Errõl van szó.
stanmore 2013 máj. 23. - 22:44:10
(70/217)
Csakhogy amíg Amerikában ebbõl botrány van, az itt természetes és még százszor keményebb dolgok is le vannak nyomva a zemberek torkán,kvázi visszállt az állampárti rendszer,ami nemcsak Amerikában de minden valamire való demokráciában türhetetlen volna .
Ezért próbálnak minket tanítgatni és terelgetni ,ahogy Merkel fogalmazott ,mert hogy be nem vennének egy ilyen struktúrájú országot mégegyszer az Únió elvein alapuló közösségbe az tuti,csakhát már benn volnánk ,éshát arra nem számítottak hogy van egy Orbán miniduce.
Úgyhogy néha ki kéne bújni az ilyen:" ezek próbálnak minket ,miközben...meg kettõs mérce ,meg mindenki bántja a magyart,meg az egész világ félre van vezetve ,meg liberális összesküvés ,és hasonló terelõ, hülyék számára gyártott fidesznyik klisékbõl.
stanmore 2013 máj. 23. - 22:37:02
(69/217)
kedves pityuci(remélem nem papagáj vagy?)!
A szocik ipari tanulók voltak ezekhez képest minden téren.
offtopic
_goldie_ 2013 máj. 23. - 22:31:37
(68/217)
értem és igazad van :))
de én pont a személyeskedésig menõ vitákra gondoltam
amit privátban is elintézhetnének
és talán nem zárnák be sorra a topikokat
vondermonarchi 2013 máj. 23. - 22:30:36
(67/217)
" Az ókori Rómában és a birodalom nagyobb városaiban a forum (nyílt tér), a piactér volt a közélet, a politikai élet színtere.
Átvitt értelemben: a közélet, a nagy nyilvánosság, a közvélemény."

Vicces vagy szánalmas, el lehet dönteni.
offtopic
_goldie_ 2013 máj. 23. - 22:20:55
(66/217)
sajnálni fogom ha a viták miatt ezt is befogják zárni..
offtopic
olahmiki1959 2013 máj. 23. - 21:50:04
(65/217)
Nem nagyon értem, hogy a Martin Schulz úr nemlétezõ érettségijét többünk által kitárgyaló, nem bántó hangnemû, inkább ironikus, szellemes, szarkasztikus hozzászólásokat miért kellett kimoderálni...
Pityuci 2013 máj. 23. - 17:47:48
(64/217)
"de sajna még mindig sokan bekajálják."

Ilyen a nép...
Úgy vannak vele 8évig tûrték a szocikat most tûrik 8évig a narancsszabadságharcosokat :P
-csengõzoli-- 2013 máj. 23. - 17:06:09 Előzmény olahmiki1959
(63/217)
Nocsak,kiderült,hogy az USA-ba egy Washingtonból irányított, külön erre a célra felállított munkacsoport irányította a demokraták elleni adóvizsgálatokat.
Azokat vizsgálták,akik útban voltak Obamáéknak.
Látod ezek tanítanak bennünket a demokráciára :)
grace08 2013 máj. 23. - 16:04:54
(62/217)
Semmi másra nem volt ez jó,minthogy kissé
elterelje a figyelmet a trafikbotrányról és a közgépnél
elsikkasztott súlyos milliárdokról. Ez a napokban küldött
Mo.jobban teljesít füzetecske is rém arcátlan, tipikus erõszakos
Fidesz propaganda, de sajna még mindig sokan bekajálják.
stanmore 2013 máj. 23. - 15:46:17
(61/217)
De talán a pofátlanságban nyújtják a legmarandóbbat ,ahogy a tényeket negligálják .Vagy ha tévednek ,ami még szerintük soha nem fordult elõ ,mert mindenért az elõzõek meg az összesküdt Európa a felelõs,akkor még egy pardont sem mondanak ,sõt nem is válaszolnak a kérdésekre.Itt van pl a nyugdíjpénztár esete ,hogy mekkora hazudozás volt hogy így átkerül egyéni számlára meg úgy stb stb.
Elúszott az egész a sarlatán gazdaságpolitika oltárán ,az államadósság nagyobb mint valaha ,és még hozzáadódik hogy az állami rendszerbe visszakerülõk nyugdíját is az államnak kell majd fizetni ,ami még növeli az államadósságot,vagy hogy a kvetés által megelõzõen kb 350 milliárdot sem kell félretenni a magánpénztári befizetésekre jelenleg,és mégsem csökkent az adósság.Tehát beigazolódtak azok ,akik lenyúlásról és a nyugdíjrendszer szétverésérõl beszéltek ,de ezt soha nem fogják elismerni ,mert ilyenmég nem volt és nem is lesz.És ez csak egy példa ,estig lehetne sorolni.
offtopic
Fõnix_császárnõ 2013 máj. 23. - 15:37:58
(60/217)
Itt a porton, ez mindennapos :D
Fõnix_császárnõ 2013 máj. 23. - 15:37:15
(59/217)
"Valaki elárulhatná hogy miben?"

Pl.:Rekord megszorításokban s rekord alkotmánymódosításban :P
stanmore 2013 máj. 23. - 15:36:52
(58/217)
Vettem észre hogy eltüntek pl a provokatív írásományokra adott megsemmisítõ erejû válaszaim is:)