Rex szazados 2009 aug. 23. - 18:19:15
(1838/5098)
Ez a hajó szerintem sz**! A Venator jobb!

A Munificent-osztályú fregattot a Intergalaktikus Bankár Klán alkalmazta és gyártotta saját vagyonának a megvédésére. A Klónok háborúja folyamán viszonylag nagy sikereket elért fregattot kivonták a forgalomból az Intergalaktikus Bankár Klán megszûnése után.

A Konföderációs flotta alapját képezte a Klón Háborúk során, több ezret gyártottak belõle.


A Munificent-osztályú csillagfregatt 825 méter hosszú, de nem képes szállítási feladatok ellátására. A hajó vezérléséhez 200 fõ szükségeltetett, de valószínûleg több kellett volna, ha nincs az a négy táblaérzékelõ rendszer a hajóra felszerelve, ami a hajótest közepébe kapcsolódik.
Egy Venator fedélzetérõl semmisít meg egy Munificent-osztályú fregattot egy SPHA



A Bankár Klán hajói világosan háborúra épültek. Védelmi és támadó rendszereit 2db nehézturbolézerágyú, 2db nagy hatótávolságú ionágyú, 26db ikerlézerágyú, 20 turbolézertorony és 38 db célkövetõ lézerágyú alkotta, amely a legtöbb veszély ellen sikerrel vehette fel a versenyt.

A hajónak két fõreaktora van, amelyek egyenként 2300 tonna üzemanyagot semmisít meg egy másodperc alatt.Ha az egyik reaktor meghibásodna a másik képes pótolni azt és meghajtani a hajót.


Egy Munificent-osztályú csillagfregatt vázlatrajza
A fregatt 150 000 db deaktivált droidot volt képes szállítani, amelyeket az oldalsó "ajtókon" tudott kirakni. A raktárak fel voltak halmozva fegyverekkel, de békeidõben a fontos pénzügyi szállítmányok is itt kaptak helyet.


A híd a hajótest elején emelkedett ki, ez óriási ablakaiból igen jó rálátást biztosított a fregattra. A híd egy különleges lifttel volt összekötve a menekülõrendszerekkel, amik a hajó közepén találhatóak.

A fregattot a Hoersch-Kessel Drive és Gwori Revolutionary Industries gyártotta az Intergalaktikus Bankár Klánnak, azért hogy az megvédhesse fontos szállítmányait a kalózoktól.A típus a Bankár Flotta alapját képezte már a háború kitörésekor is.

Amikor a Klán csatlakozott az FRK-hoz a hajókat kommunikációs fregattokká tették, így segítve a Konföderáció mûködését. Természetesen ezenkívül fontos harci feladatokat is ellátott. A hajó tökéletesen képes volt zavarni a Köztársasági hajók kommunikációját hosszú antennáival.

A Klón Háborúk után ezeket a hajókat kivonták a forgalomból és megsemmisítették õket.
Rex szazados 2009 aug. 23. - 18:10:57
(1837/5098)
Grat=)
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 23. - 18:01:59 8/10 Előzmény Dros
(1836/5098)
Na a Venator nagyon jó!:D
Kitaláltam valamit:
Vader:Ha te nem szívsz el egy cigit akkor talán majd õ!
Luke:Neem!
Fénykard párbaj következik-harcolnak-Lukel legyõzi Vadert.
Sidius:Jó,Jó!A gyûlölet erõt adott neked,most pedig teljesítsd be sorsodat és szívj el egy cigaretta csíkot az én oldalamon.
Luke:Soha.Én sohasem szívok el.Kudarcot vallott,én egészséges vagyok mint valaha apám is az volt.
Sidius:Hát legyél egészséges.
Dros 2009 aug. 23. - 16:11:17
(1835/5098)
Kissé érzékeny vagy :D
Rex szazados 2009 aug. 23. - 16:11:00
(1834/5098)
Az én favorit-om...

A Venator-osztályú csillagromboló, ismertebb nevén Köztársasági Csatahajó a Klón Háborúk alatt vállt ismertté. Leginkább a Galaktikus Köztársaság,de kis ideig a Galaktikus Birodalom is használlta.
Tartalomjegyzék
[megjelenítés]

* 1 Dimenziók
* 2 Szerepek
* 3 Támadó és védekezõ rendszerek
* 4 Meghajtási rendszerek
* 5 Kapacitás
* 6 Hangárok
* 7 Híd
* 8 Történelem

szerkesztés Dimenziók

Egy kész hajó 1 137 méter hosszú, ennek ellenére képes volt légköri manõverekre, leszállni egyes bolygókon és kirakni a csapatokat.Ezzel egyedülálló volt a kor csillagrombolóival szemben.
szerkesztés Szerepek

Egy Venator-osztályú csillagromboló elsõsorban vadászgépeket és egyéb harcjármûveket szállít, de másodlagos szerepkörében képes komvolyok kíséretére is. A Köztársaság Nagy Hadserege elõszeretettel használta nagy tûzereje és erõs páncélzata miatt. Ezek a hajók a háti részen igen kirívó piros mintázatot viseltek, ezzel fitogtatva az erejüket. Késsõbb a Galaktikus Birodalom megalakulása után leszedték róla ezt a mintát és egyhangú szürkére festették õket.
szerkesztés Támadó és védekezõ rendszerek
Egy turbolézerágyu épp a Láthatatlan Kéz nevû FRSZ zászlóshajót lövi
A Venator az egyetlen ,amelynek fegyverzetében szerepel 8db DBY-827, kettõs nehézturbolézer lövegtorony. Ezenkívül ékesíti még célkövetõ védelmi lézerágyu, illetve 4db nehézprotontorpedóvetõ-csõ.

A csillagromboló fõ fegyverzete a már említett 8db DBY-827 turbolézer-torony, amely 3 másodperces újratöltõdés után újra munkába állhatott. Ezzel vetekedett a Birodalom fõ fegyvere, az Imperial-osztályú csillagrombolóval. A turbolézertoronynak 7 fokozata volt, amely lehetõvé teszi a kissebb lövést is,de a mindent elsöprõ csapásra is képes. A csillagromboló képes volt a reaktorenergiájának majdnem az egészét az ágyuk felé vezetni, ha az energiaszûkében vannak.

Anakin Skywalker javaslatára a Nyitott Kör Flotta egyes hajóinak hasi hangárjába egy SPHA-T típusú turbolézerágyut szereltek, hogy az megvédje a lassan nyílódó hangárajtó miatt veszélybe került gépeket a hajóban.Ez nagy hatással volt a II. Coruscant-i csata kimenetelére is.
szerkesztés Meghajtási rendszerek

A hajó a rendkívül erõs Class-1-es motorral van ellátva, amely hiperhajtómûje akár 60 000 fényév távolságra is elég.Fõ reaktora képes 40 000 tonna üzemanyagot felemészteni 1 másodperc alatt, miközben 3,6x1024 watt energiát állít elõ.
szerkesztés Kapacitás

A hajó összesen 420db hajó szállítására alkalmas:

* 192db Alpha-3 (V-szárnyú vadászgép), vagy V-19 Torrent-osztályú vadászgép
* 192db Eta-2 Actis-osztályú elfogóvadász
* 36db ARC-170-es vadászgép

Ezenkívül, mivel képes volt légköri manõverekre szállított még egyéb harcjármûveket is, melyek a szárazföldi egységeket támogatja:

* 32db LAAT/c szállítóhajó
* 8db LAAT/i csapatszállító-felderítõgép
* 20db AT-TE katonai lépegetõ
* 28db AT-RT katonai lépegetõ

szerkesztés Hangárok
Egy Venator háti hangárjának a belseje
Egy Venator a hasi hangárján kívül képes még a háti részen is egy fél kilóméter hosszú hangárt kinyitni, ezzel óriási mennyiségben ontani magából a vadászgépeket. Ez azonban gyengepontja is volt a hajónak, mert a lassú nyitás miatt igen sebezhetõ volt a háti részen.Bár ezt ellensúlyozta a sok vadászgép indítása, ennek ellenére a késöbbi hajók-osztályokból már kihagyták ezt a lehetõséget.A Venatornak van még a két oldalán is hangár, ami szintén növeli a gépek kiengedési kapacitását.


Vadászgép hordozó szerepe miatt egy kettõs híd magasodik a hajó fölé. Ez kiválóan megosztotta a hajót irányító és a vadászgépvezér-lõket, hogy ne zavarhassák egymást. A baloldali torony a vadászgépeket, míg a jobboldali a hajót iránytotta. A hidat úgy tervezték meg, hogy a külön rendszereket irányítók egy-egy "bemélyedésbe"kerültek. A tisztek egy sétányról figyelhették a történteket és adhatták ki a parancsokat.
szerkesztés Történelem
A Nyitott Kör Flotta Venatorjai
A Venator-osztályú csillagrombolók a Klón Háborúk vége felé kerültek bevetésre, leginkább a Coruscant-i csatában látták hasznát a Köztársasági erõk, amelyek védték a fõvárost. Palpatine megmentésében is döntõ szerepet játszottak ezek a hajók.

Ezek a hadihajók elég gyorsak voltak ahhoz, hogy blokádtörõ hajók után eredjenek, de képesek voltak csaták vezetésére is(Utapau, Kashyyyk). A Klón Háborúk végéig a legnépszerûbb hajók lettek, de az ÚJ Rend megalakulása után ezt elhalványították a Birodalom tervei.A Birodalomban rövid ideig szolgálatott tett hajókrol lekerült a piros minta a háti részrõl és átfestették szürkére õket.Késõbb elõtérbe kerültek a robosztusabb hajók(Tector-, Imperial-osztály)és ezek fokozatosan kiszorították a Venatorokat.


A Klón Háborúk után sok hajót otthagytak az ûrben, hogy sodródjon. Ezek közül sokat kalózcsoportok kezébe került.A Birodalom azért vált meg ilyen hamar tõlük, mert elavultnaktartották, pedig meg volt hozzá a technika, hogy felújítsák.Egy-két Venatort fel is újítottak, de nem sokszor vetteték be õket.
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 23. - 16:08:11 8/10
(1833/5098)
És különben se tudtam volna más példát mondani aminek köze van az SW hez és vicces.
Jó volt a Fanoys!
Csak voltak benne undorító viccek!
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 23. - 16:04:33 8/10
(1832/5098)
TUDOD HOGY NEM PARDÓIA DROS!
Ennyire hülye nem vagyok.:(
ELHÚZTAM!:(
Dros 2009 aug. 23. - 15:42:35
(1831/5098)
Ez nem paródia ez egy film sw rajongókról :D
Az Ûrgolyhók az a paródia.
Dros 2009 aug. 23. - 15:37:31
(1830/5098)
Willow's spelbook.... :D
Meg amikor az õrök nézik a kamerákat az olyan 1138as hangulatú volt nem? :D
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 23. - 15:33:34 8/10
(1829/5098)
De mocskos és olcsó poénok voltak benne.
Azért ha akkora rajongók akkor Yodától kellett volna tanulniuk önuralmat,és az SW komoly és értelmes dolog.Erre Hutch perceken keresztül egy ágyat dug meg,mindegyikük káromkodik minden percben,dicsekszik Hutch az egy golyólyával....
Egy SW paródiában vagy filmben ilyennek nincs helye.
Láttad az Ûrgolyhókat?Milyen jó poénok voltak benne és semmi mocskos,káromkodós,olcsó poén nem volt benne.
Téged nem zavart?
10/10
hgabor12 2009 aug. 23. - 14:50:44 10/10
(1828/5098)
Én is szeretem :)
Rex szazados 2009 aug. 23. - 14:28:02
(1827/5098)
Infó:

A Malevolence (Rosszakarat) szeparatista Subjugator-osztályú nehézcirkáló volt a klónok háborújában.

A háború alatt a Malevolence volt a Konföderációs Ûrflotta zászlóshajója. Ez volt a szakadárok legerõsebb hajója. Sok mindenben hasonlított a Providence-osztályú anyahajó/rombolóhoz és a Recusant-osztályú könnyû romboló, csakhogy sokkal nagyobb, több mint 5 kilométer hosszú volt.

A far közebén állt a kommunikációs torony, hasonlóan a Providence-osztályú hajókhoz. A több emeletet elfogaló parancsnoki híd és vezérlõközpont is ebben a toronyban kapott helyet.
[szerkesztés] Fegyverek

A Malevolence két hatalmas oldalsó ionágyúval rendelkezett, amelyek segítségével teljesen meg tudta bénítani a Köztársaság csatahajóit.
A Malevolence pusztító ionágyúja.
Az ionágyúk munkáját a rengeteg hagyományos fegyver fejezte be: ezek pusztították el a magatehetetlen hajókat. Mindkét oldalon és a felsõ részen könnyû és nehéz turbólézertornyok sorakoztak, amelyek bármilyen hajó fegyvereivel felvették a versenyt.
szerkesztés Történet

A Láthatatlan kéz-hez hasonlóan ezt a hajót is a quarren szeparatisták gyártották a Pammanton. A Láthatatlan kéz elõtt a Malevolence volt Grievous tábornok zászlóshajója, amellyel számos ellenséges hajót elpusztított.

Létezése számos csatahajó megsemmisítéséig titokban maradt a Galaktikus Köztársaság elõtt, de a részleteket nem ismerték, mert a Malevolence nem hagyott tûlélõket. A Köztársaság arról találgatott, hogy talán álcázóberendezéssel rendelkezik.

Rengeteg csata megnyerése után Grievous a Kaliida Kórházállomás felé vette az irányt, amelyen több mint 60 000 sérült klónkatonát gyógyítottak és amely a Külsõ Perem fõ köztársasági orvosi állomása volt. Megállítására a Köztársaság egy osztag új BTL-B Y-szárnyú vadászgépet küldött. Ezek a gyors bombázók ki tudtak térni a hajó ionágyúja elõl. A köztársasági támadó haderõ Anakin Skywalker vezetésével megsemmisítette a két nehéz ionágyút. A túlterhelés miatt a Malevolence hiperhajtómûve is használhatatlanná vált.
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 22. - 22:41:48 8/10 Előzmény hgabor12
(1826/5098)
Láttam a Fanboyst.
Csalódás volt részben.:(
Ezek tetszetek:A Halloweeni bulira betörnek birodalminak öltözve Hutchék,a vita Luke és Leia kapcsolatáról,fénysebességre ugrás ateherautóval,sittes wc jelenet,Leia és Lando,a dögös csaj,Ranch betörés,Zoe bikiniben.
Sajnos sok-sok olcsó poén volt benne:Egy here Hutchnak,meleg kocsma,kurvák,Hutch dugja az ágyat,fülleharapás.
Szánalmas volt helyenként.Nekem:10/6
Mit szóltok?
10/10
hgabor12 2009 aug. 22. - 16:14:18 10/10
(1825/5098)
Nekem nem jött be a magyarosítás, teljesen hazavágta a játékot, nem indul el :(
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 22. - 15:33:55 8/10
(1824/5098)
Az egyik ikonon magadat látod,hogy mennyira vagy jó és rossz.Ott van,hogy Level Up és Auto Level Up.
Az auto level up:a gép magától autómatikusan fejleszta a karakteredet.
Level up:Te fejlesztheted tovább.
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 22. - 15:09:27 8/10
(1823/5098)
Persze,segítünk.:)
Amúgy a magyaritasok.hu-ról lelehet szedni a magyaritását.:D
Én épp most játszok vele.
V-kony:Most elmentem a Yavini ûrállomásra,és a helyi rodiaitól sokat megttudtam Exar Kunnról!
10/10
hgabor12 2009 aug. 22. - 14:26:00 10/10
(1822/5098)
Az augusztus 6-odikai hozzászólásoknál tartok. Csomó mindent megtudtam a kvízjátékotokból.

Többször is mondtátok, hogy a KotOR az milyen jó. Aztán rájöttem, hogy nekem is megvan, több mint 5 éve kaptam, de angoltudás hiányában nem nagyon tudtam vele játszani. Most felraktam a laptopomra, de azért sajna még ma is vannak gondjaim a nyelvvel. Meg a grafikus kártya miatt is vannak bajok a játékkal. Segítetek majd? Most ismerkedek a játékmenettel az 1. pályán. Eljutottam a hajóhídra, de ott az ajtót csak úgy lehet kinyitni, ha szintet lép a karakterem (?). "Level up"-ról van szó. Meg azt se nagyon értem, hogy a karakterem magától lövöldöz, nem? Hogy tudok szintet lépni? Kezdjem újból?
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 22. - 12:38:41 8/10
(1821/5098)
Sok ideig látszódik a metal bikini?:)
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 22. - 11:23:44 8/10
(1820/5098)
Még mindig Rohamosztagosok a jegykezelõk?
8/10
Jedi Lovag 2009 aug. 22. - 10:03:55 8/10 Előzmény Rex szazados
(1819/5098)
Mitt kell tudni William Shatnerröl?
Félek,hogy nem értem majd a poénokat mert más-más filmekbõl is lesz utalás!